Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek fontos utazni, kirándulni? fórum

Szerintetek fontos utazni, kirándulni? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 19. 19:23
de jó
32. anyucika3 (válaszként erre: 31. - Andika751)
2011. jan. 19. 19:19

Kicsit délebbre.

Igen,sajnos itthon is ilyen árak vannak,ezért írtam,hogy szerintem a külföldi nyaralás sem nagyon drágább mint itthon.És mégis csak tengerpart.Nem mintha nálunk nem lennének gyönyörű helyek,de én mi imádjuk a tengert.Úgy szoktunk menni,hogy lemegyünk opátia környékéig,(ami ugyebár a miénk volt a múltban)és ott eltöltünk 1-2 éjszakát,aztán tovább megyünk.Gyerek koromból nagyon szép emlékeim vannak arról a környékről,és most is szeretem,nagyon szép.

31. andika751 (válaszként erre: 27. - Anyucika3)
2011. jan. 19. 18:33

sziasztok!


de jó is volna elmenni a tengerhez, én tegnap néztem a balatoni apartmanokat minimum ár, amit találtam 4 főre 10.000 ft/éj, tehát, ha egy hétre számolom 60.000 ft csak a szállás, akkor a benzin oda -vissza+ ott 20.000 ft, ehhez a belépők, kaja (mondjuk abból nem csinálok nagy ügyet, viszünk itthonról előre), szóval költőpénz, akkor minimum 100.000 Ft.


Ehhez képest a tengerpart 10 napra ahogy írod nem volt sok.


Idén merre szeretnétek menni?

30. Talian35 (válaszként erre: 29. - Huldra)
2011. jan. 19. 13:05
Én mondjuk ilyet sosem vállaltam be :-))) Pedig szeretem a kalandot, de ez nekem már túl nomád :-)
29. Huldra
2011. jan. 19. 13:01
50%-os diákjeggyel, sátorral, hálózsákkal és tartóskenyérrel és májkrémkonzervvel hódítottuk meg nyaranta az országot.
28. Talian35 (válaszként erre: 25. - Andika751)
2011. jan. 19. 12:51

Szia! gyerekként mi sem voltunk eleresztve, de a szüleim főleg apukám imádott menni igy azért még a nagyon "vörös" rendszerben is eljutottunk háromévente külföldre. Veled ellentétben én nem gürcöltem lakásért, tanultam, mellette is dolgoztam (akkori bérekhez viszonyitva már nagyon jól, szüleimmel laktam, nem volt sok kiadás) igy maradt nyaralásra is mindig szerencsére. Sulik után is sokat melóztam persze én szerencsés voltam, mert külföldre kerültem, 3-4 hónap szabim volt, igy jutott idő meg pénz is, meg tettem is el (persze ekkor még család nélkül).

Megmondom őszintén nekem Mo-on nem sok jó tapasztalatom volt, bár azóta biztos sokat változott a helyzet de többnyire külföldre mentem ha mentem. Itthon valahogy mindig próbáltak becsapni persze én rögtön észreveszem, aztán meg örüljenek ha már nem látnak :-))

Ráadásul nem feltétlenül drágább a külföld ha okosan körültekintően szervezi az ember!

27. anyucika3 (válaszként erre: 26. - Andika751)
2011. jan. 19. 09:01

Szia!


Én itt vagyok.

Szerintem,ha nyaralni akarunk,az külföldön sem sokkal drágább mint itthon.Persze nem első osztályú borsos árú helyekre gondolok.Barátnőmék tavaly 4-en nyaraltak horvátba(valahol bibione körül)asszem apartmant béreltek,kb olyan 160-180-ból jött nekik ki cakk-pakk.Ebben utazás,szállás,étel,ital szórakozás,minden benne volt.Ha jól tudom ez 10 nap volt.Mi már a 6-ik éve,hogy nem voltunk ott(mi is arra a környékre jártunk),így saját tapasztalatom most nincs.

Spórolás:Én úgy szoktam a pénzt a kirándulásokra szórakozásra strandolásra össze rakni,hogy minden hónapban különítek el.Mondjuk amúgy is olyan kuporgatós fajta vagyok,raktározok mint a hörcsög:-))De szerintem ezt egy nőnek kell is,nekem mindig van dugipénzem,amiről elvileg a férjem sem tud,gyakorlatban igen.Csak azt nem szoktam az orrára kötni,hogy mikor mennyi:-))

Ezekből veszek általában ajándékot,ha megszorulok akkor mást is,szóval az olyan költségekre van,amik nincsenek beszámítva a havi kiadásokba.Persze amíg abból jut,addig ehhez nem nyúlok.

2011. jan. 19. 06:01

Jó reggelt!


Nincs senki?...kár...

2011. jan. 18. 06:10

én 24 éves koromig tanultak, akkor nem tudtam sehova menni, mert örültem, hogy a szüleim az iskolát ki bírják fizetni, után elkezdtem dolgozni, és kellett a pénz, hogy tudjunk lakást venni, mivel szerettem volna családot stb., lehet, hogy mehettünk volna többet , de íg legalább már kialakult a normális életkörülményeink, nincs sok lakáshitelünk sem (szerencsére nem svájci frank)


Eddig kétszer voltam görögországban, egyszer ballagásomra kértem azt a szüleimtől, a másikat a férjem, akkor még nyári munkából gyűjtötte össze és úgy mentünk el, még mindig nagyon szívesen gondolok vissza rá.


Utána évekig csak tanultam, sehova nem mentem, majd két szülés között, voltam egy pár helyen (Eger-Mátra-Börzsöny-Nyíregyháza: Állatpark), de nekem ezek is nagyon élvezetesek voltak.


4,5 éve viszont sehol nem voltunk, most 3,5 éves a kicsi, úgyhogy én is úgy vagyok vele, hogy az idén össze kell gyűjteni rá.


Ti hogyan spóroltok rá? Szerintetek mennyiből jön ki egy magyarországi nyaralás minimum ár? mondjuk egy olyan 4-5 nap?


gondolkoztam tengerparton is , de fogalmam sincs merre, horvátország autóval? drága?


vagy esetleg Olasz? ki tud segíteni? várom az ötleteket? Élményeket!


szép napot mindenkinek!

24. anyucika3 (válaszként erre: 21. - Andika751)
2011. jan. 17. 22:37
Hát igen,szerintem vagyunk ezzel még páran,hogy mindig van hova tenni azt a francos pénzt,mindig lenne más helye is.De mi úgy vagyunk vele,hogy ha csak akkor mennénk amikor már teljesen tehermentesek leszünk,nem lesz hitelünk,arra szinte felnőnének a gyerekeink úgy,hogy semmit nem láttak az országunkból a világból.Meg hát kell a kikapcsolódás mindannyiunknak,kellenek a közös élmények.A költségesebb kirándulásokat nyaralásokat sajna ritkán engedjük meg magunknak mi is.De enni inni itthon is kell,persze azt nem mondom,hogy ezen felül nem kerül semmibe,de lehet szórakozni pénz szórás nélkül is ha muszáj.Viszont idén akkor is nyaralunk legalább 2 hetet tengerparton,ha a fene fenét eszik is:)))
23. Talian35 (válaszként erre: 22. - Andika751)
2011. jan. 17. 17:17
Sokfele :-) Igen már van családom de mi gyerekekkel is utazunk évi 2-3 alkalommal, 1 sielés, 2 nyaralás, meg kettesben. Sajnos azonban tudom hogy kevés mo-i fizetés mellett lehet utazgatni :-( Én sokat dolgoztam külföldön, úgyhogy lakásvétel helyett elutaztam az árát, de nem bántam meg :-)) Viszont azért jó ha még gyerek előtt (ha nincs) eljut az ember olyan helyekre ahova gyerekkel macerásabb (Európán kivül). Arra még nem vállalkoznék, majd ha nagyobbak lesznek akkorra tervezzük.
22. andika751 (válaszként erre: 18. - Talian35)
2011. jan. 17. 16:56

én is nagyon vágyok rá, most van úgy, hogy végre mindketten dolgozunk, teljesen átlagos bérrel (közszféra), házunk már van, az autónk pár hónap múlva hitelmentes lesz, így arra gondoltam, hogy most már 35 évesen ideje lenne elindulni.


te merre jártál? családos vagy?

21. andika751 (válaszként erre: 16. - Anyucika3)
2011. jan. 17. 16:54
azon egyszerű oknál fogva nem mentünk, mert nem volt rá pénzünk, ami ingyen volt itt a városban, körös-part, liget oda mentünk fürödni, sétálni.
20. 04e95f637a (válaszként erre: 11. - Andika751)
2011. jan. 16. 15:49

Nézd,én is ebben nőttem fel!Mindig a kaja,meg a lakás volt a fontos!Az is,de az élményt egyik sem tudja pótolni! :)

Én azt mondom,menj ha tudsz,pláne ha kedved is van!Sosem hagyok ki egy alkalmat sem,ha mehetek! :)

19. Talian35 (válaszként erre: 11. - Andika751)
2011. jan. 16. 15:47

Hú ez nagyon hülyeség sztem. Ismerek olyat akik lakótelepen nőttek fel de iszonyú sokat mentek külföldön is, belföldön is. Kinek mi a fontos.

Nekem az utazás lényegesen fontosabb mint a legújabb plazmatévé, úgyhogy a tévém 15 éves, a házunk sem tegnap épült de belül új, szóval én inkább utazom! :-) Hidd el megéri!

18. Talian35 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. jan. 16. 15:44

Az utazás a mindenem :-)))


Minden pénzem ebbe ölöm, de megéri :-) Az élményeket soha senki nem veheti el tőlem! ;-)

17. spinneli (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. jan. 16. 10:47

Számunkra fontos, szeretünk kimozdulni, új tájakkal megismerkedni...országon belül és kivül is.

Nincs különösebb nagyon preferált hely, bárhova szívesen elutrazunk.

16. anyucika3 (válaszként erre: 15. - Andika751)
2011. jan. 16. 10:32
Mi Bp-en lakunk.A Balatont és környékét szeretjük a legjobban.Autópályán 1-2 óra alatt bárhol ott vagyunk.Mondjuk a mi gyerekeink hozzá vannak szokva az utazáshoz,nagyszülőkhöz is 4 óra alatt érünk oda.Ha nem akarunk messze menni,akkor itt a környéken kirándulunk.Igazából nem is csak a hely a fontos,hanem a kikapcsolódás feltöltődés.Nyáron ha az idő engedi főleg strandokra megyünk,a gyerekek imádják a vizet,és ott tényleg pihenni lehet.Berény pl nagyon alkalmas kicsi gyerekekkel,mert sekély a víz.Nem drága,viszünk piknik kosarat hűtőtáskát,délután meg lángosozunk,kolbászt hambit eszünk.Így olcsó is viszonylag.Ti miért nem tudtatok menni gyes alatt sehova?A gyerekeknek kell az élmény szerintem,és nekünk is.
15. andika751 (válaszként erre: 14. - Anyucika3)
2011. jan. 16. 08:03

merre kirándultok?


mi Békés megyében lakunk, így erre hegy nincs, kb. 2,5 óra mire hegyet látunk.

2011. jan. 15. 21:30
Mi a szüleimmel gyerek koromban sokat kirándultunk,és minden nyáron 2x2 hetet nyaraltunk.Általában a balcsin,néha egyik tengerpart volt.Sajnos most már ritkán tudunk menni nyaralni,de nyáron szinte minden hétvégét végig kirándulunk a gyerekekkel.Strandolunk,járjuk az országot.Én a nyári gyerekemet már 2 hetesen vittem,de télen is megyünk amennyit csak tudunk.A gyerekeknek is és nekünk is élmény feltöltődés.
13. 1da9380ac7 (válaszként erre: 11. - Andika751)
2011. jan. 15. 21:23
:) Gyermekkoromban sokat kirándultunk (pl.:Bakony) nyaraltunk (Balaton- biciklivel,sátorral) minden szombat (Piac-gyalog több km) Szóval akkoriban ez nem pénz kérdés volt!Persze külföldön nem voltunk (kivéve Bécs)de nem is vágyom rá!
2011. jan. 15. 21:15

Értem már a kérdésed,hasonlóan nőttem fel. Én aztán amit tudtam bepotóltam. Számomra fontosabb /volt/ egy családi kirándulás,mint egy új szőnyeg, bútor stb. Nem azért, mert igénytelen vagyok, csak más az értékrendem. Addig menjen mindenki amíg teheti,(nem beteg stb.) lehetséges Neked is nagyobb élményt nyújtott volna egy közös nyaralás, mint az új bútor.Évek múltával ki emlékszik már arra, de egy jó hangulatú nyaralás, kirándulás örökre megmaradhat. A gyerekeim már nem emlékeznek milyen kocsink volt, de arra, hogy milyen jókat kirándultunk, nyaraltunk azt szívesen emlegetik.

Hajrá, menjetek! Főleg, hogy gyerek is van.

11. andika751 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2011. jan. 15. 19:35

szia!


azért nyitottam, mert én is nagyon vágyok utazni, én úgy nőttem fel, hogy a szüleim sajnos nem nagyon mentek sehova és nekem így sok minden kimaradt, eddig gyesen voltam több évig, azalatt nem tudtunk menni sehova, de most már dolgozom én is, és nagyon szeretnék menni az idén valahova.


Sajnos úgy neveltek, hogy az utazás luxus és olyanra kell költeni, ami látványos, pl. ház, bútorok stb, a szüleim ezt tették egész életükben és sokszor én is úgy érzem, hogy nem felesleges az ilyen kiadás, megengedhetem-e magamnak.


Érdekelne ki hova szokott menni, milyen élményei voltak, nem csak drága külföldi utakra gondolok, hanem kis hazánk szépségeire is.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. jan. 15. 14:11
Megkérdezhetem miért írtad ki a fórumot? Valaki azt állítja ezek nem fontosak? arra gondoltam esetleg a párod inkább a TV előtt ül és nézi a focit,esetleg valami mást ... és beléd akarja sulykolni , maradjatok otthon, jobb az :)
9. 04e95f637a (válaszként erre: 5. - C50755f7b1)
2011. jan. 15. 14:09
Pontosan! :))
8. Fille (válaszként erre: 6. - 07c4794583)
2011. jan. 15. 14:09
Én tudnék olyan embert mondani, aki ezt mondaná, csak annak az ilyen honlapok is hülyeségek, szóval nem regisztrálja magát, és nem válaszol.
2011. jan. 15. 14:08
Jujj imádok utazni,csavarogni!Rengeteg helyen voltam már Mo-n,és külföldön is!Utálom a kockulást itthon!Tavasszal a legjobb!Ráülni a motorra aztán GO! :))
2011. jan. 15. 14:05
kíváncsi vagyok, ki fogja azt beírni, hogy á nem, utazni hülyeség :D
2011. jan. 15. 14:02

Az utazás élményekben gazdagítja az embereket. Külföldre utazni nagyszerű dolog, megismerhet az ember más helyszíneket,történelmeket, embereket, szokásokat, ételeket, kultúrákat. Szerintem csak előnyei vannak az utazásoknak, és kirándulásoknak.

Aki egész életét a lakásában tölti annak nemsok élménye lehet.

2011. jan. 15. 14:02
Aki megteheti (mert nem fóbiás, pánikos,mozgássérült) feltétlenül. A közérzetnek és az egészségnek is hasznos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook