Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
7019. Luca86 (válaszként erre: 7017. - Nyúl81)
2014. ápr. 15. 20:40

köszi!

közben voltam és a Nagy dokihoz küldtek be, kb 1,5 órát vártam, végülis nem volt vészes.


Azt nem tudjátok, hogy ha 7 hetesen megyek a CSNK-ba UH-ra, akkor hasit vagy hüvelyit csinálnak?

7018. rinike
2014. ápr. 15. 19:54

Sziasztok!

A hétvégén elvinném a 16 hónapos kislányomat egy fürdőbe, és nem találom a nyáron megvett úszóguminkat. Nem beülőset szeretnék, hanem sima karikát, de ha olcsó, akkor nem kizáró ok. Akartam venni is szupermarketben, de azt mondták, hogy nincs, mert szezonális áru. Olcsót szeretnék, mert valahol van kicsi is, nagy is. Lenne valakinek eladó? Az sem baj, ha nagyobbaknak való, majd vigyázok, ki ne csússzon, de végszükségként kölcsön is elfogadnék, de jobb lenne venni. Ha tudtok, segítsetek! Köszönöm!

7017. Nyúl81 (válaszként erre: 7016. - Luca86)
2014. ápr. 13. 23:19
Van, csak korán kell odamenni és felkészülni, hogy sokat kell várni.
7016. Luca86
2014. ápr. 12. 17:40

lányok, segítsen valaki!


ha a CSNK-ba szeretnék menni a Szőke doktornőhöz, és nem kértem előre időpontot, akkor van esélyem bejutni hozzá???

7015. Luca86
2014. jan. 16. 17:30

szia


azt nem tudom, de a nőgyógyászatot ha felhívod, akkor meg tudják neked mondani.

7014. jniki82
2014. jan. 16. 10:02

Sziasztok!


Tudja valaki a meddőségi ambulancia tel számát?

Köszi

7013. szuzy81
2014. jan. 13. 15:37

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni, abban hogy a doki mondta hogy hüvelykenetet kell vetetnem, streptococcus gyanú miatt, amúgy 37 hetes terhes vagyok. Mivel nem vagyok fehérvári nem tudom hová kell mennem. Valaki tud segíteni? Beutalóm is van.

Előre is köszönöm!

7012. Luca86 (válaszként erre: 7011. - Jniki82)
2014. jan. 11. 19:25

igazad van, az sokkal kényelmesebb, ennyit megér.

mi január végére be is jelentkezünk.

mondjuk én azt gondoltam, hogy a kórházba is oda lehet vinni a mintát, nem értem, hogy mi pronblémájuk van ezzel.

Sok szerencsét Nektek, derüljön ki minél hamarabb hol a bibi és jöjjön a gólya!

7011. jniki82 (válaszként erre: 7007. - Luca86)
2014. jan. 11. 10:09
Nem tudom, hogy komoly-e, mert mikor ezt mondta a dokim akkor mi azt mondztuk nem is próbálkozunk az sztk-ban!Ha nem akarsz fizetni egy kérdést megér azzal még nem vesztesz időt, de mi a kényelem miatt is megyünk a Life centrumba,mert ott beviheted a mintát és nem ott kell a páromnak rágörcsölni, hogy akkor teljesítsen és másnapra van eredmény!!!
7010. kitkev (válaszként erre: 7009. - Patedina)
2014. jan. 10. 19:47

Szia!

Ha a gyanúd beigazolódik, akkor próbáljatok átjelentkezni egy másik oviba. Egy 6 éves ismerős gyerkőc járt így, az egyik csoportban az ovónő szerint kezelhetetlen és elmaradott gyerek,nem mehetett suliba, következő évben másik csoportban/oviban szinte szárnyra kapott és mindenki szereti, nem is értik, mi volt eddig a gond vele..

7009. patedina (válaszként erre: 7008. - Luca86)
2014. jan. 10. 19:26
A gyerekekkel teljesen jól elvan. Én inkább az egyik óvónőre gondolnék aki elég szigorú. De a fiam nemigen mesél az oviról, így elég nehéz megoldani hogy mitől van ez.
7008. Luca86 (válaszként erre: 7004. - Patedina)
2014. jan. 10. 18:27
azt tudod mi az oka annak hogy nem szereti az ovit? nem bántja/idegesíti valamelyik másik gyerek?
7007. Luca86
2014. jan. 10. 18:26

3 hónap??? ez komoly? ennyi férfi nincs is fehérváron összesen:-)

na akkor megyek a magánba, és perkálok, mert én csak hónapról hónapra idegesebb leszek emiatt.

Liza13, miért kell először konzultáció? ott mi történik? urulógus megvizsgálja?

7006. jniki82 (válaszként erre: 7003. - Luca86)
2014. jan. 10. 09:01

Mi is itt járunk pont,nekem a doki azt mondta, hogy az sztk-s vizsgálatra olyan 3 hónap a várakozási idő!

1 év próálkozás után mi nem akarumk ennyit várni még!

7005. Liza13 (válaszként erre: 7003. - Luca86)
2014. jan. 9. 21:24

Megcsinálják az sztk-ban.

A nőgyógyászaton kapsz beutalót.

Először konzultáció van, aztán visszamentek egy időpontra és akkor lesz a "vizsgálat". (mintaadás)

Aztán még egy időpont és megkapjátok a leletet. :)

7004. patedina
2014. jan. 9. 21:00

Sziasztok!


Régen jártam errefelé. Most is tanácsot kérni jöttem hátha valaki tud segíteni. Teljesen le vagyok törve, nem tudom mit csináljak mert a 3 éves kisfiam utálja az óvodát. Nem evést, nem alvást és hisztirohamokat produkál minden nap. Sokszor előfordul hogy amit reggel megiszik azt az oviba érve kihányja. Pedig szeptemberben olyan könnyedén indult az ovikezdés. Ami a legrosszabb, hogy óvónők sem tudják kezelni a helyzetet és már eltanácsolással fenyegetnek, mivel a többi gyerekre sincs jó hatással. Nem tudnak aludni tőle és némelyik már szabályosan fél. Kihez fordulhatnék segítségért? Gyerekpszichológus vagy nevelési tanácsadó? Tud valaki ajánlani valakit/valamit? Köszönöm előre is!

7003. Luca86
2014. jan. 9. 20:03

Nálunk most a sperma vizsgálat következik. nem tudom, hogy megy ez itt fehérváron, meg tudjuk-e csináltatni a kórházban (kell-e beutaló).

néztem a magán klinikákat, nem szívesen fizetek ki 15000 ft-ot náluk, nem ezért fizetem a TB-t.

a kórházban, a meddőségi ambulancián talán csinálnak ilyet, tudtok erről esetleg valamit?

7002. Luca86 (válaszként erre: 6998. - Gréti86)
2014. jan. 9. 20:01
Gratulálok, olyan jó érzés ilyen pozitív tapasztalatokat is olvasni! bár mindenki csak ilyenekről írhatna.
7001. Luca86 (válaszként erre: 6999. - Pillangószív)
2014. jan. 9. 18:10
köszi az infót, sokat segített!
7000. Bonti74 (válaszként erre: 6998. - Gréti86)
2014. jan. 9. 12:14
Szívből gratulálok és jó egészséget Nektek!
2014. jan. 8. 23:08
Én a CSNK-ba jártam, mert mikor kiderült, hogy jön a babó, a háziorvosom mondta, hogy a papírjaimmal átkerülök oda, neki már semmi köze hozzám. Magándokim nem volt, úgyhogy a CSNK-ba jártam. Velem normálisak voltak, igaz, mindig jó előre foglaltam időpontot telefonon ( a Szőke Katalin doktornő volt a dokim, nekem nagyon szimpatikus volt) És táppénzre is kiírtak, amint mondtam, hogy stresszes a meló, szó nélkül. Kéthetente mentem a táppénzes papírért, havonta vittem a melóhelyre. Egyébként az összes vizsgálatot, vérvételt, stb. megcsinálták TB alapon, csak 4D-re mentünk máshova. Nekem fogadott orvosom sem volt, de így is rendben volt minden. El sem hiszem, hogy már 7 hónapos a kisfiunk ;) Üdv!
6998. Gréti86
2014. jan. 5. 13:53

Sziasztok!


Én már nagyon régen írtam ide. Dec 28.-án megszületett a kislányom a fehérvári kórházban. Fogadott orvos nélkül.Szülésznőm volt: Kelemenné Fábián Márta. Csakdícsérni tudom mind őt, mind az ügyeletes orvost. Nekem az osztályon is csak jó tapasztalataim voltak mind a csecsemősökkel, mind a szülésznőkkel. Remélem nálatok is minden rendben lesz.

6997. kitkev (válaszként erre: 6995. - Luca86)
2014. jan. 1. 20:30

Szia!

Nem tudom, hogy megy ez, úgy tudom manapság már a háziorvosoknak kell hozzá nőgyógyász szakorvosi javaslat, hogy veszélyeztetett vagy és miért és így ki kell,hogy írjon, más kérdés, hogy nem tudni, melyik doki rendes és melyik akar ez alól kibújni. Ráadásul ott a Csnk, ami szerintem egy tömegszállás és én messziről elkerülöm, ha lehet, ott tuti ki tudnak írni. A kórházban nem tudom, legegyszerűbb, ha rákédezel a maszek dokidnál, és majd ő eligazít, mit tegyél, ha arra kerülne a sor. Azért reméljük nem leszel veszélyeztetett, nem olyan jó feküdni, és folyton tablettákat szedni, és idegeskedni a végéig. Szerencsére a kislányom már 7 hónapos, és eddig minden rendben van vele, szépen fejlődik. De én 5 hónapot ezért szinte ágyban töltöttem, a nyíló méhszájam miatt, nem volt jó, főleg az 5-6. hónap, amikor még a koraszülés esélyei a legborzasztóbbak. Remélem Te elkerülöd ezt és vígan fogsz dolgozni legalább a 2. harmad végéig, jó egészséget hozzá!

6996. Luca86
2013. dec. 28. 10:24
Remélem Neked azért végül minden rendben volt a babóval!
6995. Luca86
2013. dec. 28. 10:23
szomorú dolog amit írsz, el sem akarom hinni, hogy ez így működik, én úgy hittem, hogy akár az első naptól kiirathatom magam táppénzre, ha pl stresszes a munkahelyem és nem akarom azzal veszélyeztetni a terhességem (főleg ha az valakinek csak nagy nehezen jött össze)Ezért már tényleg megéri egy jó dokiért akármilyen messzire is járni... akkor ne is számítsak rá, hogy találok egy ilyen háziorvost itt fehérváron? én is maszek dokihoz járok, de mivel ő egyben főorvos is szerintem ő is ki tudna engem táppénzre írni, ha bemegyek hozzá a kórházba, nem?
6994. kitkev
2013. dec. 27. 20:49
Sajnos a fvári háziorvosok nagy része le akar rázni, azzal, hogy menj a CSNK-ba táppénzes papírért, ha vmi gondod van a terhességgel. Másrészt viszont pl én végig maszek dokihoz jártam, aki viszont nem jogosult kiírni, csak javaslatot adhat rá. Na innentől kezdve vagy a CSNK ír ki, vagy a háziorvosod. Mondanom se kell a CSNK-ban ezren vannak és senkit se érdekel, hogy neked esetleg csak 1 db papír kellene. Ezért jártam én a háziorvoshoz, mert ott kaptam időpontot és kb 10 perc alatt végeztem. Csak sajnos nyugdíjba ment és megkaptam 7 hónaposan ezt a hapsit, akivel csak azért nem vesztem össze jobban, mert nem akartam koraszülni miatta. Nagy kegyesen még odaadta a papíromat, de a fülem hallatára mondta a kolléganőnek, hogy na többet ilyen itt nem lesz, menjenek a kismamák a CSNKba. Csakhogy elméletileg ilyet nem tehetne, fel is lehetne jelenteni, de már nem érdekel. Egyedül a szülési szabit adták csak ki a CSNKban, na azért a papírért meg 2 órát álltam/ültem sorban, veszélyeztetett terhesen, 4 héttel a szülés elméleti időpontja előtt, több ujjnyira kinyílt méhszájjal, vicces nem? Senki nem foglalkozott velem, végül a doki kb 1 perc alatt vizsgálat nélkül lepecsételte a szülési szabimat. Ennyit Fvárról meg a terhességről. Nekem sok csalódás volt benne, ahogy a rendszer bánik a kismamákkal. Remélem Neked nem lesz komplikáció és nem fogsz hasonló helyzetbe kerülni.
6993. Luca86 (válaszként erre: 6992. - Kitkev)
2013. dec. 25. 19:34
Köszi, megfogadom. Talán ha valamelyik nőt választanám itt, akkor hasonló esetben megértőbb lenne.... Ez nagyon bosszantó, hogy ilyen dokik vannak!!! Én is azért keresek most házirovost, mert babavárás előtt vagyunk, (sajna még várat magára)
6992. kitkev
2013. dec. 23. 20:24
Derényi Gábort nem ajánlom, terhesen finoman szólva majdnem elzavart a rendelésről, mert táppénzért mentem (nyíló méhszáj, szakorvosi javaslat), pedig a kötelessége kiírni. Na innentől fogva el is mentem tőle jó messzire..
6991. kitkev (válaszként erre: 6990. - Luca86)
2013. dec. 22. 19:51

Szia!

Nekünk a Táncsics sulinál van a rendelő, dr Bráth Endre, középkorú, jó fej.

6990. Luca86
2013. dec. 22. 15:23

Tudtok Nekem segíteni?

Háziorvost keresek Fehérváron, lehetőleg olyat, aki emberileg rendes, megérti az ember nyavalyáit....

Kit javasolnátok?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook