Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya félelem fórum

Kutya félelem (beszélgetős fórum)


16. eprecske (válaszként erre: 15. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 20:51
Köszönöm!
15. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 14. - Eprecske)
2011. jan. 12. 20:32
14. eprecske (válaszként erre: 12. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 20:14
Hiába írom be nem találja :(
13. eprecske (válaszként erre: 12. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 20:12

NAgyon szépen köszönöm ezt a sok hasznos hozzászólást!!!!


Szeretetben nem lesz hiánya az biztos :)

12. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 11. - Eprecske)
2011. jan. 12. 20:01

Van yorkis klub, ha a "yorki"-ra rákeresel, biztos megtalálod a klubot, onnan már tuti meglesz a napló is. Nem emlékszem a címére.


Szeresd nagyon a kiskutyádat, biztosan kinyílik majd elöbb-utóbb! :D

11. eprecske (válaszként erre: 10. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 19:58

Milyen cím alatt megkeresem?

Én is nehezen akartam elhinni.Mindenki azt mondja nehezen áll át 7 hónap után egy új életvitelre.De ennyire??

10. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 9. - Eprecske)
2011. jan. 12. 19:54

Van itt yorkis a hoxán. :)

Nehezen tudom egy terrierröl elképzelni, hogy ennyire ne lehessen se játékkal, se kajával lázba hozni. Egy 7 hónapos kölyöktöl is fura, hogy alszik egész nap.

9. eprecske (válaszként erre: 8. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 19:43
Yorkshire terrier, kisfiú
8. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 7. - Eprecske)
2011. jan. 12. 19:14
Milyen kutyus?
7. eprecske (válaszként erre: 5. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 18:49

Én sem büntetem mindig csak akkor ha nem a kutyapelusra végzi a dolgát hanem a szőnyegre. Kint sajnos egyáltalán nem pisil ezért nagyon megdicsérni sem tudom.Sajnos olyan helyen lakunk ahol nagy a forgalom és szerintem ezért nem meri elengedni magát.


Előttünk tenyésztő nevelte.Ott nem igen volt kitéve semminek.Ott családi házban laktak és ott akkor járt ki be a kutyus amikor csak akart. Most a 3.on lakik ez sajnos nem megoldható.


A játék nem nagy motiváció nála mert semmivel nem játszik.Csak egész nap alszik. Most is :)

6. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 4. - Eprecske)
2011. jan. 12. 18:30

Ja, és a jutalomfalat helyett jó jutalom vagy motiváció lehet egy játék is, de ahhoz is idö kell.


Foglalkozz sokat vele, tölts vele minél több "minöségi" idöt, és meglátod, össze fogtok szokni.

5. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 4. - Eprecske)
2011. jan. 12. 18:29

Jutalomfalat: ha egy kutya elég éhes, és ha a falat elég jó, akkor elöbb-utóbb elfogadja. :) Próbáld éhesen vinni sétálni, és valami extra jó falatot vinni. Szépen fokozatosan össze fogtok szokni. Én mindenkit azzal nyúzok, hogy tanítsa apró hülyeségekre a kutyáját, mert azzal hihetetlen nagy mértékben tudja erösíteni a kötödést.

Az autónál valóban vagy az (szerintem) az egyik megoldás, hogy hatalmas türelemmel, dícséretekkel hozzászoktatod az autókhoz. A másik az lehetne, hogy a "falkavezéri", "döntéshozó gazdi" szerepedet megerös;ited, és az autók közelében az egész tartásod,magatartásod, viselkedésed azt sugallja a kutyusodnak, hogy nincs mitöl tartania. De ahhoz, hogy ez a módszer sikeres legyen, hinnie kell benned a kutyusnak.


Szobatisztaság: én soha nem büntettem a benti baleseteket (csak frusztrálja a kutyát), arról ne is vegyél tudomást. Kint viszont kapjon hatalmas dícséretet. Próbáld minél többet kivinni.


Milyen kutyus? 7 hónposan már illene nagyjából szobatisztának lennie, elötted valamit nagyon elhanyagoltak.

4. eprecske (válaszként erre: 2. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 18:20

Köszönöm.

2 probléma van. Az egyik az állótól nem fél mert nincs hangja inkább az alá bújik menedékként.Még ha benne kell utaznia és az ölembe ül akkor sem fél annyira, csak minimálisan remeg.

A másik sajnos nem fogd el lent semmilyen jutalomfalatot.De a lakásban mindent megeszik.


A szobatisztaságra nevelésről is tudnál valami tanácsolni?


Köszönöm

3. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 2. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 18:16
Jaj, mielött félreérted... A dícséretet sem szabad túlzásba vinni, csk akkor jár, ha jól viselkedik. Ne érezze rajtad, hogy "helyzet van", viselkedj teljesen természetesen. Ha igazi gazdiként tekint rád, ha megbízik benned, akkor meg fog nyugodni, mert ha te nem pánikolsz, akkor neki sem kell. :)
2. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Eprecske)
2011. jan. 12. 18:14

Pozitív élményt kellene kötnöd az autókhoz. Én álló autókkal kezdeném, azok közelében szépen, lassan fokozatosan, egyre közelebb menve a kocsikhoz jutalmaznám (jutalomfalattal, dícsérettel, simogatással). Aztán ugyan ez "élesben", mozgó autóktól eleinte kellö távolságban, majd egyre közelebb menve.


Ha meg tudsz kérni valakit, aki egy parkolóban, vagy udvarban kocsival tudna segíteni nektek, az sem lenne rossz. A kutyusodat eleinte az álló, majd járó motorú autó közelében kellene dícséretben, nagyon finom falatokban részesítened.


Ami nagyon fontos, hogy Neked mindvégig nyugodtnak, határozottnak kell maradnod. Ha izgulsz, hogy jaj, jön az autó, és mindjárt félni fog a kiskutyám!, akkor ezt ö megérzi, és pánikol.

2011. jan. 12. 18:03

Az lenne a problémám hogy van 1 hét hónapos kiskutyám aki lassan 2 hete van nálam.Nagyon szépen sétál pórázon de mihelyt jön egy autó leül és elkezd remegni, és nem akar szót fogadni semmiben.Van valakinek valami hasznos tanácsa hogyan tudnám rávenni h. ne féljen és szót fogadjon vagy legalábbis halgasson rám?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook