Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szocpollal terhelt ingatlan eladása fórum

Szocpollal terhelt ingatlan eladása (beszélgetős fórum)


2011. febr. 18. 13:10

áááh, mi egy ilyen lakást vettünk, 3 hónap volt az ügyintézés mire mindent lezongoráztak és megjegyzem, ez csodaszámba megy, mert van, akinél 4-5-6 hónap is lehet.

Sokan pont ezért választják az eladó házak közül azokat, amivel nincs ilyen macera, vagy irreálisan le fogják alkudni pont emiatt, hiszen több hónapig be se költözhetsz, nem is a tiéd.

Sok szerencsét az eladáshoz.

11. Zsuzsi56 (válaszként erre: 1. - 222fc493d7)
2011. jan. 20. 19:54
Igen, van olyan, hogy átjegyzés. Egyik ingatlanról át lehet vinni a szoc.polt a másik ingatlanra. Minden képpen az önkormányzat ügyintézőjét kell megkérdezni. Tudtommal lényeges a két ingatlan értéke is. Ha az eladott ingatlannál férj-feleség volt a tulajdonos, úgyanúgy kell lenni az új ingatlannál is. De egy ügyvédnek, aki a szerződést írja, mindent tudnia kell.
10. kinni (válaszként erre: 8. - 222fc493d7)
2011. jan. 20. 16:17

Kérd írásban, legyen hivatalos amit mondtak, nehogy egy másik ügyintéző máshogy gondolja.


Mi az építésügyi hatóságnál jártuk meg, amit az egyik ügyintéző mondott az alapján terveztettük a házunkat mikor meg beadtuk a tervet visszadobták mert kiderült nem volt jó helyen a ház, rosszul tájékoztattak miket. Újratervezés, újra illétébélyeg, újra 60 nap.


Amúgy legyen szerencsétek!

De az biztos, hogy miután eladtátok a házat a szocpol összegét vissza kell fizetni a banknak és utána a bank a vásárolt lakásra meg újra ki fogja fizetni ha rendben van minden papírotok.

2011. jan. 20. 15:57
Az önkormányzat jegyzőjénél érdeklődj mindenképpen.De az szerintem is igaz,hogy új ép.-re kapott szocpolt csak újra lehet átvinni,hiszen mások az összegek.
8. 222fc493d7 (válaszként erre: 7. - Kinni)
2011. jan. 20. 15:57
Én is így gondolkodom, de egyik ismerősöm, aki jogász egy önkormányzatnál, azt mondta, hoyg át lehet vinni.
7. kinni (válaszként erre: 6. - 222fc493d7)
2011. jan. 20. 15:48

Egy nagy lakást adtak el mert elváltak és a csaj a két gyerekkel vette meg a mi lakásunkat, kb fel annyiért mint az övék elkelt, de itt mindkét lakás használt lakás volt.

Használtra csak fél szocpol járt az újra egész, az nem biztos, hogy az új építésű házról át lehet vinni használt lakásra.

6. 222fc493d7 (válaszként erre: 3. - Kinni)
2011. jan. 20. 15:42

nem tudod, hogy volt-e értékbeli egyezőség?

mi anno új házra vettük fel vidéken és most használt lakást keresünk bpn.

2011. jan. 20. 15:42
Na ügye?
4. 222fc493d7 (válaszként erre: 2. - Hatan)
2011. jan. 20. 15:41
mi a kincstárhoz fordultunk, de még nem kaptunk választ. ezt az értékbeli egyezőséget még nem hallottam.
2011. jan. 20. 15:40

Én úgy tudom az önkormányzatnál a jegyzőnél kell ezt intézni meg a bankban kell megérdeklődni mi a menete.

Mi tavaly eladtunk egy lakást és a vevőnk át tudta rá hozni a szocpolt, tehát van ilyenre lehetőség.

2. Hatan (válaszként erre: 1. - 222fc493d7)
2011. jan. 20. 15:39
Szia engem is érdekel. De szerintem jobban jársz, ha a banknál és ingatlanosnál érdeklődsz, mert itt mindenki a saját felcsipegetett infóját fogja megírni. Nehogy bevigyenek a málnásba! Nem mintha a bank 100%-os lenne. Én csak annyit tudok értékben kell egyezőnek lennie. Az sem mellékes a szocpolt hitellel, vagy annak kiváltásával kaptátok. Meglévő, vagy bevállalt gyerekre? Lehet hogy a négyzetméter is számít. Túl ergyszerűre ne nagyon számíts! Ha komolyan utána akarsz nézni nem kevés idődbe fog kerülni, és egyszerre kitanulod az ügyvédi és banki praktikákat is.:D (Magyarországon ez így működik.)Sok sikert!:)
2011. jan. 20. 15:32

Sziasztok

Segítséget kérnék szocpolban jártasoktól.

Van egy házunk, 2007-ben vettük. 2 gyermekre vállaltuk a szocpolt, melyből az első Baba megszületett novemberben.

Most el akarjuk adni a házat. Tudom, hogy elvileg 10 évig nem lehet eladni.

Azt az infót kaptam, hogy a szocpolt át lehet vinni másik, megfelelő nagyságú ingatlanra. Tehát, a 2 gyermeknek legyen szobája, azaz min. 3 szobás lakás kell.

Tudna valaki segíteni ezügyben?

Köszi

Nestea

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook