Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyelvvizsgám nincs, de jó lenne a diploma fórum

Nyelvvizsgám nincs, de jó lenne a diploma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
165. Bársony (válaszként erre: 163. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 4. 11:15

Írásbeli nyelvvizsgára én az Origo-t javasolnám, én is azt csináltam és elsőre sikerült.


5 részből áll.

1, teszt: ez nekem sem lett túl jó, de a többi felhúzta a pontszámokat.

2, fordítás: angolról-magyarra

3, fordítás: magyarról angolra

4, levél írása (elég rövid)

5, szövegértés: magyarul kellett válaszolni az angol szöveg alapján - elég könnyű volt.


Nem Pesten, hanem Hatvanban csináltam meg, az egyik nyelvsuli kapcsolatban áll a Rigó utcával.


Vettem erre a nyelvvizsgára való felkészítő könyvet, töltöttem le netről angol szövegeket és fordítottam.


Szóbelin ECL-n voltam, elsőre meglett: az ECL írásbeli nem sikerült, azért mentem az Origo-ra, mert én szeretek fordítani.


Én ezt ajánlanám neked, saját tapasztalatból. :)

164. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 111. - ArnoldSchwarzenegger)
2013. jún. 4. 11:11
Rengeteg segédanyag fenn van a neten ez valóban így van, de egy rendszer kell, nem lehet össze-vissza tanulgatni mindent.Én próbáltam. Többek között Leveleket, illetve levélmintákat magoltam be és hidd el szuper volt az oldal, de senki nem mondta, hogy a TELC-re ez egy fostalicska lesz. Mert oda mást várnak és ezt akkor mondták mikor bementem 6000.- forintért megnézni mi volt a hibám. Kinek nem menne el az élettől a kedve? Biztos én sem tudok olvasni meg fogyatékos vagyok. Magyarszakos bölcsész vagyok/lennék és biztos a tanáraim hülyék (nem a nyelvtanárok, mert azokra nem szabad semmit fogni), hogy végig 5-ös voltam, TDKztam továbbjutottam és mindent elolvastam vizsgaidőszakban. Biztos az iskola gyenge ahol tanultam, biztos az én szaktanáraim voltak felkészületlenek, mert ismét visszakanyarodnék arra amit írtál: "Aki 12-15 éven át jár iskolába és ezalatt nem tud elsajátítani egy nyelvet sem középfokon, azt már nem lehet a tanárokra fogni (szerintem)."Szóval a nyelvtanárok szentek. Hümhüm vannak csoporttársaim, akik most nyelvtanárok és sajnálom a gyerekeket akiket tanítanak, MERT ÉN tudom, hogy magyar nyelvtanból ketteseket kaptak és a záróvizsgájuk sem érte el a közepes szintet. Van nyelvvizsgájuk??Akkor ez hogy lehet? Aki meg magyarból is szövegértési gondokkal küzd annak ellenére, hogy a magyar az anyanyelve, nem kell bántani és leszólni, mert a tanárok igenis közrejátszanak abban, ha ilyen gonddal küzd egy diák, mert nem egy szaktársam tanít magyart is, aki a legrosszabbak között volt egyetemen. Ha megérem és lesz gyerekem, már most készülhetek arra, hogy különtanárt kell fogadni az érettségi tárgyakból. Ja igen, lehet köpködni meg a helyesírási hibáimat böngészni, aztán fröcsögni, a lényegen nem változtat. A rosszindulatú emberek miatt tart ott a világ ahol..........
2013. jún. 4. 10:45
Sziasztok! Én 2009-ben tettem sikeres záróvizsgát és nyelvvizsga hiányában még mindig nincs diplomám. Kiskorom óta tanulom az angolt, de összesen 11 tanár tanított, akiknek sikerült úgy összezavarnia, hogy a mai napig nem tudok rendesen megszerkeszteni egy angol mondatot. Mivel mindig nagyon jó tanuló voltam, nem féltem a nyelvvizsgától. Aztán jöttek a pofonok. Óriási szorgalmam volt mindig, így autodidakta módon felkészültem (mikor éreztem a tanárok nem segítenek)és a szóbelim első próbálkozásra meglett, de az írásbeli 5 próbálkozás után sem. Két év után (ennyi ideig nem szólaltam meg angolul, nem voltam hajlandó angol mondatokat lefordítani - nem próbálkoztam - stb.)az elmúlt néhány hétben nekiálltam a kedvenc filmeimet angolul nézni. Nagyon élvezem - igaz fáraszt egy idő után -, de tegnap rászántam magam, előveszem a nyelvtani teszteket. Na nem kellett volna. Annyira más az az angol mint az amikor filmet nézek és amikor kommunikálni kell. Már meg merek szólalni angolul, próbálkozom, de a TESZTEK nem mennek. Mintha a kettő nem is ugyanaz lenne. Nyelvvizsgázni két éve voltam, de ismét rá kell magam szánni, mert nagyon kellene a diploma, hiszen dolgozni sem tudok, nem tudok elhelyezkedni sehol és természetesen nem azért küzdöttem végig az egyetemi éveket, hogy aztán ne dolgozzak a szakmámban. A tehetetlenség teljesen megőrjít, pedig mindig szorgalmas és jó tanuló voltam. Mélységesen felháborítanak az olyan hozzászólások (itt az 1. oldalon vagy a 2.on), akik azt írják, igenis kell a nyelvvizsga a diplomához, mert más országban 3 nyelvet perfektül beszélnek már az 5 évesek is. A finnek svédek valóban beszélik egymás anyanyelvét + az angolt, de könyörgöm FELKÉSZÜLT JÓ TANÁROK tanítják őket. Tudom sokan nem hiszik el, főleg akik a saját bőrükön nem tapasztalták, hogy mennyire nehéz úgy boldogulni, hogy a tanár sem biztos a tudásában. Nem hibáztatok én senkit, de nem csak én vagyok ebben a cipőben és elegem van abból, hogy engem butáznak le meg hülyéznek le, mert nem vagyok képes letenni az írásbelit.Az éremnek két oldala van. A másik, ha követelik a diplomához a nyelvvizsgát, akkor a feltételeket biztosítsák és legyen beépítve az idegennyelv az órarendbe!! Nekem mindig külön kellett fizetnem több százezreket. Mivel az anyagi körülményeink nem fényesek még nagyobb volt a nyomás, hogy a szüleimnek ne okozzak fájdalmat és MÉGSEM Sikerült!!!Aztán sorra hallottam mennyien megvették a nyelvvizsgát TANÁROK segítségével. Csak ugye van becsület is a világon. Én nem azt mondom, hogy mindenki megveszi, de igenis fenn kell magukat tartania a nyelvviskoláknak is (van már ezermillió nyelviskola szakképzetlen tanárokkal) és buktatnak rendesen minden szarért. Én annyira bizakodó voltam és annyira lelkes, ha le is küldött a sikertelen vizsga a padlóra, akkor is felálltam, de aztán minden reményem elszállt, mumus lett és reménytelennek érzem az egész életemet. Sehol sehogyan nem boldogulok, kellene a diplomám, mert így csak vegetálok az évek meg mennek. Annyira "tökös" nem vagyok, hogy kimenjek külföldre egyedül, hiszen bármi megtörténhet. Szóval az az egy-két ember aki ilyeneket ír, hogy akinek nincs nyelvvizsgája, az meg sem érdemli a diplomát, az egy olyan ember, akinek "EZ" a világ kedvez most.. Természetesen a nyelvtanároknak legyen kötelező a vizsga és persze a mindenkinek, de akkor a feltételek biztosítva legyenek. Én a Pannon Egyetemen végeztem, házi vizsgát nem indítanak, mert a Pannon Nyelvvizsgaközpontot megfojtaná a házivizsga. Ne haragudjatok, hogy ilyen sokat írtam, de végre kiönthettem a szívem és mindenkinek aki hasonló cipőben van mint én kívánok sok erőt és kitartást. Majdcsak alakul az életünk és valahogy leküzdjük ezt a nagy akadályt. Nem tudom, a fórumindítónak meglett azóta a vizsgája, tudja valaki? Szép napot nektek!
162. Kyra.Eleison (válaszként erre: 41. - Tritus86)
2013. máj. 12. 20:58

Szia!

Én pedig középiskolában tanítok, és voltam svédben én is, és nem vágják sem az angolt, sem a németet. Az én nyelvtudásommal jól elvoltam köztük. A 12. sikertelen írásbeli nyelvvizsgámon vagyok túl, a szóbeli elsőre sikerült!

161. Kyra.Eleison (válaszként erre: 154. - D116a44d35)
2013. máj. 12. 20:30
Kedves sorstársam! Gratulálok, én a 12. sikertelen írásbeli B2-es nyelvvizsgán vagyok túl!
2013. febr. 26. 20:07
A kezdőknek tanár nélkül nem megy. Kis csoportos, már úgy értem, hogy kis létszámú csoport. Az olcsóbb. Aztán szorgalommal lehet otthon, akkor már csak felügyelet, kontroll kell. A csoport azért is jó, mert van motiváció. Ma már főiskolák is szerveznek hozzáférhető áron képzéseket. Jó példa erre a gyöngyösi KRF. Szinte ingyen van a nyelvi képzés.
159. kovikike (válaszként erre: 154. - D116a44d35)
2013. febr. 26. 17:40
Tanulni is meg kell tanulni. Aranyszabály, hogy az olvasás sokat segít. Nem rágörcsölve egy dologra, hanem magáért az élményért. Az első nyelvvizsgámat úgy tettem le, hogy szinte csak szépirodalmi szövegeket, könyveket olvastam. Aztán meg mindent.
2012. nov. 3. 15:25
nekem van, cserélünk? :D
157. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 156. - D116a44d35)
2011. júl. 14. 15:21
Nem a helyesírásodról beszél...
2011. júl. 14. 15:11
nem tudom,h.hol tanít.nem tanultam elit sulikban.gyakoriak voltak a tanár váltások is.volt aki trehány volt és/vagy nem nagyon tartott órát.én is sokat hiányoztam,de próbáltam pótolni.helyesírásom azon kívül ami a leírtakban volt magyarból jó.
155. 07c4794583 (válaszként erre: 154. - D116a44d35)
2011. júl. 8. 23:58
Abban a momentumban, amikor valaki zsigerből megérzi, hogy működik az anyanyelve, megszűnnek a szabályai. Olyan sokat dolgoztam már a tanítványaimmal, mégis meglátom a hozzászólásod, lekonyul a szám széle. Hogy lehet, hogy senki nem tanított meg központozni, fogalmazni, írni? Hol volt a magyartanárod? Nekünk mindig a 0-ról kell kezdeni, de akkor minek volt az iskola?
154. d116a44d35 (válaszként erre: 1. - Tritus86)
2011. júl. 8. 18:30
Én is pont ilyen vagyok. Van 4 sikertelen Angol B2 vizsgám. Télen végeztem.Főiskolai végzettségem nyelvvizsga hiány nincs. Már koncentrálni se tudok. Van ,hogy néhány perc max amíg tudok,volt amikor hosszabb ideig.Vizsgán se. Nagyon akarok készülni,de nem megy. Van,hogy annak ellenére,hogy akarom tanulni,előkészülök ,képtelen vagyok leülni. Állandóan tiszta ideg vagyok.Szinte mindent kipróbáltunk.Megtudlak érteni. Jó tanácsot nem tudok adni. Valamilyen szinten állandóan tanulási problémákkal küzdöttem(papíron nincs róla bár általános előtt részt vettem valamilyen vizsgálaton amin megvizsgálták,hogy spec.suliba vagy redesbe kell járnom). Anyukám általánosban végig tanult velem. Akkor meg később is mondta nem igaz,hogy nem tudod megtanulni,mindenki megtudja tanulni te is megtudod tanulni.Angollal kapcsolatosan is ezt szokta mondani még most is.
153. 06718ca650 (válaszként erre: 152. - Ancsix)
2011. márc. 8. 21:15
ebben az az érdekes hogy én 3,5 évesre jártam és közép kellett. :O
152. ancsix
2011. márc. 8. 20:53
151. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - Tritus86)
2011. jan. 27. 10:35
keress egy jó tanárt!!!!! itt kezdődik.
150. 06718ca650 (válaszként erre: 149. - 06bfdda89d)
2011. jan. 26. 19:00
Divatból. :DDD Nekem sajna ez volt kötelező, általánosban, szakközépben. :( Bár annyira nem is baj. :)
149. 06bfdda89d (válaszként erre: 148. - 06718ca650)
2011. jan. 26. 18:44
Hu hát igen.Én anno angollal kezdtem.Tök jó volt.Á,mondom,jöhetne a német is.Csakúgy divatból.Hát...valahol a der-die-das környékén feladtam...:DDD
148. 06718ca650 (válaszként erre: 147. - 06bfdda89d)
2011. jan. 26. 17:14
Én tavasszal voltam, de én már akor végeztem. Rájöttem egyébként hogy az angol egy cseppet könnyebb. Szavakat ott is kell(ene) tanulni, de a nyelvtana, hát néha én még ott figurázok hogy az ige a végére, azt nem is úgy kell mert az a német. :DD
147. 06bfdda89d (válaszként erre: 146. - 06718ca650)
2011. jan. 26. 16:58
Aj,de egyezik a tanulási módink...:) Én is így tanulok,mondjuk én vég nélkül.Csak még a nyelvre nincs ötletem.Nekem bizony kötelező szakmai vizsgát tennem,így nem Rigó utcai leszek.Van berken belül is.Ami jó,mert legalább hülyeségeken nem kell vitáznom,nem az lesz,hogy "védd meg a szakmát!"Az még magyarul is nehéz...:P A témákat fel kell akkor kutatnom.Persze ha megtudják a szakom,tuti arra viszik a fonalat...Ok.Akkor 2 hó elég is.Mondjuk nekem elég jó nyelvérzékem van,elég specifikusan...Csakis angol fekszik,de az nagyon.Na meg a latin is elég jól ment.Ki is érti...ki is érti:miért!:DDD De legalább a szakmai angollal így nem kell vért izzadnom,nem túl sok új szó akad...:DDD Akkor már csak egy könnyű félévet kellene belőnöm...A baj az,hogy nálunk tavasszal meg ősszel van vizsga lehetőség,nem mondhatom azt,hogy jó,akkor majd nyáron...
146. 06718ca650 (válaszként erre: 145. - 06718ca650)
2011. jan. 25. 18:04
Hát az itthoni tanulási időt nem mértem, melónélküli voltam (akkor is :(), és amikor gondoltam leültem, amikor fáradtam felálltam. :) Melesleg mindenhol mondogattam útközben magamban, hogy ezt így modják azt úgy mondják, olvasgattam ahol lehetett. Nem is gondoltam volna mennyi minden ragad meg olvasással, a nyelvtan is könnyebb volt nekem úgy hogy nem megtanultam hogy a igei mittudoménminek a valamije, hanem egy mondattal együtt. :)
145. 06718ca650 (válaszként erre: 144. - 06bfdda89d)
2011. jan. 25. 18:01
Jajj, dehogy vagyok én jobb. :D Hetente egyszer mentem el két órára tanárhoz, kiadta a témákat minden héten, de emailben is küldhettem neki. Minden témához kidogoztam a tételeket, saját gondolataimat írtam le mindenről. Gyakoroltunk pár tesztet, ez általában sose sikerült túl jól(a nyelvtanos része). :D Aztán inkább beszélgettünk, mert úgy gondoltam a nyelvtan az nyelvtan, azon nemsok magyarázni való van, azt lehet itthon is, de beszélni csak ott volt módom. Egy 400 Ft-os könyvből elolvasgattam a nyelvtant, de azt már annyit tanították hogy ismerős volt nagyjából, csak újra kellett tanulni. Aztán meg meglett a vizsga, el se hittem. :)
144. 06bfdda89d (válaszként erre: 143. - 06718ca650)
2011. jan. 25. 17:03

Értem.És az intenzivitás miben merült ki?Heti hány óra,vagy gondolom,akkor talán mindennap hány óra inkább...Csak hogy tanuljak egy kicsit a jobbaktól mán...:)


Jó-jó,hogy nincsen önbizid,dehát azért szidni sem kell magad...;)

143. 06718ca650 (válaszként erre: 142. - 06bfdda89d)
2011. jan. 25. 13:23
Mert nekem önbizalmam nincs, ezt kimondani. :D Két hónap volt intenzív.
142. 06bfdda89d (válaszként erre: 139. - 06718ca650)
2011. jan. 25. 10:47

De miért mondtad,hogy nincs nyelvérzéked?:O

Nyelvvizsga előtt mennyi idővel kezdtél el töményebben foglalkozni a felkészüléssel?

141. 06718ca650 (válaszként erre: 140. - 06bfdda89d)
2011. jan. 24. 11:59
:) Rendben, én nem is veszekedni meg kötekedni akarok.
140. 06bfdda89d (válaszként erre: 139. - 06718ca650)
2011. jan. 24. 11:53

Az jó.

Nem mérgelődöm,az nálam nem így néz ki...:P

139. 06718ca650 (válaszként erre: 138. - 06bfdda89d)
2011. jan. 24. 11:36
:) Ne mérgelődj, nem érdemes, viszont valamit félreolvastál. Nekem van diplomám, igaz műszakis, jól sikerült nyelvvizsgám németből (beszélek is), s nemsokára angolból is lesz. Nem én vagyok béna hozzá, csak próbáltam védeni akik kicsit bambábbak. :)
138. 06bfdda89d (válaszként erre: 137. - 06718ca650)
2011. jan. 23. 23:19

Hát igen...Te is úgy olvasol,hogy erősen oda kell figyelned,tehát...tényleg semmi különbség,igazad van!Lehet,hogy neked is ez van és azért nem látod a különbséget?

Kicsit szívás az ügy amúgy...Nekem elég enyhe van,mert csak ez a felnőttkori pszihés baromság fajtája jutott ki,és még azt sem tudom,hogy hol és mikor és hogyan sikerült összeszednem,egyszer csak egyre többször és egyre zavaróbb volt mást olvasni,mint mások...,de...kész szopacs!Főleg amikor mondjuk anatómiául kell tanulni...Persze...felesleges magyaráznom,valószínű te is ismered,csak nem tudtál róla...Lehet ezért nem mennek a nyelvek?(hsz.5):)))) Ennek ellenére...nekem kitűnőre sikerültek az említett tantárgy vizsgái és angol nyelvvizsgám is van és még lesz is,mert kell a diploma ide a kézhez...A szakmais szintén kitűnőre ment,szóval...igen,lehet így élni,csak kicsit nehezebb...Megjegyzem a súlyos,gyerekkoris csoporttárs,sajnos megszívta...neki semmilyen erőfeszítéssel sem mentek az ilyenek: "sternocleidomastoideus" tömkellege...Nekem némi-nemű pár sírógörcsbe került,de...megoldotttam!:D

Te kritizálsz,egészséges vagy,de...béna a nyelvekhez...Hogy is van ez?Szerintem az energiáidat fektesd másba!De ez csak egy kósza ötlet.

(Na.Hibák javítva-remélem mind,tehát hsz.átküldhető!Állítom kb.3x-4x annyi időbe tellik egy-egy ilyet megírnom,mint másnak,pedig 10újjal gépelek!5x tuti átolvasom,mire feltűnik,hogy valahol még nem az igazi...)

137. 06718ca650 (válaszként erre: 135. - 06bfdda89d)
2011. jan. 23. 22:41
Én csak azt tudom hogy volt olyan osztálytársam, azt ha odafigyelt ment neki, ha nem meg nem. De semmi baj, biztos én vagyok a hülye. :)
136. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 133. - 06718ca650)
2011. jan. 23. 22:22
nem baj.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook