Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hoxások!Volt már valakinek Pet-ct vizsgálata?Tényleg ilyen drága ha az OEP nem támogatja? fórum

Hoxások!Volt már valakinek Pet-ct vizsgálata?Tényleg ilyen drága ha az OEP nem támogatja? (tudásbázis kérdés)


14. morkika (válaszként erre: 12. - 75fa554fe2)
2011. jan. 14. 19:49

Sajnálom az Édesanyád esetét nagyon.

Én csak azt írtam le, amit első kézből hallottam. És ott daganatról volt szó, ráadásul azt kellett bizonyítania, hogy a tüdejében nem a melanóma áttétje van, hanem "csak" sima tüdőrák. Ettől függetlenül is alig akarták megműteni és Ő is elköszönt mindenkitől végrendeletet hagyva...

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hope21)
2011. jan. 13. 23:17

Indokolt esetben támogatja, pl. kezdeti stádiumban lévő daganatnál. Nagy segítséget nyújt sejtszinten van-e, maradt-e daganatos sejt.

A Ti esetetekben, sajnos valószínűleg tudják, hogy már áttét lett, és milyen :(

12. 75fa554fe2 (válaszként erre: 11. - Morkika)
2011. jan. 13. 23:13

Már, ha a daganatos megbetegedést mutatja.


Anyukám egy tüdőrákból éppen felgyógyulva (sok kemó, millió sugár, műtét, aztán megint kemó) elment, mert az orvos szerint biztos, ami biztos. Két hónapos határidő után megcsinálták neki. Igen, drága.


Kimutattak egy újabb daganatot a tüdőben, újabb műtét. A műtét után kiderült, hogy csak egy gyulladást látott a Pet-ct. Daganat nem volt. Jól megkínozták szegényt újra. És, ami a legrosszabb, hogy még egyszer elbúcsúzott mindenkitől, megint elrendezett mindent maga után.


Elhiszem, hogy sokaknak az életét menti meg, én is kifizetném (ki is fizettük), ha a családtagomról lenne szó, de sajnos még ez sem biztos. És, amiért ennyit fizetünk az legalább legyen már igaz.

2011. jan. 13. 23:05
Egy ismerősöm saját zsebből fizette ki, mert az élete múlott rajta. 250 000 Ft-ot csengetett le. Sejtszintem mutatja a daganatos elváltozásokat. Neki ez mentette meg az életét. Az OEP nem támogatja. Igen, lehet mondani hogy ez nagy baj. De amikor egy egyszerű géztekercsre és fertőtlenítőre sincs pénz, akkor ezen sajnos nincs mit csidálkozni :(
10. nyanyus69 (válaszként erre: 9. - Globus)
2011. jan. 13. 22:52
Ne gondold.....
2011. jan. 13. 22:41
Magánfinanszírozásban talán csöppet gyorsabban juthatunk hozzá.
2011. jan. 13. 22:38

Hozzátartozómat nem utalták be ide. Vállaltuk, hogy kifizetjük, de lebeszéltek róla, hogy nem szükséges.

Haldoklik, és mai napig nem tudják, honnan származnak az áttétei. No comment... nem szükséges?

2011. jan. 13. 22:38
Sejtszinten mutatja ki a daganatot.
6. correct (válaszként erre: 3. - Hope21)
2011. jan. 13. 22:27

Nekem egyszer felmerül, hogy lesz, támogatta is volna az állam, de nem volt rá szükség végül, másképp lett. fMRI és traktographia volt meg műtét.


Igen, annyira pontos. A CT nem pontos. Legalábbis nem annyira, mint az MRI.

De ezek sem adnak olyan baromi pontos 100%-ra tudható képet. :'(


A lényeg, hogy az MRI képet ad, a PET meg azt mondja meg, ill. mutatja, hogy mi van benne. Mondjuk egy daganatban. Mit tartalmaz.

5. nyanyus69 (válaszként erre: 3. - Hope21)
2011. jan. 13. 22:24
Elsősorban úgy tudom,hogy daganatos betegségben szenvedőknek csinálják.
2011. jan. 13. 22:23
Három éve is már 250 ezer volt.....
2011. jan. 13. 22:23
Te jó ég!Én csak azt nem értem, hogy tényleg annyira pontos ez a vizsgálat? Mert ugye már egy sima Ct-re is mennyit kell várni hát még erre gondolom. Ki az akinek egyáltalán elvégzik ezt a vizsgálatot?
2011. jan. 13. 22:17
Ja-ja! 300.000 ft körül...az OEP csak akkor támogatja, ha naggggyon indokolt a szakorvos szerint!
2011. jan. 13. 22:16
Hoxások!Volt már valakinek Pet-ct vizsgálata?Tényleg ilyen drága ha az OEP nem támogatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook