Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, mi az az olajfúróplattform ellátóbázis? fórum

Tudja valaki, mi az az olajfúróplattform ellátóbázis? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 23. 10:15

Köszönöm szépen a kielégítő válaszokat!!!!

Azért tetszett meg a szóösszetétel, mert engem Drága életem párja hív így :) :) :) :)!!!!!

6. t.Ili (válaszként erre: 5. - Dodi44)
2011. jan. 22. 22:58

Így van Dodi!

Még annyit tennék hozzá,hogy nálunk a plattform kifejezést használjuk a-szint-szó helyettesítésére is.

Pl:ezt a kérdést ezen a plattformon vitatták meg.

Vagy.Az ügyet eldönteni egy magasabb plattform feladata lesz.

5. Dodi44 (válaszként erre: 2. - 7a382c9841)
2011. jan. 22. 22:18

Ha en is betehetem az egy fillert ero hsz.-omat, a plattform az egy padlozat, amit meg a toronyokra is lehet epiteni, az amin all a munka gepezet, es az emberek. Az olajfurast a szarazfoldon is "Plattform" okrol csinaljak. Talan egy munka vegzesre szolgalo feluletnek lehetne ertelemszeruen venni..

Es a munka es a munkasok ellatasara szolgalo eloszt az ellato bazis neve. nagyon hivatalosnak leirt szak bolt. Alkatreszek, es a szuksegesek boltja. Ha hapog, es ugy billegve megy mint a kacsa, az akar milyen mas neven is egy kacsa... :D

2011. jan. 22. 22:07
Szerintem is ..mármint az olajfúrótorony ellátó szárazföldi egység..de ha jól látom csak a szó tetszett meg???
2011. jan. 22. 21:44

Ellátóbázis lehet még egy, a fúróplatform mellett lévő raktárplatform is.

kiviszik hajón a cuccot, és mindig kéznél van.

2011. jan. 22. 21:29

igen


A tengeri olajfúró tornyot (mesterséges sziget)hívják platformnak.


Az ellátóbázis meg egy közelebb eső szárazföld, ahonnan az ellátmányt szállítják helikopterrel.

2011. jan. 22. 21:19
Csak, mert olyan szépen hangzik, és állítólag van ilyen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook