Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
6719. matyuska
2013. jún. 14. 21:38
Ma megnéztük a Babahordozó Clubbot. Nagyon szimpi! Na, persze jó néhány ismerőssel is sikerült összefutni. Ma kifejezetten olyan klubnap volt, amikor kölcsönözni lehet kendőt, könyveket (gyereknevelés, szoptatás stb.), mosható pelust és ott volt egy babahordozó tanácsadó, aki válaszokat ad a kérdésekre. Közvetlen, jó hangulatú hely és persze tele mindenki hasonló gondolatokkal, esetleg gondokkal. Jövő pénteken játszó klub lesz ugyanott (Szabad Művelődés Háza). Sikerült is gyorsan megszervezni egy elölhordozó kendős oktatást hozzám. Ha valakinek van kedve, jövő csütörtökön még jöhet. A kölcsönzés egész nyáron folytatódik, de július-augusztusban az egyéb klub rendezvények szünetelnek. Éves tagdíj 1.000 Ft, 1 könyv kölcsönzése 200 Ft, 1 kendő kölcsönzése 800 Ft/hó. Én be is léptem.
6718. patedina (válaszként erre: 6716. - Lepke99)
2013. jún. 13. 07:26
Ez ismerős sajnos. Az én fiam is így volt csak hajlandó enni (mivel lapos a mellbimbóm és bimbóvédőt kellett használnom) 12,5 hónapos koráig. Akkor aztán teljesen átszokott a tápra, így elhagyhattam a fejést.
6717. lepke99 (válaszként erre: 6711. - Kitkev)
2013. jún. 12. 23:00
gyalog mentünk, csak a babakocsit toltam, a cuccokat az elején más vitte, hogy ne legyen baj, szerintem a 8-10 kg lehet még sok lenne, legalábbis nekem az lett volna.
6716. lepke99 (válaszként erre: 6710. - Kitkev)
2013. jún. 12. 22:58
Szia! 4 hónapos, azért fejek folyton, mert csak cumisüvegből hajlandó enni 3 hetes kora óta, a maradékot lefagyasztottam régen, de most tele az összes zacsi, így most sajnos kiöntözöm :S
6715. Riapa (válaszként erre: 6714. - Patedina)
2013. jún. 12. 20:44

Tényleg, azt is néztem.

[link] Ez meg egy másik. Nem ismeritek véletlenülk?

6714. patedina
2013. jún. 12. 19:43

A Ringatók is jók, a picik is szeretik az énekeket, mondókákat.

Itt találhatóak a foglalkozások időpontjai: [link]

6713. Riapa (válaszként erre: 6712. - Zsike2013)
2013. jún. 12. 15:25
Az a baj, hogy amiket én is találtam mindenhol nyári szünet lesz. Ezt is néztem amit írtál, meg van még a helyőrségi klub-ban, meg a hordozós!
6712. zsike2013
2013. jún. 12. 14:26

Sziasztok!Olvastam többmindenkit érdekelne a baba-mama klub vagy hasonló! Én járok egy helyre, de nyári szünet lesz, és az utolsó alkalom június 17-én lesz! Utána szeptembertől indul megint!

Baba-mama klub! Játszóház, szülők számára gyerekneveléssel kapcsolatos szaktanácsadás! Kéthetente hétfőnként 10-12 óráig.

Helyszín: A Szabadművelődés Háza, Játszóház, Székesfehérvár, Fürdő sor 3. Simonné Korvin Márta védőnő szervezésében!

6711. kitkev (válaszként erre: 6708. - Lepke99)
2013. jún. 12. 14:19

Szóval 3 hetesen már vitted magaddal bevásárolni, vagyis nem okozott gondot az emelgetés? Mert én nem az egészségét féltem, mivel múlt héten a fiam egész héten itthon volt, köhögés, fülfájás, taknyosság, kapott is rá antibiotikumot, és ránk is átragasztotta a bacikat, én már 1,5 hete küzdök a torokfájással és a náthával. Szóval a kislányom is ebben a légtérben van egész nap, ennél sokkal betegebb emberek között nehezen lehetne :), hacsak nem viszem be a fertőzőre (persze csak túlzok).

Én a saját sebgyógyulásomon parázok, nehogy túlzásba essek és kiszúrjak magammal, mert nem robbanhatok le a gyerekek miatt. Vagyis Neked akkor nem okozott gondot a kb. 8-10 kg cipelése ide-oda?

6710. kitkev (válaszként erre: 6707. - Lepke99)
2013. jún. 12. 14:14

Szia!

Tényleg Neked mennyi idős a pici, hogyhogy folyamatosan fejed a tejcit? És mit csinálsz vele, lefaqyasztod? Én sem fejem, csak az elején csináltam, hogy ne gyulladjon be a mellem, a lányom 3 hetesen 4,3 kg, születési súlya meg 3,55 volt, szóval elég neki a kaja, bár van, hogy 2 óránként is eszik, ha olyan a kedve. A tejet nem fagyasztom, a fiamnál anno csak kidobáltam, utólag nem kellett neki, ráadásul egy csomó idő meg sok pénzbe is kerülnek a steril tasakok. szerintem, ha fejlődik rendesen a babád, akkor nem fontos a fejés, majd ő szabályozza a termelést :)). Menjetek el nyugodtan kikapcsolódni. :)

6709. matyuska (válaszként erre: 6707. - Lepke99)
2013. jún. 12. 12:31
Holnap lesz 2 hónapos, én nem fejek, elég tejem van és nem megy a fejés se kézzel, se kézi fejővel. Így ez a macera kimaradt az életemből.
6708. lepke99 (válaszként erre: 6706. - Riapa)
2013. jún. 12. 11:20
Mi is elég korán kezdtük a járkálást, 3 hetesen már mentünk bevásárolni, én bírtam nehezen a császár miatt. Én emiatt mondom, hogy para lehet a cipelés, bár mindenkinek másmilyen sebességben gyógyul a sebe.
6707. lepke99 (válaszként erre: 6705. - Matyuska)
2013. jún. 12. 11:18
Neked mennyi idős a pici? Én még nagyon gondolkodom ezen a folytonos fejés miatt, bár néha kihagyok 1-1 alkalmat.
6706. Riapa
2013. jún. 11. 22:03
Mondjuk a zárt közösség tényleg igaz,oda én sem vittem,és az ovi valóban baci forrás,és elnézést a kifejezésért. De nálunk átjáróház volt a haza érkezésünk elsö napjától kezdve,valószínű ezért gondolom én ilyen lazán. Nem volt amúgy semmi probléma a babával,én 4 hetesen már vittem magammal vásárolni,azóta is mindig jön velem szinte mindenhova.
6705. matyuska
2013. jún. 11. 21:39

Sztem is pici még a közösséghez. Mi mindkét gyereknél betartottuk a gyerekágyat, ami nemcsak a baba miatt, hanem miattad is ugyanúgy fontos! A beilleszkedést úgy kezdtem el, hogy magunkhoz hívtam a családtagokat, 1-2 főt, gyerekeket is. A nagyobbat pedig - családi segítséggel - különböző programokra küldtem, amúgy itthon van velem egész nap.

Pénteken elnézünk a hordozó klubba, majd beszámolok.

6704. kiszvorosz (válaszként erre: 6702. - Kitkev)
2013. jún. 11. 11:48
Pici még. Most ment el a védőnőm, nekem is azt tanácsolta, a hordozó klubot hagyjam ki még ebben a hónapban, ne legyen még kicsi-zárt helyen gyerekekkel a kislányom. Az ovi sem bacimentesebb sztem, mint a hordozóklub. A fiadnak meg meg tudod magyarázni szerintem- bár nekem is csak egy gyerekem van, így csak tippelek.
6703. Riapa (válaszként erre: 6702. - Kitkev)
2013. jún. 11. 11:00

Igaz nekem csak egy gyerekem van, de szerintem ha elmegy veled v.ki (férj, nagymama, barátnő,aki segít cipekedni) elviheted. Én is viszem minden hova magammal a fiamat, 3-4 hetes kora óta, akkor még segítséggel, most már egyedül. Nem lesz semmi baja ha nem fogdossák, meg nem hajolgatnak be a hordozkába...

De ez csak az Én véleményem!

6702. kitkev
2013. jún. 11. 08:55

Sziasztok!

Ti mit tennétek a helyemben?

Szerdán lesz 3 hetes a kislányom. A fiamnak pénteken van az utolsó közös ovis napja, mert amúgy is nagycsoportos, meg jövő héttől már csak ügyelet lesz. Fűzi az agyamat, vigyem be megmutatni a tesót. Egyfelől még nem volt "közösségben", persze nem engedném fogdosni, másfelől 3 hetes császársebbel be kellene cipelnem a parkolóból a hordozóban a csoportig meg vissza, ez kb. 500 méter és össz vagy 7-8 kg súly baba+hordozó. Akinek több gyerkőce van, mit tenne, hogyan illszkedtetek be újra a régi életetekbe?


A hordozó klubbot jövő hónapban szívesen megnézném. Az ehavit még egy kicsit korainak tartom, mert ha jól láttam most hétvégén lesz.

6701. lepke99 (válaszként erre: 6700. - Matyuska)
2013. jún. 10. 16:33
igen, ezt már én is nézegettem, elvileg szülés előtt elmentem volna egy tanfolyamra, de a kis pocaklakóm úgy döntött korábban előjön :)
6700. matyuska
2013. jún. 10. 14:08
BABAHORDOZÓ KLUB, megtaláltam a szórólapjukat! www.hordozottbaba.hu
6699. matyuska (válaszként erre: 6694. - Kiszvorosz)
2013. jún. 10. 14:03
Mindig legyen nálad a kocsiban víz (inni, kezet vagy bármit mosni, hőguta ellen a picit törölni stb.). Én szeretem anyós ülésen vinni, de azon az oldalon nem szabad se sötétített üveget, se árnyékolót használni, így közvetlen kell megoldani, vagy hátrarakom a hordozót, de akkor meg nem látok rá. Illetve lehet kapni olyan baba visszapillantó tükröt, hogy ne kelljen hátrafordulni. Annak van szerencséje, akinek elalszik a babája, amikor elindul alatta a jármű, mert a nagyobbik sose alszik kocsiban, ezért is kell mindig szemmel tartani. Légkondit nem szabad használni a picik mellett, de valamilyen szellőzést biztosíts, mert ha nincs levegő, akkor meg hőgutát kap és kiszárad, az is életveszélyes ilyenkor. A hordozóba érdemes a baba alá pelust vagy törölközőt tenni, az felszív valamennyit az izzadásból.
6698. matyuska (válaszként erre: 6696. - Kitkev)
2013. jún. 10. 13:52
Babe 50 faktorosat vettem, nagyon jó és még az illata is kellemes. Ez krém. AZ FLP-től pedig 30 faktoros spraym is van, azzal könnyebb kenni az állandóan mozgolódó babákat.
6697. kiszvorosz (válaszként erre: 6696. - Kitkev)
2013. jún. 10. 12:22
Pesten éltem tizenévig, és még azt az autót használom, így pont nem érdekel, ha valaki parasztul rámáll, én kinyitom az ajtómat, amennyire kell:) Naptejből 50+ faktorosat vettünk gyógyszertárban, full vésztartalékban mindkét autónkban van egy-egy mini kiszerelésű 30 faktoros, ha váratlanul kisütne a nap, és nincs nálunk baby naptej- jobb, mint a semmi!
6696. kitkev (válaszként erre: 6694. - Kiszvorosz)
2013. jún. 10. 12:14

Arra készülj fel, hogy parkolásnál SENKI nem fog belenézni a kocsitokba, hogy lássa, kisgyermek ülés van bent vagy gyerek árnyékoló stb. nem tartják be még a "kötelező" távolságot sem a 2 kocsi között, így sokszor kell mérgelődni, hogy alig tudod bepréselni a gyerekedet a kocsiba, vagy jól összevissza vered a másik vagy a saját kocsiajtótokat közben :((.

Én naptejet kérdezném, vettetek már a kisbabátoknak? Milyet?

6695. lepke99 (válaszként erre: 6689. - Riapa)
2013. jún. 10. 09:57
én most liliputi csatos hordozót használok, volt előtte close kendő, de az nem jött be nekem. akkor szoktam használni, ha megyünk pestre, dokihoz, vagy vásárolni akarok, mert azt babakocsival nagyon nem bírja, meg ha úgy van kedvem :) de most pl lenne hozzá kedvem, de meleg van, hagyom had érje a jó levegő
6694. kiszvorosz (válaszként erre: 6693. - Kitkev)
2013. jún. 10. 09:54
Az összeizzadáson már gondolkodtam, hogy nagyjából elkerülhetetlen :). Babakocsival jól bírja odakint, rendszeresen járunk már kutyával, babakocsival sétálni. Már elkezdtük az "autós edzést is", mivel mindenkink messze él, így sokat kéne kocsikáznunk, egyelőre városon belül gyakoroljuk, mire kell figyelni:) Valakinek vmi praktikus tanácsa csecsemővel utazáshoz? Gondolok itt olyasmire, mint árnyékoló felrakása, gyereküléssel a védett oldal felé parkolni, ilyesmi...
6693. kitkev (válaszként erre: 6692. - Kiszvorosz)
2013. jún. 10. 08:28

Dehogyis gáz! Nekem csak szerdán lesz 3 hetes, de már többször sétáltunk a környéken bbkocsival, tegnap meg nyűgös volt du. bekötöttem a kendőbe és elmentünk megint sétálni egy fél órát, aludt,mint a bunda. Egy gond van, teljesen összeizzadunk :)).

Én a hét végétől már vinni akarom a nagyobbikat oviba, vagyis irány a "közösség" meg át kell vennem újra a régi dolgaimat pl. bevásárlás, foci edzés stb. én vinni akarom a picit mindenfelé, csak az időjárás is jó legyen.

2013. jún. 9. 13:43
Engem is érdekel a hordozós klub :) Azt gondoltam, majd csak a jövő hónaptól mennénk, Viki még csak 3 hetes ma...Szerintetek nem gáz? Bár mondjuk egy próbát megér, hordozni meg úgyis szeretném, imádom érezni a bőrét a bőrömön :)
6691. Riapa
2013. jún. 9. 13:20
Jól van lányok,akkor megérdeklödöm,és megírom itt ha megtudtam v.mit.
6690. kitkev (válaszként erre: 6689. - Riapa)
2013. jún. 9. 12:01

Sziasztok!

Minket is érdekel, ha találtok vmi jó kis klubot!

Szerintem bármikortól lehet menni, egy ilyen helyen nem gáz, ha szoptatni kell vagy pelenkázni, vagyis akár pár hetes babával is nyugodtan lehet menni. Ha hordozós, akkor meg a kendőt lehet újszülöttkortól is használni, vagyis megint csak lehet menni a klubba gondolom nekünk is. :)

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook