Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Virágpor gyógyító hatása fórum

Virágpor gyógyító hatása (beszélgetős fórum)


2013. jan. 24. 09:20

Sziasztok. Tudom, elég késői válasz és nyilván már nem sokat érek el vele, de gondoltam elmondom, amit erről tudok.

Én azért kezdtem el szedni, mert megállt a hajam a növésbe és ezt ajánlották "csodabogyók" helyett. A hatás bevált, viszont azt tudni kell, aki hűtőbe/fagyasztóba tárolta, és/majd kivette, 3 napig tárolandó és ehető továbbra is, utána ugyanis sem jó hatása nincs, sem jó dolog már akkor eszegetni, nem ajánlják. Én nem szoktam hűtőbe rakni, habár én nem kilókról beszélek, mindig csak 100gr-t veszek, és naponta olyan egy kis kanálnyit kapkodok be. Én nagyon szeretem, finom :)

Legyen szép napotok!

17. adelusz84 (válaszként erre: 16. - Timi 86)
2012. máj. 6. 21:47
Szia! Háááát szerintem az már nem jó.Azt mondják a méhészek,hogy a virágpor max. 1 évig áll el utána már csökken benne minden vitamin sajnos.Mond meg az ismerősnek,hogy inkább az idei virágporból adjon majd. :-)))
2012. máj. 5. 10:19

Sziasztok!

Kaptam virágport egy ismerőstől, aki pár hónapig a konyhaszekrényben, majd pedig 3 évig a fagyasztóban tárolta (kb.1 kg mennyiség nylon zacskóban eltéve). Én is a fagyasztóba tettem, de vajon meddig tárolható még? (Az ismerősöm nem ért hozzá.) Vajon van még hatása, nem romlott meg? Ha még jó lehet ennyi tárolás után, muszáj fagyasztóban maradnia, vagy egy csavaros tetejű üvegben is elállna szobahőmérsékleten ezután? Kicsi a fagyasztó és sok helyet foglal, viszont én egy év alatt sem bírok szerintem ekkora mennyiséget megenni. Sőt ha jól tudom nem feltétlenül ajánlják minden nap, hanem egy évben pár kúra javasolt, így még sokáig meglenne szerintem ez a mennyiség. Nekem meg kellene a hely a fagyiban, de ha csak így tárolható, akkor hagynám a fagyasztóban.

Köszönöm

2011. nov. 21. 20:45

Én is eszem és nagyon jó szerintem.

Sokszor van herpeszem és azért próbálkozom a virágporral és a propolisszal most.

A virágport reggeli előtt eszem 1x majd este meg joghurrtal. :-)

Várom én is a véleményeket,tapasztalatokat. :-)

14. Gourmilla (válaszként erre: 11. - Mendy)
2011. jan. 22. 14:52

Hogy melyik a hasznos és hasznosabb, kérdés az is, hogy mire. Mondjuk a mézben eltett méhpempő nyilván nem ugyanúgy felhasználhalő fel, mint az alkoholos propolisz tinktúra.


Így be a google-be, hogy "a csábos méz" (idézőlellel), ki fog jönni egy cikk.

13. Mendy
2011. jan. 22. 11:44

Ha tünetek vannak inkább kerülni kell!

Csak annak szabad aki nem allergiás.

12. Gourmilla (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2011. jan. 22. 09:51

Ezek szerint tényleg van, akinek használt :) Minden esetre én feleslegesnek tartom, hogy kínozzam magam ennyi tünettel.

Előtte nem evett mézet vagy csak elírtad véletlenül?

11. Mendy (válaszként erre: 9. - 6c5f346e46)
2011. jan. 21. 23:09
Köszi, hogy megkérdezted. A mézekről azt hallottam, hogy a propoliszos méz jó mindenre. Az a leghatásosabb. Igaz ez?
10. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Gourmilla)
2011. jan. 21. 20:05
A fiam igen ... azóta is eszi a mézet - úgy viszik vagy küldjük Angliába, pedig pollenallergiás volt.
9. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - Mendy)
2011. jan. 21. 20:00

na,azt mondja,aki pollen allergiás,az hanyagolja,mert ez kihozza az allergiát..azt mondja leginkább sportolók használják izom növelésre,mert szín tiszta fehérje,ez által allergén is!egyébként immunerősítő hatása van..

sajna többet nem tud róla ő sem..de a mézről órákig tudna beszélni..:)

8. Gourmilla (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. jan. 21. 18:42
Én úgy hallottam, februártól-márciustól. De eddig mindenki csak hallotta. Olyan emberrel nem találkoztam, aki már túlélte :) Én nem vagyok elég bátor ehhez (főleg ha ahhoz viszonyítok, milyen enyhén és rövid időre jött ki az utóbbi években).
7. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Gourmilla)
2011. jan. 21. 18:18
Tavaly olvastam, hogy akinek pollenallergiája van, az már késő ősztől kezdve naponta egyen meg egy evőkanálnyi mézet és tavasztól már nem lesz allergiás, mert a szervezete megszokja.
6. Mendy (válaszként erre: 3. - 6c5f346e46)
2011. jan. 21. 18:09
Az nagyon jó lesz, ha megkérdezed :) ha valaki allergiás rá, az gondolom már az első használat ill. bevétel alkalmával kijön.
2011. jan. 21. 17:26

Alapvetően étrendkiegészítő, az ásványianyag és vitamin tartalma miatt fogyasztják. Nem csodaszer, de hasznos lehet. Olyan mintha mondjuk vitamin tablettát ennél, csak természetes anyag.


Saját tapasztalatom nincs, mert pollenallergiám van.

4. 3f54929e3a (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 21. 17:24
Allitolag tisztitja a belbolyhokat is.
2011. jan. 21. 17:21
a párom méhész,ő is esküszik a jótékony hatására,de ugyan akkor nem árt vele vigyázni is,mert allergén is..ha haza jön kérdezek még tőle,hogy mi mindenre jó.:)
2011. jan. 21. 17:21
Pollenallergiások tudnának mesélni....
2011. jan. 21. 17:12
Tegnap a piacon vettem egy mézárustól, állítólag nagyon sok mindenre jó. Tapasztalatokat várok. Aki használta, hogyan és mit tapasztalt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook