Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki masszíroz leírna egy pár technikát, hogy csinálja, hogy ne fáradjon annyira ki a masszázsba? fórum

Aki masszíroz leírna egy pár technikát, hogy csinálja, hogy ne fáradjon annyira ki a masszázsba? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 21. 02:47
Én is tanultam masszázst. Attól is kifáradhat az ember, ha átveszed a páciens negatív energiáját. Kezelés előtt érdemes fénnyel bevonni magad és akár a kezelt embert is gondolatban. Levéd.
7. Atiz777 (válaszként erre: 6. - Mamcuka)
2011. jan. 16. 08:52
Koszonom szepen.
6. mamcuka (válaszként erre: 1. - Atiz777)
2011. jan. 15. 21:02
Szia! Én masszőr vagyok. A lényeg, hogy laza csuklóval masszírozz és váltogasd a fogássorozatokat, ezek alatt mindig tudod pihentetni a kezed is egy kicsit. A helyes testtartásra is ügyelj.( mindig egyenes háttal, lábkitámasztással ellensúlyozd a kifejtett erőt.) Nem tudom milyen masszázst akarsz csinálni, de ezek a fogások mindegyikre alkalmazhatóak ált. 1,- szorítsd ökölbe a kezeidet, tedd össze, és a ,,bütykeiddel" az egész karod igénybevételével, de a csuklód laza forgatásával kis körkörös mozdulatokkal masszírozd a gerinc melletti izmot a háton alulról felfelé.2,- Utána ugyanezen a ponton ujjaidat tedd olyan helyzetbe mintha valami rudat fognál, majd a kezeidet ebben a helyzetben tartva felváltva fentről lefele húzd a gerinc melletti izmot rövid szakaszonként , jobb ,bal, jobb bal. 3.-utána még mindig ezt a területet, a hüvelykujjaddal váltott kézzel ,,elhúzogatod a gerinctől az izmot.Mikor combot, bicepszet, vádlit masszírozol, akkor pedig nagyobb izomterületet fogsz be, és gyúró mozdulatokkal masszírozol. Nem tudom sajnos leírni az összes fogást, mert az nagyon hosszúra nyúlna, és lehet hogy ez így nem is volt olyan egyértelműen érthető. A lényeg, hogy ne használd az egész tested erőkifejtésre, hanem próbálj rájönni a különböző számodra kényelmes technikai fogásokra. De írd be a google-ba hogy masszázs technikai fogások videója és találni fogsz.
5. lully (válaszként erre: 4. - Atiz777)
2011. jan. 15. 20:57

Szia! Attől függ, mit masszírozol.

Pl. ha nyakat masszírozol, csak az ujjaidat használd, egy kar masszírozásnál elég neked is csak a karodat használni, viszont hát, test, lábnál vesd be magad és soha ne állj egy helyben!

2011. jan. 15. 20:07
Koszonom a valaszokat.
2011. jan. 15. 19:59
én maszsőr vagyok, és az a lényeg, h ne a csuklóból maszírozzál, hanem az egéész testeddel
2011. jan. 15. 19:38

Szia! :)))

Én nem vagyok hivatásos masszőr! :D De, én úgy szoktam a férjem, hogy nem az ujjaimmal masszírozom, hanem az alkarommal, csuklómmal, úgy lehet akár 45 percigi! :)))

2011. jan. 15. 19:35
Sziasztok! Aki massziroz leirna egy par tehnikat;hogy csinalja, hogy ne faradjon annyira ki a masszazsba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook