Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnék leszokni a számítógépről? fórum

Hogyan tudnék leszokni a számítógépről? (beszélgetős fórum)

2011. jún. 25. 07:58
Lehet, hogy már próbáltad, de én úgy védem a szemem, hogy amit lehet felnagyítok - szöveget - és nem lóg az orrom a képernyőre. Mert bizony sokszor csak így látnám, és sajnos a munkámhoz kell. A másik. Nem véletlen, hogy a munkavédelmi tv. is előírja, hogy óránként 10 perc gép nélküli tevékenység. Ha ez a hobid is, akkor úgysem fogsz a kikapcsolt gép előtt ücsörögni, v. eladni.
2011. jan. 25. 21:37
add el:)
6. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Rowena)
2011. jan. 22. 20:19
Az a lényeg, hogy próbáld magad valami mással lekötni helyette. Mondjuk menj el akkor fürödni, hajt és fogat mosni, átöltözni, uzsonnázni, teát főzni, stb., de ha porszívóznál, rendet raknál a szobádban, szekrényedben, nem lenne hátrány.
5. rowena (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. jan. 22. 17:47
Félreérted, az idő alatt tudok tanulni. Négy és hét között, akkor nem ülök a gépnél - kivéve ha nincsen rá szükségem, bár ez nem olyan gyakori. A másik meg, ha megtartoztatom magam, hogy nem kapcsolom be, akkor nincsen mit csináljak, és csak leülök elé.
2011. jan. 22. 17:45
Nem nyomtathatok ki több száz oldalt, mert egy: se tintám nem lenne elég - illetve pénzem nem lenen elég tintára - a másik meg, hogy a nyomtatom így is betegeskedik, pénzünk újra nincsen, nem bírna ki a napi ilyen szintű terhelést. Azért köszi!
2011. jan. 22. 17:44

Ha tudod, hogy csak 4 és 7 között tudsz a géphez ülni, akkor mondjuk fél 7-re beállítót az ébresztőt és közlöd magaddal, hogy kikapcs...

több napon keresztül.

Második felvonásnak nem 4-kor ülsz le a géphez, hanem fél órával később...

2. a26b2a1b7e (válaszként erre: 1. - Rowena)
2011. jan. 22. 17:42
Nyomtasd ki mások műveit, és úgy pl. a buszon is tudod olvasni...
2011. jan. 22. 17:40
Nagyon sokat gépezek, főleg amiatt, hogy tagja vagyok egy amatőr írói társulatnak, így nem csak hogy mikor írok a gép előtt ülök, de olvasom mások műveit is, amiket könyvben nem lehet. Aggódom, hogy teljesen tönkremegy a szemem, így is genetikailag örököltem a rossz látást. Hogy tudnék leszokni, vagy ha teljesen nem is abbahagyni, de legalább napi fél órára csökkenteni a gép előtt eltöltött időt? Suliba járok, délután fél négyre érek haza, olyan beállítottságú vagyok, hogy csak négy óra és hét között tudom megtanulni a leckét utána egyszerűen nem fog az agyam, akkor meg már szinte semmit nem lehet csinálni gépezés helyet, ráadásul a hobbim is oda köt. Adnátok valamilyen tanácsot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook