Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Minden a gyógynövényekről! Tea, krém, kapszula... Kipróbált, bevált, ajánlott...... fórum

Minden a gyógynövényekről! Tea, krém, kapszula... Kipróbált, bevált, ajánlott...... (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 31. 23:39
Sziasztok! nem tudtok vmi jó szert zsíros hajra? nekem nagyon hamar, 1 napon belül már bezsírosodik. Minden reggel megmosom, sokszor már estére nagyon csúnya! évek óta ez van. (légyszi ne írjátok hogy bírjam ki hogy nem mosom meg napokig mert mindenki ezzel jön, de nem jött be)
37. moncsicsi83 (válaszként erre: 36. - Maco792)
2009. jan. 25. 14:31
Erre én is kíváncsi lennék :)
2009. jan. 4. 15:12
Akkor ezt is kipróbáljuk :). De miért méreg a retek reggel?
35. vereskati (válaszként erre: 34. - Maco792)
2009. jan. 4. 06:55

A retek csíra is igen finom, arról nem is beszélve, hogy jót tesz az emésztésnek. Ugyan az vonatkozik rá is mint a retekre: reggel méreg, délben étek, vacsorára orvosság.

Bioboltokban lehet kapni, de láttam már a nagy élelmiszer boltokban is. Legutóbb a K......-ben.

2009. jan. 3. 23:44
Köszi. Ezt nem tudtam. A buzát meg a babot csíráztatom otthon,majd kipróbálom ezt is.
33. vereskati (válaszként erre: 32. - Maco792)
2009. jan. 3. 19:11
Lucernacsírát lehet kapni. Salátába, szendvicsbe.....stb.
32. maco792 (válaszként erre: 24. - Ffc9d89fcb)
2009. jan. 3. 19:10
Ez szép és jó. De h kell enni a lucernát? :)
31. Borsa (válaszként erre: 27. - Éva123)
2008. okt. 27. 13:20
Nem Maria Treben - re gonolsz? Nálam ő a "biblia" gyógynövény téren! Fűben fában... azt hiszem a könyv - nem a címét olvasgatom, szép tőlem! ;)
30. hotyka
2008. okt. 27. 11:52

Sziasztok!Nekünk az aloe vera vált be , de nagyon!

Már 4-5 éve fogyasztjuk, a gyerekeimnek mindig adom , ezért sose betegek, egy kis orrfolyáson kívül!

2008. okt. 27. 11:25
szemvidítófű: teának elkészítve, borogatás a szemre, és nagyon szép, csillogó, tiszta szem az eredménye!
2008. okt. 27. 11:06

Nekem a kamillatea vált be nagyon.Volt olyan,mikor gyakrabban fájdogált a hasam,gyomrom,puffadtam.1 Hónapig iszogattam a teát mézzel és rendbetette a gyomor-bélrendszeremet.

Ezenkívül a 12 éves gyerkőcömnek fájt a torka.Egy hétig itta reggel este és nem kellett orvoshoz mennünk.

2008. okt. 27. 10:58

keresem azt a gyógyfüves asszonyt,újságcikkben olvasta róla...brazíliában tanult a gyógyfüvekről és súlyos betegségéből meggyógyította magát...magyar származású...könyvének címeit és a nő nevét szeretném megtudni...ha valaki olvasott vagy hallott róla kérném,hogy írják meg nekem

előrre is köszönöm

26. Icus
2008. szept. 27. 07:53

Sziasztok!


A minap vettem az Aldiban gyógyteát. Ismeri valamelyikőtök?


Mr. Perkings tea


-Zeit für Erneuerung

mézfű 30% kamilla 22%, hársfavirág, borsmenta , zsálya, citromverbéna, levendulavirág


-Zeit für Schönheit

csaánlevél 72%, szederlevél, édeskömény, édesgyökér

25. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 23. - F7cbe21b45)
2008. júl. 12. 22:05

szia

nekem egy bizonyos kezelés után kezdett nagyon hullani a hajam - nem csomókban úgy egyenletesen...

rengeteg hajam volt és tiszta ideg lettem, h teljesen ki fog hullani.

elkezdtem szedni a revalidot. 3x1 -et naponta.

használt!!! de!! a gyomrom tönkre is ment bele.


nekem akkor nagyon drasztikusan hullott de ha Te kevesebbet szedsz be naponta hátha nem bántja a gyomrod.


de nekem tényleg használt akkor.

2008. ápr. 13. 23:25

Lucerna: Erőteljesen lúgosít,ezértminden olyan egészségi problémánál segít, amely a túlzott mennyiségű gyomorsósavval vagy a gyomor és a belek sérült nyálkahártyájával kapcsolatos.A benne lévő szerves kötésű kalcium kiválóan képes beépülni a szervezetbe, ezért a lucerna a csontok és a fogak erősítésére éppúgy alkalmas, mint a csontritkulás megelőzésére, illetve folyamatának lassítására.

A lucernában lévő számos vitamin mellett l-borostyánkő is megtalálható, amely egyes adatok szerint fékezi a szervezet öregedési folyamatait. A lucernaszerves vastartalma tökéletesen felszívódik, ezért sok vashiánnyal küzdő nő számára jó segítség.Kitűnő rostforrás, rendszeres használatával megelőzhető, vagy orvosolható a székrekedés.

A lucerna föld feletti része, levelei sok béta-karotint,B, C, D, E- és K-vitamint tartalmaznak, van bennük kálium,vas, kalcium, jód, réz és foszfor, valamint ásványi sók és klorofil.Sokféle zsírban oldódó vitamint magas dózisban tartalmaz.Emellett 8-féle esszenciális enzim is megtalálható benne.

Mire jó? : A legtöbb akut és krónikus emésztési zavarban előnyösen alkalmazható.Ugyancsak jó hatású étvágytalanság, felfúvódás és fekélyek esetén.Jó hashajtó, természetes vízhajtó és lázcsillapító.Erősíti az immunrendszert, lassítja az öregedési folyamatokat, növeli a fizikai teljesítményt,és az életerőt, javítja az alvást.Jótékony hatású ízületi, és reumás fájdalmakra.

A lucerna magas K-vitamin tartalma miatt 2-3 hónapig tartó szedése után javasolt 1-hónapos szünetet tartani.Aki véralvadás gátló gyógyszert szed, ne fogyasszon lucernát, vagy beszélje meg kezelőorvosával.

A lucerna előnyös hatásait fokozza, ha magnéziummal együtt visszük be a szervezetbe.

2007. dec. 30. 20:01
Sziasztok! Revalid sampont és balzsamot ismeri valaki? Nekem a fodrász a Bánfit ajánlotta, de az nagyon szar. A Revalid viszont drága, de nem tudok róla semmit. A Dermispore a kolléganőmnek bejött, de az még drágább. Szóval van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban?
22. ager-62 (válaszként erre: 21. - Zsandrea)
2007. szept. 19. 16:45
és hogy használod,higitva,vagy csak ugy mint egy hajszeszt,és mikor és hányszor?
21. Zsandrea (válaszként erre: 16. - Dork-a)
2007. szept. 11. 08:16

Szió!


Elkültem priviben az elérhetőségeit. Az hogy a hajam visszanőt-e tőle nem tudom, csak azt vettem észre, hogy hajmosás után nincs a hátam, és a hajkefe tele hajjal. Sőt a lakás sem. Mivel teljesen természetes nem hiszem, hogy ártani árthat. Veszteni valód nincs. A változást kb. a 2 vagy 3. üveg után éreztem. Anyukám fodrász és a vendégei is használják, és eddig nekik is bevát, ezért ajánlotta nekem is.

20. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2007. szept. 11. 06:12
Nincs mit! )))
19. moncsicsi83 (válaszként erre: 17. - Eva7)
2007. szept. 10. 21:07
Én kamilla bodza és hársfatea keverékét iszom megfázásra és nekem is kutya bajom másnapra :)
18. mongi
2007. szept. 10. 16:25

Sziasztok!

A zöld tea gyógynövény teának számít vagy sem???

17. eva7
2007. szept. 10. 11:10
Ha megérzem hogy kapar a torkom,tudom hogy holnapra elér a megfázás minden tünete...azonnal csinálok Kamilla teát,és egész állo nap mértéktelenül böreszám iszom...Bevállt!Másnap nyoma sincs megfázásnak!!!
16. Dork-a (válaszként erre: 15. - Zsandrea)
2007. szept. 10. 09:52
Légyszi küldd el nekem is,mert nekem is nagyon hullik a hajam.Vissza is nőtt a hajad?
15. Zsandrea (válaszként erre: 14. - Ager-62)
2007. szept. 10. 07:12

Szió!

Az alapanyagokat én sem tudom. Szerintem ha kérdezném sem árulná el. A tény, hogy használ. Csak annyit tudok, hogy több fajtát áztat alkoholba, és így árulja. Nekem használt.

2007. szept. 9. 21:31
Heló Zsandrea!Lehet tudni miből áll az a keverék?Mi is szoktunk anyukámmal használni füveket.Pl.fekete nadály gyökérből tinkturát,nagyon hatásos rándulásokra,duzzanatokra,azzal borogattaba törött lábujjat,kibicsaklott bokát,inhüvely gyuladást stb.Testápolót is magunk készitünk,olajban érlelt nadály és körömvirágból,egyébként kellemes érzés olajja kenekedni,egyáltalán nem zsiros érzés,a gyereknek hányingerre ujjaban a cickafark teát szoktam főzni,hurutos köhögésre a zsurló nagyon jó.Évek óta használjuk ezeket.Az arcom szuper érzékeny,mindentől kifoltosodik,igy a magam készitett oljjal kenem.
13. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Zsandrea)
2007. szept. 9. 10:53
köszike
12. Zsandrea (válaszként erre: 11. - Moncsicsi83)
2007. szept. 8. 20:59
Írtam privát üzit.
11. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Zsandrea)
2007. szept. 8. 19:07

Szegedi vagyok!

Egyébként nálunk is tele van a hajammal a lakás és nem tudok vele mit kezdeni! Jó volna, ha elmúlna.....

10. Zsandrea (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2007. szept. 7. 09:46
Valami keveréket. Bolti forgalomban nem kapható. Én strúmás vagyok, és a hajammal tele volt állandóan a lakás. Most viszont elmúlt, mióta használom. A nő akitől veszem vidéki. Merre laksz?
9. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - Zsandrea)
2007. szept. 6. 20:55
Milyen gyógynövényt használsz? Mármint a hajhullásra? Nekem is borzasztóan hullik a hajam :( Valamit kezdeni kellene vele !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook