Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dexam nyelvvizsga-írásbeli fórum

Dexam nyelvvizsga-írásbeli (beszélgetős fórum)

2021. febr. 8. 20:59

Sziasztok!


Ha esetleg mag van még valakinek a Dexam B2 reál modulos feladatsor nagyon megköszönném, ha elküldené nekem.


Köszönöm szépen.

23. Donci95 (válaszként erre: 22. - Csumafejes55)
2016. júl. 23. 11:48

Sziasztok!


A feladatsorok engem is érdekelnének. Ha esetleg valakinek megvan el tudná küldeni nekem?


Előre is köszönöm!

2016. júl. 10. 12:06

Sziasztok!


Valaki eltudná küldeni a Helena féle sorokat, a megoldásokkal? Őt nem tudtam elérni a megadott emailen!


Előre is köszi!

2014. okt. 9. 19:25

Sziasztok!


Korábban 2x voltam a TELC B2 angol írásbeli vizsgán, és nem sikerült egyik vizsgám sem, pedig mindig közel jártam a megfeleléshez. Mindig a levelemet pontozták le, pedig rengeteg levelet kidolgoztam gyakorlásképpen a vizsga előtt.


Nem akartam további pénzt költeni a TELCRE ezért gondoltam, hogy megpróbálom a DExam nyelvvizsgát, ezért jelentkeztem az áprilisi nyelvvizsga időpontra.

A vizsga előtt DExam-os könyvet, és hozzá nagyon hasonló értettségi feladatsorokat oldottam meg.

A vizsgafeladatok nem voltak olyan nehezek, a feladatok nehézsége kb. olyan mint a B2 angol érettségi feladataié. Az idő pont elégséges, még a végén gyorsan át is tudtam nézni a feladatokat.

A vizsga második részére a levélírás feladatokra is volt bőven idő.

1. levél: (panasz levél)

Egy cég hirdetett kezdőknek Spanyol nyelvtanfolyamot, amire jelentkeztél, de a tanfolyam során nem azt kaptad, amit meghirdettek, ezért írsz a cégnek egy panaszlevelet.

- not working, (air conditioning);

- slow PC’s;

- very old, (film);

- football only, (different sports offer after lessons);

- too many people, (salsa dance classes).

2. levél: (fogalmazás)

A családoddal részt vettél a „Family Day”-en egy állatkertben. Te és a családod nagyon jól éreztétek magatokat, ezért eldöntötted, hogy írsz egy cikket, az élményeiddel kapcsolatban.

- Special program(s) offered for the day;

- The visitors;

- Animal(s) you left sorry for;

- What you must enjoyed in the zoo.

Levélírásnál nem kell regényt írni, csak a szempontokat kell kidolgozni. Mindegyik levélhez megadják, hogy mennyi szót kell írni.

Csodák-csodájára sikerült a vizsga, és a leveleimet sem pontozták le!


Végezetül, mindenkinek ajánlom a DExam nyelvvizsgát! Aki nem akar a TELC-el szenvedni, és újból 22500 Ft-ot kiadni a vizsgáért, annak bátran ajánlom a DExam-ot!


A vizsga után mondták, hogy azért vannak a DExam-on is nehezebb vizsga feladatsorok.

2014. febr. 11. 14:05

Sziasztok!

Nekem 2 Telc és 2 BME írásbeli után sikerült a Dexam, bánom, hogy elsőre nem oda mentem. Olvassátok angolul a Wikipédiát, szerintem az sokat segíthet.:)

2013. nov. 1. 13:34

Sziasztok!

Már másodjára buktam meg ECL írásbeli nyelvvizsgán és mindig a szövegértési rész miatt. A szóbelim meg lett elsőre. Elhatároztam, hogy megpróbálom a dexam nyelvvizsgát.

Valakinek valami tipp hogy honnan és miből lehetne felkészülni az írásbelire?

Előre is közsönöm! :)

18. majornemonika (válaszként erre: 12. - Helena_2)
2013. szept. 24. 09:26

Szia!

Írtam Neked emailt!! :-)

2013. aug. 28. 15:18

Sziasztok!


Esetleg van valakinek minta feladatsora a Dexam-hoz?

Előre is köszi!

16. dk85 (válaszként erre: 15. - Cicafru)
2013. márc. 8. 16:36

A dexam hasonlít az ECL nyelvvizsgához,de mindenféleképpen könnyebb,mert az ecl-nél ha hibázol 1 olvasott szövegértést,szinte tuti a bukta,míg a dexamnál több feladat van, így tudsz kompenzálni.Nem mennek rá a nyelvtanra,ha érted a szöveget könnyű,ha a szöveg nehezebb,akkor viszont nyelvtani szempontok alapján megoldható.Az 1. feladat kérdés-válasz,mindig sorrendbe van a kérdésekre a válasz,ha szó szerint másolod ki,akkor sincs probléma (csak figyelni kell az 5 szóra).A 2.feladat mondatrész visszahelyezés,itt érdemes odafigyelni a nyelvtanra.A 3.feladat igaz-hamis,ez inkább a becsapós kategóriába tartozik,de odafigyeléssel nem nehéz.A 4. feladat szóbehelyezés.Itt általában megadnak 3-4-et,amit tutira be lehet írni.

A levél és fogalmazás feladatnál sok kötőszóra van szükség és változatos nyelvtanra vagy jobb szófordulatokra,de mindenképp az összetettebb mondatokra kell koncentrálni.

Modult lehet választani,de voltam olyan dexam nyelvvizsgán,amin megegyezett a két modul feladatai.

15. cicafru (válaszként erre: 12. - Helena_2)
2013. febr. 8. 13:29
Tudsz még információkat adni a DEXAM-os nyelvvizsgával kapcsolatban? Mert harmadik nekifutásra sem sikerült a TELC-es nyelvvizsgám, mert mindig buktam a nyelvtant és gondoltam kipróbálnám a dexamot is.
14. iza28
2012. dec. 5. 12:59

Sziasztok!

Már elég régen volt ebben a témában hozzászólás, de ha valaki esetleg januárban készül Fehérváron angol középfokra, esetleg tudnánk infókat cserélni.

2012. máj. 29. 12:30
Nekem sikerült:)Mindenkinek ajánlom, aki nem szereti a nyelvtant:)
2012. ápr. 25. 11:51

Vannak DExam középfokú angol írásbeli nyelvvizsgára felkészítő feladataim (Reál modul). Közel 50 mintafeladat megoldással együtt! +Tippek, fortélyok a sikeres nyelvvizsgához!

További információ: helena_2@citromail.hu

2012. ápr. 14. 17:41
debrecenbe jön valaki 21-én írásbelizni? a kassai útra?
10. Annette (válaszként erre: 9. - Szabynka)
2012. ápr. 5. 22:41
TELC-en voltam és ECL-en ezen kívül, a telc egy horror, utáltam, az ecl barátságosabb :) meglett mindkettő, mikor voltam, de azért sokmindent elmond hogy az embernek milyen a hangulata/hozzáállása utána. Természetesen nem ugyanazon a nyelven és különböző szinten csináltam őket.
9. Szabynka (válaszként erre: 8. - Annette)
2012. márc. 27. 19:54

Ez igen! Gratulálok! :)

Más típusú nyelvvizsgán nem voltál? Vagy ezt próbáltad és sikerült elsőre?

2012. márc. 27. 18:56
Én dexamra nyelvtant alig tanultam, annyit tudtam amit a középsulis könyvekből tanultunk(headway-sorozat) azon kívül naagyon sok szöveget olvastam el és fordítottam le, magántanárral csináltunk néhány letölthető feladatsort.. 93% lett :)
2012. márc. 23. 13:32

Sziasztok!


Van valakinek minta feladatsora a Dexam-hoz vagy a TársalKodóhoz? Neten nem találtam, talán csak egyet-egyet. Vagy aki csinálta már ezt a két típust az tudna felkészítő könyvet ajánlani?

Előre is köszi!

2012. febr. 26. 17:34

Sziasztok!

Én megpróbálom. 2 sikertelen BME és 2 Telc után nincs jobb ötletem.

2011. febr. 4. 21:49

Szia Bogi!

Amiatt nem lehetett erről a nyelvvizsgáról sokat hallani eddig, mert viszonylag új, 2007-ben kezdték meg az első vizsgáztatást. Nem tartom rosszabbnak mint a többi neves nyelvvizsgát, mint az Euro-t, ECL-t, BME-t stb. Ami az előnyei közé tartozik, hogy választhatsz nyelvvizsga előtt hogy milyen modulból szeretnél vizsgázni, reál vagy humán modulból, tehát érdeklődési körödnek megfelelő szöveget kapsz ami igazából életszerű is. A hangsúly nagyrészt a szövegértésen van ennél a vizsgánál sztem, szemben az origo-s, a nyelvtani kivételnek a kivételét kérdező vizsgáitól. Nemrég jelent meg egy kis könyvük a középfokú vizsgára, feladatsorokkal. Ez alapján eldöntheted h neked mennyire fekszenek ezek a dolgok.

2011. jan. 22. 20:24
Igen, a Debreceni Egyetemé.
2011. jan. 22. 19:48
Ez a Debreceni Egyetem nyelvvizsgája, nem?
2011. jan. 22. 19:43
Erről életemben nem hallottam, pedig évek óta angolt tanítok...nem túl neves lehet. ha tanulás, munka miatt kell a nyelvvizsga, érdemes neves nyelvvizsgát csinálni.
2011. jan. 22. 19:18

Sziasztok!


Van valakinek tapasztalata erről a nyelvvizsgáról?

Akinek van, az kérem írja már le, hogy milyen vizsgának tartja!

Milyen könyvből lehet felkészülni rá?

A társalkodóról is jókat hallottam,de nem tudom eldönteni melyiket válasszam.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Segí

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook