Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Betörtek. Hogyan tovább? fórum

Betörtek. Hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 20. 13:56
Minket se kíméltek, betörtek a házba, én se a javakat sajnáltam, hanem pl. az elvitt videokazettát, amin az esküvőnk volt,/második/ 4 és 8 éves gyerekeimmel, bármennyi pénzem lesz az életben ezt soha nem tudom pótolni. Lányomékhoz 20 évvel később lakótelepen törtek be, ahol a másik 3 szomszéd otthon volt, de semmit nem láttak hallottak. A vőm összes ruháját kabátját elvitték, az maradt, amiben elment otthonról. Feltörték az autónkat, kifosztották, még a papírzsepit is elvitték. Most vidéken lakunk, lakóparkban, itt is évek óta járnak, hol ide hol oda törnek be. A legújabb ötlet az volt, hogy a műanyag bejárati ajtón valami lángvágó szerű szerkezettel 10x10-es lyukat vágnak, azon benyúlva elfordítják a kulcsot, és amíg a család alszik, visznek amit találnak. Szerintem ez a legfélelmetesebb, a szomszéd néni arra ébredt, hogy hideg van, mert a bejárati ajtót sarkig nyitva hagyták. Az ember azt gondolná, ha keresztbe fordítom akulcsot, ház előtt az autó, akkor nem jönnek be. Mi itt eléggé figyelünk egymásra, de hát éjjel ki hallja ha valahol baj van. Most már majdnem mindenki be van kötve egy közeli céghez, azok pár perc alatt itt vannak, ha megszólal a sziréna, el ne kiabáljam már egy éve nem volt próbálkozás. A párom meséli, hogy Ő a Rózsadombon gyerekeskedett, és soha nem volt zárva se a ház se a kert kapuja, szerintem ez már csak szép álom marad!
30. 2e0264df59 (válaszként erre: 28. - Júlia*)
2011. jan. 19. 17:04

sajnos ez most szervezett bűnözés alatt folyik, tegnap újra volt kísérlet a környékben. Mi pedig a 6-ak voltunk (800 fős településen)

Most már én sem fogok bízni semmiben és senkiben.

Igyekszem továbblépni. Csak most az is gondot jelent hogyan alakítsuk ki a legnagyobb biztosnágot. Addig nehéz, talán ha az elkövetők kézre kerülnének már könnyebb lenne. Mert most minden és mindenki gyanus. És így nagyon nem jó...

29. Júlia* (válaszként erre: 25. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 18. 15:04

Saját magatok szereljétek be,

vagy le kell lőnötök azt, aki beszereli, mert kikotyogják. :-)

28. Júlia* (válaszként erre: 21. - 2e0264df59)
2011. jan. 18. 15:03

"(hetente több, van, hogy naponta több lakalommal várok futárt)"

Melyik ment vissza?

Most a lehető legnagyobb biztonság kialakításán gondolkozzatok, mert a megélhetési bűnöző egye több.

Ne hagyd, hogy lelkileg megnyomorítson, lépj tovább.

Az eltűnt eszközöket lehet pótolni, az egészséget és az életet nem.

27. 2e0264df59 (válaszként erre: 24. - Dettee)
2011. jan. 18. 12:22

köszi!

bizony, egyre biztosabb vagyok benne, hogy nálunk azzal jártak és a felfordulás azért maradt el mert hamar hazaértünk (hallottunk ágrecsegéseket az erdőből)

vagy a konyhában azért járt mert kereste a hozávalókat (olaj, bors) csak nem talált mert épp bevásárolni voltunk és minden kifogyott.

26. 2e0264df59 (válaszként erre: 25. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 18. 12:20

ilyen jellegű ötleteink vannak

egy biztos, máskor nem mi fogunk meglepődni hanem aki tilosban jár

25. 8625c5bd9b (válaszként erre: 21. - 2e0264df59)
2011. jan. 18. 12:01

Az egyik ismerősünknél amikor építkeztek egy ilyen praktikerben kapható 6000 Ft-os széfet építettek be a padlóba, úgy hogy egy szőnyeggel elfedték.


Biztosan be lehet utólag is betonozni, csak fel kell törni valahol a padlót ahol nem jártok annyit, lehet, hogy egy szaki úgy is meg tudja csinálni, hogy utána ráteszi a járólapot is, vagy bútort toltok fölé..stb.


Aztán ha be is néz valaki, még ha fel is fedezi a dugihelyeteket a komplett házat nem tudja ellopni :-)

24. Dettee (válaszként erre: 23. - 2e0264df59)
2011. jan. 18. 11:55
Ez a fémdetektoros dolog meglepett! :O Nem hallottam még erről :S Nem értem, hogy lehetnek ennyire pofátlanok az emberek...áááá :S Mindenképp sikeres lelki felépülést kvánok a családnak! :(
23. 2e0264df59 (válaszként erre: 22. - Dettee)
2011. jan. 18. 11:43
nem biztos, hogy tudta. Részben szerencséje volt, meg azt mondják, hogy újabban fémdetektorral járnak (ami a pénz fémszálát is érzékeli) Látványsokknak elég volt nekem a sáros nyomok is, meg amit a helyszinelők hagytak maguk után (persze, ez a munkájuk, csak egy otthonban nem a legidillibb látvány)
22. Dettee (válaszként erre: 19. - 2e0264df59)
2011. jan. 18. 11:39
Hát akkor valaki elég céltudatos volt, tudta mit keres... ez kicsit lelkileg "egyszerűbb" bár annak se igazán lehet mondani ilyenkor...de legalább a "látvány sokk" elmaradt.Nekem az volt a legrosszabb! Még a fehérneműs fiók is szét volt túrva,dobálva :S Sajnálom ami történt :(
21. 2e0264df59 (válaszként erre: 20. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 18. 11:31

abszolút igazad van, de rá vagyunk kényszerülve, hogy legyen otthon. Ezt is kifigyelhették (hetente több, van, hogy naponta több lakalommal várok futárt)

jogosan kérdezheted, hogy akkor miért nem teszünk jó előre óvintézkedéseket. Mert fiatal házasoknál kisgyerekek mellett mindig más tűnik fontosabbnak. Hihetetlenül pancserok vagyunk az biztos....

2011. jan. 18. 11:13
Szerintem a lényeg, hogy nem szabad otthon pénzt tartani....és mindenhol azt kell hangoztatni, h nálatok nincs otthon egy vas sem...még a kéményseprőt sem tudnád kifizetni, ha nem szól előre mikor jön....ha esetleg be is törnek nem tudnának elvinni semmit csak egy kis kupit csinálnának.
19. 2e0264df59 (válaszként erre: 17. - Dettee)
2011. jan. 18. 10:43
én is elképzelhetetlennek tartottam, mi is a központban lakunk, 2 órát voltunk most is csak távol. Nálunk nem volt összetúrva minden, sőt ha nem sáros a bakancsa akkor csak reggel vesszük észre amikor a férjem öltözik.
18. 2e0264df59 (válaszként erre: 15. - Piglet001)
2011. jan. 18. 10:41
én meg azért sírok, hogy bár az ékszereket vitték volna. Bár az is volt közte több is, de nem az az igazi kár.
17. Dettee
2011. jan. 18. 10:37

Kedves DnéJudit!

Mi is átéltük már 2x! Sőt, pár hónapja más családtaghoz is betörtek... Elég nehéz túltennie magát az embernek egy ilyen incidens után! Én még mai napig félek attól az érzéstől (látványtól), hogy minden össze-vissza van túrva a lakásban :( De a legrosszabb érzés az az, hogy mások látták, hogy a családom hogyan is él.Tudják, mit hogy és hol tartunk stb. Már amennyire szerencsének mondható, egyik alkalommal sem én értem haza elsőnek és nem engem fogadott a látvány, édesapám ért haza először mindkét alkalommal.Szerintem ő "fél" leginkább hazaérni azóta is.Bár riasztót szereltettünk már,tanulva a 2 esetből is, de ha akarnak sajnos úgyis bejönnek. Mi elképzelhetetlennek tartottuk mindíg is a betörést,mert a házunk főutra néz, buszok járnak 2 irányba is....és tessék! Ez teljesen kiszámíthatatlan a mai világba.A legfontosabb, hogy legyen riasztó és biztosítás :S Ez talán tud egy kis nyugalmat nyújtani.Bár én a mai napig van, hogy azzal álmodok, hogy betörnek hozzánk,újra és újra pedig lassan 3 éve volt az utolsó eset :S De nem szabad hagyni, hogy ez felemésszen minket, bármilyen nehéz is, mert csak rosszabb lesz.

Üdv.!

16. 2e0264df59 (válaszként erre: 14. - Krerika)
2011. jan. 18. 10:33
nagyon remélem, hogy ezek is így járnak
2011. jan. 18. 10:26
Hozzánk betörtek, ágyon lábnyomok, még a bugyis szekrényt is átturkálták. Hónapokig rendőrségre járt az egész család, de nem lett belőle semmi. Azóta is azt a kis vékony nyakláncomat sirítom, ami a kedvencem volt. Nem az értéke miatt...
14. Krerika (válaszként erre: 9. - 2e0264df59)
2011. jan. 18. 10:26

A tudat, hogy a lakásunkban idegen járt nagyon rossz volt. Nálunk a pincén keresztül jött be, azóta rácsot csináltattunk az ablakokra.

Időbe telt mire kihevertem.

És a tudat, hogy mi aludtunk ő meg tevékenykedett.

Elfogták a kis senkiházit, volt bírósági tárgyalás is.

13. 2e0264df59 (válaszként erre: 6. - A26b2a1b7e)
2011. jan. 18. 10:25

hihetetlen mikre képesek....

mi azt sem tudjuk igazából hol jöttek be. Eddig az a legvalószínűbb, hogy kulccsal az ajtón

2011. jan. 18. 10:21
Évekre lesz szükséged,de mindig benned marad.
2011. jan. 18. 10:18
én is a két kisgyerek miatt élem meg nagyon nehezen
2011. jan. 18. 10:15
Hozzánk 3x is betörtek volt hogy szent este volt hogy húsvétkor mikor nem voltunk otthon...........gyerekkoromba ,tiniként is átéltem......nem volt valami kellemes pár hét azért kellett,de én nem éltem meg annyira sresszként inkább csak az hogy idegenek az én holiaim között turkáltak
9. 2e0264df59 (válaszként erre: 3. - Krerika)
2011. jan. 18. 10:11

mi is teszünk, csak sikerült a terveinket ellehetetleníten....


még mindig ahányszor eszembe jut ugyanúgy összeugrik a gyomrom mint amikor tudatosult mi történt. Azóta nem eszünk, nem alszunk.

8. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2011. jan. 18. 10:11

Engem végtelenül megviselt... aludni sem tudtam hosszú hetekig rendesen, csak villany mellett, mert attól féltem, hogy visszajönnek, hisz megzavartuk őket azzal hogy éppen hazaértünk.. mindent összedobáltak, szétszedtek... kidobtam az összes fehérneműmet, mert abban is kotorásztak, és minden ruhámat kifertőtlenítettem... minden polcot stb amihez hozzáérhettek, milliószor áttöröltem... és hogy minden tuti legyen, vettem egy kutyát. Ő akár milyen zaj van, rögtön jelez. s természetesen egy igazán biztonságos ajtót szereltek föl nekünk.

De a lelki része hónapok volt... hónapok, ameddig rettegtem, és nem tudtam elaludni, mert féltem, hogy jön valaki...

2011. jan. 18. 10:10
Tényleg nem könnyű. Hozzánk gyerekkoromban törtek be éjjel, mikor aludtunk. Azóta is félek, pedig már rég nem ott lakom. Egy riasztó (és egy kutya) tényleg sokat segít szerintem.
2011. jan. 18. 10:10

Hozzánk tavalyelőtt háromszor törtek be... három hónapon keresztül minden hónapban betörtek...

Lebontották a tetőt, és a padláson keresztül jöttek be...

Utána szereltünk fel riasztót, körbeszóltunk a szomszédoknak is, hogy tudják (és vigyék a hírét...) hogy szereltünk fel riasztót, azóta nem törtek be...

Az biztos, hogy hónapok kellenek ahhoz, hogy az ember ne félve nyissa ki a bejárati ajtót, hogy vajon mit talál odabent...

2011. jan. 18. 10:09

Szia!


Engem kizsebeltek (vagyis a hátizsákomból nyúlták le a tárcámat - én voltam a hülye, mert sose dobom a zsákom tetejére, de akkor siettem) még novemberben.

Annyira megviselt engem is, hogy ha eszembe jutott, már bőgtem. (Pedig akkora kár, mint téged, engem biztos nem ért.)

Én sem gondoltam, hogy ennyire kiüt, kellett egy jó hónap, mikorra -viszonylag- lehiggadtam.

Azóta viszont úgy közlekedek metrón, villamoson, buszon, bárhol, hogy figyelem az embereket.

Tiszta paranoiásnak érzem magam néha, de sajnos nem lehetünk elég óvatosak.

4. 2e0264df59 (válaszként erre: 2. - Wagnerur)
2011. jan. 18. 10:08
igen, az utóbbin mi is gondolkodunk. Csak még "technikai" korlátok vannak....
2011. jan. 18. 10:06

Egy ideig biztos rossz lesz. Félve mentem be oda ahol történt. Hozzánk éjszaka jöttek be. Mi békésen aludtunk.

Persze utána már óvintézkedéseket tettünk.

2011. jan. 18. 10:05

Nem könnyű, az biztos. Elvégre az otthon biztonságának szentsége sérült.

Nekünk anno hónapok kellettek. Meg egy riasztó, ami adott egy kis lelki pluszt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook