Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget szeretnék kérni föld ügyekben fórum

Segítséget szeretnék kérni föld ügyekben (beszélgetős fórum)

2011. jan. 20. 21:17

És még valami! Ha a földhivatalba elmész, hogy te ennek meg ennek a helyrajzi számú területnek a tulajdonosáról és elérhetőségéről érdeklődsz, lediktálják neked a nevet címet, sőt nekem még a születési adatait is meg szokták adni. Mindezt díjmentesen.

Ezt csak azért írom, mert hihetetlen, hogy a földh. ne tudjon elérhetőséget, mivel az adásvételi szerződés alapján jegyzik be/írják át a tulajdont. Úgyhogy a Földh.-ban valaki sumákol szerintem.

12. Kedveske (válaszként erre: 11. - Lissa20)
2011. jan. 20. 21:12
Háááát ez tényleg nagyon fura. Annyit tudok még mondani, hogy ha valaki földet művel, az jelentős állami támogatásra tart(hat) igényt (csak így éri meg "parsztkodni"). Ezta az összeget az kapja meg aki műveli a földet, tehát jelen estebn a bérlő (ez fedezi is a bérleti díjat). Ennek fejében nagyon sok adminisztrációs kötelzettsége van, mindenféle hivatal felé. Talán arrafelé kéne érdeklődnöd, hátha adnak ki valami inót. esetleg a falugazdászt (azt hiszem így hívják) is érdemes felkeresned, mert ők is szoktak segíteni a gazdáknak a papírmunkákban. Hátha ad valami infot, vagy segítséget.
11. lissa20 (válaszként erre: 5. - Kedveske)
2011. jan. 20. 15:13
Én is annak tartom de tényleg nincs simán ki van húzva sőt még az édesanya neve sincs feltüntetve mint a többi tulajdonosnak.
10. lissa20 (válaszként erre: 6. - Barackmag)
2011. jan. 20. 15:11
Ezt én tudom de ismerek egy két embert aki tulajdonos ebben a földben és ők sem tudnak semmit azt sem tudják úgy ahogy én sem hogy hol található a föld és hogy használják e vagy ha használják ki és mennyiért bérli. Nekem ebből lett elegem hogy valaki felveszi helyetem/tünk a bérleti díjat én meg nem tudok semmit.
9. lissa20 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2011. jan. 20. 15:09
A tulajdoni lap másolata meg de van olyan személy hogy csak név van de cím nincs már utána néztem a neten hát ha találok címet de semmi se egy telefonszám se semmi. Azokat hogy tudnám értesíteni?
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Lissa20)
2011. jan. 20. 15:05
Tulajdonos nevét címét tartalmazza a tulajdonlap.
7. kinni (válaszként erre: 4. - Lissa20)
2011. jan. 20. 14:19
A tulajdoni lapon szerintem szerepelnie kell a tulajdonosok nevének és címének. Helyrajzi szám alapján ki tudod kérni a tulajdoni lap másolatát.
2011. jan. 20. 14:17
Ez érdekes... hiszen a bérlésről a tulajdonosnak kell tudnia. Neki kell megkötni a szerződést ez ügyben. Ha kisebb földed van és az benne van egy nagyobb táblában, ahol más tulajdonosnak is van földje, úgy tőlük érdeklődd meg, hogy ki bérli, hátha mindenkiét ugyan az a bérlő.
5. Kedveske (válaszként erre: 4. - Lissa20)
2011. jan. 20. 14:09
"nincs nyilván tartva a címe"???? Ezt nagyon furcsának találom. Valamilyen címnek szerintem szerepelnie kell a földhivatalban, az már más kérdés, hogy most valóban ott lakik. Kiinduló pontnak viszont jó szokott lenni. Szomszédok tudhatják, hogy hova költöztek. ha pedig csak neved van az neten, telefon előfizetsénél stb is rá lehet keresni.
2011. jan. 20. 14:05
Azért kérdeztem meg hogy tudnak e a bérlőről infót adni mert így hallottam. Viszont a tulajokat elég nehéz felkeresni mert van olyan illető is akinek nincs nyilvántartva a címe. Én is arra gondoltam hogy felveszem velük a kapcsolatot hát ha valakinek kellene mert én nagyon meg szeretnék szabadulni tőle. Remélem azért valamennyi esélyem lesz hogy kell a tulajok közül is valakinek.
2011. jan. 20. 14:00

Én csak egy kicsit vagyok jártas az eféle dolgokban, de azért hátha hasznomat veszed:-)

Szerintem a bérletről nem tudsz ott tájékoztatást kapni, mert én úgy tudom az nem bejegyzés köteles dolog. Ugyan úgy ahogy a lakás kiadása bérbe vételét sem kell a földhivatalba bejelentened. A földmérésről - ha akarnak - tudnak tájékoztatást adni, mert többnyire kapcsolatban állnak a földmérőkkel. Ha pontos árat nem is, de a földmérést végző elérését biztos meg tudják adni.

Eladás: szerintem nem sok esélyed van, hacsak az osztatlan közös egy másik tulaja - akinek ha jól tudom elővásárlási joga is van - meg nem veszi. Én a helyedben neki(k) ajánlanám fel először.

2011. jan. 20. 13:58

Azt, hogy ki bérli a földet annak a földhivatalnak semmi köze, csak a tulajdonjogot tartják nyilván.

A föld kimérést földmérő csinálja nem a földhivatal, az osztatlan közös tulajdont meg úgy tudod eladni ha a többi tulajdonos lemond az elővásárlási jogáról.

2011. jan. 20. 13:52
Azt szeretném kérdezni hogy a földhivatal meg tudja e mondani hogy kibérli a földet és hogy mennyi most egy föld kimérés, és van e esélyem arra hogy osztatlan közös tulajdonú földemet elbírom e adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook