Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Carpalis alagút szindróma fórum

Carpalis alagút szindróma (beszélgetős fórum)


1 2
41. Katonca (válaszként erre: 39. - Kati1977)
2020. okt. 6. 23:21
Én próbáltam gyógyszereket, tornát, de hosszú távra nem oldotta meg a problémát. Végül a fájdalom elvitt a műtőasztalig...
40. Katonca (válaszként erre: 39. - Kati1977)
2020. okt. 6. 23:19
Nekem a változókor felé haladva jött elő a zsibbadás, fájdalom. Előjött, majd elmúlt. Aztán a harmadik év végére állandósult. Már könyékig görcsölt mindkét kezem. Már túl vagyok a műtéteken. Mindkét kezemmel. Sajnos ha az orvosok se jutnak a problémáiddal dűlőre, nem is tudom mit mondhatnék!A végtag zsibbadását sok minden okozhatja. Cukorbetegség, ideg károsodás, porckorong probléma, pajzsmirigy betegség, stb...
2020. aug. 4. 05:44
Még annyit elfelejtettem hogy a műtét előtt van-e valami gyógyszer, vagy kezelés torna ami segíthet? KÖszi
2020. aug. 4. 05:40

Sziasztok!

Nekem is kéztőalagút szind.van. De én nem csak 3 ujjba érzek zsibbadást, feszülést hanem az egész lábam zsibbad, én olyat érzek mikor a vérnyomásmérő nyom, én az ujjaimon tenyeremen és a talpamon érzek ilyet. Ti mit éreztek? változókok, vashiány,pm alulműködésem van, és a vállamba érszűkület. Igazából nem tudom merre menjek, a reuma doktor, angiológus és neurológus egymásra mutat nem jutok előbbre. köszi

2020. máj. 27. 23:43
Műtét reggelén pár falatot bírtam enni, inni. Az orvos kifejezett kérése volt, reggelizzek, akkor nem leszek rosszul. Adat felvétel után, az izgalomtól megemelkedett vérnyomásom kezelésére kaptam egy tablettát, amitől kissé lelazultam. Bekellett öltöznöm zöld ruhába, ami alatt csak a bugyi maradhatott. Ékszereket kikellett venni. Műtöbe kísértek... Kaptam a lábaimra kék neylonzoknit, a fejemre zöld sapkát. Felkellett feküdnöm a műtőasztalra. A jobb kezem kitettem egy kisasztalra, majd elfüggönyözték, ne lássam mit csinálnak. Felsőkaromra tettek egy elszorító gumit mint vérvételkor, a vérzés csökkentése céljából, ami műtétig fent is maradt. Valami fehér mandzsetta félét is mutattak, de arra nem jöttem rá mit kezdtek vele. Lehet elszorították a karom mégegy helyen. Éreztem jegesek az ujjaim. Kérték lazítsam el a kezem, akkor nem fáj a szuri. Beleszúrták az érzéstelenítőt. Nem fájt, gyorsan zsibbadt. Éreztem a szike metszését égő érzésként, nem fájdalomként. Egyszer hallottam, mintha a csontot vakarta volna a doki, előtte mondta ez kellemetlen lesz, de az sem fájt. 20 perc volt a beavatkozás. Két kötést kaptam. Egy simát, és egy leszorítót. Az utóbbit másfél óra múlva levehettem. Kérték, ne lógassam a kezem! Másnap itthon a sima kötést is lekellett venni, és a sebből ki kellett húzni a két draincsövet. Azt hittem bátor vagyok, hát mégse! Belebújtam a párnámba zokogva, a férjem közben kihúzta őket. Három másodperc volt, de azért nem felemelő érzés... Betadin, visszakötöztük, megnyugodtam. Óvatosan tornáztatom az ujjaimat, a dokim azt mondta csak addig szabad, míg nem fáj. De mozgatni kell! Igen merevek. Itt tartok, a második napon.
2020. máj. 27. 23:14
Na akkor lássunk neki bal kézzel! Jobb kezes vagyok egyébként. Tegnap műtöttek alagút szindrómával. Kb.3 éve kezdődött. Ha nagyon sokat dolgoztam,- kereskedő vagyok, elkezdett a kezem fájni. Pihenésre megszűnt. Beléptem a változókorba, és a hormonváltozás óriási lökést adott a helyzet romlásának.Éjjelente dagadt a kezem, fájt. Reggel mozgatásra lassan oldódott a probléma. 3 év alatt eljutottam oda, már fájt éjjel, és nappal is megállás nélkül. Zsibbadtak az ujjaim, a tenyerem. Könyökömig kisugárzott. Aludni nem tudtam, kikészített! Felkerestem egy reumatológust, elmondtam neki semmilyen kence, gyógyszer nem használ. Elküldött ENG gépes bemérésre. Ahol megállapították, mindkét kezemen előrehaladott a betegség már, ha jót akarok azonnal műtetem. Felkerestem egy kézsebészt, aki közölte valóban nagy a baj. Ki is írt műtétre, csakhogy jön a csavar a sztoriba, a kormány betiltotta a műtéteket a koronavírus járvány miatt. Három hónapig szenvedtem tovább. Aztán telefonon megkeresett orvosom, van lehetőség a műtétre. Tegnap operáltak... (folyt.köv.)
2019. szept. 26. 16:38
Januárban indultam, én is neki , mert nagyon zsibbadt a kezem, na a lényeg október 4-én műtik meg. Nagyon várom, mert ez megnehezíti a mindennapjaimat!
2019. szept. 26. 14:27

Sziasztok!

Én kb 3 éve kínlódom ezzel a betegséggel. 3x műtötték de nem sokat segített. Azóta is állandó fájdalmam van és bevan dagadva a könyököm. Néha nem tudok vele fogni sem rendesen. Az orvosok nem akarják már műteni. Mindenhol leráznak vele.Van vkinek vmilyen ötlete a gyógyulásra? Létezik egyáltalán erre gyógymód? Köszönetem

2018. okt. 18. 03:57

Sziasztok!

2éve vizsgált ENG vizsgálat kimutatatta (Mindkét kezemen (Carpal tunnel syndrome)), de akkor senki sem javasolt semmit.

Mikor ebben az éven állandó zsibbadás volt a hüvejkújbegyen és mutatóújbegyem akkor javasolták a műtétet.


Nekem szeptember 28án volt a műtét és a jobb csuklómon és tenyerem alsó felén.

(Carpal tunnel syndrome)

Varatszedés Október 10.-én megtörtént.

Azóta már víz érheti, de nem kaptam javaslatot csak annyit, hogy körömvirágos bőrápolás.

Sziasztok!

2éve vizsgált ENG vizsgálat kimutatatta (Mindkét kezemen (Carpal tunnel syndrome)), de akkor senki sem javasolt semmit.

Mikor ebben az éven állandó zsibbadás volt a hüvejkújbegyen és mutatóújbegyem akkor javasolták a műtétet.


Nekem szeptember 28án volt a műtét és a jobb csuklómon és tenyerem alsó felén.

(Carpal tunnel syndrome)

Varatszedés Október 10.-én megtörtént.

Azóta már víz érheti, de nem kaptam javaslatot csak annyit, hogy körömvirágos bőrápolás.

Szerintetek ez elégséges?

Várom megtisztelő válaszotokat!

32. 04424e865e (válaszként erre: 31. - Livepower)
2018. aug. 20. 20:37

Biztos, hogy Neked alagút szindrómád van? Mert nekem érintésre nem volt érzékeny. Egyszerűen csak zsibbadt és fájt, a hüvelyk, mutató, középső és gyűrűs ujjam. Leginkább az éjszaka volt kritikus a helyzet. Volt, hogy olyan szinten fájt és zsibbadt, hogy csak úgy tudtam aludni, ha lógattam a kezeimet. (Mert minkét kezemben jelentkezett ez a betegség)

A műtét óta a jobb kezemen elmúlt mindenféle zsibbadás és fájdalom, a műtét helye érzékeny még. A bal kezem pedig majd a későbbiek során kerül megmetszésre.

31. livepower (válaszként erre: 29. - Livepower)
2018. aug. 19. 15:53
Nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál -:)) ilyenkor a kéztő hajlatában,és a balkéz hüvelykujj már érintésre is nagyon érzékeny. Nagyon tud fájni,ilyenkor feloldok Cataflam-V tablettát és megiszom. Ezután fáslival enyhén egy fix helyzetben rögzíteni a kéz fejemet. 1-2 óra és kissé megnyugszik. Másnap ha minden jól alakul,nyoma sincs a dolognak ! Ezt mi hozzá elő,illetve hogyan tudnám megelőzni ?
30. 04424e865e (válaszként erre: 29. - Livepower)
2018. aug. 19. 08:35

Elsősorban műtéttel. Engem július 26-án műtöttek. Viszont egy éves tortúra volt, mire odáig jutottam, hogy azt mondta az orvos: vágjunk bele.


Ha vannak egyéb kérdéseid írjál, megpróbálok hasznos válaszokat adni.

2018. aug. 19. 08:25
Sziasztok .. Ha van itt meg valaki,a velemenyeteket szeretnem kikerni. Eleg regota bajlodom a bal kezfejem fajdalmaval. Szerencsemre nem kronikus,csak ritkan akutt jelentkezik. Nem tudom hogy mi valthatja ki,mert a kezeimmel megerolteto munkat nem vegzek. Mi lehet ez a nyavaja,es mikent lehet orvosolni ??
2017. okt. 28. 17:53
Sziasztok.Okt.12 en mütöttek,10 nap utan mar igaz vigyazva,óvatosan,de dolgozom(pultoskent).Csak megnyugtatni jöttem mindenkit,nagyon féltem en is,nem kellett volna.10 perc volt a mütet,Csak a 2 injekcio fajt,utana semmi.Aztan csöppet a vagas(5kis ölzés).Ennyi volt.Viz nem erhette,vezetni nem tudtam,nehogy megeröltessem.December elejen lesz a masik kezem,nekem raadasul súlyos allapotban van(s volt),hajnalonta majus óta felkeltem ra.Azota a mütött kezemnek csak az ujhegyei zsibbadnak,semmi mas.Alug varom,túllegyek a jobb kezemen is.
27. Lini80
2017. okt. 8. 21:12

Sziasztok!


En majus vege ota kuzdok ezzel az alagutszindromaval.voltam emg es eng vizsgalaton is.sajnos kozepes sulyossagu szindromam van a bal kezemen.a jobb kezemen is kimutathato mar de meg tunetmentes jelenleg.mutetet javasoltak.okt.11.en megyek a honved korhaz kezsebeszeti ambulanciajara az eredmennyel es hogy megbeszeljuk a mutet idejet is gondolom.tapasztalatok nalatok?nagyon faj?mekkora vagasra szamitsak?

26. fancsika1 (válaszként erre: 21. - Andrejka78)
2017. ápr. 6. 11:25
Dehogy,sima kötést kapsz egy hétre.
25. fancsika1 (válaszként erre: 23. - L.Zsani)
2017. ápr. 6. 11:22
Nekem mar varratszedes utan is volt erő benne,de nem szabad azert erőltetni,de nem faj a műtét,az érzéstelenitő injekcio kicsit kellemetlen. Ennyi.
2017. ápr. 6. 11:19
Engem a bal kezemen 2 hete műtöttek ambulansan,elèrzèstelenitették,meg dèlután haza is engedtek. Másnap voltam kötözèsen,és tegnap kivették a varratokat. Mosogatni nem lehetett,es viz sem érhette,egyebkent 25 perces műtét.
2017. márc. 20. 21:14
Sziasztok! Július óta küzdök a tünetekkel, októberben jutottam el arra a pontra, hogy nem bírom tovább kikészültem. Rengeteg gyógyszeres kezelés, fiziko terápia.. és most jutottunk el oda, hogy nincs más megoldás csak a műtét.. Már úgy vagyok vele, hogy mindegy csak meggyógyuljak. 23éves vagyok, és a mindennapjaimat megkeseríti a betegség. Akiket már műtöttek kérem segítsenek. Mind a két kezem műteni kell. Mennyi idő van a két műtét között? Mikor lesz újra erő a kezemben a műtét után? Mik a jelei annak, hogy sorvadtak-e az izmok, az ENG vizsgálat ezt kimutatja majd? Mert még most megyek majd oda, utána műtenek csak. Nagyon elvagyok keseredve, félek, hogy sose jön már helyre a kezem.
22. bnedora (válaszként erre: 21. - Andrejka78)
2017. márc. 11. 14:35
Úgy tudom, hogy nem, csak sima kötést.
2017. márc. 4. 19:20
Sziasztok! Kérdésem a következő lenne, műtét végeztével kapok gipszet vagy sint? Köszi a válaszokat!
2016. dec. 15. 17:35

Nekem tegnapelőtt volt a műtétem, helyi érzéstelenítésben végezték. Nem vagyok kényes fajta, de már az a négy szúrás is szörnyű volt, amit a tenyerembe kaptam. A műtét közepe táján azt vettem észre, hogy néha nem veszek levegőt, ezt követően meg elkezdett zsigongani a fejem, a nyakam. Nna, akkor próbáltam nagyon mélyeket szívni, ezt észrevette az anesztes, ránézett a vérnyomásméróre, és annyit mondott, hogy nagyon leesett. Elnézést kért, és elkezdett pofozni meg mardosta a bal vállamat (a kék foltok miatt majd igazolást kérek tőle, hogy itthon el tudjak számolni vele), aztán egyszer csak mondta, hogy most már 100. A műtét után egy órával erősen fájt a műtéti hely, egy Diclofenac-t kaptam, amire semmi nem változott. Itthon du. bevettem egy erőset, ami csak 3 óra múlva hatott, de aztán 24 órán át, azzal bírtam aludni. Másnap (tegnap) kötözésre mentem: egy varrat ki volt esve, egy meg félig lógott, azt kitépte belőle, jól bejódozta (ami csípett) és kisebb kötést kaptam, egy hét múlva varratszedés. Erőt nem tudok kifejteni egyáltalán, azt gondolom, majd szedés után elkezdem edzeni, mert azt követően 5 nap múlva már sebességet kéne tudnom váltani vele... Azt hiszem, nagyon elszúrtam, az időőpont egyeztetésnél csak arra figyeltem, hogy dec. 13. nevetve mondtam, nem vagyok babonás, az meg nem jött le, hogy telihold is van; pedig tudom, hogy akkor minden sokkal rosszabbul megy és nehezebb, mint máskor.

Jaaa, és aznap de. négyünket műtötték, ebből hárman voltunk rosszul. Ennek két oka lehet, a telihold, vagy a műtőasztal vízér felett volt. Ez a jobb kezem volt, a balt is kell majd műteni, ott is egy ideg állt le, mint ebben, de halogatni fogom, igazából nem tudom, mikor merek újra nekifutni egy ilyen műtétnek.

2015. aug. 12. 00:24

Sziasztok!


Szeretném én is elmesélni a tapasztalataimat ezzel a betegséggel kapcsolatban!Nos,immáron majdnem egy éve kezdődött eleinte enyhe zsibbadással az ujjbegyeim végénél amiről nem igazán vettem tudomást.Később csak egyre rosszabb lett már éjjelente is arra keltem hogy nemérzem az ujjaimat,volt hogy az egész tenyerem elzsibbadt.Nekem már fájdalmaim is voltak a csuklómban,nem tudtam rendesen fogni se emelni se semmi!Megkeserîtette az életemet!24 éves vagyok,tehát mindenképpen kezdeni szerettem volna ezzel valamit! ENG vizsgálatra küldtek amiről meg kell emlîtenem hogy nekem borzasztóan fájt...na szóval ott kiderült hogy alagút szindrómám van!Az orvosom azt mondta műtét,nem szeretne szteroid injekciókkal bombázni!Szóval a műtétem egy hónappal ezelőtt volt,reggel bementem délután haza is jöttem és altatásban műtöttek!Körülbelül 3 napig voltak olyan fájdalmaim hogy fájdalomcsillapîtót kellett szednem utána már nem volt rá szükség!Mikor a műtét utáni nap mentem kötözésre hát nrm mondom hogy nem sîrtam el magam majdnem a vágás láttán...a varratszedésem a 12.napon volt és onnantól kezdve folyamatosan napról napra szebb a sebhely...mára már alig látszik!Én nagyon elégedett vagyok!2 héttel a műtét után már tulajdonképpen mindent tudtam csinálni az első napok nehezek voltak egy szendvicset se voltam képes megcsinálni!De mára már az emelés is megy!!És komolyan én nagyon elégedett vagyok!Se zsibbadás,se fájdalom!Ha tudtam volna hogy "csak" ennyi az egész már sokkal hamarabb megműttetem! :) Én csak ajánlani tudom!!

Ja és ako szeretné szîvesen küldök privátban képeket hogy milyen volt és milyen lett a seb!!!

Sikeres gyógyulást mindenkinek!!

2015. aug. 10. 12:31
Sziasztok. Előzőleg már írtam, hogy műtötték mind két kezem. a jobb nagyon jól sikerült, bal viszont rosszabb lett. A doki sokáig nem hitte el, amíg még egyszer el nem mentem elektromos bemérésre és ott pontosan kimutatta, hogy nem hogy jobb, de még rosszabb a kezem állapota a műtét óta. Na azóta egyeztettünk és aug. 4,.-én meg is műtött, altatásban. Ami előtte volt: a hüvelyk, mutató és középső ujjam folyamatos érzéktelenség alatt volt, szinte nem éreztem amit velük tapintottam. Varrónő vagyok, sokat használom a kezeimet. Bizony a nap végére szinte mindig görcsbe állva és fájdalmakkal mentem haza. Tarthatatlan volt. Bíztam a 2. műtétben. Hát sajnos nem sikerült. Ismét! Most annyi hogy már csak a középső ujjam zsibbad folyamatosan a többi annyira már nem, viszont a fájdalom még mindig meg van, és nm a műtét frissességétől, hanem mert egyszerűen sikertelen volt. Pedig kiszedtek most egy darab ínt ami össze volt nőve a többivel. De ez sem hozott javulást. Nem tudom így mi lesz...
17. szabzsan (válaszként erre: 16. - Katzka)
2015. ápr. 25. 11:43

Szia! Engem most 15.-én műtöttek, de nem könyéken keresztül, ezt leírnád pontosan hogy zajlott?

Nekem már másnap lekerült mindenféle kötés itthon, tegnap volt varratszedés.


Zsanett

16. katzka
2015. ápr. 4. 20:29

Engem tegnap műtöttek és könyéken keresztül. Nincs fájdalmam, de a fásli amivel betekerték a karom és könyök fölött kb. még 10 cm magasságban végződik, eléggé kényelmetlen, kellemetlen, szorító.

Tudja valaki, hogy meddig kell a fáslit használni?

Szinkumáros vagyok egyébként, a műtét miatt most injekciót alkalmazok.

Sajnos elbocsátásomkor nem került szóba a fásli

2015. febr. 4. 19:05
A jobb kezem regenerációja kb 2 hétig tartott. Addigra eljutottam odáig, hogy már mindent tudtam csinálni, mint eddig. Igaz kicsit még mindig fájdogál és érzékeny, de teljesen tünet mentes. A bal kétségbeejtő!! :(
2015. febr. 4. 18:56
Sziasztok! 28 éves vagyok, 6 éve szenvedtem a zsibbadástól, fájdalomtól. De, amíg elviseli az ember nem megy orvoshoz. Egy éve viszont már nagyon aggasztó tüneteim voltak, így elindultam. Neurológus, sebész, készsebész, ENG. És kiderült, hogy ez a problémám. Mindkét kezemen súlyos fokú alagút szindróma. Az első kézsebésszel való találkozásomkor mindjárt kiderült, hogy a hüvelyk ujjam alatti duci rész, el van sorvadva. Előjegyzés műtétre. Január 14.-én műtötték a jobb kezemet, és mindjárt a műtét után elmúltak a tünetek. Nagyon boldog voltam. Bal kezem február 3.-án következett. Hát ez nem lett fényes, nem hogy megszűntek a tünetek, de még erősödtek is. :( Lehet, hogy még friss a dolog, de a jobb kezemnél ennyi idő után már észleltem a javulást. És a bal kezem pedig még rosszabb lett, mint volt. :( Tudtok valamit, hogy ebben az esetben mit lehet tenni? Egész életemet le kell élnem ezzel a fájdalommal és zsibbadással?
2015. jan. 26. 09:22

Sziasztok!


Engem a kézsebész ENG vizsgálatra küldött, ami magánrendelésen került 10 ezerbe, jah és a háziorvos nyaki röntgenre. A héten mgyek vissza a sebészhez megbeszélni a műtét időpontját, már nagyon várom hogy hajnalba ne arra ébredjek hogy full nincs kezem :( Nekem napközben csak reggel zsibbad az első vendégemnél / műkörmös vagyok/ utána már egész nap semmi. Érdekes hogy anyumnak és a nagymamámnak is ez a baja majd 30-50 éve és egyik sem tudja hogy miért, ők csak reumatológushoz jártak ott meg kapták sőt még ma is a szteroid injekciókat, az orvos nem küldi őket kézsebészhez. A googlenek hála Én már tudtam mi a problémám úgy mentem orvoshoz :P

Ahogy olvastam hamar lehet utána már dolgozni is.

12. NDKS
2014. jún. 4. 13:32

Szisztok!


Engem a jövő héten műtenek. Amint túl vagyok rajta, megírom a tapasztalataimat.

Nekem is a terhesség hozta elő, de azóta sem múlt el. Régóta halogatom a műtétet, de tovább nem megy, a mindennapjaimat keseríti meg a zsibbadás.

Most kezdünk a bal kézzel, 3 hónap múlva jön a jobb.

Jelentkezem hamarosan. Kitartás mindenkinek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook