Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Véleményetekre lennék kíváncsi, kinek milyen volt epidurálisan szülni fórum

Véleményetekre lennék kíváncsi, kinek milyen volt epidurálisan szülni (beszélgetős fórum)


1 2
36. Kismanó86 (válaszként erre: 35. - Misz)
2011. jan. 21. 12:44
Igen, azt hiszem tudományosan így helytálló. :-)
35. misz (válaszként erre: 34. - Kismanó86)
2011. jan. 20. 21:04

Nincs feltétlenül tévedés. A császárt ugyanis lehet és szokták is spinális is és epidurális érzéstelenítésben is végezni.

Általában a sima szülésnek induló és császárral végződő szülés szokott EDA-s lenni, ha már a vajúdás alatt beszúrták. Ugyanis újabb adagok beadásával lehet hosszabbítani a hatást a műtét végéig.

Aki pedig nem kapott EDA-t a vajúdás alatt, vagy programozott, esetleg vészhelyzetes császárnál használják a spinális érzéstelenítést, mert az gyorsabban hat.


Egyébként az EDA-nál egy tű segítségével csövet vezetnek a be, amit végigvezetnek a háton és bármikor adható új adag szer. Ezzel lehet járkálni, mert csak a fájdalmat iktatja ki.

A spinálisnál egy injekció az egész, és nem tud járni az ember, amíg hat.

2011. jan. 20. 20:37

Sziasztok!

Szerintem van egy pici tárgyi tévedés, de javítsatok ki, ha tévedek. Amit a császárosok kapnak az a spinális érzéstelenítés, és ugye nem lehet felkelni utána.

Én epidurálist kértem, jó néhány óra vajúdás után. Maga ahogy beszúrták, nem fájt, csak az, hogy közben fájásaim voltak és mozdulatlannak kellett maradnom.

A fájdalom teljesen elmúlt tőle, de azt a bizonyos "kakilási ingert" éreztem. Éreztem a gátmetszést és a varrást is, nem nem volt vészes.

Utána egyből fel is kelhettem ... volna, de szédültem. Így átgurítottak a megfigyelőbe, ott két órát feküdtem, majd zuhanyozhattam.

33. golyó68 (válaszként erre: 32. - Gyöngyszemü)
2011. jan. 19. 14:23

Nem tudom mi a szokás manapság, de úgy látom 20 év alatt nemhogy előrelépés lett volna ezen a téren, hanem más és más szokás van divatban a kórházakban! 20 éve császárral szültem az első fiamat, alig használtak akkoriban epidurális érzéstelenítést, de megkérdezték, hogy azt kérem-e, vagy altatást? Az elsőt választottam, és nem bántam meg! Délelőtt 11-kor kaptam, este 6-kor mondták az intenzíven, hogy ha jól érzem magam keljek föl, és menjek a mosdóhoz, de addig sem írták elő a szigorú fekvést, sőt azt mondták minél hamarabb felkelek, annál hamarabb jobb! Nem volt fejfájás, és nem is riogattak ezzel! Számomra érthetetlen ami most folyik néhány kórházban! Csak sajnálni tudom, hogy ennyire nem kaptok korrekt tájékoztatás, és egymást ijesztgetitek, a saját rossz tapasztalatotokkal!!

Azt mondom minden anyuka hagyatkozzon a saját érzéseire, és annak megfelelően döntsön a kellő pillanatban! Biztosan jó döntést fogtok hozni, csak bízzatok magatokban, rajtatok múlik nagyrészt hogyan zajlanak az események! Pozitív gondolatok, pozitív hozzáállás! ezek a legfontosabbak!

32. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - 171925f409)
2011. jan. 19. 13:46

De kell ennyit feküdni, és inni. Kaptam egy kancsó teát, és egy nemtudom gumicsövet, vagy olyan hosszú szívószálat, hogy még véletlenűl se emeljem meg a fejem! mert akkor visszafolyik a gerincbe szúrás miatt a folyadék, azthiszem az agyat körülvevő víz.. (lehet nempon így van én így emlékszem) és azért fog fájni a fej! Nekem is a mellettem lévő csaj nembírt magával, izgett mozgott, bevolt sózva, másnap iszonyú fejfájása lett, így visszakellett vinni a műtőbe és újra kellett szúrni hogy megszünjön a nyomás....

Nálunk a Szent Margitba így volt!

Ha mindezt betartjuk nem lesz gond!

Nálunk tettek a hasunkra műtét után homok zsákot, van ahol még azt sem tesznek, kórháza válogatja.

31. misz (válaszként erre: 30. - Cumma1)
2011. jan. 19. 11:49

Na ez lehet. Én csak 1 adagot kaptam. 14.40-kor kaptam meg az EDA-t és 15.45-re meg lett a kisfiam.


A fogadott dokim nem tudott bejönni (a fiam 4 héttel hamarabb indult útnak, ő meg külföldön volt), és aki helyette volt egy szadista hajlamú ember. Hiába mondtam, miért kérem, a szülésznő is hiába hívogatta, hogy adják be mart baj lesz. Amíg el nem ájultam, nem volt hajlandó, mert szerinte ez nem kívánságműsor.

Pedig a kórházam álláspontja szerint bárki bármikor kérheti, ha nincs konkrét orvosi ellen javallata. Jó előre megkérdeztem, de ez sem érdekelte.

30. cumma1 (válaszként erre: 29. - Misz)
2011. jan. 18. 20:58
2 óra? A barátnőm nyíregyházán szült, neki 10 óra volt.. lehet dózistól is függ!?
29. misz (válaszként erre: 25. - Cumma1)
2011. jan. 18. 20:50

Ez érdekes, mert én 2 órát feküdtem és utána simán felkeltettek és nem volt semmi ilyen problémám.


Hallottam olyat is, hogy sokat kell inni a fejfájás elkerülésére, de nekem ezt se mondták.


Lehet csak szerencsés vagyok, de nálam semmilyen mellékhatás nem volt. Csak pozitívan tudok az EDA-ra gondolni.

28. 171925f409 (válaszként erre: 27. - Misz)
2011. jan. 18. 20:49
Köszi:)
27. misz (válaszként erre: 21. - 171925f409)
2011. jan. 18. 20:47

Ezt dokija, kórháza válogatja. Én már 4 hetes kismamaként tudtam, hogy kérni fogom egy betegségem miatt. A dokival olyan 30 hetesen beszéltem erről. De a barátnőm -aki biztos volt abban, hogy totál természetesen és beavatkozás nélkül szeretne szülni- a szülőágyon gondolta meg magát. Már 6 órája voltak 5 perces fájásai és egyszerűen nem bírta tovább. Megkapta és ő is megváltásként élte meg.


Szóval a dokidat kell erről megkérdezni, hogy náluk és ő hogy szokta.

26. 171925f409 (válaszként erre: 25. - Cumma1)
2011. jan. 18. 17:50
Húú akkor biztos van ebben igazság ráfogok majd kérdezni a dokira ha esetleg ezt nem fogják mondani
25. cumma1 (válaszként erre: 24. - 171925f409)
2011. jan. 18. 17:42
A veszprémi kórházban 12 órát kell mozdulatlanul végigfeküdni az őrzőben. Ha emelgeted a fejed, utána hetekig migrénszerű erős fejfájással kell megküzdeni. Az én szobatársam sem fogadott szót a dokinak, és a 4 napot amit bent töltöttem vele egy szobában végignyivákolta. Az agyamra ment. A fájdalomtól nem tudott szoptatni.... gyógyszert nem vehetett be.
24. 171925f409 (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2011. jan. 18. 17:33
Én is úgy tudom, hogy órákig mozdulatlanul kell feküdni majd utána mert ha nem borzalmas fejfájás lehet utána de sokan azt írták hogy nem kell ennyit feküdni nem is értem most akkor hogy van ez:((
23. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - 171925f409)
2011. jan. 18. 14:41
Én császárral szültem epivel, de másnap reggelig szinte mozdulatlanúl, vagyis fej emelgetése nélkül, kellett feküdni! Du 1-től másnap reggeleig. Jó volt semmi fájdalom, csak ajánlani tudom. Bár amikor beadják nem kellemes, nem fáj, csak fura... :-(
2011. jan. 18. 14:22

Nekem indították a szülést, és amikor már igen rosszul voltam, akkor szóltak, hogy ha akarok, akkor most kérhetek EDÁt. Akartam :D

Nekem mondjuk maradt fájdalom mellette is, de azt mondták, hogy mivel keskeny a csípóm, ezért a baba feje feszíti és ezt érzem, ez ellen nem tudnak semmit adni. A tolófájás fura, hullámzó érzés volt a hasamban, mondtam a páromnak, hogy keressen valakit és szóljon, hogy tolnom kell. Nem tudom, honnan tudtam azonosítani, első baba volt, de tudtam. Sem a gátmetszést, sem a varrást, sem az utána következőket nem éreztem, ahogy kint volt a baba megszűnt minden fájdalom. Most várom a másodikat, ha egy mód van rá, akkor kérek EDÁt vele is.

21. 171925f409 (válaszként erre: 19. - Mkjudit)
2011. jan. 18. 13:59
Akkor ezt elég a szülésnél eldönteni hogy kérek e- majd epit nem kell még a terhesség elején ezt megbeszélni a dokival?
20. mkjudit (válaszként erre: 19. - Mkjudit)
2011. jan. 18. 13:57
1,5 óra alatt
2011. jan. 18. 13:57
10 óra vajúdás után kértem gerincérzéstelenítést,olyan önkívületi állapotban már,hogy arra sem emlékszem hogyan írtam alá a papírt.Amikor az orvos szólt,hogy mikor beadja ne mozogjak,nehogy rossz helyre szúrjon,meg voltam rémülve mert alig tudtam magam tartani a fájdalomtól. A férjem fogott le.A beadás után néhány pillanattal úgy éreztem,hogy újjá születtem. Onnan kezdve mosolyogva szültem,fájdalmat semmit csak a nyomási ingert éreztem.Nekem megváltás volt. A második babámat 1,5 alatt megszültem érzéstelenítés nélkül.Nagyszerű érzés volt. Majd ott eldől,hogy kell-e vagy sem.
18. 171925f409 (válaszként erre: 17. - Cumma1)
2011. jan. 18. 10:02
:))
17. cumma1 (válaszként erre: 16. - 171925f409)
2011. jan. 18. 09:58

Ha természetes úton szülnék akkor is kérnék, ha lehet. A veszprémi kórházba is most akarják bevezetni, hogy aki kér kaphasson természetes szülésnél epidurálist.

Különböző a fájdalomküszöbünk. Ne foglalkozz mások véleményével, koncentrálj a babádra. Ha ez téged megnyugtat akkor kérd, ha félsz, parázol azt megérzi a kicsi.

16. 171925f409 (válaszként erre: 15. - Cumma1)
2011. jan. 18. 09:49
Igen kedvet kaptam ehhez a szülés formához:)Nagyon nagyon félek a szülési fájdalomtól meg a varrástól már most is kiráz a hideg ha rá gondolok:(
15. cumma1 (válaszként erre: 1. - 171925f409)
2011. jan. 18. 09:40
Császárral szültem, kaptam epidurális érzéstelenítést. Először egy kis lidokain injekciót, majd utána jön az epi. Nem fájt, ugyanolyan mint egy normális szuri. Ne félj tőle! A köv. babánk is csaszis lesz - sajnos - így biztos fogok kapni megint. Sokkal jobban rá tudsz koncentrálni a babára, kevesebb fájdalom, több szebb élmény!
14. fd73be4c06 (válaszként erre: 7. - 171925f409)
2011. jan. 17. 23:28
dehogynem!!! éreztem, hogy nyomnom kell, de fájdalmat nem éreztem. még a varrásnál sem.
13. misz
2011. jan. 17. 23:10

Én kaptam EDA-t és nekem maga volt a megváltás!!! Minden fájást érzékeltem ezután is, de úgy, hogy nem fájt. Nagyon furcsa volt, nem tudom jobban elmagyarázni.

Nekem a tolófájások alatt is hatott még, így a kitolásnál maximálisan tudtam a babára figyelni. Éreztem mikor jön és meddig tart a fájás, tudtam mikor kell nyomni. A 3. fájással meg is született a kisfiam. Minden pillanatra emlékszem, éreztem, ahogy feszíti a gátam a buksija, éreztem, ahogy kicsusszant a kis teste. Elmondhatatlan érzés volt! És mindez úgy, hogy egyáltalán nem fájt semmi!! Csodálatos volt! :)

Nem éreztem a méhűri betapintást, nem éreztem a varrást sem. Utána sem volt semmi mellékhatás. Örülök, hogy kaptam. Ha még szülnék, biztosan ragaszkodnék az EDÁ-hoz megint.


És még egy gondolat: Mindenki a legjobbat szeretné a babájának. És mindenki maga ismeri saját magát. Ha úgy érzi azzal segít, ha EDA-t, kap, kérjen.

Legyen teljesen beavatkozás nélküli a szülés, legyen EDA-s, legyen császár. A lényegen nem változtat. Életet adunk a Gyermekünknek, akit imádunk, és CSAK ez számít.

Nem vagyunk egyformák és nem kell egyformán gondolkodnunk. Nincs jó és rossz hozzáállás, mert mindenkinek más a jó. Az a lényeg szeressük a kis Csodánkat. :)


Minden szépet és jót kívánok! :)

2011. jan. 17. 18:19
Látom sok pozitív vélemény született ennek örülök mivel én nagyon félek már most így a szülés gondolatától is:))
11. babszibobó (válaszként erre: 10. - 171925f409)
2011. jan. 17. 18:16

2 óra a megőrző, még a szülőszobán ez epivel és anélkül is megvan...

Epivel 15:10 kor Született meg a fiam és már 19 órakor zuhanyoztam!

10. 171925f409 (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2011. jan. 17. 18:10
És igaz az, hogy epinél órákig majd nem kelhetsz fel?
9. babszibobó (válaszként erre: 5. - 171925f409)
2011. jan. 17. 18:09
Természetesen, ha a szülésnek már a végső szakasza nagyon közel vagy a tágulás olyan mértékű, hogy akár a kitolási szakasz következhet már nem adják be!
8. babszibobó (válaszként erre: 7. - 171925f409)
2011. jan. 17. 18:08
Én éreztem mikor kell nyomni, csak nem fájdalomként, hanem ingerként...A varrást éreztem :-( A méhlepény "születésénél" az epivel és anélkül sem éreztem semmit, csak egy kis ingert!
7. 171925f409 (válaszként erre: 6. - Fd73be4c06)
2011. jan. 17. 17:37
És tényleg nem érezted mikor kell nyomni?És a varrást meg a méh kitakarítást érezted?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook