Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idöskori problémák fórum

Idöskori problémák (beszélgetős fórum)

2017. jan. 13. 20:45
sok idős kori probléma a család,egyszerűen el hanyagolják az idős szülőket persze mindenki élje a saját életét de azért kellő figyelmességet és eltöltött időt kéne a szülőkre fordítani
2008. nov. 3. 14:41
Nagyon sok féle időskorú emberek vannak, sokan vannak akik irigyek a fiatalokra mert már ők öregek.Nem volt még 70 éves az a nagymama mikor a 9 éves unkájára kellet volna vigyázni 5-6 napot és kijenlentette, hogy ki nőttem a gyerek nevelésből. Hát szabad lett volna ilyet mondani?egy kilenc éves gyereket nem kell pelenkázni sőt még a segitségére lett volna!!!!
7. badonyimariaeva (válaszként erre: 2. - 53cc09e608)
2008. aug. 8. 20:37

"Az étkezésért fizettetnék , mert a kórháznak a véleményem szerint a gyógyítás a feladata , nem az étkeztetés ! Én úgysem eszem meg a kaját ha bent vagyok ! :))"



Ez egy kicsit durva!

Nem gondolod?

Ha már Te nem eszed meg a kórházi kaját,akkor más fizessen érte,mert neked beviszik!

És mi lesz,ha már neked sem lesz aki bevigye és pénzed sem lesz hogy vegyél kaját?

6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Winny)
2008. aug. 8. 20:25

Kedves winny!

Nem akarlak megbántani, de az, hogy valakinek 102 évesen vagy netán még 65-70 évesen tiszta tudata legyen az sajnos nem elhatározás kérdése!

Te még nem tudhatod, hogy 10 év, 2 év, vagy 6 hónap múlva milyen betegség támadja meg az agyadat, netán lebénulsz úgy, hogy esetleg pelenkázni kell!!!

Azt nem tudom, hogy hány éves vagy de, mint alább írod "veled egykorú és már nagyon öreg" ezt érdekesnek tartom!

Az idős korosztály pedig azért nincs a net-en mert (ha utána olvasol megláthatod) pl. a szövőgyárakban, nagyüzemekben, bányákban nem volt a gyártósorok vagy csillesorok mellett számítógép mint mondjuk ma, minden második sarkon kávézókban stb. Ez lenne a mai fiatalok feladata, netán "Önkéntes segítség"-e, hogy akik már idősebbek voltak és nem kerültek bele ebbe a fejlődésbe azoknak segítsenek! Erről elég sokat tudnék beszélgetni de nem akarom, hogy azt higgyétek, valakit is ki akarnék oktatni!

Üdvözöllek kedves Winny!

5. winny (válaszként erre: 1. - Évi75)
2008. jún. 23. 17:37

Szia

Az idős korosztály nincs a neten.Él a környezetemben is velem egykorú aki már nagyon öreg.

Szerintem ez gondolkodás kérdése.Ismerted Dénes Zsófiát? Író volt.104 évesen halt meg.

102 évesen riportot készítettek vele.Tiszta tudattal beszélt.Kezében a cigit forgatta mert már akkor sem volt szabad rágyújtani.

2007. nov. 23. 21:46
Sajnos valóban nagyon sok ember van, aki kihasználja őket. Anyósom is alíg tud menni, így a piacon leült, hogy megpihenjen. Odament hozzá egy zugárus, és addig tukmálta rá az áruját, amíg meg nem vette, csakhogy megszabaduljon tőle. Persze jó borsos áron megvágta anyósomat.
2007. okt. 26. 21:55

Néhány nappal ezelőtt voltam kiakadva: anyukám idős, rokkant; utat aszfaltoztak előtte. Minden házhoz csináltak kocsibeállót, az övéhez nem. Amikor kérte,hogy neki is, akkor a munkások körülröhögték,cinikusan:magának autója sincs, mit akar,mamika. Ő mondta,hogy jönnek majd a gyerekeim. Erre megvonták a vállukat,hogy úgyis elfogyott az anyag,csináljon, aki akar.

Telefonált, autóba ültünk. Azonnal lett anyag, kocsibeálló.

Milyen kiszolgáltatott életük van.... :(


És akkor nem is említettem a sok szélhámost,aki ilyen-olyan mesével próbál bejutni, pénzt kicsalni... :(

2007. okt. 26. 19:16
Sajnos a betegség az ami elkeserít ,de a betegségem már fiatal koromban is megvolt ! De egyébként én egy elég probléma mentes eset vagyok . Mert mikor halálos beteg voltam sem adtam meg magam ! :))) De a társadalom sokkal betegebb , elszomorít engem ,mert vannak a társadalomban olyan problémák amik egy csapásra megoldhatóak lennének ,de sajnos senki nem gondolkodik reálisan ,és emiatt erős viták alakulnak ki . A munkanélküliség ,sajnos én.. sok munkaajánlatot kapok , nem értem miért nincs másnak munkája ! Vagyis néha beszélek olyannal aki munkanélküli ,de Ő mereven ragaszkodik ahoz,hogy saját szakterületén dolgozzon !De ha abban a szakmában nem keresnek embert , beéri a munkanélküli segéllyel és különbőző segélyekért kuncsorog . A hiba ott van én sok mindent megtanultam ,mert soha nem tudhatom melyikre lesz szügségem ! A képzések mindig egyírányúak... Vannak szakmák amiknek az elsajátítása kb fél év ,de az iskola 4 éves ,ez szerintem elvesztegetett idő egyrészről , a máik részről meg iszonyú nagy költség ! És a poén ,ezekben a szakmákban hiány van !!!!!!A másik dolog a kórházi ellátás ! Egy dolog kell a kórházban ,ha bent vagyok ,egy nagyon jó orvosra !Legyen tisztaság és ellásanak megfelelően ,nem luxusnak megyek be hanem gyógyulni .Nem akarok tévétnézni ,hiszen beteg vagyok ,őrülök ha élek ! :) Az étkezésért fizettetnék ,mert a kórháznak a véleményem szerint a gyógyítás a feladata ,nem az étkeztetés ! Én úgysem eszem meg a kaját ha bent vagyok ! :)) De ha írsz kifejtem neked milyen hibákat találtam ami a társadalom teljes összeomlásához vezethet !
2007. szept. 4. 19:04

sziasztok!minden kedves idösebb tag társadalmi problémájára lennék kíváncsi.minden problémára. Bevallom,egy kicsit saját célra szeretném felhasználni, azaz, anyagot szeretnék gyüjteni egy társadalomismereti érettségi házi dolgozat elkészítéséhez.a címe: az öredeö társadalom problémái.

Kérlek benneteket, segítsetek!

Egyébként meg tanulni is lehetne belöle:mi vár a fiatalabb rétegre.legyen az betegség, munkanélküliség, család, bármi.köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook