Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet lemondani a keresztszülőségről? fórum

Hogyan lehet lemondani a keresztszülőségről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2012. jún. 21. 15:55

Annak idején,22 éve a fiam keresztszülei a sógornőm, és annak az akkori férje volt. Azért írom ,hogy akkori, mert azóta elváltak, és most a 3. férjével él.Huszonvalahány éve,azt se tudja él-e hal e a fiam, szerintem meg se ismerné.Amúgy egy városban lakunk.

mellesleg, mi csak a dédi kedvéért kereszteltettük meg a gyerekeket,nincs nagy jelentősége.Néha kapnak ajándékot, meg a ballagásokra eljönnek, ennyi...

Bocsi a hívőktől.

127. k_nm
2012. jún. 20. 05:43
komolyan: a gyerek, a keresztfiam, aki unokaöcsém is, remekül jól van, a szülei megtanították neki, hogy mit jelent a keresztszülöség, szeret minket, de szó sincs róla, hogy ez akkora wasistdas lenne. Szerintem attól, hogy annak idején én toltam a buksiját a keresztvíz alá, nem jelentek neki többet a messzi nagynéninél...
126. k_nm (válaszként erre: 125. - Ágio8405)
2012. jún. 20. 05:41
jajajajj! neeem, nem lett a keresztfiam lelkibeteg, ezt élböl írtam, egyszerü cinikusságból, nehogy komolyan értsd!
125. Ágio8405 (válaszként erre: 124. - K_nm)
2012. jún. 19. 10:45

Szerintem is sokszor tulzásba viszik ezt a keresztszülő témát. Én nem találkoztam keresztanyámmal vagy 10 évig aztán egyszer igen de azóta sem ez volt kb 7 éve. Egyszerüen megszakadt a viszony. Anuykám barátnöje volt. A durva hogy a volt férkjével (aki nem a keresztapám) vele meg tartjuk a kapcsolatot:))

De mégsem okozott bennem semmi törést, sosem jelentett ö többet mint bármelyik ismerös. Amikor hittanra jártam akkor sem volt semmi bajom ettöl. Nálatok a szülö lovalta bele ebbe a hülyeségbe a gyerekeket, biztos állandoan azt mondogatták (valoszinüleg irigységböl) hogy persze itthagytak téged nem szeretnek stb.... Annyi hülye ember van.... Ja és nem veletek b..ott ki hanem a saját gyerekével ha emiatt lelkibeteg lett...

124. k_nm (válaszként erre: 51. - Csilla80)
2012. jún. 19. 06:03

én is keresztszülö vagyok. csóri gyereknek mindkét keresztszülöje (helyesebben mind a 4) külföldön él. El tudom képzelni, mekkorát sérül a szerencsétlen kis lelke neki, mert nem találkozik a keresztszüleivel, csak évente egyszer, max kétszer. Hisz ez a központi téma náluk, ezért járnak pszichológushoz a gyerekkel, mert nem tudja feldolgozni, hogy neki gyakorlatilag a keresztszülö fogalma kimerül abban, hogy mikor hazamegyünk, lehet az oviban dicsekedni, hogy "itt vannak a keresztanyám meg a keresztapám Németországból és beszélnek magyarul!" Ugyanmár! Ezt a kölyök fel sem fogja, hogy mi a fene az a keresztszülö. Majd akkor, amikor hittanra kezd el járni, lesz majd valami jelentöség. Ha már annyira a gyerek szemszögéböl nézed: annak a csóri kölöknek a keresztszülö egyelöre ajándékforrás, nem több! Valaki, aki ha meglátogatja, visz neki ajándákot. (Legtöbbször)


Bocsi, most látom, hogy nem mai a dátum, el sem olvastam végig a fórumot, csak itt nyílt ki a bicska, hogy ennyire elvakultan nézed a gyerek (3 éves gyerek) szemszögeit, holott elvileg egy ekkora gyereknek nem sokat jelent az, hgy valaki a keresztanyja, vagy a szomszéd néni

2012. jún. 19. 05:37
A gyerek semmiről sem tehet!
122. Nyunyó01 (válaszként erre: 113. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:57
Ilyenkor nem nézzük a gyerek érdekeit??? Nem családban kellene felnevelni? Mit mond majd ha megkérdezik, hogy hívják az apukádat? Hogy az meg mi, hogy apa???
121. Nyunyó01 (válaszként erre: 111. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:53
Per pillanat sajnálatot érzek jobban iránta!
120. bared (válaszként erre: 116. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:53
és a fontos az utolsó mondat!! ajánlom mindenki figyelmébe!!!
119. Sulawesy (válaszként erre: 115. - Bared)
2011. jan. 18. 14:53

Sajnálom...


Akár igaz akár nem ragaszkodom a véleményemhez.


További szép napot!

118. bared (válaszként erre: 114. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:52

értem én a te érveidet is... de a gyerek kicsi, kb 10-12 évig még csak az anya jelenlétében tudná látogatni, akivel mint látszik rossz a viszonya...


jön majd egy új "bácsi", és vagy engedi őket találkozni, vagy nem... akkor az nem lesz rossz? elválni sok év után egymástól?

117. bomee (válaszként erre: 113. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:52
Te ismered ezt a nőt, h ilyen biztosna tudod mit csinál? Szerintem te csak magadból indulsz ki, ezért vagy ilyen pozitív előítélettel iránta. Mert te így cselekednél. ami helyes, csak valszeg nem ez történik.
116. Nyunyó01 (válaszként erre: 109. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:52
Véleményt nyílváníthatsz de nemítélkezhetsz felettem, főleg azért mert van egy másik keresztgyermekem is akik szintén elváltak ott is volt vita de imádom, ő is az anyukájával él és itt is az apa a rokonom, de itt egészen más a helyzet. Ő már 7 éves értelmes és ő is fitogtatta, hogy ki kinek a kicsodája. Talán épp ő ébresztett rá, hogy ebben a helyzetben lehetnek még kellemetlenségek is. Én ezt vállalom,hogy 2 keresztgyermekem van de már csak egynek lennék szívem szerint.
115. bared
2011. jan. 18. 14:51

idézet nyuszó korábbi bejegyzéséből:


Ebben igazad van, csak nem tudom ki az apja, amit vettem a gyereknek azt az anyja eladta a használtruhásoknak, hogy maradjon magának pénze, adtam kölcsön neki rengeteget nem tízezrekről beszélek ezek után ne haragudj de nem érdekel, mert azt nézi hogy tönkreteszi magát és a gyerekét borzasztó!

114. Sulawesy (válaszként erre: 112. - Bared)
2011. jan. 18. 14:50

Miért volt ilyenről szó?? Nem olvastam el minden hozzászólást, de ha ilyen lett is volna, ez egyenlőre csak Nyunyó írása alapján mondhatod.. a másik fél/felek nincsen/nek itt és nem tudják megvédeni magukat a saját verziójukat elmondani. Itt arról van, hogy ő nem szeretne keresztszülő lenni... én meg azt mondom ez nem fair a gyerekkel szemben.


Nem tépem tovább a szám, majd elküldöd neki privátban, én még tobzódom rajta egy keveset, DE NEM FOGOK EGYETÉRTENI, hogy ezt így kell lezárni.

113. Sulawesy (válaszként erre: 110. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:48
Ezt viszont hagyd meg neki, itt nem arról van szó, hogy kell e az igazi apa vagy sem... lehet nem akarja, lehet nem lenne jó döntés! Itt az ő élete, tervei, cselekedetei nem téma! Kiderült, egyedül van a gyerekkel és most alakítja ki az új életét.
112. bared (válaszként erre: 109. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:47
anya az olyna, aki eladja a gyereke holmijait, hogy eldorbézolja?
111. Sulawesy (válaszként erre: 104. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:46
Értem én! De felnőtt vagy, a családodnak meg el kell fogadni a döntésed! Azonban még mindig nem válaszoltál: Szereted Te azt a gyereket???
2011. jan. 18. 14:46
Igen, mindenki vesztes, de a legszomorúbb,hogy az anya csak éli az életét mintha misem történt volna és esze ágában sincs megkeresni az igazi apát!!!
109. Sulawesy (válaszként erre: 82. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:45

Te ítélkeznél a saját anyukád felett ha ez kiderülne róla? Úgy, hogy szeretetben nevelt?? Sok múlik ám a nevelésen is.


Nem jósolhatsz rosszat neki/k! Nincs jogod hozzá! Ő anya lett így vagy úgy, tetszik vagy nem, de ANYA!


Majd ő eldönti, mikor, hogyan tálalja. Valószínű ez téged már nem fog érinteni, mert kilépsz az életükből. Neked ez a helyes döntés, neki majd akkor kell meghozni ezt, ha a gyerek kérdezi. SENKI MÁSNAK NEM TARTOZIK MAGYARÁZATTAL miután már szétmentek, kiderült, éli az életét. Te ezzel a döntéseddel az biztos, hogy nem támogatod őket, bár ha ezen gondolkodnod kell akkor jobb is ha nem, mert valószínű nem tudnál szívvel lélekkel keresztanyja lenni ennek a gyermeknek.


Én csak bízni tudok abban, ha legközelebb felkérnek ilyenre más rokonok, akkor a gyereket tartod majd szem előtt és nem a vérszerintiséget!


Sajnálom a téma amit indítottál engem nagyon felkavart, mert hallani nem hallottam még ilyet! Biztos nem vagy egyedi, de én úgy gondolom akkor a keresztszülőségről sem sokat tudhattál eddig, ha ez így megingatott..


A véleményem meg leírom, elnézést ha néhol személyeskedek, de nehéz nem tenni, mert fortyog bennem a dolog. Nem várhatod el mindenkitől, hogy helyeseljen egy ilyen döntésben!

108. bomee
2011. jan. 18. 14:44
Ó ez egy szomorú szomorú történet. Itt nincs jó megoldás. Én is nagyon sajnálom a gyereket, de az anyja miatt ( nem az apja vagy a keresztszülei miatt). Ők is elszenvedői az anya ostobaságának. Áhh, erre nincs is szó...
2011. jan. 18. 14:43
Az a baj, hogy ebben az esetben egyáltalán nincs jó megoldás, talán csak kevésbé rossz. :(
106. Sylvia81 (válaszként erre: 101. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:41
Pff......
105. bared (válaszként erre: 102. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:41
értelek, és igazat is adok, de ebben az esetben mindkét fél vesztes, ne feledd:-(
104. Nyunyó01 (válaszként erre: 102. - Sulawesy)
2011. jan. 18. 14:41
De ha a gyerek érdekeit nézed, jobb lesz majd neki, hogy így alakult. Mindig lenne a mi családunkban egy tőr amit csak forgatna az ha nálunk van a gyerek és előbbvagy utóbb ő is érezné majd értené, hogy miért!
2011. jan. 18. 14:41

Az a baj, hogy a válper amúgyis nagyon sok fájdalmat, keserűséget, meg kitudjamit kihoz az emberből egyébként is. Hát még mikor egy ilyen dolgot a képébe vágnak az apának!

Tényleg lehet, hogy a gyereknek az a jobb, ha az apa eltűnik a balfenéken. Ugyanis a piciknek van olyan szenzoruk, hogy akárhogy színészkedik a ember, megérzik a változást! És mivel ezt egy 3évesnek nem lehet megmagyarázni, önmagát kezdené okolni, ezzel pedig lehet, hogy nagyobb törés következne be az életében, mintha simán csak eltűnik az apja.

102. Sulawesy (válaszként erre: 80. - Bared)
2011. jan. 18. 14:38
Ebben igazad van! Nem ítélkezhetem ezért elnézést is kérek! Én a gyereket sajnálom...
101. Nyunyó01 (válaszként erre: 98. - Sylvia81)
2011. jan. 18. 14:38
Sajnos van rá esély hogy nem tudja :(((
100. Assua (válaszként erre: 97. - Nyunyó01)
2011. jan. 18. 14:38
Erre mar nem tudok mit mondani. Csak azt, hogy nagyon sajnalom, hogy ilyen helyzetbe kerultetek. Rossz ez mindenkinek. Persze legfokeppen a kicsinek, hiszen o meg nem ert ebbol az egeszbol semmit. Es kivanom, hogy meg tudd hozni a helyes dontest, azt, ami a legjobb mindenkinek.
2011. jan. 18. 14:37
Másfél éves volt mikor kimondták a válást, és már előtte sem éltek együtt. Gyerektartást is fizetett és nála volt sokat a gyermek. Neki sem könnyű feldolgozni ezt a helyzetet, és a pszichologus tanácsolta, hogy szakítsa meg vele a kapcsolatot mert most még elfelejti a gyerek!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook