Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vennétek PiCiFon-t (gyerekmobil), vagy van aki használ ilyet? Mik a vélemény róla? fórum

Vennétek PiCiFon-t (gyerekmobil), vagy van aki használ ilyet? Mik a vélemény róla? (tudásbázis kérdés)


13. anig82
2012. szept. 1. 10:17

Sziasztok,


nekünk van, használjuk, kb. másfél éve. Használtan vettük 5 ezer Ft-ért egy aukciós oldalon.

Nekünk bevált.

A kisfiam-akkor öt éves volt-nagyon szerette, hiszen külön élő apja, annak anyja bármikor (értsd jól) hívhatta, és láthatáskor ő is hívhatott minket bármikor.

Az, hogy olyan a viszony köztünk az apjával és az exanyóssal, amilyen, nem ide tartozik, nagyon hosszú idő és sok összetevő tette ilyenné. Ezt most nem kívánom firtatni.

Amire még tök jól jött, hogy amikor látogatási tilalom volt a kórházban, a fiam meg égési sérültként bent feküdt, bármikor hívhatott, mi is őt (persze nappalra 1 fő bent lehetett vele, csak éjjelre nem engedték).

Ha lemegy az udvarra játszani, nem kell végigordítani a társasház udvarát, hogy hol van, stb.

Amire még jó: szellemileg leépült, idős embernek odaadni pl. Van árnyhívás funkciója is, ami jól jön, ha pl. a nagyit nem lehet utolérni és aggódunk...

12. martin3 (válaszként erre: 10. - Sajert)
2011. jan. 22. 22:39
hát ez az, az én anyósom is olyan agyvérzést kapott 54évesen, hogy makk egészséges volt, és egyszerűen összeesett előttünk, és ennyi, aneurizma a betegség neve, egy agyi éren egy hólyag elpattant és elötötte az agyát a vér, menthetetlen, egy időzített bomba a fejünkben..és állítólag a lakosság 7%-ának van ilyen, csak nem tud róla,,,ő sem tudott sajnos. Bele sem merek gondolni, mi van, ha 1 nappal előtte a cirkuszban történik mindez, amikor a kislányom egyedül volt vele...:(
11. martin3 (válaszként erre: 9. - E974230abd)
2011. jan. 22. 22:36
ok, köszi a biztatást, akor ezek szerint nem hülyeség a gondolat..meg ebben az a jó, hogy egy gomb nyomásával tud minket hívni, nem kell billentyűzáart oldani, keresni a névjegyzékben vagy bárhol, hiszen ezt kicsi gyerekekre tervezték, akik még nem tudnak olvasni sem...
10. sajert
2011. jan. 22. 21:40

Én tuti megvenném.


Nekem is szokott a Mamával lenni (74 éves az Anyukám), magas cukor, magas vérnyomás betegségekkel, amik kordában tarthatóak. DE mi van, ha felszökik a vérnyomása, cukra felmegy, vagy leesik stb.... Utána nézek én is ennek a picifonnak szerintem. Anyu fogja majd ha nem lesznek mínuszok újra elhozni a bölcsiből is, addigra tuti beszerzem.

Egy - Anyuval egyidős - ismerősöm még karácsony előtt agyvérzést kapott otthonában, egyszerűen összeesett. Mázlija volt, mert épp nála volt a fia, és hívhatta a mentőket.

Azóta én is sokat gondolok rá, hogy mi van ha éppen nála van a pici unokája (négy év körül van a kislány)...

2011. jan. 22. 21:13

Szerinte is jó ötlet..és miért ne használnánk ki a technikai fejlődések adta lehetőséget?!!!

A gyerekek biztonsága mindennél fontosabb!!!!!!!

És ez csak egy eszköz,de zseniális ..amaga nemében:DD Szerintem vedd meg!!!

8. Vöröske23 (válaszként erre: 7. - Martin3)
2011. jan. 22. 21:09
aláírom igazad van. :)
7. martin3 (válaszként erre: 5. - Vöröske23)
2011. jan. 22. 21:03
igen a mi korunkban még sima mobil sem volt...de ha már a technika lehetővé teszi ezeket, lehet életmentő is lehet 1-1 ilyen kütyü, csak értelmesen kell használni. Pl nagypapa rosszul lesz, a gyerek felhív, mi hívjuk a mentőt, lehet megmenti ezzel az életét...ha ez nincs, akkor mire a gyerek keres valami segítséget, az nagyon hosszú percek is lehetnek...és itt épp arról van szó, hogy 1 felnőttel vannak, sehol senki, családi házak egymástól viszonylag távol, nem 10emeletes panelban, ahol csak átszalad a másik lakásba, ha baj van...
6. martin3 (válaszként erre: 3. - Gabriellusz)
2011. jan. 22. 20:59
eddig valahogy nem izgultam, pedig már 1,5éve ott alszanak, csak most valami miatt elindult a "vezérhangya", mi van, ha vele is történik valami? akár éjjel, akár napközben is pl a kertben, vagy szokott a műhelyben is bütykölni, és pl megvágja magát, mit tudom én, bármi előfordulhat és 2 baromi pici gyerekkel van ott, mi van, ha ők megijednek? szóval a saját megnyugtatásunk miatt akarnék ilyet. Na gondolom a nagypapa ki lesz akadva, hogy ugyan már mi történhet, de szegény anyósom sem úgy kelt fel aznap, hogy nem lesz számára több nap, sőt...elötte nap épp cirkuszban volt a kislányommal...
2011. jan. 22. 20:57

szia


Okos gondolat...Igaz nagyon elvagyunk kényelmesedve, mikor Én oviba jártam még internet sem volt és a szüleimnek eszébe sem jutott,h bármi gond lenne a nagyszülőkkel, míg mi náluk vagyunk a bátyámmal.

Én biztosan nem költeném ilyenre a pénzem ;)

2011. jan. 22. 20:56
Én nem ismerem, de mindenképpen jó ötletnek tartom.
2011. jan. 22. 20:55
Nem használtam még ilyet, de ismerem. Szerintem teljesen elfogadható, bár kicsit lehet hogy túlizgulod a dolgot. Abban viszont igazad van hogy bármi megtörténhet. Ha nem vág földhöz az ára, szerintem vegyétek meg, és legalább nyugodtak lesztek.
2011. jan. 22. 20:55

Személyes tapasztalatom nincsen, viszont pár hete voltam egy üzletben, kis családias boltocska és ott láttam kitéve, kérdeztem az eladót, hogy mi ez, mire jó. Elmondta, és mondta, hogy többen vettek már szeretik, dicsérik. Nem tudom, hogy azért mondta e, mert tényleg jó, vagy az kereskedő szólt belőle. Bár mivel tudta,hogy nem akarok venni, talán igaz lehet, hogy jó.

Mivel nem túl nagy összeg én azt hsizem beruháznék rá a helyedben, szerintem te is nyugodtabb lennél és talán a gyerekek is.

2011. jan. 22. 20:47

sziasztok! anyósom teljesen váratlanul halt meg 2 éve, kb másfél éve a 2 nagyobbik gyerekünk (6éves lesz a kislány és 4,5éves lesz a kisfiú) emiatt hétvégén a nagypapánál alszik. (hogy ne legyen egyedül, és amúgy is imádják)Felmerült bennem, hogy mi van, ha a nagypapa is rosszul lesz váratlanul, esetleg meghal(bár még fiatal, igaz a nagymama is az volt, ez kiszámíthatatlan..) és a gyerekek nem tudják mit csináljanak, megijednek stb. Szomszéd nem igazán van, vagy úgysem tudnák elérni, mert magasan is van nekik a csengő(és mi van, ha épp nincs is otthon a szomszéd..). Így férjem utána nézett, hogy milyen gyerekmobil lehetőség van, és ekkor bukkant erre a PiCiFon nevűre. Igazából itt a gyerek nem tudna telefonálgatni, csak a megadott számokat hívhatná fel, hiába ütne be bármilyen számot, azt nem tárcsázza a telefon...Természetesen csak ekkor hétvégén lenne a kislányomnál, és a telefon olyat is tud, hogy jelzi, hol van a gyerek(feltéve, hogy nála van a mobil), vagyis pl, ha a papával elmennek a játszótérre, vagy az erdőbe és mondjuk ott lenne rosszul, akkor nekünk jelez a készülék, merre vannak. ezért is jobb, mint egy sima mobil, még sok dolgot írtak róla, de nem akarok senkit untatni, igazából nekünk csak ezért lenne rá szükség. (nem is olyan vészes az ára, kb 15ezer)

használt már valaki ilyet? tapasztalat róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook