Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érettségihez önkéntes munka. Mit szólsz hozzá? fórum

Érettségihez önkéntes munka. Mit szólsz hozzá? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
115. Saci49
2012. okt. 28. 19:12
Nem a kozel múltban érettségiztem, hanem jó pár évtizeddel ezelőtt.Abban az "átkosban".Sima gimibe jártam.Ott természetes volt, hogy minden év eleje azzal kezdődött, hogy 1 hónapot valahol dolgoztunk.Jelképes összegért.Pl:1-Ftért.Ez a valahol mindig olyan gyár volt, ahonnan elmenekültek az emberek, mert olyan volt a munka: konzervgyár-paradicsom feldolgozás:kapkodás,undorító szag és látvány, stb., selyemfonó és szövőgyár:egészségtelen levegő a szálló szöszök és por,stb...Napi 8 óra-nem kötelező,de ha nem mentünk volna átirányítottak volna másik,sokkal rosszabb iskolába.Nem szerettük, de csináltuk.Apám szlogenje volt:találd meg benne a jót, a szépet, vagy a hasznosat és mindez az életben a javadra válik. Igaza lett.Az életem során sok olyan munkára voltam "ítélve" amit nem szerettem, de a család miatt muszáj volt csinálni. Akkor sem volt helyette más és akkor sem volt könnyű olyan munkát találni, amit szerettem volna.Önfegyelemre tanított és ennek minden körülmények között hasznát vettem.....Eddig a "tanmese". Fel a fejjel fiatalok! Semmi nem olyan szörnyű, mint aminek látszik!!!
2012. márc. 13. 10:23

Látom, régi a topik, de azért leírom a véleményem.

Semmi bajom az önkéntes munkával, mindaddig, amíg azt valaki VALÓBAN önként csinálja.Onnan kezdve, hogy valamihez kötik, kényszerré teszik, már köze sincs az önkéntességhez, ráadásul nem hiszem, hogy az ilyen kierőszakolt önkéntes munkával bárki is jól járna.A segélyezettek is vállalhatják, hogy ezzel megszerezzék a segély tovább folyósításához szükséges 30 ledolgozott napot.És hallottam olyanról, hogy ilyen kényszer önkéntesek rosszul bántak az állatokkal a menhelyen, mert voltak köztük állatgyűlölők, de valahol nekik is le kellett dolgozni a 30 napot és hát ide tudtak bejutni.És ha valaki hasonló undorral megy öreget, vagy fogyatékost gondozni, csak azért, mert kötelező, az kinek lesz jó?Megmondom:Csakis a munkáltatónak és állam bácsinak, mert ők megspórolják az ingyen rabszolgákon a béreket.Nyilván való pedig, hogy ha nem önkéntes, hanem fizetős állás lenne az a pár nap az embereknek, akkor szívesebben csinálnák.

a társadalom pedig ne mások ingyen munkáján akarjon előre haladni!Szeretne ugyan is előre haladni az egyén is, márpedig csakhogy ingyen melóval nem sokra megy.

Nincs még egy olyan eszement ország, ahol kötelező önkéntes munka is létezik! Hisz a két fogalom is teljes mértékben üti egymást!

113. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 110. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 22:08
Bocsánat nem olvastam végig az egész fórumot, már látom hogy Te is végzel ilyet, és hogy rosszul ítéltelek meg! Elnézést! Igazából nem szeretnék senkivel személyeskedni, hiszen nem egy ember bűne ez, sajnos az egész társadalom hozzáállása ehhez a kérdéshez az ami elszomorító. Abban igazad van, hogy nem a kényszer a megoldás, de lehet nevelő hatású, és kezdeti lépésként szerintem nincs jobb megoldás.
112. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 110. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 21:58
tudod nyugaton társadalmi presztizst jelent ez, a másikon való segítés, és nem kell hogy kötelezővé tegyék, a legtöbb diák anélkül is segít. De hihetetlen hogy ezen háborodsz fel, hogy valaki kötelezővé tenné a másik embertársunkon való segítséget! Nem az a szégyen hogy kötelezővé akarják tenni, hanem az hogy azzá kell tenni!
111. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 44. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 21:56
persze tipikus, a másikra újjal mutogatás, Te azért nem teszel semmit, mert ő nem jár élen példával.. hagyjuk már.. komolyan szomorú vagyok hogy ilyenek vagyunk mi magyarok :( és nagyon kívánom Neked és mindenki másnak aki hasonlóan gondolkodik mint Te, hogy soha ne kerülj olyan helyzetbe az életedben hogy önkéntesek segítségére szorulj! még a végén megesne, hogy az a valaki is így gondolkodna mint Te!
2011. jan. 23. 20:34

Én lehet úgy csinálnám ezt az egész "önkéntes" dolgot, hogy tényleg önkéntes legyen.

Hogy az érettséginél plusz pontot jelentene, ha valaki önkéntes munkába vesz részt.

De így, hogy kötelezővé teszik kissé olyan érzésem van, hogy ellenkező hatást fognak elérni vele.

2011. jan. 23. 20:18
Most olvastam, amin jót mosolyogtam, hogy az ugynevezett mentor, tanár, viszont egész jó kis fizetést kap az egészért..Ő miért nem önkéntes alapon végzi majd a munkát???
2011. jan. 23. 20:12
Ez nem épp jogszerű..szerintem ne nagyon hangoztasd ezt. Mégha maga a kezdeményezést nem azért találtátok ki, hogy a takarítónő bérét megspóroljátok.
107. a14deb9047 (válaszként erre: 106. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 19:37
Az egyik iskolában, ahol tanítok, a felsős gyerekeknek maguknak kell takarítaniuk a tantermeket... Nem is tudom miért, de alig van szemét eldobva... Pontozás, év végén jutalom a legjobbaknak!!
106. hajnalfény73 (válaszként erre: 104. - A14deb9047)
2011. jan. 23. 19:11

Ahogy a sok politikusra is....meg éljen meg annyiból, amennyiből a dolgozó családok kénytelenek.

Nevetséges, de a sógorom egy pékségbe ment el dolgozni, mivel vidéken élnek és volt rá lehetősége.

49.ooo Ft-ot kapott úgy kézhez, hogy éjjel dolgozott nagyrészt...

Na éljen már meg ennyiből a politikus!!!!

De sokan több műszakban dolgozva 6o-70 forintot visznek haza.

2011. jan. 23. 19:08
Visszatérve a témához. Én szívem szerint egy kórház újszülőtt osztályán nagyon szívesen dolgoznék önkéntesként. De nem lehet, mert szakképzett ember dolgozhat csak ott.
104. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Hot-rot)
2011. jan. 23. 19:01

Sok elkényeztetett, kikímélt ifjúra ráférne egy kis életmegismerés kórházban, üzemi konyhán, szociális otthonban, az áruház nem csilivili részén, a pékségben és még néhány hasonló, hétköznapi munkahelyen.

Van olyan ország, ahol az 5-6 gyermekes családdal él együtt az egyszem-limuzinos palánta 1-2 hétig...

103. hajnalfény73 (válaszként erre: 101. - Tücsimücsi)
2011. jan. 23. 18:56
Ők? Soha:)
2011. jan. 23. 18:55
Vannak olyan gyerekek és persze felnőttek is, akik nem foglakoznak vele, de egyre többen igen. Egyre több embernek nyitva már a szeme.
2011. jan. 23. 18:55

Baromság.

A politikusaink mikor fognak önkéntes munkát végezni...?? Esküszöm megnézném őket.

100. spinneli (válaszként erre: 97. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 18:45
hát én azt vettem észre, hogy nagyjából le se....
2011. jan. 23. 18:45
Amit nem is tartok bajnak...
98. laszlozsu (válaszként erre: 94. - Spinneli)
2011. jan. 23. 18:43
Nekem is ez a véleményem.
2011. jan. 23. 18:43
Nehogy azt hidd! A mai gyerekek olyan szinten tudják már, hogy mi a helyzet a politikában, hogy meglepődnél.
96. spinneli (válaszként erre: 95. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 18:39

szerintem nem a fiatalok látják így, őket ez általában hidegen hagjya, inkább a szüleik.

:)


Egyébként ez a gondolatsor szerintem továbbra is demagóg, sokat nem nyer vele az ember, ha állandóan felfele mutogat, ennyi erővel csinálhatna is valamit.

.)

2011. jan. 23. 18:35
Amúgy sajnos a fiatalok azt látják, hogy tőlük elvárnak mindent, de akik ilyen törvényt alkotnak nem mutatnak példát...
94. spinneli (válaszként erre: 92. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 18:31

Dehogyis, nem mindenki termett segítőnek, nem is kell....ez az 50 óra szerintem pont arra jó, hogy megismerkedjenek olyan emberekkel, olyan élethelyzetekkel, amikkel alapból nem találkoznak..ezáltal az empátiájuk és a látókörük is szélesedik.

Szerintem ennyi a cél, és bőven elég is.

93. KEND (válaszként erre: 92. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 18:30
Vannak olyan családokban élő gyerekek, fiatalok akik otthon nem ezt látják . Nekik kell megmutatni, hogy milyen lehetőségek vannak. Ha ezerből csak egynek mutatunk jó példát már az is megéri.De a segítség visszahat és mindenki csak értékesebb lesz tőle. Még ha vannak rossz példák is, az is építőleg tud hatni ha nem is azonnal.
92. hajnalfény73 (válaszként erre: 91. - KEND)
2011. jan. 23. 18:21

Szerinted, akik eddig sem éreztek késztetést, kedvet, hogy akár állatokon, vagy embereken segítsenek, akkor ezek után majd szívvel-lélekkel teszik?


Én egy egyesületnél végzek önkéntes munkát, mert szívesen segítek. De sok embernek eszébe sincs segíteni, inkább csak elvárásai vannak.

Van amikor nálam is visszüt az egész....én segítek és a másik fél, akinek segítek pofátlan.

Az elkeserítő sajnos.

91. KEND (válaszként erre: 89. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 18:15

Erről beszéltünk idáig!

De ha a lányod most is jár a lovardába, nálatok sem lesz gond azzal ha esetleg ezt bevezetik. De vannak olyan családok ahol sajna ez nem természetes és azoknak a fiataloknak is meg kell adni a lehetőséget.

2011. jan. 23. 18:14

Részemről mindenképp olyan munka lenne elfogadható, ami tényleg építő jellegű.

Amiből tanulnak empátiát, elfogadást, segítőkészséget.

Csak nehogy rossz hatása legyen mert ami kötelező, általában az a nemszeretem kategória.

2011. jan. 23. 18:11

Egy ételosztás is jó hatással lehetne.

Az idős emberekkel beszélgetés is, hiszen sok idős embernek tényleg nagyon jól esik, életerőt ad, ha érzik, hogy van miért élni, meghallgatják őket, látogatják őket.

88. spinneli (válaszként erre: 87. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 18:08
Ez is egy teljesen jó önkéntes munka.
87. hajnalfény73 (válaszként erre: 85. - Spinneli)
2011. jan. 23. 18:06

Nekem is, pl. állatmenhely.

A lányom pl. eljár egy lovardába, élvezettel csutakolja, eteti az állatokat.

Szívvel-lélekkel teszi, teljesen magától. Csak hogy lovak mellett lehessen.

86. spinneli (válaszként erre: 83. - Hajnalfény73)
2011. jan. 23. 18:01
mivel ez még csak az alapötlet...laikusok, mint Hoffman Rózsa is például nem ismernek több szoc. színteret, nem is dolguk neki, ez a szakma dolga, majd ők alakítják ki a helyeket.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook