Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagykorú gyerek utáni tartásdíj csökkentés visszamenőleg? Létezik ilyen? fórum

Nagykorú gyerek utáni tartásdíj csökkentés visszamenőleg? Létezik ilyen? (tudásbázis kérdés)

6. violamama (válaszként erre: 5. - Cynnia)
2011. jan. 18. 11:18
itt még papíron is bizonyítani lehet hogy csak a nyugdíja majdnem 300e-ft és akkor még mellette dolgozik. Komolyan mondom felháborító, bár fellebbeznek de mire újra tárgyalás lesz addigra talán elvesztik a lakást, mert nem tudják fizetni a részleteket. És ez őt egyáltalán nem zavarja, hanem még saját magát sajnáltatja.
2011. jan. 18. 09:44

Nálunk is ez történt.(az én gyerekeim kiskorúak)

Visszamenőlegesen is kérheti a csökkentést,a kereset benyújtásának időpontja előtti 6 hónapra:-(

Nálunk az a tipikus helyzet van,amikor nem lehet bizonyítani a bíróság előtt,hogy nem annyi a tényleges jövedelme,mint amennyit papíron kap az apa:-(

4. violamama (válaszként erre: 3. - 6b08b99072)
2011. jan. 17. 20:28
aha akkor itt a csavar de azért ez nekem elég morbid. az egyiknek tényleg kennyérre se tellik a másiknak autó meg egybek és neki dönt a bíróság, ilyet ez is csak Mo. lehet :(
2011. jan. 17. 20:01
én úgy tudom, hogy visszamenőleg nem csökkenthetik, de ha beadta pl tavaly februárban, döntés viszont csak decemberben született, akkor a benyújtás dátumát veszik figyelembe, szóval igen, ily' formán visszamenőlegesen is csökkenthető.
2011. jan. 17. 19:47
a helyzet a következő. Ismerős szülők elváltak anyánál maradt a nagykorú gyerek aki főiskolán tanul, anyának nincs munkahelye, lány suli mellett hétévégente dolgozik. Apa nyugdíjas nagyon jó nyugdijjal mellette dolgozik hivatalosan. A nyugdíjából vonják a tratásdíjat, de mivel bejött a válság sok lett az autó és lakás törlesztő részlet, ezért kérte a bíróságon a tartdíj csökkentését, le is vitték és vissazmenőleg úgy hogy amit eddig kifizetett azt úgy veszik mintha túl fizetett volna és ezért nem kell utalnia semmit. Létezik?
2011. jan. 17. 19:44
Nagykorú gyerek utáni tartásdíj csökkentés visszamenőleg? Létezik ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook