Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oxigénhiányosan jött a világra a babám? fórum

Oxigénhiányosan jött a világra a babám? (beszélgetős fórum)


1 2 3
85. kianika (válaszként erre: 84. - Cinus79)
2011. márc. 25. 11:01

Szia!


Mi 19 hónapos koráig jártunk a DSGM fejlesztésre, amikor már stabilan járt, akkor abbahagytuk. Utána sehova sem hordtam. Amikor oviba kerültünk, akkor vittem el a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottsághoz. Ott írták neki elő a gyógypedagógiai és gyógytornai fejlesztést, melyet az ovi biztosít. 1 éve fejlesztik, de hihetetlen fejlődésen ment át, mióta oviba jár. Amikor bekerült nagyon el volt maradva, főleg a mozgásában és a beszédében. Mára behozta kortársait csupán egy kis egyensúlyzavara van. Mindig pozitívan állj hozzá és akkor minden rendben lesz. Kitartás, üdv: Anita

84. cinus79 (válaszként erre: 83. - Kianika)
2011. márc. 23. 09:16

Szia!

Én is hasonló kálvárián mentem végig, bár nálunk normális (9/10-es Apgar volt) csak mint később kiderült generalizást hypotónia. Mi is a Katona-módszerrel kezdtük kb. 3 hónaposan, addig mindenki csak nyugtatgatott hogy semmi gond, de én éreztem, hogy valami nem stimmel, a nyakát is olyan furán tartotta időnként. Végül elküldtek a Klinikára, ahol ezzel a módszerrel kezelték csak főleg a nyakára helyezve a hangsúlyt. Majdnem 8 hónapos koráig ezzel kinlódtunk, közben és is már forszíroztam a Dévény-módszert, mert rengeteg jót olvastam róla, de sajnos különböző okok miatt (a férjem nem igazán akarta tudomásul venni, hogy baj van és halogatta) csak 10 hónapos kerültünk oda. Most már 2 éves, megy szépen, rengeteget segített ez a módszer. Még azon is, mikor az egyik lába a járás indulás után csípőből kifele fordult, 2-3 hónap alatt teljesen rendbe hozta.

Mi sajnos még mindig járunk fejlesztésre, a Dévényre már nem kell, maradt a Pető és a TSMT módszer.

Ti meddig jártatok fejlesztésre? Gyógypedagógushoz is kellett járnotok? Nekünk igen, mert a mozgás késés miatt az értelmi fejlődés is kicsit le van maradva. De legalább már látom az alagút végét.

Elnézést, ha kicsit hosszúra sikerült.

2011. febr. 24. 12:01
Szia! Az én kislányom 2007-ben született súlyos oxigénhiánnyal (apgar 2/3). Nyakára volt tekeredve a köldökzsínór, s nem sírt fel. Természetesen a kórházban azt mondták, hogy minden rendben van, kapott egy kis maszkos lélegeztetést. Gyermekorvosom javaslatára mentem az akkori Svábhegyi Gyermekneurológiai Intézetbe. Bent feküdtünk 1 hétig, s megállapították, hogy súlyos agykárosodása van, s az egyik fülére nem hall.A Katona-módszerrel kezeltem 4 hónapos koráig, de semmi fejlődést nem tapasztaltam. Ekkor tértem át a Dévény módszerre (amit a svábhegyi orvosok kifejezetten tiltottak!). Kislányom 1,5 éves korára teljesen rendbe jött a DSGM kezelésnek köszönhetően, pedig 8 hónaposan még meg sem tudott fordulni. Most gyönyörű 4 éves, cserfes kislány. Tökéletesen mozog, beszél, okos! Az oviban még kezeli gyógypedagógus és gyógytornász. Sajnos hallássérült a jobb fülére, de a ballal tökéletesen hall. Én is nagyon nehezen viseltem, főleg, amikor arról kellett döntenem, hogy a Katona módszert abbahagyom, mert ezt "hozzáértő" orvosok javasolták. Ehelyett egy olyan módszert alkalmazok, amit az orvosok nem fogadnak el. Nagyon sokat tipródtam. Ma már meggyőződésem, hogyha az orvosokra hallgatok, s nem kezdem el a DSGM-et,akkor Laura sohasem jött volna rendbe. Legyél optimista, s figyelj, mert a korai fejlesztéssel szinte mindent rendbe lehet hozni.
82. Jk (válaszként erre: 81. - Manóvirág)
2011. febr. 3. 09:08

ez ilyen sajnos.nekem is a kisebbik egyfolytában náthás. van egy két jó napunk aikor azt hiszem elpakolhatom az orrszivót, vége a náthának, de hamar újra jelentkezik.

én sajna nem tudom beszerezni, de a Vitacolan a legjobb mint vitamin ilyenkor a pici babáknak.

81. manóvirág (válaszként erre: 80. - Kingi7)
2011. febr. 2. 16:23
Már elmúlt a köhögése, viszont a nátha még mindig gyötör minket.. Lassan már három hete. Nem tudom, miért beteg folyamatosan szegénykém :-(
80. kingi7
2011. jan. 27. 15:40
Hogy van a köhögése a picurnak?
79. kingi7 (válaszként erre: 78. - Manóvirág)
2011. jan. 27. 15:40

Amikor megszületett utána kellett csak "tekergetni" oda vissza, majd mire egy hónapos lett rendbe jött :) nem csináltam belőle nagy ügyet, ő nem is rendesen ült le, hanem a sarkár, mai napig így szeret ülni :) kicsit kacsásan megy, de folyamatosan javul(szemmel láthatóan), majd kinövi :)

Te se izgul, egészséges :)pozitív hozzáállás, meglátod, hogy milyen gyorsan és szépen fog fejlődni :)

78. manóvirág (válaszként erre: 76. - Kingi7)
2011. jan. 26. 22:23
A kötött csípője miatt szoktatok gyógytornázni? Az unokahúgomnak is kötött volt, és csak otthon kellett tornáztatni. Pikk-pakk rendbejött. Az elején még sokszor elesett (nem tudom, emiatt-e), de tényleg hamar helyrejött.
77. manóvirág (válaszként erre: 76. - Kingi7)
2011. jan. 26. 22:21
Az első két hét volt a legrosszabb. Nagyon ritkán szoktam sírni, szinte soha. De ezt a két hetet végigsírtam, teljesen összeomlottam. Félelmetes volt. Azóta lassú lelki gyógyulás folyamatban.. Teljesen igazad van, a legfontosabb az optimista hozzáállás! Imádom amikor reggel ébred a babám, és mosolyog rám! :-)))))
76. kingi7 (válaszként erre: 75. - Manóvirág)
2011. jan. 26. 22:17
Ne sokkold magad, szerintem semmi gond nincs, szépen fejlődik, az én picuromnak egy kicsit az egyik csípője volt kötöttebb, ne parázz, nem tesz jót, majd az idő halványítja a dolgokat és ahogy látod majd fejlődni, növögetni, rohangálni, gügyögni, mindent átértékelsz! A fontos, hogy légy OPTIMISTA! Ne hagyd lehúzni magad, kergesd el a negatívumokat... mondjuk szülés után szokott lenni ilyen mély hullám... elmúlik :)
75. manóvirág (válaszként erre: 73. - Kingi7)
2011. jan. 26. 22:13
:-) Érdekes, hogy szülés előtt egy-két órával beszélgettem a szülésznővel, és mesélgetett, hogy van olyan, hogy nem sír fel a baba, de ettől nem kell megijedni. Mintha megérezte volna!
74. manóvirág (válaszként erre: 69. - Jk)
2011. jan. 26. 22:12

Én nagyon úgy érzem, hogy képtelen lennék végigcsinálni még egyszer. Annyira megviselt, hogy teljesen megbélyegzi a hétköznapjaimat. Ezzel kelek, ezzel fekszek.. Életemben ez az első olyan élmény, amin képtelen vagyok túllépni. Nem tudom kiverni a fejemből, napközben is bevillannak képek. :-((( De most már legalább képes vagyok aludni. Az első időben sem az evés, sem az alvás nem ment.

Viszont még ezek után is, egy császártól sokkal jobban félnék valamiért..

73. kingi7 (válaszként erre: 72. - Manóvirág)
2011. jan. 26. 22:10

Szerintem mert tele van a szája, torka váladékkal, meg vízzel, az enyémnek is ledugtak valami szívót- apa mondta-

Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni...

2011. jan. 26. 22:07

Köszönöm a jótanácsokat! :-)

Születésnél miért lehet, hogy nem sír fel a baba? Szegénykémnek lenyomtak egy csövet a torkán, utána sírt fel :-( Belegondolni is rossz :-(

71. kingi7 (válaszként erre: 68. - Manóvirág)
2011. jan. 26. 14:59

Párásítsd a szobát, elvileg a lándzsás utifű szirup jó, csak nem tudom, hogy ilyen picinek lehet-e adni.

Most 6 féle vírus van, ami mindegyik ilyen hurutos, van akinek a hangja megy el, van akinek 40 fokos láza van. Az orrszívás és a kalcium nagyon jó :) az orrszívás nagyon fontos, hogy ne menjen a fülére...

Ne izgulj :) Jó anya vagy, minden rendben lesz!!!

Soha nem szabad félni, mert valósággá válik!!!

70. Jk (válaszként erre: 68. - Manóvirág)
2011. jan. 26. 10:11

mucopron.

és sterimar orrszívás közben. az áttisztitja.

nekem is beteg megint a kicsi. ezen a télen ez a normális állapotunk.:(

69. Jk (válaszként erre: 68. - Manóvirág)
2011. jan. 26. 10:10
nekünk lett kisttestvér. és nem is sokára. nem terveztük ilyen korán, de jött. féltem. ugyanaz az orvos ugyanaz a korház, csak a szülésznőt kerültük el hála. Orvos tudta mitől félek így tudta mivel tud megnyugtatni. én váltig álítottam hogy csak császárral jöhet világra, mert megörülök, ha mégegyszer végig kell csinálni. aztán megszületett rendesen problémamentesen egy csodálatos szülés után, amilyet mindenkinek kívánnék.
68. manóvirág (válaszként erre: 64. - Incó)
2011. jan. 26. 08:41

:-)Minden rezdülésére figyelek. Bármit megtennék a babám egészségéért, mindegy mennyi erőfeszítés, és mennyibe kerül.

Mikor még terhes voltam, elhatároztam, hogy nemsokára kistesót is kap. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én már nagyon félnék....

Szegény kicsim most náthás, és köhög is :-( Mit lehet ilyenkor tenni? Szívom az orrát, és kap kalciumot. A köhögést hogyan tudnám javítani?

67. trapiti (válaszként erre: 66. - Incó)
2011. jan. 25. 23:14
Nem biztos, hogy feltűnik, ill. megmarad az ember emlékezetében, hiszen annyi minden történik... ez meg 2 ml gyógyszer beadása a kanülbe :)
66. Incó (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2011. jan. 25. 23:12
Hát igen logikus amúgy, csak nem rémlik, pedig a lelki szemeim előtt elképzeltem a történteket. Még a magzatvíz csorgását is halottam, mikor leszívták.
65. trapiti (válaszként erre: 63. - Incó)
2011. jan. 25. 22:36

:) én meg aneszteziológus orvos ;)


Általában igen, közvetlenül a kiemelés után adjuk vénásan.

Két oka van: tervezett császárt a szülés spontán beindulása előtt csinálják, vagyis itt be sem indul az a hormonválasz ami a hüvelyi szülés során megvan és többek között a méh simaizomzatának összehúzódását okozza, ezáltal csillapítva a vérzést.

Sürgős császárnál pedig számítani kell fájásgyengeségre, kifáradásra, ill. ott sincs akkora saját hormontermelés, hiszen a kitolási szakig már nem jut el a folyamat.

64. Incó (válaszként erre: 59. - Manóvirág)
2011. jan. 25. 22:16
Örülök, hogy minden OK. És annak is, hogy a babád jó kezekben van, ha már az elején ennyire figyelsz rá:-). Bárcsak mindenki ezt tenné...
63. Incó (válaszként erre: 62. - Trapiti)
2011. jan. 25. 22:15

Tetszik az utolsó mondatod:-)))


Biosztanár vagyok úgyhogy csak megerősítem az általad leírtakat az oxitocinról. Császárnál még a műtőben beadják minden esetben az oxitocint?

62. trapiti (válaszként erre: 61. - Kingi7)
2011. jan. 25. 21:40

Oxitocin: nem présel semmit a gyerekből, a méh simizomzatára ható hormon, amit két dologra lehet használni: 1. a fájások erősítésével a szülés folyamatát segíti 2. császármetszésnél a baba kiemelése után összehúzza a méh izomrétegét ezáltal csökkenti a vérzést (mellesleg császárnál csak és kizárólag a baba kiemelés UTÁN adjuk be).

A többit nem kommentálnám.

61. kingi7 (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2011. jan. 25. 21:12

Na figyu, az oxitocin által keletkeznek a görcsök, amit császárnál is adnak, azért, hogy a göcsök kipréseljék a folyadékot a baba tüdejéből. A doki mondta :)Ennyi köze van.

5 dolgot pontoznak, ismerem a pontértéket. H mondjuk a bőre nem piroskás, hanem lila 2 helyett 1 pontot kap és így tovább, légzés...stb ha valakinek kevesebb, nem azt jelenti, hogy kuka, hanem nem tökéletes, a nincs légzés, nem egy és ugyan az az elégtelen légzéssel.

Nézd, nekem nem volt 7 hónapos, amikor egyedül felállt, mindent ért és most már szavakat is mond, korához képest az mondták érettebb és elégedett vagyok vele és én végig kértem a jó isten, hogy egészséges legyen, sokat vártam rá és a terhesség mellett is rengeteg problémám volt, én örülök, hogy a Bajcsy kórház 2 legcsodásabb orvosának kezébe kerültem, ha más kezébe vagyok, picur valószínű nem élne :(

Én nem mindenáron szerettem volna gyereket, Istenre bíztam, döntsön ő.

A gyerek problémákról nem nyilatkozom, mindennek megvan az oka.

60. ancsur76 (válaszként erre: 58. - Manóvirág)
2011. jan. 25. 15:08

Sajna nagyon durva szülési sztorikat lehet hallani manapság, gondoljatok csak bele mennyi lát napvilágot a sajtóba, már az is sok és akkor még ott vannak amikről nem hallunk. Mikor mi bent feküdtünk a Szent Margitba a fejlődésneurológián ott szinte minden anyuka elmesélte milyen volt a szülés, mert hát az ott lévőknek mindenkinek különleges. Hát néha csak pislogtam...Volt 29 hétre született baba... volt akinek azt mondta a doki, hogy a 4,83 kg-os gyereket szülje meg természetesen mert megtudja... hát nem csoda ha baja lett...Volt baba aki már 5 hónaposan 2 agyműtéten esett át...na nem is folytatom.


Egyébként örülök hogy nincs különösebb baja a bébinek! Minden jót nektek és jó egészséget.

59. manóvirág (válaszként erre: 57. - Jk)
2011. jan. 25. 14:05
Mindenképpen tornáztatom!! Most még jobban, mint eddig. Előbb már hason volt kb. 20 percig. Pelenkázásnál pedig húzom a két kezénél fogva magam felé, hogy tartsa a fejét. A gyógytornász mondta, hogy ezt csinálhatom, ezáltal erősödik.
58. manóvirág (válaszként erre: 57. - Jk)
2011. jan. 25. 14:04
Tényleg durva.. én pont a napokban mondtam, hogy mi még így is szerencsérek vagyunk.. az utóbbi hónapokban a környezetemben rengeteg szülés volt, ami ennél sokkal durvább. Két ismerősömnek agyvérzést kapott a gyereke. A környezetemben születtek ikrek, az egyik gyerek meghalt a születés után, a másik pedig néha nem akar levegőt venni, így most kórházban van.. szörnyű, soha nem gondoltam, hogy ilyenek vannak.. :-(((
57. Jk
2011. jan. 25. 13:34

tök durva hogy ennyi mindenkinél volt oxigénhiáynos szülés. én meg akkoriban azt hittem csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek.:) mára már szerencsésnek mondanám magunkat.:)


manóvirág: örülök, hogy minden rendben van veletek. tornáztasd picit az nem árt neki, sőt még élvezi is és azzal erősödik.

2011. jan. 25. 13:25
Látom sok hasonló szülés volt, mint az enyém.. Még a barátnőmnek is ilyen nehezen született a babája, és szerencsére eddig ott is minden rendben. Náluk a nyaknál volt probléma, csak az egyik irányba tudta fordítani a fejét, de magától megoldódott.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook