Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cicin elalvó kisfiamat hogyan szoktassam normális elalvásra? fórum

Cicin elalvó kisfiamat hogyan szoktassam normális elalvásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. Dorka.S (válaszként erre: 55. - Fa1a8710cc)
2011. jan. 30. 22:32

Aláírom. Épp amikor bejegyzést írtam ide, hogy majd mikor tervezem ágyhoz szoktatni az ölemből a kicsikémet, meglepett azzal, hogy este be akart menni a kiságyba. Persze meglovagoltam a dolgot. 1 este volt kis sírás, azóta mint a kisangyal alszik el ott, kis éneklés vagy mese kíséretében.

Ő KEZDEMÉNYEZETT:-))

2011. jan. 29. 09:11

Nem kell aggódni miatta, a probléma magától megoldódik, a babák gyorsan változnak, mindig új dolgokra szoknak rá, majd más lesz helyette, nagyon igényli az anyuka közelségét, melegségét, biztonságát, (lehet genetika) örökölte.

Lehet kísérletet tenni, mindig azonos időben szopizás után ágyába rakni, takarót rá, le a lámpa, csend, egy álmosító légkört teremteni.

Vagy a másik, ha elalszik a cicin várni 20 percet, mély álom, és akkor ágyba rakni, ez is előbb utóbb beválik.

Nekem ez tapasztalat, hogy kinövik!

(de a babákat először szokatni kell, később meg tanítani!)

54. Bebe83 (válaszként erre: 48. - Erus30)
2011. jan. 23. 18:16
-Mint mar irtam en szerintem kell egy kicsit hagyni sirni a gyerekte es meg kell tanuljon egyedul elaludni, es ezt meg kell tanitani nekik, persze kicsi korban ahogy elkezded altatni azt fogja megszokni, de 7 hetesen meg nem szabad sirni hagyni , neki az a termeszetes meg hogy mellette vagy 24 orat. Probald letenni a kisagyba es mindenkepp maradj mellette, fo ma fokozatossag, nem fog elso naptol kisagyban aludni, tedd le aztan enekelj , simizd, ha nagyon sir vedd fel, majd tedd vissza es igy tovabb amig elalszik. Biztos kell egy kis ido amig megszokja de rajtad mulik. De semmikepp nem szabad eroltetni, van ami megy van ami meg nem. De ha nem fog sikerulni kesobb probalkozhatsz meg! Remelem tudtam segiteni!
53. Dorka.S (válaszként erre: 48. - Erus30)
2011. jan. 23. 13:26

Most még "könnyű" dolgod van viszonylag. Szerintem tedd be ébren, énekelj esetleg, simizd amíg elalszik. Ha nagyon sír vedd fel, majd tedd le és ezt ismételgetheted. Ezt valamelyik könyvben olvastam.

Hidd el jobb ha most kezded a szoktatást mert ilyen idősen mint a mi gyerekeink már nagyon nehéz.

Enyém mikor elaludt a cicin, nem ébredt fel ha letettem, ezért szenvedünk most:-))

52. Kék013 (válaszként erre: 48. - Erus30)
2011. jan. 23. 09:48
Igen kegyetlen.Ráadásul baromság.Én egyszer kipróbáltam 20 perc ordítás után feladtam.Azóta velem alszik el.Nekem is jobb, meg Neki is.(most 16 hónapos)
2011. jan. 22. 21:17
mindig csak oda lyukadok ki,h nehez anyukanak lenni,bonyolult lelki-testi folyamatok.Megis azt gondolom,h akarmilyen neheznek tünik a helyzet,tudni fogjukfogod a megfelelö idöben a helyes valaszt,h mit kell tenni. Van egy idö ugyanis,amikor az ember mar nem birja és cselekszik,megoldas keres.
50. anikko
2011. jan. 22. 19:02
Én egyébként erre azt is hallottam, hogy minden gyereknél egyéni ez. Van akinek igenis szűksége az idegrendszer fejlődésében, és hogy később kiegyensúlyozott gyerek legyen. Aztán persze vagy igaz vagy nem, de nekem a doki anno azt mondta, hogy ne akarjam leszoktatni az éjszakai ciciről, amikor neki el kell hagyni magától elhagyja.
2011. jan. 22. 17:42
Sziasztok.Az én kislányom lassan 19 hónapos és ő is cicin alszik el.Már mindent megpróbáltam hogy elaludjon nélküle de nem megy.
48. Erus30
2011. jan. 22. 15:17
Sziasztok! Nekem még csak 7 hetes a babám, de ő is csak cicin tud elaludni, illetve ha mindig mellette fekszem, így szinte egész éjszaka csak cumizna a cicin. Ha eljövök mellőle max. 10 perc és észreveszi. Nagyon ritka az, hogy a kiságyába beletudjam tenni úgy, hogy nem ébred fel. Hogyan szokathanám arra, hogy elaludjon a kiságyába? Gondoltam arra, hogy simán berakom és hagyom sírni. (ha kibírom). Kegyetlen módszer ilyen kicsi babánál?
47. Bebe83
2011. jan. 20. 13:28
En is, nehez a szoptatas, de tenyleg szep, es megegyszer ugyanigy csinalnam, szerintem igy volta legjobb, nemhiaba mondjak 1 evig az idealis szoptatni.
2011. jan. 20. 13:25

Anynira kár,hogy ezeket a dolgokat én nem tudtam szülés elött. NAde talán a masiknal okosabb leszek. En az agyamba betraktaltam,h szopi minden aron és hogy ha sir,akkor elö a cicit és akkor nyugi. A lll.hu-t olvastam vagy millioszor es be is tettem a fejembe az infot. Nagyon klassz dolog szoptatni,felreertes ne essek, de..amit en csinaltam,az ugy nem volt jo. De senki sem tudott segiteni..anyam nem szoptatott.

Raadasul kezdetben keves volt a tejem, akkor ezen stresszeltem,minel többször mellre tettem. CSAK a mellemen nyugodott meg a kicsi MINDIG. Csak azon aludt el, ha sort csak azon vigasztalodott,nehez volt. Aztan mikor elmult 1eves,megprobaltam a tápit,nagy csalodasomra köpködött...pffff...aztan par hettel kesöbb ujraprobaltam. Es megitta egy szuszra.Azt az örömöt halljátok....és nekem is onnantol kezdve aludt jobban. Par honapig tapot adtam neki,de a szopirol szinte egy hét alatt leszokott. HA meglatja a mellemet,mindig mondja meg ,h hamm--ciciiii:-)aranyos.

Olyan hihetetlen,h vannak problemak-es aztan hirtelen megoldodnak,de abban a helyzetben meg olyan egyedül voltam a problemammal,h ihajj...

De elmulik,biztatok mindenkit,aki nehez idlkben van!

45. Bebe83
2011. jan. 20. 12:57

Sziasztok!

Az en nagy fiam most 15 hos es dec 1.en szopizott utoljara az en dontesem vegett. Elmult 1 eves amikor ataludta eloszor az ejszakat, persze a cicizes miatt rossz alvo volt. Tavaszra terveztem a leszoktatst akkor lett volna masfel eves , de mashogy tortent. Eloszor csak megprobaltam ejjel nem adni neki cicit, es meglepodtem de jol viselte, meg akkor is felkelt 3-4x de egy kicsi simi, vizecske es aludt tovabb. Aztan a reggeli cicit hagytuk ez mar egyaltalan nem volt neki fontos. Akkor mar csak a deli szopi maradt meg az esti, az alvashoz. El kell mondjam hogy ahogy elhagytuk az ejszakai cicizest egyre jobban aludt, nem aludt reggelig de kevesebbet kelt es hamar visszaaludt. Aztan a deli szopit hagytuk el. Magvartam amig jol kifaradt, betettem a kisagyaba es adtam neki a cumisuveget tejcsivel. Hat nagyon meglepodtem de mar ahogy itta a tejcsit a szeme csukva es mar felalomban, mint amikor cicizik. Utana elvettem az uveget es aludt. Ekkor mar nagyon megapadt a tejem ezert ugy dontottem hogy elvalasztom teljesen Es dec. 1 en kapott utoljara cicit. Egyaltalan nem viselte meg, ekkor 13 es fel hos volt, szerintem a legjobb idoszak az elvalasztashoz mert meg nem anyira erett. Januar kozepen mar nem tudta mi a cici meg a szopizas, dec.ben meg emelte a felsomet ha emlegettem.

Epp ebben az idoben lett kesz a szobaja ugyhogy mostanra egyedul alszik el este a szobajaban. Megissza a tejcsijet elveszem az uveget es bezarom az ajtot. Es ha nem fogzik es eleg almos este vagy delben akkor egy mukk nelkul alszik el egyedul.

Hat amiota nem cicizik mintha nem is ugyanaz a gyertek lenn. Ejszakakat altalaban atalussza, ha nem fogzik vagy szomjas. Nappal is sokkal tobbet alszik es nyugodtabban. Es nem maszik allandoan ram, nem annyira anyas.

Mindenkit csak batoritani tudok es igenis meg kell tanitani egyedul elaludni es kell hagyni sirni egy kicsit. Ez az en velemenyem es tapasztalatom.

44. szildi78 (válaszként erre: 33. - Anikko)
2011. jan. 20. 11:48
Mi is akkor próbáltuk a kicsi altatásánál,mikor 7vége volt,mikor nem gond,ha az egész család tovább alszik reggel az esti hiszti miatt.
43. kohiani (válaszként erre: 41. - Kedveske)
2011. jan. 20. 11:47

Hát igen, én már kicsit unom a szoptatást így 2 év után, de az én fiam nagyon függő. Azért is gondoltam, hogy először a napközbeni szopikról szokunk le és utána jöhet az elalvós szopik elhagyása. Azt gondoltam, így nem viseli meg annyira. Bár lehet, hogy engem jobban megviselt, mint őt. Szerencsére már a hisztik elmúltak, úgyhogy jön az altatás "másként". Csak legyen elég erőm hozzá!


Köszi mindenkinek a segítséget!

42. szildi78 (válaszként erre: 22. - Anikko)
2011. jan. 20. 11:43

anikko

Mi 1 szobában vagyunk egyelőre négyen,tavasszal tudjuk megcsinálni a gyerekszobát. Már a 9.hónap elején voltam,amikor átrendeztük a szobát. A nagy kapott egy külön kuckót,Miki egeres és verdás falvédővel. Mondtuk,hogy az az ő nagyfiú sarka. Bejött! Akkor még nem tettük be a rácsos ágyat,nehogy az legyen,hogy a tesó elfoglalja az ő helyét. Csak a szülés előtti napokban raktuk össze. Mikor hazajöttünk a kicsivel,volt 1-2 féltékeny este, de hamar túl lettünk rajta.

2011. jan. 19. 23:48

Az én fiam 2,5 évesen szokott le a cicizésről. Mindig nagyon sajnáltam elválasztani, mert nagyon sírt és tiltakozott ellene, de jött a kistesó és muszáj volt leválasztanom, no meg már nekem is elegem volt a szoptatásból.

Egyik este mondtam a fiamnak, hogy holnaptól nincs cici, mert ez nekem már nem jó, és ő egy okos nagy fiú. Ezentúl nem cicizünk hanem hozzám bújik, és így alszunk. Három este volt üvöltés a cici után, de nagyon határozottan és következetesen mondtam, hogy nem nincs tovább. Két perc ordítás után elfogadta a dolgot, és a negyedik nap - igaz nem túl boldogan - de ordítás nélkül bújt hozzám.

Utána még sokáig emlegette, hogy milyen jó a cicizés, de nem próbálkozott többet. Igaz a hacsak alkalma van rá, mindig megsímogatja a mellemet, mert olyan jó puha és meleg, de ilyenkor is határozottan leállítom.


A lányomat már "időben" leszoktattam a szopizásról, igaz a tejem sem volt elég már. Így ő 10 hónaposan már nem ciciczett, De cumizik. Valamit valamiért:-))


Én mindenkit arra biztatok, hogy ha már elege van a szoptatásból és úgy érzi eljött az ideje a leszoktatásnak, ne habozzon belevágni. Nem minden gyerek hagyja abba magától a cicizést.

40. anduska80 (válaszként erre: 32. - Kohiani)
2011. jan. 19. 20:21
Szia!Az én kisfiam májusban lesz kétéves,ő is cicin alszik el,este és délben is.Napközben is sokszor szopizik,mindig elhatározom,csak nem vagyok elég határozott,hogy leszoktatom,de nem megy,mindig közbejön vmi.Múlthéten például vírusfertőzése volt magas lázzal,semmit sem evett,csak cicizett és őszintén szólva örültem,hogy van tejem és még nem választottam el.Azt hiszem,reménykedem,hogy egyszer csak magától megoldódik a dolog,talán egy picit naiv vagyok.
39. Dorka.S (válaszként erre: 32. - Kohiani)
2011. jan. 19. 18:29
Én is tudom elrontottam de nem érdekel:-)) Most így jó, majd fő a fejem később:-DD
38. Dorka.S (válaszként erre: 30. - Anikko)
2011. jan. 19. 18:28
Én is ezért nem léptem még meg ezt a lépést. De ha jön a tesó és még nem alszik el egyedül, hááát... nem tudom...
37. Beszi 79 (válaszként erre: 32. - Kohiani)
2011. jan. 19. 18:22
Szia!Tényleg nem vagy egyedül.Én a nagyobb lányomat is 26 hóig szoptattam,de ő simán leszokott.A kicsivel bajban leszek,mert nagyon akaratos!Júniusban lesz 2 éves és nagy cici függő.Éjjel-nappal.
36. woroscsaj (válaszként erre: 35. - Woroscsaj)
2011. jan. 19. 15:00
Próbáltam egyszer-kétszer azt hogy egyedül hagytam de én nem bírtam ki 50percnél tovább, másnap meg még egy óra múlva is ugyan olyan lelkesedéssel csinálta. És gyenge voltam nem bírtam hallani.
2011. jan. 19. 14:59
Helllo! Kislányom 1éves volt amikor én azt mondtam hogy elég a cicin alvásból, mert a vége felé többször megharapott amikor már félálomban volt. Akkor jött az hogy nézzük a mesét együtt és úgy elalszik. Elsőre 10perc alatt aludt de ez később sokkal de sokkal megnőtt. Majd jött hogy kikapcsolom a tv-t és énekelek. Ez is bevált egy ideig, de aztán már ez se. Most ott tartunk hogy mielőtt a tv-t kikapcsolom énekelünk egyet "világosban". Majd tv kikapcs. és alvás, de valahogy ezt is át kell szervezni, mert most sötétben énekelget még vagy 20-30percet(ez a rossz eset), de van amikor elalszik 10perc alatt. De nem akarom hogy állva összeessen a fáradtságtól.
34. anikko (válaszként erre: 32. - Kohiani)
2011. jan. 19. 14:38
Nem hiszem hogy van olyan anya, aki minden tökéletesen csinál. Én szépen magunk közé szoktattam, mert olyan jó hozzá bújni, és már párom is függő lett, de most jönnek a gondok, a kistesónál ezt a hibát nem követem el. Lesz majd másik hiba.
33. anikko (válaszként erre: 27. - Vikó 26)
2011. jan. 19. 14:36

na ezt én ki fogom próbálni.

Csak nálunk az a baj h Apa későn jár haza a munkából és addig nem alszik el míg Apa itthon nincs, vagy ha el is alszik max 1 órára.

És páromnak meg pihenni kell, nem akartam ordíttatni a gyereket, de ha szabad napos lesz kipróbi.

2011. jan. 19. 14:33

Engem is sokan elítéltek a környezetemben a cicin alvás miatt, de akkor így láttam jónak és tudom, hogy a babámnak jó is volt. Most meg a markukba röhögnek, hogy szenvedek a leszoktatással.

Én is azt gondoltam, hogy csak én rontottam el ezt a dolgot, de látom nem vagyok egyedül! :)

2011. jan. 19. 14:28

Komolyan mindig azt hittem,h az en gyerekem extra eset.Bocs,h ezt irom,de jo tudni,h nem vok egyedül.Nekem nagyon durva volt,a babakocsit sem szerette,es a mai napig sincs oda erte. Es a nem alvás kikesziti az embert nagyon-nagyon!!!!Eeeeen tudoom!!!!


Egyebkent!Jut eszembe!Nem tudom,lehet-e kapni otth. patikaban,itt igen.Ezek a golyocskak segitenek az alvasban es nalunk bejött,amiota adom,sokkal jobban csicsikal.

Hatha valakinek segitek vele,kukk meg:


[link]

30. anikko
2011. jan. 19. 14:27
én azért nem hagytam még sírni, mert attól félek h a lelki fejlődésben nem ok, ha sírni hagynak egy gyereket. Ez nem vélemény! én ettől tartok. Mert ha sír és felveszem akkor az marad meg benne h számíthat rám. Nem a hisztikről meg a földhöz verésről beszélek.
2011. jan. 19. 14:23
Én hagynám sírni, már próbáltuk, igaz a szívem szakadt meg, de az a gond, ha kimegyek ő is kijön utánam. Már mondtam neki, hogy fáj anya cicije, sajnált is érte! :) Mégis könyörgött, persze ordítva. Egy darabig szoktam ringatni, de ekkora gyereket elég nehéz sokáig tartogatni.
2011. jan. 19. 14:19
Ez igy van,nagyon rugalmasak. De hhetetlen a kis radarjuk,ami van.Pontosan tudjak,h kinél mennyit engedhetnek meg maguknak. Nehaz anyukanak lenni, mert jol akarjuk csinalni, hatalmas szeretettel.De az anya is ember,ezt sem szabad elfelejteni. Nehéz megtalalni az arany középutat.
27. Vikó 26 (válaszként erre: 21. - Szildi78)
2011. jan. 19. 14:17

Nálunk ugyanez bejött a kislánynál!

Ő csak szimplán köztünk alvós volt,nem cicizős!

Egyik este tettünk egy próbát,be tettem az ágyába!

Hagytam sírni,de közben végig nyugtattam,fogtam a lezét símogattam és nem engedtem fölkelni!

Bennem a férjem tartotta a lelket,mert a végén,úgy 40 perc után már ki akartam venni,de aztán nagynehezen elaludt!

Én semmiképp nem akartam magára hagyni,ezért másnap is betettem és ott voltam vele!

Mármásodik nap kevesebb volt a sírás harmadnap már semmi!

Elaludt minden nyűg nélkül,úgy hogy közben ott voltam vele!

Igaz még most is úgy alszik el,hogy úgy 10 percet ott kell ülni vele,míg megissza a kakóját,de aztán elalszik ügyesen magától!

A gyerekek nagyon rugalmasak,könnyen alkalmazkodnak az új dolgokhoz!

Néha kicsit meg kell keményíteni a szívet,ha nincs más mód!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook