Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valaki segítsen!! Barna szinü a gyerek nyelve ! fórum

Valaki segítsen!! Barna szinü a gyerek nyelve ! (beszélgetős fórum)


2011. jan. 16. 15:13
Köszönöm a segítséget.De ezeket én is olvasta.
2011. jan. 15. 18:30
Bocsi, ha hülyeséget raktam, be, de én ezeket találtam róla.
2011. jan. 15. 18:29

"Szőrnyelv"

Tünetek: A nyelv barna vagy barnásfekete színű. A kórkép lényege: a papillák túlburjánzása és rendellenes előemelkedése. A gomba által okozott elváltozás nem veszélyes és nem jár fájdalommal, de viszkető érzést kelthet a megnagyobbodott papillák szájpadhoz dörzsölődése miatt.Okok: A betegség hátterében láz, csökkent nyálelválasztás, túlzásba vitt szájvízhasználat, dohányzás, spontán vagy túlzott antibiotikum-kezelés, esetleg gombás fertőzés állhat. A nagy dózisú antibiotikum megzavarja a száj belsejének biológiai egyensúlyát, és ezzel kedvező téptalajt biztosít a kórokozó gombák megtelepedéséhez.Kezelés: A tünetek általában maguktól megszűnnek. Mindig az okot kell kezelni, pl. gombás fertőzésnél gombaellenes szerek használhatók, amelyekkel naponta többször kell a nyelvet bedörzsölni.

2011. jan. 15. 18:28
Ezt orvos válasz oldalon találtam. De Mancikának is igaza van.
2011. jan. 15. 18:27
A nyelvet sokféle anyag elszínezheti. Gyógyszer is, étel-ital is. Ha az ízlelő bimbók fokozottan szarúsodnak / néha van ilyen / akkor a szarúréteget könnyen elszínezi az étel. Régebben a Tetran tabletta szedők körében volt gyakori, de cigaretta, kávé, kakaó, cola is előidézheti. Barna szőrös nyelvnek hívjuk. Nem betegség, magától elmúlik.
2011. jan. 15. 18:27
Szia,én úgy tudom az valamilyen gombás fertőzéstől lehet,de lehet,hogy hülyeséget írok.
2011. jan. 15. 18:24

Volt e már valakinek ilyen tapasztalata hogy barnás elszíneződés van a gyereke nyelvén????

A nyelve eleje és a szélei tiszta de a közepétől hátrafelé barna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook