FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Nagykorú gyerek utáni tartásdíj csökkentés visszamenőleg? Létezik ilyen?

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

6. violamama2011-01-18 11:18
itt még papíron is bizonyítani lehet hogy csak a nyugdíja majdnem 300e-ft és akkor még mellette dolgozik. Komolyan mondom felháborító, bár fellebbeznek de mire újra tárgyalás lesz addigra talán elvesztik a lakást, mert nem tudják fizetni a részleteket. És ez őt egyáltalán nem zavarja, hanem még saját magát sajnáltatja.
(válasz cynnia 5. hozzászólására)

5. cynnia2011-01-18 09:44
Nálunk is ez történt.(az én gyerekeim kiskorúak)
Visszamenőlegesen is kérheti a csökkentést,a kereset benyújtásának időpontja előtti 6 hónapra:-(
Nálunk az a tipikus helyzet van,amikor nem lehet bizonyítani a bíróság előtt,hogy nem annyi a tényleges jövedelme,mint amennyit papíron kap az apa:-(

4. violamama2011-01-17 20:28
aha akkor itt a csavar de azért ez nekem elég morbid. az egyiknek tényleg kennyérre se tellik a másiknak autó meg egybek és neki dönt a bíróság, ilyet ez is csak Mo. lehet :(
(válasz Szuszáá 3. hozzászólására)

3. Szuszáá2011-01-17 20:01
én úgy tudom, hogy visszamenőleg nem csökkenthetik, de ha beadta pl tavaly februárban, döntés viszont csak decemberben született, akkor a benyújtás dátumát veszik figyelembe, szóval igen, ily' formán visszamenőlegesen is csökkenthető.

2. violamama2011-01-17 19:47
a helyzet a következő. Ismerős szülők elváltak anyánál maradt a nagykorú gyerek aki főiskolán tanul, anyának nincs munkahelye, lány suli mellett hétévégente dolgozik. Apa nyugdíjas nagyon jó nyugdijjal mellette dolgozik hivatalosan. A nyugdíjából vonják a tratásdíjat, de mivel bejött a válság sok lett az autó és lakás törlesztő részlet, ezért kérte a bíróságon a tartdíj csökkentését, le is vitték és vissazmenőleg úgy hogy amit eddig kifizetett azt úgy veszik mintha túl fizetett volna és ezért nem kell utalnia semmit. Létezik?

1. violamama2011-01-17 19:44
Nagykorú gyerek utáni tartásdíj csökkentés visszamenőleg? Létezik ilyen?