Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kérlek segítsetek nagyon fájnak a lábaim álló munkát végzek, jövök-megyek, mivel tudnám enyhíteni? fórum

Kérlek segítsetek nagyon fájnak a lábaim álló munkát végzek, jövök-megyek, mivel tudnám enyhíteni? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 25. 09:54

Véleményem és saját tapasztalatom alapján tudom tanácsolni a problémádra a kompressziós harisnyanadrágot vagy harisnyát. Mivel a szívnek az egész napos gravitációval kell küzdeni a megfelelő vérkeringés érdekében, hogy a vérkeringés áramlási sebessége folyamatos legyen, nem kis feladat. Tehát a nap vége felé már bizony érezhető s tapintható a fáradt láb, a vérkeringés sebesség csökkenésének és az erek tágulatainak következtében. Én éppen ezért tanácsolnám a rendszeres használatát a kompresszió hatású harisnyának akár megelőzés érdekében is férfiaknak és nőknek egyaránt. Először vékonyabb 20-den vastagságúval majd ha nem bizonyul megfelelőnek fokozni kell a den vastagság számát, mivel minél vastagabb a szorítóhatása is növekszik. Már lehet kapni mindenféle vastagságban és színben nagyon szép darabokat ami az mellett, hogy gyógyhatású még ugyan olyan szép mint bármelyik harisnyanadrág. Egyébként az összes lycra tartalmú harisnyanadrágnak van enyhébb kompresszió hatása, aminek köszönhetően az egész napos viselésével serkenthetjük a láb vérkeringését masszírozó hatásának köszönhetően, és a szorítóhatásának pedig az ér falának támasztását tudjuk biztosítani mindenhol, és így nem alakulhatnak ki helyek ahol az ér keresztmetszet kitágul és ezáltal a véráram ellenállásba ütközik és le lassul. Végeredményben olyan mintha bezsaluznánk a láb ereit és ezáltal nem tud tágulni az érrendszer, (durvább nem esztétikus megoldás a fásli). A leírt jó tulajdonságokat férfiként a saját lábaimon tapasztaltam ill tapasztalom nap mint nap. Mind amellett, hogy egészség megőrző, még esztétikus, praktikus, és számomra nagyon komfortos. Ha a hőmérséklet viszonyok nem túl kedvezőtlenek értem ez alatt a túl meleget, akkor én általában mindig viselem a 15-denestől a 100-den ig akár térdnadrággal is. Hiszen már gyártanak és forgalmaznak férfiaknak is vékony nylon harisnyanadrágokat. Ami számomra nagyon bevált és kellemes praktikus viseletet eredményez, és amióta nem hordok zoknit csak harisnyát nem volt duzzadt és fáradt lábam. Tehát én csak javasolni tudnám mindenkinek nemre való tekintet nélkül. Próbáld (ja)ki mindenki aki úgy érzi, hogy tehet valamit az egészségéért mechanikus úton nem pedig gyógyszeres vegyi anyag kezelés útján, aminek kitudja milyen mellékhatásai lehetnek, lesznek később. Inkább előzzük meg a bajt mint hogy később vagyonokat fizessünk gyógykezelésekért. Remélem valakinek hasznára fog válni tanácsom és jobbulást.

Kellemes fájdalom mentes szép napot mindenkinek.

33. Jázmin1975 (válaszként erre: 32. - Anyuci91)
2011. jan. 21. 09:23
Köszönőm széppen de az én lábaim a megfázás miatt fájtak nagyon az álló szaladgálos munkát megszokttam már.
2011. jan. 21. 08:58

Lábfájás ellen a Venoruton kenőcs is jó, de én hallottam ez egy régi recept káposztalevélbe dunsztolni és pihentetni. Az álló munka során ez nem csoda, hogy nagy teher és azért fáj.

Mielőbbi gyógyulást kíván. üDV.Ágnes

31. Jázmin1975 (válaszként erre: 30. - E12a6df509)
2011. jan. 21. 08:52

Szia mamanyúl!


Köszönőm széppen mivel enyhültek fájdalmaim nem teszek rá semmit.

Csak nem tudom mitől enyhültek fájdalmaim a fastum géltől vagy a fáslitól.

2011. jan. 20. 17:51

Szia Jázmin!

Ajámlom az ARNIGÉL nevű krémet. Homeopátiás, teljesen ártalmatlan, és a hatóanyaga az ARNICA MONTANA a hegyi árnika, ami fájdalom csillapító, gyulladáscsökkentő, és az erekre különösen jó hatással van (visszérre is). Nem büdös, nincsenek benne vegyszerek, minden jobb patikában kapható, és egy háztartásban amúgy is kell egy ilyen mert mindig történik valakivel valami, és ez a különböző traumáknak is nagy gyógyítója. (ütés, rándulás, ficam,sebek, horzsolások, égések stb:)

2011. jan. 20. 09:00
Mindenkinek köszönőm széppen a tanácsokat.Tegnap be kentem fastum gélel a lábaim s be fásliztam meg két szem apranaxot be vettem így mentem dolgozni de már jobb volt.A lábam megfázott azért fájnak tudom.
28. Jázmin1975 (válaszként erre: 27. - Dszuzan)
2011. jan. 20. 08:58
Kerekegyházán lakom.
2011. jan. 20. 07:30

Hol laksz? Nagyon jó a nyirok (hullám) masszázs gép. Újjá lehet születni vele. Talpmasszázs sem utolsó dolog. Felfrissül az egész lábad! Ha érdekel írj! Tudod?!? "Ha nincs idő az egészségre, majd lesz a betegségre"

Jó egészséget kívánok!

2011. jan. 19. 18:29
A kompressziós harisnya jó,nem tudom,hogy a harisnyanadrágot fel tudod-e húzni!Én a helyedben kipróbálnám a zselés talpbetétet is.Ha visszeres a lábad,akkor meg a Preludin forte krémet,annál jobb nincs!Annak az összetétele majdnem ugyanaz,mint annak az injekciónak amit trombózisnál adnak!A tablettáját azt nem ismerem,de az sem lehet rossz!
25. 579e1f2127 (válaszként erre: 21. - E28ddc7c9b)
2011. jan. 19. 16:57
Egyetértek az első mondattal is!!A Lioton gél csodálatos,én is használom.Télen mert sokat ülök,nyáron mert sokat állok,járok!
24. anikko
2011. jan. 19. 11:06
Nekem egy fórumon ezt írta valaki, és nem butaság! "A különböző krémek max segíthetnek egy kicsit, de végső megoldást nem jelentenek. A cél: a lábból kiáramoltatni a sok vért ami a tágulatokat okozza, mivel a sok állás miatt a gravitáció dolgozik. . . Jó megoldások: a láb szívmagasság fölé polcozása, ha lehet napi több órát (pl tvnézés közben), reggel este az ágyban biciklizés a levegőben, ez is jól kiüríti a megtágult ereket a lábban. Surda a forró szélben fejenállt, amikor leesett a vérnyomása, ezt is azért, hogy a vér a lábából a fejébe menjen, nekem a minap a hidegfronttól esett le a vérnyomásom, fájt a fejem (az oxigénhiány miatt), kis fejenállás és megszűnt a fejfájás ;) A hideg víz is hatásosan szűkiti az ereket, én zuhanyzás után teljesen elzárom a melegvizet és a hideg vizzel egy-egy percig öblítem a lábam, főleg azon a helyen ahol kezdett kialakulni a viszér. A felső testemet nem merem hideg vízzel leöblíteni a szív miatt. Ja és van Lioton gél a patikából"
2011. jan. 19. 11:03
Lúdtalpbetét első körben,de csak olyan helyen vegyél,ahol meg is nézik a lábad.
22. anikko (válaszként erre: 21. - E28ddc7c9b)
2011. jan. 19. 11:01
igen, az tényleg jó, meg a fekete nadálytő krém is
2011. jan. 19. 10:56
Esténként amikor leülsz tedd fel a lábadat. Lényeg az, hogy a bokád a fenekednél kb. 10 cm-vel magasabban legyen. Gyógyszertárban recept nélkül kapható Lioton gél, nagyon jó lábfájásra.
20. *Csajszi* (válaszként erre: 18. - Jázmin1975)
2011. jan. 19. 10:55

Nezd meg ezt:

[link]

Ez pld most csak 40 font (13000 ft kb), azt hiszem szallitanak Mo-ra is.

19. *Csajszi* (válaszként erre: 17. - Anikko)
2011. jan. 19. 10:53
Egyetertek. Az olcso a draga, mert az csak penzkidobas sajnos :(
18. Jázmin1975 (válaszként erre: 17. - Anikko)
2011. jan. 19. 10:50
Igen a gördülösett de az eredeti meg 40-50körül van.
17. anikko (válaszként erre: 16. - Jázmin1975)
2011. jan. 19. 10:47

a gördülőset láttad annyiért? Mert az elég drága amúgy.

Sajnos ami használ az drága, nekem ez a tapasztalatom.

Amit mi vettünk az 10 körül van, szóval arányleg nem sok.

[link]

16. Jázmin1975 (válaszként erre: 15. - Anikko)
2011. jan. 19. 10:45
Nem emelek nehazet elég könnyű munkám van én nem márkást akarok venni most láttam auschan újságba 5000ft ért.
15. anikko (válaszként erre: 11. - Jázmin1975)
2011. jan. 19. 10:43

Mit dolgozol?

Párom is áll egész nap, és járkál, neki Birken Stock van (lehet nem jól írtam)

2011. jan. 19. 10:40
Most is vízszintesen van és fájnak.-(
13. 223cf40dc0 (válaszként erre: 7. - Jázmin1975)
2011. jan. 19. 10:38
ebben az esetben melegvizes gyogynovenyes, vagy sosvizes aztatas - tudod lavoros modszer - azonnal munka utan, hogy az atfazott inak, izmok atmelegedjenek :)
2011. jan. 19. 10:37

Nem akarlak elkeseriteni, nekem volt olyan munkam, ahol egesz nap (napi 12 orat) alltam, ebbol kb egy ora szunet jott le, de egy ido utan mar a szunetben sem ultem le, mert csak rosszabb volt felkelni ismet.

Szoval, egy jo cipo tud enyhiteni a fajdalmon, de igazabol ha hosszu orakat kell allnod, akkor sztem nem lesz igazan jo sosem. :(

En is probaltam anno faslit, bokaszoritot, kremeket, aztattam a labam hetvegenkent, de csak a munkahely valtas segitett. Es meg a valtas utan is kb 6 honapig fajtak a labaim/talpaim :(

2011. jan. 19. 10:36
Most olyan cipőt szeretnék venni ami az a gördülékeny biztos ismeritek.
2011. jan. 19. 10:35
abban nem tudom, hogy van e elég fájdalom csillapító, de rossz nem lehet rá:)
9. Jázmin1975 (válaszként erre: 5. - Nívea)
2011. jan. 19. 10:35
Nekem végig fájnak a lábaim.
2011. jan. 19. 10:34

ami nekem segitett

- jo cipo

- megfelelo spray-k, kremek

- gyors hidegvizes zuhany a labakra, vadlira

- munka utan pihentetes mezitlab

7. Jázmin1975 (válaszként erre: 3. - Rencike24)
2011. jan. 19. 10:34

Eddig csak akkor fájt mikor oda mentem dolgozni az első héten.Utnána nem fájt mert megszoktam.

De multhéten a raktárba dolgoztunk s ott eléggé hídeg volt fáztak is a lábaim de talpam nem.Szerintem nem a cípővel van a gond hanem azzal,hogy megfáztak lábaim.

6. zitaanyu (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2011. jan. 19. 10:34

Szia!


Lehet a problémádra speciális harisnyanadrágot kapni. Kompressziós harisnya a neve. Nagyon dícsérik, akik egész nap állnak.

Találtam róla leírást:

A kompressziós harisnyanadrágnál lábfejtől a combtőig csökken a szorítás, ezáltal pihenteti a fáradt lábat, vérkeringés serkentő és masszírozó hatása van.

2011. jan. 19. 10:33
Attól függ hol fáj? A Párom is álló munkát végez, neki a térdei fájnak leginkább. Most teszteli a térdbandázst. Hátha segít.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook