Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
6929. Riapa (válaszként erre: 6921. - Lepke99)
2013. okt. 12. 08:16

[link]


Szia, ha még nem találtál, nézz körül ezen az oldalon.

6928. zsike2013
2013. okt. 11. 14:21

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, hátha van valaki, vagy ismerőse akinek a gyerkőce fejlesztésre szorul! Mert valahogy ezeket a dolgokat nem szokták reklámozni! A Korai Fejlesztő Központ címe: Székesfehérvár, Palotai út 52. Most nyitottak jövőhéttől kezdődnek a fejlesztések!

6927. Riapa (válaszként erre: 6926. - Kitkev)
2013. okt. 8. 22:02
Ő is folyton ülni akar. Van ez a plafonra rögzíthető hintánk,abban tök jól el van,de nyomja fel magát,fel akar ülni. A járókában is szeret,csak már kezdi kinőni mert ahogy forog kidugja a kezét a rácson,nagyon kell rá figyelni. Hasra fordul,evez,teker a lábaival mint a gép,pár centit talán kúszik is,ha nagyon el akarja érni a játékot,viszont vissza nem fordul,hanem ha elfárad arccal lefele és kiabál :-)
6926. kitkev (válaszként erre: 6923. - Riapa)
2013. okt. 8. 19:46

Szia!

Az enyém 5 hónaposan szinte csak ülni akar, már a pihenőszékből is tekereg kifelé, és a kezemből is.

Amúgy nem fordul még át, csak az oldalára, de nem is szeret a járókában lenni, így nincs is annyi lehetősége a gyakorlásra :). A hasonfekvést meg egyenesen utálja. Teljesen normális, valszeg 1 évesen simán járni fog, ha így halad a kisfiad, lehet még előbb is. Hallottam ismerőstől, hogy ott a 2. gyerkőc 8 hónaposan elkezdett járni, nem hittek a szemüknek... :))

6925. kitkev
2013. okt. 8. 19:43

Sziasztok!

Eladnám alig használt rugalmas hordozókendőmet, a hozzátartozó kisszatyorral és színes füzetes használati utasítással együtt. fekete+mintás [link]


újszülöttkortól 9 kg ig jó (a kislányom már majdnem 8 kg és "kinőttük ezt a műfajt), egyébként nem sokszor volt belekötve, mert szerencsére nem volt hasfájós, és amúgy meg általában kocsival kell mennem mindenhová, messze lenne gyalog.

eredeti ára. 10990 forint+postaktg volt, 7000 ért gondoltam, Fváron belül el tudom vinni ingyen bárhová.

6924. temmp (válaszként erre: 6923. - Riapa)
2013. okt. 7. 23:45

normális, nyugodtan örülj az új tudományának! :)

hát valahogy így ült fel, "edzett" rá ő is, de négykézlábból ült fel jóval később

6923. Riapa
2013. okt. 7. 22:28
Sziasztok, képzeljétek a 6 hónapos kisfiam most kezdi felfedezni a mozgás örömét. Hanyatt fekve egyből hasra fordul,mióta rájött hogy ez megy nekiezt csinálja mindig,de vissza még nem foqdul.Ölben csak ülni szeret,amúgy sosem volt egy ölben levős fajta.De egyedül még nem ül. Viszont: Háton fekvésből ülne fel,emeli a fejét és a felsőtestét v.mint a lábát egyszerre. Mintha hasizom gyakorlatot csinálna. Ez normális így? A ti babátok hogy ült fel egyedül?
6922. lepke99
2013. okt. 7. 10:32
Köszi a tippeket :)
6921. lepke99 (válaszként erre: 6919. - Etkala)
2013. okt. 7. 10:32
az a baj, hogy nincs kocsink :( amikor meg néha Pesten vásároltunk azt kész szenvedés volt hazahozni.
6920. lepke99 (válaszként erre: 6916. - Riapa)
2013. okt. 7. 10:31
megnéztem a netes oldaluk és nem találtam ágyneműt, potyára meg nem akartam odáig elmenni (nincs közel és bérletem sincs)
6919. Etkala (válaszként erre: 6915. - Lepke99)
2013. okt. 7. 09:02
Nézd meg a www.babaholmiolcson.hu. Igaz, Pesten vannak, anno ott vásároltam be, hát rengeteget spóroltunk, megérte a benzinktg-et is! Közel féláláron hozzájutottam mindenhez és jó minőségben! Azt nem tudom, hogy lehet-e rendelni. Nézd meg.
6918. Ggitta84 (válaszként erre: 6915. - Lepke99)
2013. okt. 6. 21:46
használtat nem szeretnél? facebookon sokan árulnak
6917. temmp (válaszként erre: 6915. - Lepke99)
2013. okt. 6. 19:19
Nikica bababolt, a korona diszkontnál, van ott valami bolt is, talán Penny. Van weboldaluk is nekik is árakkal.
6916. Riapa (válaszként erre: 6915. - Lepke99)
2013. okt. 6. 15:18
Szia,Van még a baba city,a jancsár úti Lidl mögött. Ott is s.ok minden van.
6915. lepke99
2013. okt. 6. 11:25
Le kellett cserélni a bölcsőt kiságyra, mert a kisfiam már felállt, de így új ágynemű garnitúrát, baldacintartót, baldachint kell venni. Szerintetek Fehérváron, a Brendonon kívül hol lehet ilyet kapni? A Nikicát nem igazán szeretem...
6914. lepke99 (válaszként erre: 6910. - Zsanci 21)
2013. szept. 29. 23:54
Szia! én természetes szüléssel indultam neki, de elfolyt a magzatvizem és 12 óra alatt 1 ujjnyit tágultam, úgyhogy császár lett a vége :( Mivel 1. éjszaka még az őrzőben voltam, ezért akkor elvitték a kisfiam, de többiben velem volt, szobatársam beadta, de tényleg nem nagyon örültek neki. A csecsemősökkel az a baj, hogy mindegyik mást mond, aztán meg leszúrnak, h nem úgy csinálod, ahogy ők mondják. Ja, amúgy meg úgy tudom, hogy császármetszés után 6 óra, aztán fel kell kelni, kisegítenek zuhanyozni. Na, nálunk ezzel pont nem törődtek... én kb 15 órát fekhettem így, szobatársam talán 24 (!) is, aztán meg b.sztatták, hogy milyen gyenge, vegyen erőt magán, mert el kell látnia a gyerekét. Velem egész terhesgondozás alatt nem voltak túl kedvesek, mert fiatal egyedülálló kismama voltam, kivéve, amikor kiderült, hogy van dokim.
6913. Hope05
2013. szept. 29. 19:19

Sziasztok!


Tudom ez nem olyan fórum, mint amiben a segítségeteket kérem, de nem találtam olyan fórumot amiben a közelmúltban lett volna forgalom!

Hüvelyflórával kapcsolatban lenne kérdésem, hogy használt-e valaki már Vgilact hüvelykúpot?

Tapasztalt-e valamilyen folyást ennek használatakor és milyent?

Bocs mégegyszer, hogy ezzel ide jöttem.

6912. kitkev (válaszként erre: 6910. - Zsanci 21)
2013. szept. 28. 19:46

Szia!

Nekem májusban volt császár. Nekem csak első éjszaka fogadták a picit és akkor sem örültek neki túlzottan, az volt az érzésem. Második éjszaka már csak éjféltől 4ig vihettem volna be, akkor meg már minek alapon nem is vittem. Gondolom itt is nővérfüggő, de azért nem szorgalmazzák a pici "leadását". De a műtét helye azért nagyon tud fájni, és nehéz egyedül ellátni a picikédet, ez is tény. Meg lehet kövezni, de a régi rendszer a mama szempontjából tutira jobb volt, a babának persze nem annyira. Most meg ott van Veled a babád, de volt, hogy ordított kb 15 percet, mire fel tudtam kelni az ágyból a fájdalmaim miatt, illetve az felejtős volt, hogy a vállamra borulva sétálgatok vele megnyugtatás képpen. Ezt kb 1,5-2 hetes sebbel tudtam először megtenni. Szóval végülis így is sír a babád, mert tökre egyedül hagynak vele.

6911. rinike (válaszként erre: 6910. - Zsanci 21)
2013. szept. 28. 18:39
Engem novemberben császároztak, egy percet sem vajúdtam. A csecsemősnővérekről mondottakkal egyetértek, elég vegyesek voltak, de kibírhatóak.
6910. Zsanci 21
2013. szept. 28. 14:04

Köszönöm szépen mindegyikötőknek,nagyon sokat segitett amit mondtatok..megnyugodtam kicsit :) olyan kérdèsem lenne még,de leginkább a császáros kismamikhoz,hogy nekik mennyit kellett vajudni?? mert nekem azt mondták ha tervezett császáros is leszek minimum 4 òrát kell...

igazábol minden tapasztalat érdekelne ami a császárosokkal kapcsolatos!! Köszönöm előre is mindenkinek!!!

6909. Riapa (válaszként erre: 6905. - Zsanci 21)
2013. szept. 28. 13:56
Szia, a gyermekágyas résszel kapcsolatban osztom az előttem szólók véleményét. Ki lehet bírni 4 napot. A csecsemős nővérek közt van 1-2 normális, a többivel meg nem kell foglalkozni. Ha szólsz nekik, segítenek,de ők nem zaklatnak, és tényleg nem mutatnak meg semmit. Ha kérnek v.mit ne vitatkozz velük ( úgyis nekik lesz igazuk). Mondjuk ablakot nem lehet kinyitni, látogató nem mehet a szobába, ilyenekre gondoltam. Az éjszakások viszont normálisak, megfürdetik, lemérik a babát, tőlük kérdezhetsz, meg van egy nagyon kedves védőnő, tőle is. Nem vészes, ne izgulj!!!!!! Minden rendben lesz!!!!
6908. temmp (válaszként erre: 6905. - Zsanci 21)
2013. szept. 28. 12:14
Kérd, hogy a császár előtt indítsák meg szülést, és pár óráig még ne kapják ki. A vajúdás a babának fontos, segít felkészülni a kinti életre. Sok olyan kórház van, ahol erre van lehetőség, de gondolom függ az orvostól is. De ha határozott vagy, akkor meg fogják engedni. Sőt, van ahol a bőr(szőr)kontaktust az apa adjna meg a kicsinek a műtét után. [link]
6907. Nanda (válaszként erre: 6905. - Zsanci 21)
2013. szept. 28. 10:09

Szia!

Én július közepén voltam a szülészet "vendége",szintén császárral.A párom bent lehetett a műtétnél,kapott műtős ruhát,szájmaszkot,hajhálót és a fejemnél ültették le.Aztán mehetett a babával ahol lemosdatták megmérték...stb.

Ha nincs gond négy napig kell bent lenni.Az első éjszaka nem volt velem a lányom,de akkor úgyis az örzőben voltam,másnap már velem lehetett,de akkor fél kettőkor "leadtam" mert akkor még nem aludtunk,legalább egy pár órát pihentünk.A többi éjszaka velem volt.A gyerekágyas osztályról most jó tapasztalataim voltak,igaz a nővérek nem mézesmázosak,de ha kértem,kérdeztem valamit szájhúzás nélkül segítettek. A kaja tűrhető,de nagyon kevés,főleg a császárosok mást kapnak,én valamilyen zöldsége leveske mellé kaptam pl:tökfőzeléket,finomfőzeléket,tejbegrízt,hát ebédnem elég gyenge eresztés volt.

6906. Ggitta84 (válaszként erre: 6905. - Zsanci 21)
2013. szept. 28. 00:47
Először is nyugi, nyugi és nyugi :) Orvosok szerintem nagyon jók, mivel fix császáros leszel, így nagyon a lelki része nem érdekes nálad, hogy ki milyen a vajúdás alatt! Szülésznők is korrektek, kedvesek! Az osztály, hát az más kérdés :) ápolók között van kedves, van undokabb, de velük sokat nem találkozol, mennek, ha gyógyszert kell venned, odafigyelnek rád, a dolgukat elvégzik! A csecsemősökkel én nem voltam kibékülve, nekem nem mutattak meg semmit, csak a szájukat húzzák, ha apa hozzáér a babához! Picúrkát le lehet adni az örzőbe bármikor, vigyáznak rá, ha nincs tejcid, lehet neki kérni cukros vizet! Az éjszakások nagyon kedvesek voltak! Fürdetést, öltöztetést megcsinálják! Vinni mindent kell a babának! Én 2császáros anyukával voltam egy szobában, ők minden éjszakára leadták a babát, mert nem tudtak könnyen felkelni hozzá, ha sírt! Nekik pl megmutatták a szoptatást, talán többet foglalkoztak velük, mint velem aki term.úton szült! szerintem ne aggódj, nem olyan rossz azért, mint amit sok embertől hallassz, ki lehet bírni azt a pár napot! Látogatni bármikor lehet, annyi, hogy a szobákba nem lehet bemenni! A fürdő-wc korrekt tiszta! De vigyél oda is mindent! Evőeszközt, poharat is! Kérdezz nyugodtan, akár priviben is, szívesen segítek!
6905. Zsanci 21
2013. szept. 28. 00:08

Sziasztok!! tudna nekem valaki segiteni,olyan ügyben hogy én most nem rég költöztem ide fejér megyébe,és jövőhétre vagyok kiírva a babàmmal,semmi vizsgàlat nem kell màr nekem csak még egy nst ha minden igaz..aztân tervezett császárral fogok szülni ez biztos..és infokat gyüjtők,hogy milyenek itt az orvosok ,szülésznők,? és legfőképp a gyermek àgyas osztàly èrdekelne a legjobban mert szinte erről a fehérvárirol csak rosszat hallottam..:/ tudna nekem valaki/valakik segiteni ??


valamiért tiszta para van bennem ettől az egésztől..a sok negativ visszajelzéstől amiket eddig hallottam..megiedtem milyen lesz itt!! :(

Köszönöm előre is a segitséget!!

38 hetes kismami :)

6904. Etkala (válaszként erre: 6898. - Riapa)
2013. szept. 27. 20:27
Így van!
6903. Etkala (válaszként erre: 6897. - Riapa)
2013. szept. 27. 20:26
Nekem a Szilvi volt és a legjobb választás volt!:)
6902. 39dbe380da (válaszként erre: 6899. - Szuzy81)
2013. szept. 27. 20:04
Én is nála szültem és nagyon rendes, nagyon kedves, csak ajánlani tudom.
6901. patedina (válaszként erre: 6899. - Szuzy81)
2013. szept. 27. 19:58

Szia!


Én nála szültem és nagyon tudom ajánlani nem csak azért mert gyerekkori barátnőm! Nagyon aranyos, segítőkész nem csak a szülésnél hanem utána is (ezt másoktól is hallottam) szóval szerintem nem bánod meg ha őt választod.

6900. szuzy81 (válaszként erre: 6897. - Riapa)
2013. szept. 27. 19:45
Köszönöm a választ! :)
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook