Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érettségihez önkéntes munka. Mit szólsz hozzá? fórum

Érettségihez önkéntes munka. Mit szólsz hozzá? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
85. spinneli (válaszként erre: 80. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 18:00

Szerintem csak akkor érdemes károgni ha valami bekövetkezett...addig is tegye meg az ember ami tőle telik.


...a mostani melóhelyeimmel kapcsolatban nekem egy csomó ötlet már esmbe jutott amibe részt vehetnének az önkéntes fiatalok...sőt lehet még élveznék is.

:)

84. spinneli (válaszként erre: 82. - Verem)
2011. jan. 23. 17:59

Jaaa, oké, bocs.

:)


Csak beleolvastam az elejébe, és olyan elborult elképzeléseket írtak, hogy leesett az állam.

:)

2011. jan. 23. 17:52
Már nincs előttem, hogy milyen lehetőségeket adtak meg. Idősek otthonát, sérült gyerekekkel lehetne még foglalkozni. A harmadik meg nem jut eszembe.
82. verem (válaszként erre: 79. - Spinneli)
2011. jan. 23. 17:48
Félreértettél. Pontosan azt mondom, hogy sokan csak a pelenkázásra asszociálnak önkéntes segítő munka alatt. Pedig ez nem csak erről szól.
81. verem (válaszként erre: 77. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 17:46
A tervezetben én úgy hallottam, hogy lehet majd válásztani, hogy mit szeretne segíteni.
80. hajnalfény73 (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2011. jan. 23. 17:42
Sajnos hiába is van meg egy alapötlet...valahogy szeretik kihasználni a "munkaadók" a lehetőségeket.
79. spinneli (válaszként erre: 74. - Verem)
2011. jan. 23. 17:38

de ki beszélt pelenkázásról?

egyenlőre úgy látom csak ti.

:)

78. spinneli (válaszként erre: 70. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 17:37

Teljesen megértem az aggodalmadat, és valódi szempontokat írsz...mint már írtam párszor valóban nagyon fontos, hogy a fogadó szervezetekkel letisztázva legyen az, hogy mi is lesz egy önkéntes dolga, mert csicskáztatásból senki nem tanul semmi jót, szaképzetlenül feladatot ellátni pedig veszélyes is.


Viszont egyenlőre nincsenek az általad leírtakról szó...sőt effektíve csak az alapötlet van meg, tehát lehet bízni abban, hogy ezeket a hibákat kikerülik.

Plusz szerintem mind a szakmai szervezetek, mind a szülők részérről fontos, hogy hallassák a hangjukat a kérdésben..a diákokról nem is beszélve.

77. hajnalfény73 (válaszként erre: 76. - Verem)
2011. jan. 23. 17:33

Mert azt önkéntesen végzik, szívesen teszik. Ők választották ki.

Nem pedig kötelezővé teszik.

76. verem (válaszként erre: 47. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 17:29
Hogyha már úgyis végeznek a gyerekeid önkéntes munkát akkor mi a gond. Biztos, hogy azt is beszámítják.
2011. jan. 23. 17:28
Nem is a munkával van bajom!!! Nem kell kiforgatni az egészet.
74. verem (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2011. jan. 23. 17:27
Jót tenne. Szerintem is itt mindenkinek az ágytálazás jut eszébe. Itt nem erről lenne szó. Egy idős, magányos embernek már az is jól esik, ha valaki néha napján meghallgatja. Nem kell ahhoz pelenkát cserélni.
73. KEND (válaszként erre: 71. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 17:22

A munka még nem ártott senkinek:)

De, azt hiszem befejeztem:))

Szia

72. KEND (válaszként erre: 70. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 17:20

Hát az eladói munka sem abból áll, hogy bámulok ki a fejemből, ott is van szeretem és nem szeretem része a dolognak, pl, az üzlet tisztán tartásában sem ment még senki tönkre:)

Az én lányom ugyan két tanítási nyelvű középiskolába járt , két felsőfokú nyelvvizsgája van( szakmaival bővítve), most nemzetközi gazdálkodásra jár és nem derogál neki Down szindrómás gyerekhez és fiatalokhoz járni a napközijükbe játszani és beszélgetni velük.Teljesen ingyen szeretetből jár oda. Ja és nyáron pedig a Tes..ba pénztáros hogy legyen picit több zsebpénze.Az se derogál neki és az idejébe is belefér. Max kevesebbet nézi a plafont:))

71. hajnalfény73 (válaszként erre: 68. - KEND)
2011. jan. 23. 17:14
Te mit teszel? Te is osztod az észt rögtön egy olyan dologról, amiről te sem tudsz még semmi konkrétat, de tudod, hogy ártani tuti nem fog nekik.
70. hajnalfény73 (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2011. jan. 23. 17:09

Ha az órakeretbe bele építve lenne és olyan területen, amitől tényleg tanulnak empátiát, akkor nincs bajom vele.

De ahogy sok ismerősöm elmeséli, hogy a középiskolai oktatás gyakorlati része miből áll, az nem tanítás!

Egy eladó szakon tanulóval mosatják a polcot, felmosatnak vele...kosarakat kell mosni. Ezzel nem az eladói szakmát tanulja meg.

Ahogy az ápolónőnek tanuló meg moshatja az ágytálat...stb.

Osszanak pl. ételt rászorulóknak. Sőt még az idősek otthonával sincs bajom, ha nem a mocskot takarítani viszik oda őket, hanem az idős nénivel, bácsival kell beszélgetni...

De pl. egy sérült gyerekkel lehet hirtelen én sem tudnék mit kezdeni. Ehhez szakember kell.

Bármennyire elfogadom és írtó együttérző vagyok és sajnálom. De emlékszem, hogy gyerekként iskolából hazafelé jövet egy down kóros fiú megállított és beszélt hozzám, meg rángatott, hogy játszak vele. Felnőttként tudom, hogy semmi rosszat nem akart szegény, csak játszani szeretett volna velem. De gyerekként nem tudtam kezelni az egészet és íjesztő volt számomra.

Hazáig rohantam. Onnantól kezdve messze elkerültem azt az utcát.

69. spinneli (válaszként erre: 68. - KEND)
2011. jan. 23. 17:08

Egyetértek.

Pláne manapság, mikor a fiataloknak egyébként is nehezebb kialakítani az értékrendjét...

68. KEND (válaszként erre: 65. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 17:05

ohh, köszi!Te honnan tudod, hogy én mit csinálok? Nagy bőszen osztod itt az észt , egyenlőre még nemlétező dolgokról....

Igen biztos tényleg jobb, ha a fiatalok csak a saját problémáikkal vannak elfoglalva és nem látnak tovább az orruknál ... empatikus felnőttekké válnak majd:(

67. spinneli (válaszként erre: 65. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 17:01

akkor bocsánat.

:)

66. spinneli (válaszként erre: 64. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 17:01
Mégegyszer megkérem, ha az egy év alatt összesen 50 óra az iskolai időkeretbe történne, tehát egyébként is ott kellene lennie a gyereknek, akkor is gondod lenne vele, vagy ezt látod fő problémának?
2011. jan. 23. 17:00
Nem, nem. KEND-nek szántam:) No meg persze neked is:)
2011. jan. 23. 16:59

Én látom, mert jelenleg két középiskolás gyerekem is van, hogy mennyire fáradtak.

Hajnalba indulnak szegények, amikor még a dolgozó emberek nagyrésze is alszik.

Du-án pedig 4 óra mire hazaér. De ezzel nincs lezárva a napja, mert még a másnapra is készülnie kell.

A szülőin is a tanárnő megmondta, hogy naponta min. 3 óra az, amit tanulni kell még pluszban otthon is.


A középiskola nem egyetem, amikor akkor megyek be, amikor kedvem tartja.

63. spinneli (válaszként erre: 62. - KEND)
2011. jan. 23. 16:58

nem, ezeket nekem szánja.

:)

62. KEND (válaszként erre: 56. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 16:56
ezt nekem írtad?
61. spinneli (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2011. jan. 23. 16:55
...és lehet, hogy így is fogják csinálni, ezt még nem tudhatjuk, ezért felesleges előre háborogni, szerintem.
60. spinneli (válaszként erre: 58. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 16:54

Oké, értem a problémádat.


Szerintem attól függ ez, hogy beleépítik az iskolai keretbe vagy sem.

Gondolom nem lenne gondod azzal, ha igen-én is ezt látnám kedvezőbbnek.

2011. jan. 23. 16:53

Gyengébbek kedvéért:


"Hoffmann Rózsa hozzátette: jelenleg "talán inkább az 50 óra felé hajlunk", amit heti 2 óra rendszerességgel, egy tanév leforgása alatt lenne célszerű elvégezniük a diákoknak. Ezt a tevékenységet az elképzelések szerint dokumentálni is kell majd. A nemzetközi érettséginek is feltétele az önkéntes munka - folytatta -, az EU-ban pedig minden ötödik ember végez önkéntes munkát."



Tehát egy év alatt 50 óra önkéntes munka, hetente két óra...talán egyik gyermek sem rokkan bele egy tanév alatt.

Drukkolok.

2011. jan. 23. 16:51

Az nem tetszik, hogy olyat találnak ki, önkétesség mögé bújtatva, amivel elveszik a pihenését, esetleg hogy a családjával legyen.


Gondolom neked sem tetszene, ha a születésszámra hivatkozva törvényileg meghatározzák, hogy minden nőnek kötelező lenne min. 2 gyereket szülni.

Vajon puffognál-e rajta, hogy miért szabályozzák az életed??!!

57. spinneli (válaszként erre: 56. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 16:49

Mivel két munkahelyen dolgozom, nap mint nap ezt csinálom...leírjam mégegyszer, hogy az általad elgondoltak nincsenek lefektetve, és egyenlőre a saját magad által kitalált dolgokon puffogsz?

persze ha jólesik csináld csak.

:)

2011. jan. 23. 16:47
Majd amikor TE is végig dolgozod az egész napot, hajnalban indulsz dolgozni, késő du-án érsz haza és még készülni kell másnapra is. Akkor majd iktass bele még önkéntes munkát is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook