Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hetes babám állandóan sír és csak ölben nem. Amint felébred, azonnal ordít és mindig. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon? fórum

5 hetes babám állandóan sír és csak ölben nem. Amint felébred, azonnal ordít és mindig. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. febr. 7. 18:00
ami még eszembe jutott: nem lehet, hogy azért sír, ha nincs veled, mert kevés neki az inger? rakj fel neki zenét, vagy akár meselemezt, sétálgass vele néha a lakásban, hogy meg tudjon mindent nézni. ha semmi egyéb baja nincs (nem éhes, nem a hasa fáj, nincs tele a pelus), lehet, hogy csak unatkozik szegény.
57. Sapienta (válaszként erre: 53. - Beyuka)
2011. febr. 7. 17:58

nyugodtan egyél, menj wc-re úgy, hogy rajtad van a baba a kendőben, vagy kenguruban. az első hetek, hónapok csak róla szólnak, én sem hagynám üvölteni, egyrészt megszakad tőle a szíved, másrészt biztos nem jó neki sem. az első hónapokban azt tanulja a gyerek, hogy bízzon a szüleiben. ha hagyod sírni, az nem azt jelzi neki, hogy számíthat rád.

kitartás! lesz ez még így se ;)

2011. febr. 7. 14:28

Ne hagyd ordtani, azzal nem oldottál meg semmit!

A múltkor nem írtam, de ami még segített, az a babazene és a csilingelő ágyra tehető forgó játék. Van egy pici hordozható zümink is. CSak párpercre oldotta meg agondot, de az már jól tud jönni, főleg, ha szétmegy azember feje és totál tanácstalan. És rengeteget tologattam, a babakocsiban csend volt.

Sajnálom, hogy eddig semmi nem használt!

2011. febr. 6. 17:10
hordozókendőben kösd magadra. majd csak lesz jó idő is, szívtelenül hangzik de én nyáron kitettem kocsiban a gyereket árnyékos helyre ha főzni akartam, addig kint ordított. és passzold le hogy kikapcsolj a folyamatos sírás alól, mert bele lehet őrülni.eleinte heti 1órára, ha nagyobbacska lesz lehet növelni az időt
2011. febr. 6. 16:59

a szívhangod megnyugtatja...

kösd magadra hordozókendővel, ha nem tudsz vele pihenni és dolgod van.., így a kezed is szabaddá válik, ha pedig megteheted öleld meg és simogasd kicsit nem lesz gond hogy a fejedre nő

este meg szépen meglehet szoktatni hogy szopi után vissza az ágyba ha elpilledt és kicsit simi vagy dúdolás...

53. Beyuka (válaszként erre: 52. - Arrahne)
2011. febr. 6. 09:57
Nem jött be semmi eddig, sőt azóta csak rosszabbodott a helyzet, mert már wc-re sem tudok elmenni, enni sem tudok mert ha csak egy pillanatra is lerakom egyből észreveszi, hogy nincs rajtam és felébred, majd egyből ordít torkaszakadtából. Már a tejcsim is nagyon fogyóban van emiatt.
52. Arrahne (válaszként erre: 51. - Beyuka)
2011. jan. 26. 12:45

Én minden pelenkázáskor szopizás után, vagy előtt mikor hogy, de sűrűn, és nagyon jól elvolt mert nem volt tele széllel,+ nagyon mohó volt és ömlött is a tejem tehát sok levegőt nyelt, a cumisüvegtől meg undorodott a gyerekorvosunk végig nézett egy szoptatást és ő javasolta,mert szopizás közben fuldoklott, mert nekem egyszer megszívta és utána sugárban spiccelt a tej míg ki nem ürült a mellem!

Nálunk mindig minden csupa tej volt!

Mondjuk tejem is volt bőven, több tejtesója is van minden gyerekemnek

mert gyerekenként átlagban 50 litert el is vittek!

51. Beyuka (válaszként erre: 50. - Arrahne)
2011. jan. 26. 11:06
Köszi, már Én is gondoltam rá és venni is akartam, de ahol kérdeztem nem volt. Majd megnézem máshol. Egyébként sokszor van olyan nálunk, hogy pelenkázás közben kb 1 méterre is kilő, úgy kakál. Nagyon nyugtalanul alszik is, mert mindig nyög, morog hangosan. Milyen gyakran alkalmaztad neki a szélcsövet???
2011. jan. 26. 11:01

Sziasztok!

Én több orvoshoz is elvittem a 3. gyerekünket aki kisfiú, mert 3 hetes korában elkezdett ordítva sikítani és kb 1 hónapig nem is hagyta abba!Mindenütt falakba ütköztem, megvigasztaltak milyen gyönyörű kisbaba, és szépen fejlődik egészséges!

Kari után sírva menekültem a kórházba, hogy csináljanak vele valamit,de mivel a gyereknek tetszett a filing mosolygott(ott láttuk először mosolyogni)A nővérek meg kiröhögtek, hogy mit akarok biztos tapasztalatlan vagyok (könyörgöm 3. gyerekem)meg milyen gyönyörű gyerek játszottak vele,mikor jött egy idős csecsemős nővér akinek otthon is van 4 gyereke, és megszélcsövezte, na abba maradt a nevetés úgy robbant ki a kaki a kis Milánból ez volt a baja és ezt több héten keresztül nem vették észre, hogy pangott benne a levegő,de ő teletermelte a pelenkát és pukizni is tudott, de leírhatatlan mikor szélcsöveztem és felszabadult a kis bélrendszere ezt fél éves korában abbahagytam és nem szokott hozzá,nekünk ez nagyon bevált semmivel sem kíméletlenebb mint hallgatni az üvöltését és sokkal vékonyabb mint a lázmérő és puha szilikonból van popsi krémeztem és úgy használtuk!

Gyógyszertárban kapható a legkisebb méretet kérd ez kb 8cm hosszú és 3mm vastag a hegye és kis tölcsér szerű!

49. Beyuka
2011. jan. 26. 10:37

Megjött a hordozó, de abban is sír :-(

Már ott tartunk, hogy éjszaka is rajtam alszik :-(

2011. jan. 25. 17:33
Fogd a kezedbe, vagy kösd magadra.Nekem 14 hónapig tartott.Egész jó karizmaim lettek! :-)
2011. jan. 22. 11:43
nem biztos hogy kinövi! az én fiam 15hónapos de még mindig szereti cipeltetni magát. amíg nem kezdett el járni, addig csak a kezemben volt hajlandó meglenni, a babakocsiban vagy hordozóban üvöltött.
2011. jan. 22. 11:34

A lázkúpos dologgal nagyon nem értek egyet. Az kb. olyan mintha lenyugtatóznád.

Amég megnő számtalan dolog lesz, amitől nyugtalan, nem alszik, sír. Fura lenne ha mindig így kezelnénk a dolgot.

Nem is tudom hogy mondhat ilyet egy védőnő.

Elmeséltem ezt a gyerekorvosunknak is, ezen teljesen fel volt háborodva.

45. vikasz (válaszként erre: 35. - 5239d91094)
2011. jan. 21. 22:17

Ez nálunk is működött. :-))


A pihenőszékben az én lányaim is csak kinlódtak. De ha a hordozóba raktam, ott olyan jókat tudtak aludni, így mi az használtuk itthon a pihenőszék helyett.

2011. jan. 21. 21:58
Nálunk is ez ment az első 2 hónapban, mire kiderült a tejallergia. Addig csak sírt éjjel sírt nappal és én vele együtt. Mióta a gyanú felmerült azóta nem ettem semmilyen tejterméket. Azt mondták kb. egy hónap mire teljesen elmúlik a hasfájása. Szerdán kezdtem el a diétát, szombaton már jobb volt a helyzet és minden nappal jobb lett.
43. martin3 (válaszként erre: 37. - Beyuka)
2011. jan. 21. 21:25
nekünk is van pihenőszékünk, azt is a 8.héttől kezdte el élvezni, 11-12 hetesen már saját magát hintáztatta benne!! kitartás, már csak 3-4hét...:)
42. martin3 (válaszként erre: 6. - Beyuka)
2011. jan. 21. 21:24
ne aggódj, az enyém is ezt csinálta! mert a külvilág még nem köti le, és most csak egy kis ösztönlény, aki téged akar...kitartás kb 8-9. hét környékén már észreveszi a környezetét, egyre többet fog nézelődni, játékokat nézegetni...az első 2hónapot túl kell élni, a 3. már egy sokkal jobb hónap,egy minőségi ugrás, az 5. is és a 8. hónap is...majd meglátod!! sok kitartás és türelem, nyugodtan vedd magadhoz, nem fogja megszokni, sőt előbb kialakul a biztonságérzetete most még nem fogod "elrontani"! :)
41. 5239d91094 (válaszként erre: 37. - Beyuka)
2011. jan. 21. 17:06

A fiam ma du. is porszívóval aludt el, kb. 40 percig tartott. Szerintem is felesleges felvenni cd-re, kb. ugyanannyi áramot fogyaszthat.

Hasfájásra nekem semmi nem jött be, egyedül a has símogatása, úgy hogy mellette fekszem és így bealszik. Vagy még az, hogy felrakom a pelenkázóra, levetköztetem, bedugom a hajszárítót. Ilyenkor megnyugszik, ellazul és még ott, a pelenkázón sikerül kakilnia :)

Takaríthatok utána, de megéri.

Más ötletem nincsen, de nyugi, minden hét könnyebb lesz! Mondom ezt úgy, hogy az én babám holnap lesz 9 hetes és tényleg egyre könnyebb :)

40. horvathrekusi (válaszként erre: 33. - Vikasz)
2011. jan. 21. 15:19

Evvel tökéletesen egyetértek!

Mi is így csináltuk. És így jó volt!

39. Tündi7 (válaszként erre: 25. - Beyuka)
2011. jan. 21. 14:39

mi a CHAMOMILLA VULGARIS 15CH at szoktuk használni napi 2-3 X szoktam neki a bogyot vizben feláztetni de nem szabad fémhez érnie .És abban a kupakban szoktam áztatni amibe beletekered engedek rá egy pici vizet mikor elolvadt be öntöm a pici szájába:)

Nkünk néha segít de vannak még más szerek is kimondottan alvásra vagy hasgörcsre.

De ez nagyon sok mindenre jó nyugtat fájdalom csíllapitó .

2011. jan. 21. 14:15
Sziasztok. Mi is átéltünk/élünk ilyeneket. Én is vártam a bűvös 3. hónapot, de csak egy kis időre tűnt el a hasfájás. Én már hozzászoktam. Az én fiam már 14 hónapos és van, hogy a mai napig csak az ölembe akar lenni. Nagyon hozzám szokott. Kisebb korába volt éjszaka, hogy rajtam aludt. A hátam teljesen kész volt. Félig fekve, félig ülve meg a fenekem ültem szét.:) Türelem. Egy idő után majd azt veszed észre, hogy már kevesebb a sírás.
37. Beyuka (válaszként erre: 35. - 5239d91094)
2011. jan. 21. 14:11

A porszívót tényleg szereti, egyedül azt. Fel is vettük neki tegnap cd-re a hangját, de úgy már nem tetszett neki :-(((

A pihenőszékben szintén sír :-( Lehet bérelni elektromos hintát még azt is ki akarom próbálni, bár nem nagyon bízok abban sem.

36. Szabianyu (válaszként erre: 1. - Beyuka)
2011. jan. 21. 14:08
az én kislányom is hasfájós volt!a szoptatós teát ha iszod abban is van édeskömény és az is okozhatja !nálunk az segített ha oldalra fordítottam és a pocakra tettem a kezem és picit rezgő mozgást csináltam!volt hogy így aludt el!na meg az autó!=)
2011. jan. 21. 14:06

Szia!

Az én fiam tegnap volt két hónapos. Pár héttel ezelöttig ö is nagyon nyügös volt, sokat sírt.

Próbáld meg lefektetni, simogasd és kapcsold be a porszívót vagy a hajszárítót. Kb. 20 perc után , mikor már mélyen alszik kikapcsolhatod. Nálunk ( és nagyon sokaknál ) mindig müködik.


A pihenöszéket a mi babánk nem szereti.

2011. jan. 21. 14:04

Kisfiam 5 hónapig sírt így, szinte sikítva. Semmi nem segített sajnos, csak a cipelés. Nála kiderült a tejallergia, attól fájt nagyon a hasa. A hozzátáplálás segített, őszibarack, olaj, stb, bevezetése. Sajnos, ezt Te még nem alkalmazhatod. Ami még nekünk bevált,hogy felhúztuk a lábunkat és ölünkbe ültettük, velünk szemben. Hasonlóan, mint az autósülésben ül. Ellazult a pocija. Elől-hátul a kezünkkel melengettük a hátát, hasát és akkor tudott pukizni is és volt 5-10 perc csend, ez mindenkinek jó volt.

Tarts ki!!!!! Egyszer véget ér ez és akkor tud majd mosolyogni és nézelődni is szegény.

33. vikasz
2011. jan. 21. 13:59

Ha sír, annak oka van:fáj a hasa, fázik, melege van, éhes. De lehet csak egyszerűen a közelségedre vágyik. 9 hónapig a pocakodban volt és hirtelen egy idegen környezetbe csöppent, meg kell szoknia. Ezért igényli a közelséged. Pihenjetek együtt, fektesd a hasadra úgy hogy a szívednél legyen a kis feje, hallja a szívverésed, ez tuti megnyugtatja. Az első pár hét ilyen, aztán másfél - 2 hónaposan kezd a külvilág felé is érdeklődni.

Fontos, hogy ne idegeskedj, mert az átragad a kicsire, ő még nyügösebb lesz, te még idegesebb.Esetleg szedj magne B6-ot, jót tesz az idegeknek, nálam bevált. És tedd mellre ahányszor csak igényli. Egy idő után úgyis beáll a ritmusa.

Mindkét kislányommal így voltunk, elég sírósak voltak, a nagyobbik hasfájós is. Imádtak a mellkasomon aludni, sőt nekem is isteni érzés volt őket közben figyelni. :)

Kitartás!:)

32. 70a3fedaea (válaszként erre: 30. - Bared)
2011. jan. 21. 13:53
IGEN! A lábtorna sokat segít!
2011. jan. 21. 13:53
A barátnőmnek is van kisbabája és ő ha nyűgös a pici egy olyan pihenőszékbe rakja aminek rezgő funkciója is van és attól megnyugszik. Esetleg próbáljátok ki!
30. bared
2011. jan. 21. 13:53

a gázok lesznek az anyatejtől:((

ha nem tudod megitatni, marad a kegyetlen hőmérő bedugása nagyon nagyon óvatosan párszor ki be mozgatva, és a lábikók fel le tologatása:-((

29. adb20ce52a (válaszként erre: 28. - Beyuka)
2011. jan. 21. 13:52

Pedig erre általában tényleg az espumisan használ a legtöbbet.

Nem lehet megemelni az adagját? Vagy masszírozd neki a pocakját. Nekünk az jött be, ha a karomon hasonfekve tartottam vagy a térdemen és a hátát simiztem. Hasonfekve, ha görcsöl, jobban távoznak a szelek

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook