Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érettségihez önkéntes munka. Mit szólsz hozzá? fórum

Érettségihez önkéntes munka. Mit szólsz hozzá? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
55. KEND
2011. jan. 23. 16:43
Ártani nem fog nekik, kicsit más szemmel nézik majd a világot.
2011. jan. 23. 16:40
Nekem eleve ez az egész ötlet nem tetszik. Épp eléggé le vannak terhelve a diákok.
53. spinneli (válaszként erre: 51. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 16:38

Igen főállsban segítő vagyok, emllékállásban pedig végzek pénzért illetve önként is feladatot.


Ha arra szeretnél rámenni, hogy nem tudom milyen lehet az önkéntes munka, felesleges, mert fiatalkoromtól kezdve végzek önkéntes munkákat is, és valószínűleg többet tudok a segítő attitűdről, és a magyarországi államilag finanszírozott és civil szervezetekről is, mint az átlag.

52. spinneli (válaszként erre: 47. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 16:35

Gondolj azokra a családokra, ahol nem evidens az, hogy így neveljék a gyerekeket, számukra ez a munka igenis nyújthaat egy más szempontot, ahol tanulhatnak valamit.

Fogalmad sincs róla, hogy hogy tervezik ezt bevezetni, úgyhogy felesleges tényként kezelni azt, hogy nem iskolaidőbe lesz, illetve mitt kell vagy lehet csinálniuk.

Olyan ellen hadakozol és lázadozol, ami egyenlőre nincs is.

2011. jan. 23. 16:35

Ez pontosabban mit jelent?

Ha főállásban segítő vagy, akkor azért pénzt kapsz. Nem?

2011. jan. 23. 16:34
Amúgy attól önkéntes valami, hogy önként jelentkezek rá és szívvel lélekkel csinálom, minden ellenszolgáltatás, érdek nélkül.
49. spinneli (válaszként erre: 48. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 16:33
Én főállásban vagyok segítő.
48. hajnalfény73 (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2011. jan. 23. 16:26
Te végzel önkéntes munkát? TE segítesz valakin?
2011. jan. 23. 16:26

Én felnőttként végzek önkéntes munkát. Ahogy a gyerekeim is. Szerencsére segítőkészek, jól neveltek.

Nem feltétlen attól tanul meg valamit, ha kötelezik a temérdek feladatai mellett "önkéntes" munkára.


Ezektől függetlenül én is mondtam az öcsémnek, hogy vigye el a fiamat dolgozni nyáron és jól hajtsa meg, tanulja meg, hogy könnyebb tanulni, mint keményen dolgozni.


De majd én nevelő szándékkal megteszem, ha úgy látom, hogy szükséges.

DE ne olyanok hozzanak ilyen döntést, akik életükben szerintem még csak fizikai munkát sem végeztek.


De ha ennyire bele akarják építeni a tananyagba, akkor azt tegyék meg úgy, hogy ne iskolaidőn kivűl essen.

2011. jan. 23. 16:23
Mi is vittünk ebédet öregeknek, és jól esett segíteni. TAnultunk belőle. Nem fog az ártani senkinek....
45. spinneli (válaszként erre: 44. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 16:16
szerintem kár belemenni a demagógiába...na a fiataloknak jót tenne az önkéntes munka vagy sem?
44. hajnalfény73 (válaszként erre: 43. - 3a8f3f8f11)
2011. jan. 23. 16:15
Először a politikusok mutassanak példát!!!!!
2011. jan. 23. 15:02
Én ezen most le vagyok döbbenve ahogy sokan gondolkodnak. Jó magyar gondolkodás szerint "nehogy lépjek egyet is amiért nem fizetnek meg".. Borzasztó ez, hogy itt tartunk, hogy minden ember ennyire önző, és korlátolt gondolkodású, és nem fogja azt fel, hogy ahhoz hogy egy nemzet előrébb lépjen mindenkinek lépni kell. Nem a magyar ember csak kesereg, szidja a politikát, politikusokat, mert persze miattuk rossz neki. De ez nem igaz, a gondolkodás módja miatt rossz neki. A politikusok a nyugati társadalmakban sem angyalok, mégis azok a társadalmak fejlődnek, mert fejlődésre képesek.
42. spinneli (válaszként erre: 41. - Sajert)
2011. jan. 23. 15:02

szerintem egy fiatalnak sem árt, ha némi empátia szorul belé...ez persze csak az egyéni véleményem.

:)

41. sajert
2011. jan. 23. 14:56

Hála az istennek, én már leérettségiztem. Nem vagyok egy Teréz-anya típus.

A fiam érettségéig (most 3 éves) meg csak eltörlik.

40. spinneli (válaszként erre: 39. - Alfoldi13)
2011. jan. 23. 14:56

én lemradtam arról, hogy ez össztársadalmileg mit is kéne, hogy megoldjon?

:)

2011. jan. 23. 14:54
ártani nem fog de nem old meg semmit....
38. spinneli (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2011. jan. 23. 14:33
...de ez már a rendszer kialakítása, maga az alapötlet szerintem nagyon jó.
37. spinneli (válaszként erre: 36. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 14:32

Ezért írtam az első hsz.-emben, hogy nagyon sok konzultáció kell ennek kialakításához az érintett szervezetekkel.


Tényleg rengeteg szociális szervezet van, nem csak idősotthon, vagy elfekvő a fiataloknak rengeteg választási lehetősége lenne, mindenkinek igénye és képessége szerint.

2011. jan. 23. 14:30

Nem is az injekció beadására gondoltam.

De általában pl. egy bolti eladónak gyakorlati órákon a fő munkája a takarítás...Megcsináltatják vele az ilyen munkákat.

Ha valaki kórházban dolgozik, akkor ott meg moshatja az ágytálat...stb.

Ha már ilyen-olyan munkát kéne végezniük, akkor legyen az olyan, ahol az emberséget tanulják meg, látják, hogy milyen az élet.

2011. jan. 23. 14:26
Szerintem nem árt, ha a fiatalok találkoznak ilyen élethelyzetekkel, helyekkel emberekkel is-rengeteg szociális és civil szervezet van ezerféle programmal és körülménnyel, akiknek nagy segítség az önkénte munka-ami nem olyan munkát jelent amihez szakképzettség kell...nem is értem hogy gondolhat valaki ilyen hülyeségre.
2011. jan. 23. 14:24
Itt nem munkáról van szó, nyilván nem ők adnák be az injekciót vagy cserélnék az ágytálat-az önkéntes tevékenység egyátalán nem ezt jelenti.
33. spinneli (válaszként erre: 31. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 14:23
én nem láttam azt, hogy ezt kizárólag az érettsigéző évben, vagy egy héttel előtte kéne végezni.
32. spinneli (válaszként erre: 24. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 14:23
nekem tetszik az ötlet...de nem árt erőteljes konzultáció a fogadó szervezetekkel.
2011. jan. 23. 14:21

A gyerekek hajnalban ébrednek és reggel fél 8-kor már iskolapadban ülnek. Majd fél 3-kor végeznek. De ekkor még nem ért véget számukra az iskola, mert otthon is tanulni kell.

Érettségi előtt pedig amikor sorban vannak a kisérettségik, szóbeli..stb. Folyamatosan esszéket kell kidolgozni, készülni az érettségire. Sokan éjszakába nyúlóan tanulnak. Akkor hogy várják el, hogy férjnek bele még nekik plusz "önkéntes" munka is?!

2011. jan. 23. 14:18

Amikor a mai világban már egy wc-s néninek is szakképzettség kell, meg lassan már diplomás végzettség..

Akkor hogy gondolják, hogy majd idősek otthonában, vagy akár gyermekotthonban tevékenykedjenek mindenféle hozzáértés nélkül.


No meg ha ezt kitalálják, akkor építsék bele az iskolai időbe!

29. pmjudit (válaszként erre: 28. - Pmjudit)
2011. jan. 23. 14:17
Személy szerint nem hiszem, hogy szívesen dolgoztam volna fogyatékosok között vagy idősek otthonában - nem nekem való, nem örülnék, ha a gyerekemet erre kellene azért kényszerítenem, hogy érettségizhessen. Vannak akik alkalmasak az eféle feladatokra és szívesen végzik, vannak akik nem - én az utóbbi csoportba tartozom.
2011. jan. 23. 14:14

Szerintem nagyon gáz. Nem mehet el diákmunkára pénzért, mert kötelezik önkéntes munkára ingyen.

Ezzel is csak a jómódúak járnak jól.

2011. jan. 23. 14:13

Igen, ezen is el lehetne gondolkodni.

Akkor már mindenki a képzettségének megfelelő gyakorlatra osszák be.

Az én pici, vékonyka lányom nem lenne alkalmas arra, hogy egy idősek otthonában a magatehetlen idős nénit, vagy bácsit emelgessen..

26. Panni58 (válaszként erre: 24. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 14:11
És azt hiszik, hogy mindenki alkalmas ilyen munkára?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook