Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Probléma az Óvódában a dadussal... fórum

Probléma az Óvódában a dadussal... (beszélgetős fórum)


2009. aug. 1. 16:19

Oktatási intézményt vezetek...

Egy gyermek érdekeiért mindig álljatok ki. Mert első a gyermek , semmi nem lehet fontosabb...a gyermek érzelmeinél.... egy felnőtt érzelem sem. S mindent meg kell beszélni, fokozatosan..az érintettel , ha ez nem sikerül akkor a feljebbvalóval..ha ez se vezet eredményre akkor a fokozatosan feljebb. Hozzám csak nagyon ritka esetben jutnak el problémák közvetlenül..majd beszámolóként találkozom vele..mivel az a nézőpontom, hogy minden problémát meg kell oldani. Akinek a gyereke oktatási intézményben vesz részt az érzékenyebb bármilyen gyermekét érintő problémával kapcsoltban. Van úgy jogosan és van úgy csak érzékenységből. Tudom magamról mert Én is anya vagyok. Mindent meg kell beszélni és mindent meg kell oldani. Amikor kezdő voltam az Én kollégám is naplóval verte fejbe az én gyermekemet akkor még nem mertem szólni...megvigasztaltam a gyermekem..és a mosdóban kisírtam magam...azóta ez a kolléga az Én beosztottam..fáj ami történt de soha nem szóltam vagy érzékeltettem volna ezt vele...de azt megtanultam, hogy egyetlen eset sem lenne többet, hogy ne állnék ki a gyermekem és a magam igazáért...szép napot Nektek!

2009. jan. 4. 09:08
Gondolom 2007 óta megoldódott a helyzet, de szerintem ha az óvónő nem tesz semmit akkor a vezetőóvónőhöz kellett volna fordulni közös megoldást keresvén az ügyre.
21. fc4bcd8d51 (válaszként erre: 3. - Donyta)
2008. szept. 22. 08:52
Egyetértek Donyta hozzászólásaival.Mi vidéki óvodába járatjuk a gyerekemet,más jellegű problémák vannak.Szólni nem mer senki,helyi szinten megoldhatatlan.+év meg sok,h elnézzük ezeket a gondokat
20. kissen (válaszként erre: 18. - B2076ec79b)
2007. nov. 4. 19:59

Szia


Nem félek tőle...de saját magam és a gyerekem alatt nem vágom a fát.

Azóta nincs gond, nagyon figyelek rá és a lányom is elmond mindent.

Nem hagytam magam, mert igen is beszéltem a dadussal utána,fura természet az már igaz, igen olyan férfias, katonás tipusú.

Ő mindent jobban tud, és különben is az ő élettapasztalata... nem 30 éves hölgyről van szó!

45 körűl járhat, szóval igenis tartanak az Óvónők tőle, de ez már nem az én gondom.

Jövőre kezdjük a sulit, addig meg résen leszek.

Bár most, hogy megkóstolt, remélem távolságot tart majd..

19. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 18. - B2076ec79b)
2007. okt. 5. 08:40
Én a saját esetmben,elmentem a végsőkig és újra azt tenném,de ne hidd hogy ez olyan könnyű...sok szülő sem ért,az óvónők látszólag melléd állnak,de tutira kibeszélnek,miért pörög túl ez az anyuka,miért fujja fel az ügyet...ezek után a gyerkőnek még ott kell maradnia X évet,nem lehet rángatni mindenért másik oviba,vagy más csoportba...szóval nem könnyű...
18. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - Kissen)
2007. szept. 18. 17:27
Kissen! ne haragudj, de egyszerűen nem értelek.. Félsz ettől a dadustól vagy mi? Ha az én gyerekemet ilyen atrocitás érné az oviban biztos nem tanakodnék a többi anyukával meg senkivel, hanem megmondanám a véleményem a dadusnak. Hogy jön Ő ahhoz hogy ilyeneket megtegyen? És mi az h az óvónők is félnek tőle? Ne haragudj, de hova jár a gyerek oviba? Talán valami katonai kiképzőközpontba? Te vagy az anyja, jogod és kötelességed kiállni mellette és megvédeni akárkitől, még akkor is ha te is tartasz az illetőtől, elvégre te vagy a felnőtt és a gyereked is tőled várja a védelmet! Szerencsére nekünk nincs az oviba semmi gond, de én tuti nem hagynám annyiba, a végsőkig is elmennék a gyerekem érdekében, akármiről is van szó!!!
17. Kata óvónéni (válaszként erre: 16. - Donyta)
2007. szept. 14. 18:27

Sziasztok!Sajnálattal olvastam a dadusról szóló első "levelet".De van ilyen...nem szabad hagyni!!!Első lépésként mindig a csoportban dolgozó óvónőknek jelezzétek a problémát,ugyanis a dajka néninek ők a közvetlen felettesei.Ha ők nem tudnak segíteni,akkor a tagóvoda vezetőhöz kell fordulni.Ő kezdeményez általában egy hatszemközti elbeszélgetést.Utolsó lépésként pedig az óvodavezetőt kell megkeresni.Magasabb fórumokra általában nem szoktak elmenni,mivel ha a sérelem úgymond jogos,akkor ez ellen megteszik a kellő lépéseket(fegyelmi,áthelyezés,elbocsátás....)Amúgy nem szeretném hibáztatni a kollégáimat,de én,mint óvónő ilyen viselkedést nem tűrök el a dajka részéről.

A másik érdekes témához is szeretnék hozzászólni,vagyis hogy mit kell tudnia egy óvodába bekerülő 3 éves gyermeknek.Legyen szobatiszta,és kanállal tudjon önállóan enni.A többi tanulható és a mi dolgunk,hogy ezeket a képességeket elsajátítatsuk a picikkel.Természetesen a szülőkkel közösen.Végezetül egy szép idézetet szeretnék megosztani veletek:"Azért mert szerettek jöttem a világra,s lettem új fény,csillag,szülők boldogsága!Szeressetek mindig igaz szeretettel.A kincsetek vagyok,pici kincs,de Ember..."

16. Donyta
2007. szept. 7. 11:13
Nem vagy az! Természetes, hogy jobban odafigyelsz a saját kicsiddel való "gondokra". De ezek nem gondok, a gyermeked rendben fejlődik, és nem is kell túlkomplikálni. Az ovónénik és a dadus kevesebbet szeretne futkosni és takarítani a babák után. Az, hogy nem vihetnek be otthoni játékot, nem értem. Nálunk direkt kérték, azt is, hogy amit a gyerek nagyon szeret ott legyen vele. Legyen az cumi, takaró, párna, baba bármi. Nem volt belőle gond. Lehet a kicsi egy kicsit most még félszeg, mivel uj helyen van és tán félelmei is akadnak. Egy-két hét és sokkal jobb lesz minden. Most ismerkednek egymással kicsik és nagyok. De nem szabad annyiban hagyni az egreciroztatást, mert a gyerek fogja megutálni az egészet, és önkéntelenül is tesz olyanokat amit amúgy nem tenne. Mindenképpen beszélni kell róla. Ha viszont a másik gyereknek a szülője haverja a dadának, és neki nem számít, hogy cseszteti a gyermekét, azt hagyd.
2007. szept. 7. 10:37

A gyerek bölcsis nénik szerint,mégha szavakban beszél is csak,de kitünően jelezte már tavaly szeptemberben is az "igényeit"tehát meg tudta értetni magát velük,idegenekkel is,nem is rosszul.Gyönyörűen használja a wc-mosdó helyiséget,szépen játszik,ha szólnak elpakolja a játékot maga után,leül étkezésnél,és önállóan aszik...csak nem szépen...eddig szeretett közösségbe járni


Tegnap rászóltak hogy nem szépen eszik ,törölgetni kell a száját...ez gond?ugyanis meg tudja mosni ha kiküldik a mosdóba,tehát nem értem...amúgy első napja volt az oviban...


Elgondolkoztam ma,csak én lennék ilyen problémás szülő.akinek semmi sem jó??Nem tudom...a mi ovinkabn úgy néz ki én vagyok...

14. kissen
2007. szept. 7. 10:32

Reggel azzal fogadott a most délelöttös másik Óvónénink.

Hogy nyugodjak meg, ő nem hagyja , hogy elfajuljon a dolog kicsimet is megnyugtatta, hogy nem kell neki másik csoportba mennie, ő aranyos okos, jól viselkedő kislány/eddig is tudtam:)/

Szóval Óvónéni / egyébként ő ott volt amikor történt az eset, de ő sem kisérheti minden lépését ennek a dadusnak/, megígérte, hogy szigorúan figyeli a dadust és nem hagyja, hogy az én csemetémet szekálja, úgy fejezte ki magát, hogy semlegesíti a helyzetet.

Hát meglátjuk.

Amúgy reggel mosolyogva fogadott a dadus,pedig vártam, hogy beszól, mivel tegnap délután egy kisebb cirkuszt csináltam a csoportszoba elött, amit 1-2 anyuka és a másik csoport dadus ill. Óvónője is hallott.

Utolsó évünk ..most kap még egy lehetőséget a dadus, de ha bármi is előfordulna azonnal megyek a vezető Óvónőhőz.

Ja és utánakérdeztem annak az anyukának akinek a kislányát rendszeresen piszkálja , hogy beszéljek vele, erre megtudtam, hogy puszipajtások a dadussal, akkor most keverjem a sz@rt?

A lányom imádja mindkét Óvónőt és ez kölcsönös szerencsére...

Sok anyuka neheztelei, hogy pld. már múlt Óvódai évben sem lehetett nálunk alvós babát,kis plüss álatkát bevinni, megjegyzem csak a mi csoportunknak, ez mennyire igazságos, normális..?

Jővő kedden szűlői azt hiszem lesz egy pár új témánk...

13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 7. 10:02

Szia! Gondoltam rád, amikor a topikot olvastam. Az oviba a gyerkőcnek tudnia kell szólni, ha szükségletei vannak, és szobatisztának kell lennie. Más elvárás nincs!!!!!! Mert különben...


A topik témájához vissza: Én szólnék a vezető óvónőnek. A gyerekedről van szó! Lépni kell. Ami nem könnyű, tudom, de tényleg muszáj vmit tenni.

2007. szept. 7. 08:16
Egyébként azért tévedtem ide mert kérdezni szerette,m volna:Szerintetek miket kell tudnia egy ovit kezdő 3 évesnek??Annyi ovis fórum van,nem akartam újat kezdeni ezért...Köszi aki ír...
2007. szept. 7. 08:15

Csak beleolvastam,sziasztok...írok később bővebben csak szaladok,mindjárt megyünk oviba,szokatóban vagyunk...

Volt egy majdnem ugyanilyen esetem a nagyfiammal,azt akarom majd leírni...röviden:volt gondom ,másnak is,de nem mertek szólni.Szóltam,gyereket mégjobban kifogta,és újra és újra szóltam,mere kiderült hogy másnak is van gondja,sőt a kollegáknak is...azótta óvónénit fegyelmivel elbocsájtották,kemény időszak volt nekünk is mivel mennem kellett munkaügyi bíróságra tanúskodni...stb stb...

Egyébként fiamat átkérettem másik csoportba,mivel rettegett az óvónénitől.oda szeretett járni,napokban kezdte az első osztályt...

Szaladok mostmár,majd benézek ide még...sziasztok

10. Donyta
2007. szept. 7. 06:33
Szerintem ne hagyd annyiban a dolgot. A gyerek fogja megsínyleni, ha nincs aki megvédje. Ő még kicsi és ártatlan, a felnőttnek kellene eszének lennie, ami ennek a nőnek nincs. Nem ide való. Tegyél ellene, hogy más gyerekeket is védj tőle!
9. kissen (válaszként erre: 8. - Kissen)
2007. szept. 7. 06:02

Óvónéni azt mondta egyenlőre várjak, ő figyeli a helyzetet.

Egy anyukával beszéltem ő sincsen jóba a dadussal, ő azt mondja kerűljem a komplikációt..

Első lépésként megtörtént amitől féltem.

A gyerekemet a dadus a többiek elött le-árulkodónak minósítette, hogy árulkodni azt nem szabad...

Én meg mondtam , hogy anyának szabad árulkodni, mert ki védjen meg ha nem az anya.?

Mindenesetre mindenképpen beszélni fogok a dadussal négyszemközt és megmondom hogy itt fejezzük be, mert különben a feletteséhez megyek.

2007. szept. 6. 11:50

Megyek délután a leányzóért akkor beszélek a mások Óvónővel, hogy ő mit gondol.

Ő nagyon diszkrét...írok majd a fejleménykről..

7. c6b27363e5 (válaszként erre: 6. - C6b27363e5)
2007. szept. 6. 11:31

bocs javitok

szerintem szolj a vezetö óvonönek az esetröl

6. c6b27363e5 (válaszként erre: 1. - Kissen)
2007. szept. 6. 11:29
szerintem szolj a vezetö ovonönek azu esetröl
2007. szept. 6. 11:28
Nyugodtan nyisd ki a szád, ne hagyd magad és a lányod sem! Ha mersz, meglátod nyersz! Kapja be, hogy kinek a valamilye! Kit érdekel.. Vannak olyan fórumok ahol simán kilökik az ilyeneket, és azt is aki odavette! Irj levelet a másik gyerek szülőjének, és zárt boritékban tedd a szekrényébe! Ird rá, a gyereknek, vidd haza anyudéknak. Ha elolvassa a másik szülő, lehet még a haját is kiszedi az ilyen nyamvadt felnőttnek! Azért mert ő dada "valakinek képzeli magát" ő egy senki! Mást kerll szolgálnia, adott esetben a gyerekek kényelmét és a kedvességgel kellene pótolni és vígaszt adni a kicsiknek. Sajnos ő nem ezt teszi, így azok a gyerekek egy idő után rettegve fognak odajárni, és mindent kifognak találni, csak ne kelljen menniük. Továbbviszik magukba folytva a suliba és a felnöttkorig is elmehet. Ezt nem akarhatja egy szülő sem! Ha te nem adsz a gyereknek okot a félelemre, akkor ezt más mégúgyse tegye meg!!! Ne engedd, amig baj nem lesz!
4. kissen (válaszként erre: 3. - Donyta)
2007. szept. 6. 11:18

Köszönöm a hozzászólásokat...

Nehéz ügy mert nagyon bentfektes a hölgy...

megpróbálok pár szűlővel értekezni, hátha bátrabbak lesznek és támogatnának.

Nagyon erős személyiség ,inkább olyan férfias tipus, mindenre van válasza.

Csak éppen még amikor voltunk a múlt Óvódai évben úszni a csoportal, én is kisérem őket /külön helyi járattal oda megyek/ mindig mert nem bízom másra a gyerekemet, ott nagyon sokat látok, hallok....

Bírom amikor megszól másokat,nem rejti véka alá a véleményét .

Sokszor hangoztatja , hogy a gyerekek mindig megmondják az igazat./Ez igaz!/

Akkor tegnap , mi volt hazudott a lányom?Ezek szerint? Ő ezt állítja...

Én arra gondoltam, hogy beszélek vele kétszem közt, hogy hanyagoljon bennünket, mert én nem bántottam őt, nem szeretnék háborút..

Van egy kedves anyuka aki jobban beszólós tipus én nem ilyen vagyok..Ő vele is sokat szoktunk diskurálni, beszélek vele, hátha hátszelet ad.

Esetleg a másik Óvónénink ... ő hozzá járt a nagylányom Óvódás korában más a viszony közöttünk...

De képtelen vagyok felfogni, hogy dolgozhat valaki ilyen helyen .

Ha látnátok hallanátok, hogy beszél mindig azzal a kislánnyal ..Múltkor az öltözőben épp beléptem amikor szekálta a kislányt, igyekezz már , itthagylak, képtelen vagy bármire, mit képzelsz te, nagyon rossz vagy ....Annyira elmondanám az anyukának, de soha nem találkozom vele, mindig a nagyobb testvér hozza-viszi a kislányt...

2007. szept. 6. 10:07
Van szülői értekezlet. A többi szülővel együtt fel kellene szólni, hogy amennyiben ez nem fog változni, további lépéseket kénytelenek tenni közösen! Sok lúd disznót győz! Elég felháborodva nagyszájjal beolvasni neki, úgy hogy mások is hallják. Nem fog merni semmit csinálni a kicsivel. Tudatában kell lennie neki is a kövezkezményekkel. Van vezetője az ovinak, oda is be kell menni panaszra! Ha nem elég, vannak további fórumok, ahol lehet lépéseket tenni. Ezt is közölni kell vele! Sokan keresnek állást és olyanok akik szereteik is a gyerekeket. Az a dadus nem oda való! Csak a "munka" érdekli és nem a gyerekekért van... Egy dadusnak pontosan az anyukát kellene pótolnia, nem hadviseletet gyakorolnia!
2007. szept. 6. 09:59
be kéne égetni valamivel mások előtt, ahogy ő is szokta
2007. szept. 6. 09:12

Kislányom most nagycsoportos,a dadusnéni igencsak barátságtalan,nagyon szigorú, félemet kelt a gyerekekben, szűlőkben..

Első napunk úgy kezdődőtt, hogy az Óvónéni megkért töltsek ki egy adatlapot az idei évre , ehhez beinvitált a csoportszoba bejáratánál lévő belső asztalhoz, megjegyzem utcai cipőben voltam/száraz idő volt/.

Mikor végeztem szóltam kicsimnek, hogy anya megy, de nem hallotta erre odaléptem hozzá az asztaltól 2 méterre űlt, hogy puszit adjak neki.Na erre nekem esett a dadus , hogy talán u. cipőben talán mégsem kellene bejönnöm.

Belátom igaza van, de 1. az Óvónő hívott be.2. nem akartam a kislányomat búcsú nélkűl otthagyni.

Tegnap itthon meséli a kislányom, hogy az egyik kislányt sarokba állította a dadus, mert ebédnél hátranézett a kislány./Megjegyzem őt rendszeresen terrorizálja, soha semmi nem jó amit csinál stb./pedig értelemes okos kislány/.Erre állítólag az én lányom az ő arcába nevetett , ezt nem tűrve, rögtön megfenyegette, hogy ő lesz a következő.

Ma reggel rákérdeztem, az esetre, válasz:Hogy képzelem én, hogy ilyent állítok hogy az a kislány a sarokba volt állítva.?

Könyörgöm az én kislányom és a többi gyerek is látta.

De persze az nem úgy volt ,hanem másként, azt azért elismerte, hogy a kislány rosszat tett, mert ebédnél megmert fordulni.!

Erre az én lányom az ő arcába nevetett, ezért mondta neki, hogy ő lesz a következő...

Miért kell kicsiket így megfélelmíteni semmiségekért.

Szívem szerint elvinném másik Óviba , de az Óvónénik aranyosak a kis barátnőit is hiányolná.

Az Óvónénik is tartanak a dadustól, mert ő a ki ha nem én ..!

A szűlők elött megszólja az Óvónéniket, szóval nem tudom kinek szóljak, nem akarok rosszat a gyermekemnek, netán ő legyen a másik áldozat akit, piszkálna.

de annyiban sem szeretném hagyni a dolgot.

Ha együtt vannak a szűlők az öltözőben vagy kiránduláson, kiderűl, mindenkinek van sztorija a dadussal és nem pozítívak.

Persze van egy anyuka aki nagyon szereti, mert az ő gyermekére privát bébiszitterként vigyáz, de ez egyedi eset...

Tanácsokat köszönettel várok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook