Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszakításos módszer (tapasztalatok) fórum

Megszakításos módszer (tapasztalatok) (beszélgetős fórum)


1 2
57. 1a05563e94 (válaszként erre: 56. - Moonlight13)
2013. szept. 12. 20:00
:)
56. moonlight13 (válaszként erre: 55. - 1a05563e94)
2013. szept. 1. 19:55
problémát nekünk sem okozott, csak babát :)
2013. szept. 1. 19:45
nekünk semmiféle problémát nem okozott ez a módszer,le is kopogom...
54. moonlight13 (válaszként erre: 52. - Berbooo)
2013. szept. 1. 19:44
egyáltalán nem veszélyes, ha gyereket szeretnél! :)
53. moonlight13 (válaszként erre: 52. - Berbooo)
2013. szept. 1. 19:43
hát nekem más történetem van erről...
2013. szept. 1. 19:16

Lányokl azért abban hogy mindenhol azt olvasni hogy ez mennyire vestélyes , benne van az óvszer és fpgamzásgátlógyártók keze is .

kérdezzétek csak meg azokat a nénikéket akik most 70 évesek , anno hogy ment : ugyanóy megszakítással.

mi is így védekezunk , a gumi folyton irritált mindig gyulladásom volt tőke , hormontabletta pedig a leghülyébb dolog amit el tudok képzelni. egy félévig lehet gumival vagy pharmatexel gyakolrolni és utana élesbe

termékeny napokon mellőzni , és kész a siker

2013. febr. 22. 13:17

Én fiatalon csak magamban bíztam fogamzásgátlót szedtem, de annyira paráztam, hogy egy hasmenés esetén,még a megszakítást is alkalmaztuk. Aztán hormonális problémák miatt a gyógyszert abba kellett hagynom. Ha váltogattam volna partnereim, biztos ragaszkogtam volna az óvszerhez. De állandó partnerem, mai napig is párom utálta az óvszert, maradt a megszakítás, és egy heti késés

után pánikszerúen terhességi teszt. Megúsztam.

Most meg már minden megoldódott....(60 éves vagyok)

Láttátok a "minden végzet nehéz" filmet Jack Nicolsonnal? Idősebb, középkorú pár, szex ellőtt a pasi: hogyan védekezünk?, nő: klimax-szal drágám:))

50. bcb6de9272 (válaszként erre: 49. - Bcb6de9272)
2011. márc. 12. 09:49
Én személy szerint sosem szedtem gyógyszert, az óvszer szintén gáz..mert....ez a megszakításos módszer kényelmes, de veszélyes...én ha nagyon félek akkor kúpot, vagy krémet használok nekem be vált..PHARMATEX...próbáld ki..ajánlom..
2011. márc. 12. 09:46

Szia!

jelenlegi párommal így védekezünk eddig semmi nem történt....de előző kapcsolataiimnál hiába védekezte terhes lettem, a megszakításos módszer nem túl szerencsés...mostani párommal így vagyunk együtt...de amikor úgy érzem veszélyes akkor nem csinálunk semmit...igaz én nem bánnám ha nekem becsuszna így valami....de fiatal vagy ahhoz, hogy így old meg ezt a dolgot...kérlek védekezz, mert nagyon fiatal vagy!

Az abortusz meg sajnos lelkileg, megterhelő, és később meg is bánnád...

Sok szerencsét!

48. moonlight13 (válaszként erre: 46. - 3265084553)
2011. jan. 25. 20:51
:) :)
2011. jan. 25. 20:16

:o)))))))))

Ez így van.

2011. jan. 25. 20:09
A legtöbb nemkívánatos terhesség azokból a megszakításos módszerekből lesz, amelyeket nem szakítanak meg.
2011. jan. 25. 18:53
Mi is próbáltuk! Nekem is sikerült teherbe esnem!
2011. jan. 24. 19:34
én párommal évekig így éltem tudom kockázatos, de nálunk is volt hogy elszakadt vagy lecsúszott a gumi és csak utána vettük észre.nekem soha nem volt problémám, nem csúszott be baba bár lehet közre játszik a hormonproblémám is jócskán,és ennek köszönhetem hogy elkerült a baj. a doki szerint alig vagy egyáltalán nincs peteérésem. én tavaly kezdtem csak a gyógyszert ez miatt szedni.
43. 6a6e086e31 (válaszként erre: 42. - 9bbc382386)
2011. jan. 23. 08:25
Szerintem is fontos ismerni a testünket, hogy mikor mi történik, peteérés mikor van, milyen jelei vannak.Ez is sokat számít, remélem azért a mi babánk nem ennek a módszernek lesz majd köszönhető, mert nyáron lesz az esküvőnk és addig nem szeretnék terhes lenni.:)
42. 9bbc382386 (válaszként erre: 39. - Vvicus)
2011. jan. 22. 18:58

Azért írtam nem árt ismerni a testünket.Speciel tudom mikor van peteérésem,és a menzeszt is tudom pontosan napra mikor jön.

Ehhez megfigyelés szükségeltetik.

Több éve ciklus szerint élünk :)

41. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - *Adél*)
2011. jan. 22. 15:07
Ennek a módszernek köszönhetem a lányomat:-)
40. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 39. - Vvicus)
2011. jan. 22. 15:05
Olyan jó, hogy nyár végén meg is született :)
39. vvicus (válaszként erre: 38. - 9bbc382386)
2011. jan. 22. 15:01

A naptár módszer sem mindig működik, mert bármikor jöhet egy plusz peteérés. Én a naptármódszerrel estem teherbe, igaz, egy hónap múlva akartunk már élesben próbálkozni, tehát nem volt gond, terhes leszek-e vagy sem, ha gond lett volna, még megszakítást is közbeiktattunk volna. Volt egy középidős peteérésem, annak minden jelével (nyák, méhszáj nyíltság, lent volt, hő is azt mutatta). Aztán erre rá 6 napra újra jöttek a jelek. Akkor már mondtam is férjemnek, hogy szerintem egy hónappal előbb "összehoztuk" a kisbabánkat, és így is lett. De ennek én külön örültem, mert így nem volt rajtam az az érzés, hogy azért szeretkezünk, hogy teherbe essek.

De a kettő ötvözése, megszakítás naptár módszerrel, az talán jobb.

2011. jan. 22. 14:05

Ismerek olyat aki így védekezett,azt hitte rendben van,és ma van egy szép lánya a megszakításos módszerből :)

Ha naptári módszer szerint nézed,és ismered a tested,akkor az sokkal jobb.

2011. jan. 22. 08:43

Mi 1 évig ezzel a módszerrel "védekeztünk",de csak azért mert nem lett volna gond ha becsúszik a baba.Most állapotos vagyok (nem emiatt,akartuk)és ha megszületik,tuti szedni kezdek megint gyógyszert,mert nem tartom megbízhatónak ezt a módszert.

Előnedvről annyit,hogy szerintem ez férfiként változik.Van akinek tartalmaz spermát van akinek nem.Én nem estem teherbe így,ezért gondolom (mivel mikor már élesben ment akkor meg szinte rögtön)

2011. jan. 22. 07:55
Nekem is az jött le bárhol is olvastam ezekről a módszerekről, hogy egyik sem 100%-ig biztos védekezés.A kúp a megszakítás de akár a fogamzásgátló tabi sem.Mi most a megszakítást alkalmazzuk, de ha becsúszna a baba az sem lenne akkora baj, de mivel nyáron lesz az esküvőnk, így én is jobban örülnék, ha ez a módszer addig működne:)
35. Zizisicc (válaszként erre: 1. - *Adél*)
2011. jan. 21. 22:59
Ha a párod kellőképp oda tud figyelni, és ura a testének, akkor jól működik a megszakításos módszer is. Nálunk még nem volt gond a tizenakárhány év alatt. De ehhez megfelelő fegyelmezettség kell, főleg a pasi részéről.
34. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 30. - *Adél*)
2011. jan. 21. 22:24

Összeolvasol minden félét, aztán döntesz...

...arról, hogy jobb alán nem is szexelni :DDD

De viccet félretéve: hormont nem akarsz, gumiban nem bízol, minden egyébnek alacsonyabb a Pearlje, ergo azokban még kevésbé tudnál bízni. Én ezen a keresgélésen bő egy éve túlestem. (a férfi fogamzásgátlónak is utánajártam) Hátulütője mindennek van.

33. vvicus (válaszként erre: 22. - *Adél*)
2011. jan. 21. 22:21
Két ismerősöm esett spirál mellett teherbe. Pharmatex babákról is sokat hallani. Semmi sem 100%-osan biztos, csak az, ha nincs szex...
32. *Adél* (válaszként erre: 30. - *Adél*)
2011. jan. 21. 22:19
Előző hozzászólásomát "SAVARIN 26. hozzászólására írtam"
31. vvicus (válaszként erre: 1. - *Adél*)
2011. jan. 21. 22:18

Mi évekig így védekeztünk, sikerrel. Most újra ezzel a módszerrel élünk.

Persze hozzáteszem, nekünk mindegy volt, becsúszik-e a baba. Meg azt is, ha én férfi lennék, nem lennék rá képes....:-DDD

2011. jan. 21. 22:17

Igen erről írtam a 22. hozzászólásomban... orvos nem tanácsolja míg nem szültem.

(amúgy ez csak egy érdekesség és velem biztos nem fordulna elő de én magam is spirál mellett fogantam édesanyám elmondása szerint: 3 hónapos volt a nővérem, úgy döntöttek várnának még a kistesóval, így felrakatták a spirált, majd "esemény" után édesanyám meglepődve tapasztalta másnap hogy a spirál lejött, ment is vissza a nőgyógyászhoz, hogy lejött a spirál a doki azt mondta "az baj"...ekkor már útban volt a nagyvilág felé :) az eset 1989 augusztusában történt) <-- ez csak zárójeles megjegyzés volt

Én magam is a spirált támogatnám, de az orvos ellenzi

29. 3265084553 (válaszként erre: 27. - Emily32)
2011. jan. 21. 22:17
Hát, nem tudom hormon nélkül hogy menne?
28. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 27. - Emily32)
2011. jan. 21. 22:16
Az hormon injekció.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook