Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közalkalmazotti évek számításában tud valaki segíteni? fórum

Közalkalmazotti évek számításában tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
32. laszlo100 (válaszként erre: 31. - Salabakter)
2012. ápr. 17. 18:28
Szia! Köszi . D gondolom úgy lehetek, hogy legkisebb A , B , C , D stb Mi vagyunk a kutya farka végén a bojt E, F, G , H stb ha van több az pedig a feje. Üdv László.
31. salabakter (válaszként erre: 30. - Laszlo100)
2012. ápr. 17. 18:18
Igen.Kimondottan csak a közalkalmazottként dolgozott évek számítanak.Egyébként is hogy lehetsz "D".Egyetemet végeztél?
2012. ápr. 17. 18:08
Sziasztok! Azután érdeklődnék,hogy egy iskolában dolgozom mint közalkalmazott 7-ik éve. Fizikai állományban.Eddig D 13 fokozatban. Most kitalálták , hogy 1994- 2004 ig mint egyéni vállalkozó voltam ezért visszasoroltak D 10 be . Így a fizetésem és a szabadságom is kevesebb lett. Kérdésemre a "munkaügy" azt a felvilágosítást adta , hogy ez így van rendjén !!! VAKÓSÁG ez??? Köszönöm a választ László.
29. geridina (válaszként erre: 28. - Titánia83)
2011. jan. 24. 19:10
Hát, van az érettségi, van a szakképzettség (ami alapfokú), és van egy középfokú ECDL, meg a közig. vizsga
28. Titánia83 (válaszként erre: 27. - Geridina)
2011. jan. 24. 18:45

Várj rosszul írtam, most gondolkodom.

D az érettségi+szakképzettség

Tehát ha van szakirányú végzettséged, akkor D. De mintha olvastam volna, hogy három okleveled is van.

27. geridina (válaszként erre: 26. - Titánia83)
2011. jan. 24. 18:23

Tényleg?

Akkor én nem c ben lennék, hanem d ben?

26. Titánia83 (válaszként erre: 25. - Geridina)
2011. jan. 24. 15:23

D-ben az érettségizettek.

E - ha van egy felsőfokú szakképzésed. Pl. Okj-s is lehet.

F-től kezdődik a diploma

25. geridina (válaszként erre: 23. - Alann)
2011. jan. 24. 15:19

Köszi, ez megnyugtató, de még így is csak 12 évt számoltam össze, a többi munkanélküli volt, és 3 év GYES

Azt nem tudom, hogy D kategóriában már a felsőfokú végzettségűek vannak?

24. geridina (válaszként erre: 21. - Martin3)
2011. jan. 24. 15:19

Igen, középfokú.

Na de nem egy végzettségem van, hanem három, de mind középfokú, mármint a szakmámon kívül. És a tapasztalat, a tudás nem számít? Csak a papír?

23. alann
2011. jan. 23. 23:42

A közszférában töltött éveket be kell számítani

Tehát: köztisztviselőként ledolgozott éveket figyelembe fogják venni.

Viszont a közalkalmazott fizetése lényegesen alacsonyabb, mint a köztisztviselőé.

A fizetési fokozatok közötti várakozási idő 3 év, tehát azt jelenti, ha már van három év munkaviszonyod akkor iskolai végzettségednek megfelelő betűjelű osztály 2 fokozatára vagy jogosult.

22. martin3 (válaszként erre: 15. - Geridina)
2011. jan. 23. 21:38
sajnos én meg a másik oldalról tudnék mesélni, amikor megfelelő indokkal sem lehetett valakit kitenni a munkahelyéről és a másik 5 dolgozik a nemdolgozó helyett is...van ilyen is, és persze olyan is, amiről te írsz.
21. martin3 (válaszként erre: 9. - Geridina)
2011. jan. 23. 21:34
ezek szerint középfokú végzettséged van, mert csak akkor lehet ilyen alacsony..
20. berhukri (válaszként erre: 17. - Geridina)
2011. jan. 23. 21:18
Köszi:)
19. berhukri (válaszként erre: 17. - Geridina)
2011. jan. 23. 21:17
Elküldtem.
18. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Geridina)
2011. jan. 23. 20:41
Engem ezzel a törvénnyel tettek lapátra, nem kell bemutatni. Nekem sem volt hátszelem, és nem tetszett a pofám nekik... Ennyi!
17. geridina (válaszként erre: 16. - Berhukri)
2011. jan. 23. 18:56

Köszönöm előre is.

És gratula a babához, néztem már az adatlapodat, meg a naplódba is belenéztem:)

Nekünk is nehezen jött a baba, de nem volt ilyen szerencsénk. Sajnos nekünk lombik kellett, de harmadikra sikerült...

2011. jan. 23. 18:48
ok várom, csak türelmet kérek, mert 3,5 hós pici babám van:)
15. geridina (válaszként erre: 13. - Titánia83)
2011. jan. 23. 18:07

Úgy ahogy mondod. Régen azt mondták, a köztisztviselői állás nyugdíjas állás. Ezért sokan támadtak is minket, de valóban nem küldhettek el, csak alapos indokkal. A jelenlegi munkáltatóm már fogja a fejét, mi lesz vele nélkülem:) Ő dehogyis küldene el. De az ő főnöke kerek perec megmondta, hogy az új törvény értelmében már nem kell indokot keresgélnie, és fel akar mondani. Ennyi. Köszi az új törvényt...

Ez is csak arra jó, hogy ha a munkáddal semmi gond nincs, de nem tetszik a pofád, el tudjanak küldeni. Jelenlegi helyemen a polgármesternek nem tetszik a pofám, mert az elmúlt 4 év alatt végignéztem a kisded játékait, és ugye újraválasztották. Ez így már neki nem jó. Gusztustalan.

14. geridina (válaszként erre: 12. - Berhukri)
2011. jan. 23. 18:04

Húúú,de rendes vagy, mindjárt írok is privit.

Ez mondjuk jó hír lenne, mert én úgy olvastam a törvényben, meg itt egy másik fórumon is, hogy csak a közalkalmazottként eltöltött évek számítanak.

Ezt szívtam meg a jelenlegi helyemen is, ezért olyan alacsony a bérem, mert csak 2 évet töltöttem előtte közszférában, és csak azt számolták bele. JÓl ki van ez találva...

A közalkalmazottaknál is eltéríthetnek? Már nálunk igen, felfelé max 30 %kal. Viszont más téren nagyon kötve van a szabályokhoz a munkáltató.

13. Titánia83 (válaszként erre: 6. - Geridina)
2011. jan. 23. 18:01

Jelenleg azért a közalkalmazottnak egy fokkal jobb az állása, mert nem tudják elküldeni indokolás nélkül. A fizetés meg... én sem értem a különbségtételt. Ha van diplomád, akkor viszont előfordulhat, hogy jobban fogsz keresni közalkalmazottként!


Az eddigi munkaviszonyod nem vész el. Be fogják számolni, viszont amin variálnak majd, az a jubileumi jutalom, felmentési idő... Szóval ha van 3,5 éved, és előzőleg kettesben voltál, már tuti nem rakhatnak 1-es fokozatba!

2011. jan. 23. 16:03
Szóval az számít hány év munkaviszonyod van, mindegy hogy közszférában, vagy azon kívül szerezted e.Ha 3,5 év munkaviszonyod van, és más nincs, akkor a második sorban vagy.De ha priviben elküldöd a végzettséged,és a munkában töltött éveid számát, megmondom a minimum bruttó béred. Azért mondom hogy minimum, mert felfele munkáltatói döntés alapján eltérhetnek.
2011. jan. 23. 15:41
amint evett a lánykám válaszolok.
2011. jan. 23. 14:27
Természetesen tudom, hogy nem egy és ugyanaz, de a jóval több bérrel nem értek egyet. Annak sok a bére, akin több tíz éve dolgozik.
9. geridina (válaszként erre: 8. - Homokóra)
2011. jan. 23. 14:26

Azért köszi, hogy megpróbáltátok.

Annyit még, hogy nekem ktv ként 88 E a bruttó bérem:)

2011. jan. 23. 14:25

A köztisztviselő nem ugyanaz, mint a közalkalmazott..messze nem...

Egy köztisztviselőnek jóval magasabb a bére, mint egy közalkalmazottnak..

A többire nem tudom a választ, mert én 23 éve közalkalmazott vagyok..

2011. jan. 23. 14:21

Elméletileg a köz az köz.

De ... bármennyire is szeretnénk segíteni, erről a legjobban az új helyeden tudnak szerintem tájékoztatni.

2011. jan. 23. 14:19

Köszi, hogy jöttetek:)

nem nyugdíj miatt kérdezem.


Jelenleg köztisztviselő vagyok, de megszűnik a munkaviszonyom, és úgy néz ki, lehet, hogy közalkalmazotti állást sikerül találnom.


Nézelődtem a törvényben, de nagyon nem ismerem ki magam:)


Azt látom, hogy 3 évente ugrik a fizetési fokozat, és alapból az 1esbe kerülsz. Viszont nekem van 3 és fél évem közalkalmazottként (kórházban). Eszerint akkor ugyanúgy 1esbe fogok kerülni?


Nézegettem a régi közalkalmazotti papírjaimat, akkor 2es fokozatban voltam. Nem sok a fizetésem köztisztviselőként sem, de úgy gondolom, még kevesebb lenne közalkalmazottként.

Azt sem láttam a törvényben, hogy a köztisztviselői éveket beszámítják e (mivel az is közszféra), vagy csak és kimondottan a közalkalmazotti éveket.

Köszi előre is a válaszokat

2011. jan. 23. 14:14
2011. jan. 23. 14:06
Lehet :)
2011. jan. 23. 14:06
mond
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook