Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vizeletgyűjtő zacskó kislányoknak....nektek sikerült? fórum

Vizeletgyűjtő zacskó kislányoknak....nektek sikerült? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 7. 20:47
Szia Brigi! Lazán hajtsd a popsi felé,ne feszüljön,óvatosan mehet rá a pelus! Nekem sem mindig sikerült,lányoknál nehezebb.
2014. máj. 7. 20:08
Egi forum, de hatha... mar az elejen elakadok... a zacsi hosszabb reszet a fenek fele vagy a has fele??? :)
25. lkatus (válaszként erre: 24. - Malkata)
2012. okt. 12. 11:55
Én is így csinálom, kivétel hogy zacsiban és üvegben viszem be. Ami az én problémám, hogy mindig van benne olyan baci,ami valószínűleg a levétel során kerül bele. Eddig fertőtlenítő szerrel kezeltem a kezemet előtte és őt is, de kipróbálom a betadinos dolgot, hátha jobb lesz. A zacsi feltétele úgy tökéletes, shogy te írod. nem szabad belefújni, meg kell törni és úgy könnyebb a felhelyezés. Nekünk reggeli vizelet kell és 11-ig le kell adni, 1 óra az út, úgyhogy megy az izgulás mindig, hogy meglesz-e. De a reggeli tápi közben sikerül pisilni szerencsére (9 hós a lányom). Volt, hogy én is éjszaka tettem fel, de abban már annyira elszaporodnak a bacik reggelre, hogy saját magunkkal szúrunk ki, ha azt adjuk le. A meleg nem tezs jót nekik... Na próbálkozunk tovább, minden hónapban hülye húgyúti fertőzés miatt...grrrr.
2012. ápr. 13. 08:39
Látom régi a fórum, hátha valakinek azért még érdekes, így leírom. Kislányom most 2 és fél éves és születése óta gyűjtjük a pisit ilyen zacsiba. Mostanába 2 hetente:S Egész jól belejöttünk, persze pindurka korában volt, hogy lekakilta, vagy lejött. Én először betadinos vízzel (amit előtte felforraltam) letörlöm, steril gézzel szárazra, majd a zacsi kemény részét félbe hajtva először a gátra ragasztom jól oda, majd körbe, hogy mindenhol bőrrel érintkezzen. A zacsiba fújni szigorúan tilos, mert ezzel bacit viszel be és könnyebben le is válik, úgy jó ha tapad, majd a pisi megtölti. Leszedésnél nagyon óvatosan húztam, nem szokta nagyon tépni, de következő pelenkázásnál, mikor már megnyugodott a bőre azért jól bekrémezem. Nálunk zacsiban nem veszik át, de kifőzött üvegcsében simán. Szerencsére nála csak egy sima vizelet vizsgálat van (bacik, vörös és fehér vérsejtek, ph stb.) így nem kell középsugarú, általában nem is a reggeli elsőt visszük, hanem a következőt. Szerencsére sose volt a vizeletében semmi eltérés, így gondolom egész jól sikerült a gyűjtés:)))
23. Taki71
2011. jan. 20. 11:13

Én is szenvedek vele mind a mai napig,de amikor korházba kerültünk ellestem a nővér csajszitól:az volt a lényeg,hogy lefertőtlenítette a punci résznél és a fertőtlenítő kiszárította azon a részen a bőrt és így a vizelet tasak úgy odaragadt ,mint még soha....:) persze amikor végeztünk lekellett szedni az egy kicsit húzta a bőrét. :( de sikerült!

Sok sikert!

2011. jan. 19. 22:02

Tudom kislányod van, nekem kisfiam és nekem sem ment túl simán!!! Állandóan melléfolyt, kb 10-et használtam fel mire sikerült. Arra ügyelj, ha sikerül, ne öntsd semmilyen kifertőtlenített üvegbe !!! Én így tettem, és nem fogadták el. Kezdhettem a próbálkozást elölről. A zacskóban tartsd, és úgy tedd állítva egy kis üvegbe (tetejét leragasztottam celluxal)Ügyelj arra, ha a laborban átveszik, nehogy rögtön átöntse, szólj rá az átvevőre.

Sok sikert! Esetleg próbáld meg fürdetés után - én kinyitottam a vízcsapot, a vízcsobogásra sikerült.

21. emily32 (válaszként erre: 20. - Primula35)
2011. jan. 19. 22:00
Igen,mi is csináltuk így is,kétemberes dolog volt apával :-)))Sőt,a nővér mondta,hogy középsugaras legyen ám a pisi!(mert állítólag az a jó....)
2011. jan. 19. 21:54

Anno, nekem se sikerült.

Mi steril üvegbe fogtuk fel a pisit, a csajszit úgy tartva, mint amikor az utcán rájön a pisilhetnék. Ott is kellett figyelni... ((-:

2011. jan. 19. 21:39
Sok sikert, és persze kitartást.
18. Fügemag (válaszként erre: 17. - V.csilla)
2011. jan. 19. 21:38

:DDD Ez is jó megoldás:)


Köszönöm lányok, remélem holnap sikerrel járunk!!!

2011. jan. 19. 21:33

Nekem nem sikerült pedig 3 zacsink is volt. Így más cselhez folyamodtam.

Egy nem használt cumisüveg kupakot kisterilizáltam. A lányomról lekaptam a pelust, és a pelenkázón szórakoztattam. Közben mindig néztem, hogy nem e pisil. Na mikor pisilt, akkor a kupakot tetem a nunciusához, és abban fogtam fel a pisit. Ezt beleöntöttem egy steril üvegcsébe.

Így könnyebb és egyszerűbb is szerintem.

2011. jan. 19. 21:27
elsőre! ragasztottam párszor :-)))
2011. jan. 19. 21:18
Hú, nem irigyellek. Én is elhasználtam egy jó párat még sikerült.Szegény gyerekre már ráragasztottam a zacsit. Persze ilyen gyenge gyógyszertári szalaggal. Úgy sem sikerült. Állandóan itattam, és figyeltem. Mind a 2 alkalommal úgy sikerült, hogy pont elkaptam. Egyszer úgy sikerült, hogy a délutáni alvásra is beraktam, és megfigyeltem, hogy általában akkor pisilt, ha felkelt. Így én keltettem, és figyeltem és figyeltem. Kemény lesz. Nem akarlak rémisztgetni, de nálunk mivel baktérium volt a vizeletében az antibiotikum kúra után újabb vizeletet kellett venni, mert meg kellett nézni, hogy meggyógyult-e.
2011. jan. 19. 21:17
az enyém 18 hónapos,a kórházban tették fel és simán tele pisilte..de volt 3 hónaposan is neki...
13. kkrisztina76 (válaszként erre: 6. - Fügemag)
2011. jan. 19. 21:14
Éjszakára hagytam rajta, előtte kis levegő bele, mert egyébként össze tapad.
12. Vikianya (válaszként erre: 9. - Fügemag)
2011. jan. 19. 21:13
nekem úgy jött össze, hogy félbehajtottam (meg is törve az anyagot ezzel) és úgy a megfelelő helyre tudtam igazítani
2011. jan. 19. 21:13
Mi ébredés után tettük fel, majd nemsoká tele volt, elsőre sikerült, pedig a doki mondta, hogy 2-t vegyek. A 2. lánynál is kellett, akkor is 1-re sikerült.
2011. jan. 19. 21:12
Jaj,de sokat szenvedtünk vele mi is,mindig lejött.Általában "nagy tételben"vettük a patikában,mert a klinikán keveset adtak.Tényleg fújj bele,előtte pedig jól itasd meg a kicsit.
2011. jan. 19. 21:09
Akkor a fújás a titok nyitja?? :))
8. Fügemag (válaszként erre: 5. - Cukornádkisasszony)
2011. jan. 19. 21:09
Ez a jól hangzik:) Holnap kipróbálom!!
2011. jan. 19. 21:08

Igen, sikerült.

Ugyanúgy csináltam, mint cukornádkisasszony, belefújtam előtte.

Elsőre sikerült. :-)

6. Fügemag (válaszként erre: 3. - Kkrisztina76)
2011. jan. 19. 21:08
Az én kislányom 11 hónapos...neked hogy jött össze??
2011. jan. 19. 21:07

igen..........

kb 3.sikerült

éjszakára tettük rá

de előtte fúlj bele egy pici levegőt és akkor nem folyik ki,legalábbis nekünk így sikerült egy jó fél decit összeszedni és talán 1.5 éves lehetett Manófül

2011. jan. 19. 21:06

Vettem négy zacsit. Egy kakis lett:). A maradék három pedig teljesen üres, pedig a pelusban volt elég sok pisi. A doki megmutatta hogy kell feltenni, én megpróbáltam ugyanúgy, és mégsem :S

Valakinek van tippje???

2011. jan. 19. 21:06
Nehezen az akkor 9 hónapos kislánynál
2011. jan. 19. 21:06
szerelkezz fel.. kb ezredik alkalomra:-(
2011. jan. 19. 21:05
Vizeletgyűjtő zacskó kislányoknak....nektek sikerült?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook