Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Többször olvastam a máj-epetisztító /keserűsós/ kúráról. Valaki megcsinálta már, milyen tapasztalatai vannak? fórum

Többször olvastam a máj-epetisztító /keserűsós/ kúráról. Valaki megcsinálta már, milyen tapasztalatai vannak? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 20. 15:50
elmèletben tudod hogy mit is kellene enned,de mit csinálsz ha megkìvánsz egy nápolyit vagy szalonnát...?
14. csutkababa (válaszként erre: 13. - Bujuli)
2011. jan. 12. 15:18

nem paleo, vagy nemtudom:DD

en sajat magamnak alakitottam ki, hogy mit mivel eszem,hust csak zoldseggel, nem szenhidrattal,es hogy mivel potoloma szenhidratot?

teljes kiorlesu kenyeret eszem neha, vagy teljk. kekszeket is lehet kapni, annyi mindent lehet mar venni, ami egeszseges,nem kell megvonni semmit magdtol azert mert eletmodot valltasz, csak nem a cukrozott, lisztezett kajat kell enni.

amugy meg nem kell a szenhidratbol olyan sok,hogy gondot okozzon, mivel potolom.

idonkent belefer es kell is enni egy kis edesseget,azt sose allitot,hogy tilos, csak keveset,es ritkan.

mert azert valamitol le kell fogyni..

13. bujuli (válaszként erre: 12. - Csutkababa)
2011. jan. 12. 15:12
Ez a paleo? azért vmi szénhidrát csak kell, nem? Azt miből pótolod?
12. csutkababa (válaszként erre: 9. - Bujuli)
2011. jan. 12. 13:12

bocs,nem ertem ra.de mar irom.

hat eloszor is apro lepesekben kell valltani, nem drasztikusan.

elhagyni a feherlisztet, a kenyeret, tesztat,cukrot,rizst,minden ilyen szenhidratos etelt,italt.

nem iszom semilyen szensavas uditot,csak asvanyvizet.

nem hasznalok cukrot.

nem eszem: krumpli,rizs,teszta,serteshus,

rengeteg zoldseget eszem, gyumolcsot,almaecetet hasznalok ,curry,kurkuma,gyomber,szerecsendio,kapor...ezeket a fuszereket hasznalom, a vegeta helyett, mert a vegetaban is van cukor---

tengeri so,olivaolaj,...

nagyjabol leirtam ami eszembe jutott, de ez olyan dolog, amit magad kell kialakitani, a sajat izlesed,izvilagod szerint,es megtalalni azokat a helyettesiteseket, amik nem hizlalnak.

pl.nem hasznalok zsemlemorzsat sem.

egyszeruen nem eszem rantott hust, es semmi bajom,nem is hianyzik ..

hat eleg sok lemondassl jar az eletmodvalltas, de megeri,es hozza lehet szokni, es jobban fogod erezni magad.

ha barmio kerdesetek van, irjatok.

11. duci-juci (válaszként erre: 10. - Bujuli)
2011. jan. 12. 13:10
Most készülök majd ultrahangra,a tavalyin minden rendben volt.
10. bujuli (válaszként erre: 1. - Duci-juci)
2011. jan. 12. 12:57
Javaslom, hogy figyeld meg, milyen körülmények között jelentkezik a gyulladás. Nekem a legtöbb gondom az hormonváltozások kapcsán van, pl. terhesség, szoptatás, menstruáció előtt, ill. melegfrontkor. A nagy zabálásokkal nincs annyi gondom, mint ilyenkor. No, meg le is kellene fogynom. Nincs szervi gondod? Nekem van benne egy kanyar:)
9. bujuli (válaszként erre: 5. - Csutkababa)
2011. jan. 12. 12:50
Miben állt az életmódváltás?
8. klarika5 (válaszként erre: 5. - Csutkababa)
2011. jan. 12. 12:34
Leírnád a lényegét? Próbáltam olvasni a Kiskegyed cikket a fotón, de nem sikerül. Köszönöm.
2011. jan. 12. 12:33

Küldök pár linket , hogy láthasd miről van szó. Ebből tuti dönteni tudsz. Ha nem leszel jobban, sajnos orvos véleményét kell kérned és nem halogathatod mert csak rosszabb lesz.

Remélem segíthettem,mielőbbi gyógyulást kívánok.


[link]


[link]


*Orbáncfű: Nyugtató, hangulatjavító. Szellemi kimerültség, depresszió, hangulatzavar és alvászavarok esetén alkalmazzák. Kóros bélbaktérium ellenes, hasmenés elleni szer. Erőteljes epegörcsoldó, epeürülést fokozó. Gyomorfekélynél nyugtató, hámosító hatású. Enyhe vizelethajtó.

Tea készítése: 1 evőkanál mennyiséget 2 dl vízzel leforrázunk, 10 percig áztatjuk, majd szőrjük. Naponta 2-3 alkalommal fogyasztjuk.

*Borsmenta

Használata igen egészséges, mert emésztési zavaroknál, felfúvódásnál, epegyulladásnál, menstruációs zavaroknál nagyon jó szolgálatot tesz. Hideg teája csökkenti az émelygést és a hányingert. Epegörcsoldó, epekőképződést megelőző, nyugtató hatású. Migrénes rohamoknál görcsoldó hatású a teája.


Külsőleg felhasználják kenőcsök alapanyagaként orrdugulás ellen, fájdalomcsillapító és viszketést csillapító termékekben, illetve fogkrémekben ízesítőként.


Tea készítése: 1 evőkanál mennyiségből forrázatot készítünk. Emésztőrendszeri betegségek esetén étkezés előtt fél órával ajánlott a fogyasztása.

Fogyasztása mértékkel javasolt, gyermekeknek 7 éves korig nem ajánlott a fogyasztása nyálkaszárító hatása miatt.

2011. jan. 12. 12:24

Raphachol granulátum - feketeretek és édeskömény.

Sajnos, nekem a sokasodó epegörcsök miatt előjött egy hasnyálmirigy-gyulladás, majd jött az epekőműtét.

Azóta, ha eszek valami bűnöset, ebből a granulátumból veszek be egy kiskanállal, és jó hatású.

5. csutkababa (válaszként erre: 4. - Bujuli)
2011. jan. 12. 12:11

a colagol az tenyleg jo, de a tartos eredmenyt nekem, az eletmodvalltas hozta.

tudom, unalmas az eletmodvalltas szajkozasa, de tenyleg az a legjobb.

tudom, milyen az epegyulladas, nekem is volt, szornyu..

de miota mashogyan taplalkozom, semmi bajom az epemmel, + lefogytam majdnem 30 kilot.

2011. jan. 12. 12:08
rozmaring olaj kivonat, colagol cseppek
2011. jan. 12. 12:06
Epegörcsre kinek mi vált be? Esetleg ha epehólyag gyulladásod van, szedsz rá folyamatosan, vagy kúraszerűen valamilyen epekészítményt?
2011. jan. 12. 12:03
Többször olvastam a máj-epetisztító /keserűsós/ kúráról. Valaki megcsinálta már, milyen tapasztalatai vannak? Természetgyógyász is javasolja.
2011. jan. 12. 12:01
Epehólyag gyulladással kapcsolatban kérdeznék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook