Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindig ilyen fájdalmas lesz az évforduló? Ti hogyan élitek meg azt a napot, amelyiken elveszítettétek a szeretteiteket? fórum

Mindig ilyen fájdalmas lesz az évforduló? Ti hogyan élitek meg azt a napot, amelyiken elveszítettétek a szeretteiteket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. 2757fc97dc (válaszként erre: 62. - Reza25)
2011. jún. 5. 00:38

Szia!


Nem haragszom:) Köszönöm! Szerintem aki nekem azt mondta, hogy "lépjek túl...", az az ember vagy nem élt még át ilyesmit, vagy nincs benne elég empátia:S Örömmel olvasom, hogy Te is úgy gondolkodsz a feldolgozásról, mint én: hiába, hogy nem őrlődhetünk egyfolytában, de meg kell élni a fájdalmakat is! Szerintem is butaság, hogy 1 év után túl lép az ember... Ez csak akkor lehetséges, ha nem voltak szoros kapcsolatban. Akit nem érint meg különösebben valakinek a halála, az túl tud lépni elég hamar, de Mi imádtuk egymást Szabinával! Köszönöm szépen, én is remélem, hogy leszek még boldog! Sajnálom, hogy sokatokból sírást válott ki!:( Őszintén megmondom, belőlem is kijött, miután leírtam a történetünket... Már csak azért is, mert újra vissza kellett gondolnom mindenre, arra is, mikor megtudtam, hogy mi történt... Én is sokat álmodtam Szabinával és mindig nagyon letargikus hangulatban ébredtem, rányomta az egész napomra a bélyegét az álom. Egy ideig az bántott, hogy nem voltam ott Vele, nem védtem meg:S Persze mondták és én is tudom, hogy esélyem sem lett volna bármit is tenni, hiszen, ha ott vagyok, most nem lennék itt...! ...csak mégis bennem volt, hogy mindig megvédtem és most nem sikerült:( Lényeg, hogy ez sokáig bántott (mára már belegondoltam, hogy nem tehettem volna semmit) és volt, hogy álmomban én is vele voltam az ütközés pillanatában és utána verejtékben úszva ébredtem. Igen, az az álom szerintem segített Neked abban, hogy el tudd engedni Őt! Egyébként igen, szoktam Vele álmodni. Igen, jobb, hogyha beszélek Hozzá! Akkor úgy érzem, hogy ott van velem! Mindig úgy érzem, hogy velem van és mikor elfog a gyengeség, próbálom összeszedni magam és a bocsánatát kérem, amiért elgyengültem... Köszönöm szépen, én is kívánok minden jót!

62. Reza25 (válaszként erre: 61. - 2757fc97dc)
2011. jún. 5. 00:07

Köszönöm, és ne haragudj én is Őszinte részvétemet szeretném kifejezni, de annyira akartam írni az előbb a gondolataimat, hogy elmaradt. :(

Szerintem az az ember aki még nem vesztett el olyan embert akit nagyon szeret, addig nem tudja átérezni amit mi érzünk, de van olyan is aki olyan hamar feldolgozza és lerázza magáról ezt a tragédiát, hogy hihetetlen.

Rendben aláírom,hogy nem tipródhatunk egy helyben a fájdalommal életünk végéig, de ezek is érzések és meg kell őket élni és időt kell hagyni a lelki gyógyulásnak.

Ez butaság,hogy lépj már túl hiszen egy éve volt, ezt csak Te tudod,hogy mikor tudsz, új életet kezdeni, mert Neked azt kell új életet kezdened, sajnos már a Szerelmed nélkül. Nagyon nehéz, de én bízom benne, hogy sikerülni fog és tudsz még boldog lenni, mosolyogni...

Nagyon sajnálom ami történt Veled, komolyan mondom mikor olvastam a történeted végig bőgtem az egészet!

Megmondom őszintén én úgy voltam a Papámmal,hogy halála után rengetegszer álmodtam Vele, hogy vár a vasútállomáson és hazavisz, vagy jön értem a munkába stb.. Halálának első évfordulóján álmodtam azt, hogy ült egy bordó karosszékben és elköszönt tőlem, elmondott mindent amire nem volt már halála előtt lehetősége, megkért, hogy vigyázzak a Mamámra a családomra és magamra.

És úgy érzem azóta is,hogy akkor tudtam igazán elengedni, vagyis tudomásul venni,hogy neki már a mennyországban van a helye, nem itt a földön, mert Ő már odafent boldog. Azt mondta, hogy ha bármi bánt, mondjam el neki Ő hallja és lehetősége szerint segít.

Te álmodtál Szabinával? És írtad, hogy Te is beszélsz hozzá? Neked is jobb úgy,ha beszélsz hozzá?


Legjobbakat kívánom Neked!!!

61. 2757fc97dc (válaszként erre: 60. - Reza25)
2011. jún. 4. 22:42

Szia!


Fogadd őszinte részvétemet, a Nagypapád miatt! Szabina is januárvan halt meg... (illetve az utolsó napján) Én kb. 2-3 nappal azután, hogy közölték, fogtam fel, hogy mi történt. Addig azt mondogattam, hogy ez hülye vicc, ilyen nincs, stb. Hiába, hogy amíg élt, minden nap vagy Ő jött hozzám, vagy én mentem Hozzá, még az sem tűnt fel, hogy már 3 napja nem hív, nem jön... Aztán, mikor felfogtam, végem volt! A mi esetünkben is egy év telt el, de én is csak azt mondhatom, hogy ugyanúgy fáj:( Mondták nekem (1-2) ember, hogy "lépj már túl, hiszem már egy éve..." Erről csak annyit, hogy vannak, akiknek egy élet is kevés a veszteség feldolgozásához (pont Te is ezt írtad), nemhogy 1 év! Én is tartom magam mások előtt, de azért, amikor egyedül vagyok és feljönnek az emlékek, elgyengülök:S Azon vagyok, hogy megmutassam Szabinának, a családomnak, a barátoknak, hogy fel tudok állni! Igen, próbálok olyan lenni, ahogy Ő szeretett...!!


Minden jót!

60. Reza25
2011. jún. 4. 17:17

Szia!!


Véleményem szerint fájdalmas lesz mindig amíg csak él az ember, de idővel hozzászokik(talán) ahhoz, hogy többé nincs, hiába várom nem lép be az ajtón, vagy hiába nézem a telefonom, többé nem hív...

Én a nagypapámat vesztettem el tavaly januárban és mikor közölte velem a Mamám a telefonba a rossz hírt, azt hittem belerokkanok. Igazából a temetésig fel sem fogtam ténylegesen, hogy nincs többé papám, bíztam benne, hogy az orvosok tévedtek és nem is Ő halt meg, és egyszer csak belép az ajtón,hogy hahó megjöttem. De sajnos nem így volt. Ahogy Te is írtad, Gyuszkó. A temetés szembesített az igazsággal, hogy innét már nincs vissza út tényleg nincs többé.

Eltelt egy év, és még mindig ugyanúgy fáj, ahogy akkor semmivel sem könnyebb. Mások előtt tartom magam, mert ugye manapság divat, mit sírdogálsz hiszen már régen volt... Úgy érzem nekem egy élet nem elég ahhoz, hogy feldolgozzam ezt a tragédiát.


Neked is csak azt tudom mondani,hogy fel a fejjel és mutasd meg Szabinának,hogy milyen erős vagy, had legyen Rád büszke!! Biztos vagyok benne,hogy látnak minket!!


Légy erős és vidám, ahogy Ő szeretett!!!

59. 2757fc97dc (válaszként erre: 58. - Ac808a6b30)
2011. jún. 2. 20:40

Szia!


Én is azt mondom magamnak, hogy itt van Szabina... most is! Én is mindig a vidám pillanatokat igyekszem felidézni, bár szerencsére szinte csak azok voltak, mikor együtt lehettünk:) Én szoktam Vele beszélgetni, elmesélem Neki a napomat, stb. Igen, mikor leírtam az egész cikket, bizony én is újra megkönnyeztem a Tobys részt... (meg az egészet:S) Azért, mert nagyon nehéz volt feleleveníteni a dolgokat, különösen, mikor ahhoz a részhez értem, ahol közölték velem a történteket és amit utána éltem át... Szerintem is érezte rajtam Toby, hogy teljesen padlón vagyok! Mint a cikkben is írtam, sokszor volt, hogy mikor sírtam, jött és bújt, közben nagyon bánatos szemekkel nézett rám és nyüszögött is párat. Sosem felejtem el... Sajnálom, hogy ennyire felkavart az írásom és a bánatom:( Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!!! Én is küldök Nektek sok erőt! Igen, azért is írtam le, hogy ezáltal is megkönnyebbüljek egy kicsit!


Minden jót!!!!!:)

2011. jún. 1. 19:15

Mi elhitetjük magunkkal, hogy itt van, és mindig is itt lesz körülöttünk, pont ahogy Te írtad a cikkedben, hogy amíg szeretettel emlékezünk rá.

Minden pillanatban beléphet, elképzeljük, ahogy egy viccet mesélt, és nem nagyon hozzuk fel azt a hosszú szenvedést, a kórházban töltött fájdalmas napokat, amikor már kihullott a haja a sok kemotól, vagy amikor remegett és izzadt a fájdalomtól.

Igyekszünk egészségesnek látni, a vidám pillanatokat felidézva, így sokkal könnyebb.

Mintha itt lenne, úgy beszélünk róla. Megyek, megnézem, hátha Jocónak van láncfűrésze a garázsban.


Nagyon megható volt (persze nem is bírtuk lányommal könnyek nélkül a cikkedet) ahogy Toby tudatta veled, miért megy el. Hihetetlen, nyilván nehezen viselte a szenvedésedet is. Na, nem is tudok többet írni, nagyon felkavart a fájdalmad, csak annyit sok erőt küldök Neked, jó, hogy megosztod itt az emberekkel, így sokkal könnyebb lesz!

57. 2757fc97dc (válaszként erre: 56. - Arany52)
2011. jan. 25. 23:59
Na igen... nem vagyunk egyformák. Hú, hát 30 közös év az szép idő! Nem is csodálom, hogy nagyon fáj:'( Nekem is feljönnek a közös vidám és szomorú emlékek és olyankor elgyengülök...:S Köszönöm szépen!
2011. jan. 25. 23:50

Köszönöm és nem baj az, ha Neked más tempójú a gyász feldolgozása, hiszen nem vagyunk egyformák.És hát én is sírok időnként, már hogyne sírnák. 30 közös év, a közös ifjúság, középkor, közösen megélt öröm és bánat - ez itt van belül és a veszteség örökké fájni fog.

Kívánok Neked is vigaszt: Arany

55. 2757fc97dc (válaszként erre: 54. - Arany52)
2011. jan. 25. 23:45
Fogadd őszinte részvétem! Persze, én sem kuporgok éjjel-nappal a sarokban, csak azért mégis nagyon nehéz, de Neked sem kell bemutatni, ahogy írod is, hogy gyászolsz:( Igen, tényleg könnyebb egy kicsit visszaemlékezni, nem kap el a sírás mindig, de időnként még igen:S Sok erőt kívánok Nektek!
2011. jan. 25. 23:41

Sajnos én is gyászolok, és a gyász egy életen át tart, ami nem azt jelenti, hogy szenvedünk éjt nappallá téve, persze hogy éljük tovább az életet, mert az"Élet él és élni akar", de időt kell adni a fájdalomnak és a könnyeknek is és ez a fájdalom végül megszelídül. Már nem sajognak az emlékek, hanem melengetnek.

10 hónapja vesztettem el a férjem, első hónapokban, mikor lányommal beszélgettünk róla, sírás lett a vége, most már jó érzés feleleveníteni a közös emlékeket. Akkor olyan mintha köztünk volna, számunkra élne. Feltehetően ez a gyászfolyamat, ami mindenkinél más és más.

53. 2757fc97dc (válaszként erre: 48. - Bige)
2011. jan. 22. 22:42
Ezt már én is írtam neki, hogy senki sem szeret szenvedni, de sajnos vannak helyzetek, amiktől szenved az ember, akár akar, akár nem! Tényleg furcsán fogja fel ezeket a dolgokat.
52. 2757fc97dc (válaszként erre: 47. - Meli84)
2011. jan. 22. 22:39
Ezzel az írásoddal is egyetértek!
51. 2757fc97dc (válaszként erre: 46. - Meli84)
2011. jan. 22. 22:35
Teljes mértékben egyetérek Veled! Ezt nem is lehetett volna jobban megfogalmazni!
50. bige (válaszként erre: 49. - 3265084553)
2011. jan. 22. 21:13
nem kéne általánosítani
49. 3265084553 (válaszként erre: 48. - Bige)
2011. jan. 22. 20:22
Láttam már olyat hogy valaki táplálja, generálja magában a fájdalmat, szenvedést évtizedekig.
48. bige (válaszként erre: 22. - 3265084553)
2011. jan. 22. 20:12
Aki gyászol, az szerinted szeret szenvedni, azért fáj neki? Fura egy felfogásod van! hát, nem irigylem azt, aki Téged szeret. elég hideg embernek tűnsz így.
47. meli84
2011. jan. 22. 17:56
Sajnálom nagyon, aki át kellett éljen egy ilyen veszteséget. Ez a legnehezebb dolog a világon, ezt feldolgozni, innen tovább lépni. Az évek múlásával könnyebb lesz, de nem kell hinni azoknak, akik azt mondják, nem egészséges a gyász! Le kell zárni magunkban, el kell engedni őket, ez talán egyik napról a másikra kellene menjen? Nem hinném...Még egy macskát is meggyászol az ember, az a kis állat is hiányzik sokáig. Hát akkor egy ember, aki felnevelt, vagy szerelmesem volt, vagy barátom, akivel együtt egy kicsit belőlem is meghalt valami? Hogyne lenne nehéz a folyamat! És nem lehet lerövidíteni mesterségesen. Nem kell a témával foglalkozni? Lehet a szőnyeg alá söpörni, persze, de attól még ott van. Ezt végig kell élni, és a végén lezárni. És még akkor nem azt várni, hogy hajdekönnyű lesz ezután, majd nem fog hiányozni ezentúl egy kicsit sem! A gyász marad valamilyen szinten, nem olyan fájóan mint az elején, de marad. El kell engedni, élni kell, de nem úgy, hogy csak úgy teszek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, hiszen már letelt az egy év...
46. meli84 (válaszként erre: 45. - Móriczka)
2011. jan. 22. 17:50
Nagyon egyetértünk!:) 365 napig gyászolok, szomorú vagyok, fáj, hogy elvesztettem, oszt annyi?:D A 366. napon már lehet vigyorogni önfeledten, mert már nem érdekel, mert az életet élvezni kell? Haha, bárcsak ilyen egyszerű volna...Már nem emlékszem melyik könyvben olvastam, hogy amíg szereted az illetőt, addig hiányozni is fog, és fájni fog a hiánya. Ez nem úgy megy, hogy eddig szerettem x évig, most meghalt, többet nem szeretem, kész. Sok ideje vesztettem el Édesapámat, én most is szeretem. És ezért hiányzik és fáj a hiánya, és ez így is lesz, mert a szeretet nem szűnik meg! Csak mert nincs velem, és soha többet nem is lehet,azért felejtsem el? Az igaz, az élet az élőké, nem szabad hagyni, hogy a halottaink elvigyék az energiáinkat, ők sem szeretnék bizonyára, hogy csak szenvedésből álljon az életünk miattuk. De gyászolni kell, és ez nem azt jelenti, hogy 365 nap gyász és kész. Aki szeretett és elvesztett valakit, az mindig gyászol. Nem egész nap, nem úgy, hogy feketében jár és tépi a ruháit fájdalmában, de amikor az elment szerettére gondol, akkor bizony gyász van benne akár 2o év múlva is. Ostobaság azt mondani, hogy tovább kell menni, nem szabad foglalkozni vele többet! A halottaink a szívünkben maradnak, életünk részei maradnak és nem szabad mesterségesen leválasztani ezt a köteléket. Talán nem is lehet. Én biztos nem akarnám elfelejteni a halottaimat. Szeretettel gondolok rájuk és hiányoznak. Bármit megadnék, hogy még egyszer velük lehessek, de már csak ez maradt belőlük. Az emlékek. Élvezzük az életet, persze, de a halál is az élet része, bármilyen paradoxon is ez. A halottaink is életünk részei. Nem kell állandóan az ők gondolatukkal kelni és feküdni, de elfelejteni őket, csak a kötelező gyászt kitartani a külsőségekkel...? Elképzelhetetlen szerintem.
45. Móriczka (válaszként erre: 43. - 3265084553)
2011. jan. 22. 15:02

Hááááááááááááát........... kis pofám csak azért nem fejtem ki az őszinte véleményem veled és a szánalmas hozzászólásaiddal kapcsolatban itt a fórumon .

Mert tekintettel vagyok azokra az érző emberekre akik itt véleményt nyilvánítanak ,egy ilyen fájdalmas dologban .

:-((((((((((( Te nem szabadgondolkodó vagy hanem egy ...........................

44. Zizisicc (válaszként erre: 43. - 3265084553)
2011. jan. 22. 14:09

Nehéz kívülről megmondani, hogy a szomorúság, a fájdalom meddig természetes része a gyászfolyamatnak, és mikortól elakadás, amikor már valóban mi magunk tápláljuk, beleragadva egy állapotba, ez személyiségfüggő ..... de igazad van, ez a fázis, már visszahúz és nem előre visz ....

Az, hogy régebben egy év volt az "illendő" gyászidő, bizonyára jelent valamit, de szerintem ennek inkább racionális oka volt, és nem annyira az emberek érzelmein alapult ..... mint ahogy régebben teljesen elfogadott volt a szerelem nélküli házasság is, hogy csak összeadták a két fiatalt különböző előnyös anyagi szempontok miatt .....

43. 3265084553 (válaszként erre: 36. - Zizisicc)
2011. jan. 22. 13:18

Nagy részét meg lehet spórolni a szomorúságnak, ha nem táplálja magában az ember.

És nem üt vissza később.

1 év sok idő. Régebben ennyi volt az "illendő" gyászév. Ennek letelte után újra házasodtak az özvegyek.

42. 2757fc97dc (válaszként erre: 41. - Zizisicc)
2011. jan. 22. 00:34
Fogjuk rá, hogy segít egy kicsit, de még hosszú lesz az út... Na, megyek, lefekszem. Jó éjt mindenkinek, köszönöm az eddig érkezett válaszokat!
41. Zizisicc (válaszként erre: 40. - 2757fc97dc)
2011. jan. 22. 00:26
És sikerül lépésről lépésre haladni? Ha jól belegondolsz ..... ?
40. 2757fc97dc (válaszként erre: 39. - Zizisicc)
2011. jan. 22. 00:03
Igen, vannak napok, amikor már azt hiszem, hogy jobban vagyok, aztán puff... vissza a gödörbe! 1 év valóban kevésnek számít, ha gyászol az ember. Olyan, mintha tegnap történt volna! A pszichológus tanácsokat ad, kéri, hogy mondjam el, mi bánt, mit érzek, érzek-e javulást. Mindig az aktuális problémát emeljük ki és azt próbáljuk enyhíteni.
39. Zizisicc (válaszként erre: 38. - 2757fc97dc)
2011. jan. 21. 23:59

Tudom, hogy pocsékul érzed magad, biztos vannak jobb napok, amikor csak szomorúság van Benned, és már reménykedsz, hogy talán sikerül tovább lépned, aztán megint a gödör alján találod magad, jön a fájdalom, a gyötrődés, a kétségbeesés, a tehetetlenség ..... mint a hullámvasút ..... egy év az gyász esetében nem is olyan hosszú idő .....

Mit csináltok a pszichológussal?

38. 2757fc97dc (válaszként erre: 36. - Zizisicc)
2011. jan. 21. 23:51
Igen, csak ideig-óráig működik! ...de muszáj valahogy lekötni magam, mert különben megőrülnék:S Persze, meggyászolom, csak eddig még nem igazán javultam és nem szeretnék leragadni egy pontnál, hogy aztán bedilizzek! Járok pszichológushoz, mégsem változik semmi:S
37. fiona 40 (válaszként erre: 36. - Zizisicc)
2011. jan. 21. 23:50
EZ ÍGY IGAZ!
36. Zizisicc (válaszként erre: 33. - 3265084553)
2011. jan. 21. 23:46

De ez a figyelem elterelés csak ideig-óráig működik .... mert ez nem jelent mást, mint a probléma szőnyeg alá söprését ..... nem?


Szerintem a veszteséget, a szeretett személyt meg kell gyászolni .... megvannak ennek a stádiumai, hogy milyen érzelmi állapotokon, szakaszokon megy át közben az ember ..... ezek hossza az egyéntől függ, kinek hosszabb, kinek rövidebb idő kell rá .... de megspórolni nem lehet, mert az később visszaüt. Az már más kérdés, hogy sokan beleragadnak a gyászba évekre, évtizedekre ..... ott általában megakad vhol a feldolgozás folyamata .... és onnan már vmilyen külső segítségre vagy tudatos változtatásra van szükség, hogy tovább tudjon lépni az illető .....

35. 2757fc97dc (válaszként erre: 33. - 3265084553)
2011. jan. 21. 23:35
Igen, azt én is belátom, hogy nem jó ötlet írkálni róla, felhozni mindig, de nem is rendszeresen teszem és próbálom elterelni a figyelmem! Most csak azért írtam ide, mert a mai nap betett:S
34. 2757fc97dc (válaszként erre: 32. - Fiona 40)
2011. jan. 21. 23:31
Én is sírok még sokat... Pontosan!:aki ezt nem éli át, az nem tudhatja, milyen! Igen, tudom, hogy nehéz:( Én úgy vagyok, hogy egyszerűen nincs erőm kimenni a temetőbe:S Voltam már Nála egy párszor, de nagyon felkavar mindig! Van, akit megnyugtat, van, akit felkavar. Ma erőt vettem magamon és kimentem, de elkapott a sírás. Aztán meg otthon:S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook