Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos fiam esténként nehezen alszik el és sokszor kel éjszaka... fórum

10 hónapos fiam esténként nehezen alszik el és sokszor kel éjszaka... (beszélgetős fórum)


2011. jan. 19. 09:15

Sziasztok!


Az én kisfiam 33 hónapos, de amit írtok "átéltem"!!!


Nekem is annyi mindent mondtak anno, hogy fogzás, mozgásfejlődés, talán éhes lehet stb....


Kisfiunk hasfájós volt az első 3 hónapban, úgyhogy azért nem aludt éjjelente, de kinőtte! Nem segített semmi "gyógyszertári" dolog! Aztán aludt éjjelente egyik napról a másikra, hirtelen "elmúlt" a hasfájás! :-) Azért fogalmazok úgy, hogy kinőtte!


Azután ismét több héten keresztül egész éjjel mocorgott, nyűgös volt, szinte semmit nem aludtam!!! Aztán átvittük az ő szobájába, mert akkor még mellettem a kiságyába aludt és onnantól végig aludta az éjszakát, amit a mai napig nem értek, hogy "csak" ez volt a baja...??? :-) ha ezt előbb tudom, akkor azt a több hónap nem alvást kihagyhattam volna! :-/

Na de aztán, ahogy nagyobb lett, ismét kezdődött a nem alvás! Sajnos ez "kinövés" dolga! Én ezt tapasztaltam!!!


De ami fontos(lehet):


Baby0309: alvás előtt már ne legyen játék, mert tényleg "túlpörög"!

cumma1: ne hagyd sírni, nem jó!!!


Mindig legyen teli a pocakjuk, szóval ha hamar elfogy a vacsi és még úgy látod, hogy enne, akkor egyen még. Aki még csak szopizik vacsira, lehet, hogy kevés a tejcsi...?!


Én vacsi után szinte egyből altattam!!!

Lehet "anya" hiány" is, hogy megébred éjjel a kiságyába és nem találja anyát. De ez is megoldódik idővel!

Aki még egy szobában alszik a szüleivel, meg lehet próbálni külön szobába tenni(mint én) bár ne csak 1 napig legyen ez kipróbálva! :-)


Ja!!! Én mai napig a mi ágyunkba altatom és amikor elalszik, akkor átviszem a szobájába!!! Nekünk ez bevált! Azért csináltam így az eleje óta, hogy ne az legyen, hogy én is a "kiságyába"-szobájába legyek, mikor elalszik...


Most ezek jutottak eszembe... :-)


Üdv Mindenkinek!


Enikő

14. Baby0309 (válaszként erre: 13. - Orsy27)
2011. jan. 18. 19:10

Hát gratulálok :-))))

Nálunk ez nem így működik. Kicsit elrontottam :)))

Egyedül elalvás.....hmmmmm,nem is álmodok róla!

13. Orsy27 (válaszként erre: 12. - Baby0309)
2011. jan. 18. 19:00
Szerintem nem szabad elalvás előtt játszani már. Nagyon ritkán nálunk is előfordult, és utána alig tudtuk letenni aludni. Túlpörgött. Nálunk este fürdés, vacsi, mese, énekelés, irány a kiságy, és este 8-fél9kor elalvás egyedül. :)
12. Baby0309 (válaszként erre: 9. - Orsy27)
2011. jan. 18. 10:17

De igen,a játék az az elalvás előtt szinte már rutin :))) Imád játszani,szinte követeli,legalább fél órát játszunk vele,én is és az apja is. De már bóbiskol ezerrel és akkor sem hajlandó elaludni,csak forgolódik,"dobálja" magát ide-oda,de a szeme már leragad.

Igen a tejpépet kipróbálom mindenképp vacsorára.

11. solmyr (válaszként erre: 6. - *Vinike*)
2011. jan. 18. 10:12

Ilyen nálunk is volt, jó sokáig.

Aztán egyszer csak elkezdett javulni a helyzet, de még most sem aludja át az éjszakát.

Az én reménységem, hogy nyáron oviba megy és ott kiélheti magát.


Nálunk tavasszal jön a tesó. :)

10. cumma1 (válaszként erre: 6. - *Vinike*)
2011. jan. 18. 10:12

Mi is 21.15-kor tettük le, 00.30-kor evett, aztán kelt 3.30-kor evett egy kicsit és azóta fent van :)

Azt csinálom újabban - bár a szívem szakad meg - hogy hagyom sírni. Látom hogy hulla fáradt a gyerek, de szinte küzd nehogy elaludjon :)

20 perc sírás után annyira elfárad, hogy egy kis simogatás és alszik. Ha a fenekét és a hátát simogatom azt nagyon szereti.

9. Orsy27 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. jan. 18. 10:12
Szia! Kislányomnál pont 9 hónaposan kezdődött az amit írsz, addig semmi gondunk nem volt. Mit értesz azon, hogy vacsizik rendes ételt? Nem lehet, hogy túlpörög alvás előtt? Játszani szeretne pl? A kiegészítő tápszer jó lehet, ha úgy érzed, hogy kevesebbet eszik esténként mint eddig. Én inkább tejpépet adnék fürdés előtt, fürdés után pedig a vacsit.
8. Baby0309 (válaszként erre: 5. - Solmyr)
2011. jan. 18. 10:11

Uhhh,igen sok ilyen gyerekről hallottam...valószínűleg mi sem ússzuk meg :)))

Na kipróbálom a tejpépet estére.

Bár akkor is cici kell neki elalváshoz. Igaz néha a cumi is elég. Meglátjuk...

7. Baby0309 (válaszként erre: 3. - Cumma1)
2011. jan. 18. 10:09

Igen és is sokat olvastam a mozgásfejlődésről,hogy azért nem akarnak aludni rendesen.

Csak aggódom kicsit,mert augusztusban jön a másik baba és jó lenne,ha addig legalább a Fiam nagyjából végig aludná az éjszakát :)

6. *Vinike* (válaszként erre: 4. - Baby0309)
2011. jan. 18. 10:09
A mai éjszaka úgy nézett ki,hogy negyed 10-kor elaludt,éjfélkor felébredt,és onnantól fél óránként kelt. Már nem számoltam hányszor.:SSS
2011. jan. 18. 10:07

Nem akarlak elkeseríteni, de az én fiam 2,5 éves és még mindig min. 2x kel éjszaka. És ez már jónak mondható.


Lehet, hogy a fogacskái jönnek és azért nyugtalan az éjszakája.

Próbáld meg esetleg azt is, hogy csak 1x alszik napközben. Hátha segít.

Gondolj arra is, hogy hamarosan járni és szaladni fog és jön a tavasz is. Akkor már biztosan jobban le tudja fárasztani magát.


Mi anno vacsorára vagy lefekvés előtt Jó éjszakát tejpépet adtunk neki simán vagy gyümölccsel mikor hogy.

4. Baby0309 (válaszként erre: 2. - *Vinike*)
2011. jan. 18. 10:06

Reméljük tapasztalt anyukáknak van tanácsa ilyen esetre :)))

Nekünk volt pár hét,amikor 3 hónapos volt,akkor szinte 8 órát végig aludt éjszaka,de aztán elmúlt és azóta minimum 2-3-szor felkel. Teát nem fogad el,csak cici kell neki,de abból meg nem jön úgy,mint régebben.

3. cumma1 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. jan. 18. 10:04

Mintha rólunk szólna ez a fórumtéma és az amiket leírtál. Mi 9 hónaposak múltunk és iszonyat mit össze nem kínlódunk az alvással. Én már nagyon sok mindent kipróbáltam de nem használ semmi.

Külön szobába költöztünk, a gyereket máshol altattuk nem a szobájába, szilárd kaja, tejpép, tápszer váltás, hálózsákba tettük, kivettük a hálózsákból és takaróval takartuk be, levettük a fűtést éjszakára 20 fokra, hol én altattam hol a férjem...

Azt mondják a fogzás és a mozgásfejlődés miatt van ez. Persze ezt mindenre rá lehet húzni.

Azt is mondták első gyerek szindróma :)

2011. jan. 18. 10:04
Nem tudok tanácsot adni,de ha Te rájössz a megoldásra,akkor oszd meg velem,mert én 13 hónapja nem aludtam végig egyetlen éjszakát sem!:(((
2011. jan. 18. 10:01

Sziasztok!

A nappali alvással(2-szer alszik)nincs gond,de este legalább 1-1,5 óra míg eltudom altatni. 9 óra körül hajlandó álmosságot mutatni :)))Eddig cicire aludt el,most is cicizik esténként is,de már nem úgy jön a tejcsi,ahogy kéne szerintem. Arra gondoltam,hogy valamilyen Jó éjszakát anyatej kiegészítő tápszert adnék neki lefekvés előtt,hátha mélyebben elalszik és nem kel fel 3-szor éjszaka. Bár éhes nem igen lehet,hisz vacsorázik rendes ételt. Nem tudom mitől lehet,hogy ilyen nyugtalan esete és éjszaka.

Szerintetek jó ötlet a kiegészítő tápszer vagy mást kéne csinálnom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook