Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


94103. virgilius (válaszként erre: 94102. - Eleonóra123)
2021. okt. 31. 15:37
Azért a szülők is mesélnek ám :) meg a barát gyerkek. Nekünk körzetes iskolánk lett volna, ha őket választjuk, szóval ovis barátok, környékbeliek bőven eleget meséltek róla.
94102. eleonóra123 (válaszként erre: 94100. - Virgilius)
2021. okt. 31. 15:33
Erről a pszichológusok tudnának talán mesélni.
94101. eleonóra123 (válaszként erre: 94095. - Levia)
2021. okt. 31. 15:32

Mieink a sportot és a káros szenvedélyektől tartózkodást is nagyon komolyan veszik. Meg a társadalmi felelősségvállalást. Szóval annyira ideálisak hogy leesik az állam hogy ilyen is van. Tényleg csúcsmodellek.

(Ennek ellenére nem cserélném el a saját gyerekem tökéletlenségét, spontaneitását és szenvedélyes egyéniségét.)

94100. virgilius (válaszként erre: 94099. - Levia)
2021. okt. 31. 15:28
Ja, emitt is így. De okos gyerekekkel könnyű versenyezni, inkább azokra érdemes ilyenkor figyelni, akik elmennek vagy bukdácsolnak. Már ha vannak ilyenek. Sztem ez az ilyen iskolák valódi értékmérője.
94099. levia (válaszként erre: 94098. - Virgilius)
2021. okt. 31. 15:09
A priorizáló csajszi termésuezesen ugyanúgy összelazázott >460 érettségi pontot, mint a görcsösen kitűnőt hajszoló. Csak vele ellentétben a fizikával, a kémiával nem gyötörte túl magát.
94098. virgilius (válaszként erre: 94095. - Levia)
2021. okt. 31. 15:01
Ja hát vannak a jég hátán is megélők, akik ott is képesek benne maradni a zenben :))) De nem ők a többség. És akik E5-be, Majorba mennek tovább, azok a sikeresek, akkor a lemaradókról-kimaradókról nem beszéltünk egyáltalán.
94097. eleonóra123 (válaszként erre: 94094. - Virgilius)
2021. okt. 31. 14:59
Úgy látszik ez egy közös aggodalom az exáldásosok körében. Mondjuk lányoméknál ők azok akik stabilan kezdettől fogva hozzák az 5,00 átlagot. A többieknél nincs ez ennyire fókuszban.
94096. Borian (válaszként erre: 94094. - Virgilius)
2021. okt. 31. 14:58
hát, lehet, hogy most jogos lesz :-)
94095. levia (válaszként erre: 94094. - Virgilius)
2021. okt. 31. 14:56
Lanyomnak 3 Áldásos osztálytársa volt. Egy sose ment suli után lógni, mert tanulni kell. Egy a kezdetektől legkésőbb hét végén minden órai jegyzetét begépelte a tantárgyi mappába, mert így az érettsegire majd szinte kész lesz a tételekkel. Egy pedig egy laza életvidám remekül priorizálhatok csajszi volt.
94094. virgilius (válaszként erre: 94093. - Eleonóra123)
2021. okt. 31. 14:45
Majorban is szoktak zúgolódni az áldásosok, hogy némelyik magyartanár miért nem tanítja szépen az életrajzokat, hanem helyette holmi beszélgetések folynak művekről, ugyan mi ez már... "hogy fognak így leérettségizni"...
94093. eleonóra123 (válaszként erre: 94090. - Virgilius)
2021. okt. 31. 14:38

Amiről én írtam az errefelé top. Országosan nincs a legjobb 10-ben de az 50-be azért be szokott férni.

Az Áldásos gyökerek sok év után is látszanak. Lányom onnan érkezett osztálytársai nagyon hajtósak. Egyikük elmondta hogy Ő az éneket is be szokta magolni.

94092. Remedios78 (válaszként erre: 94090. - Virgilius)
2021. okt. 31. 14:27
Erdekes beszelgettem egy anyukaval, akinek most 5.-es a lanya a Babitsban, es 7.es a fia a Berszenyiben. Azt mondta tobb osztalytarsa a Babitsbol jott. Valoszinu jo kepesseguek, es ugy gondoltak olyan helyet keresenek ahol inkabb partnerkent kezelik oket... Azert mertem a Babits-ot irni, mert talan Eleonora is irt egy videki 8osztalyost. Tudom hogy nem "topgimi:)".
94091. virgilius (válaszként erre: 94090. - Virgilius)
2021. okt. 31. 13:46
Azt még halkan hozzátenném, hogy az egyházi iskolák jellemzően szintén inkább ilyenek, főképp az általános iskolák felső tagozatai. Kivételek itt is vannak - érdekes módon a legeredményesebbek között ;).
94090. virgilius (válaszként erre: 94089. - Remedios78)
2021. okt. 31. 13:36

Igen, a Babitsnak is ilyen a híre, de sztem itt kicsit azért keveredik a versenyistálló és a poroszos oktatás fogalma, ami mindkettő elég képlékenyy és nehezen körülhatárolható. Egy igazi versenyistállónak igazán szuper eredményei kell legyenek, a Babits meg ebbe nem tartozik bele, és Eleonóráék régi sulija sem. A Veres Péter igen, de azért az sem egy Fazekas. Én továbbra is azt mondom, hogy a versenyistállóban remek eredmények kell, hogy szülessenek, különben mi értelme? :)

Mifelénk az Áldás utcai általánost szokták annak tartani, és valóban, ott eredmények is vannak, más kérdés, hogy milyen áron. Gimikben ez a fajta hozzáállás valamiért kevésbé eredményes, mint ahol inkább felnőttként kezelik a gyerekeket, mint pl E5, Fazék, Apáczai.

94089. Remedios78 (válaszként erre: 94083. - Levia)
2021. okt. 31. 13:08
En a Babitsban is latok ilyen tendenciakat. A parhuzamos osztaly ofo-je mindenkitol elvarta hogy induljon matek versenyen. Plusz, minusz van abban a rendszerben amit irtatok. Sok tanar frontalisan tanit es minden oran feleles van naluk lexikalis dolgokbol...De nem minden tanar ilyen. Alapvetoen en is szeretnem hogy ne egy magoltato,hanem kritikus gondolkodoast fejleszto/kreativitast batorito helyre jarjon(a Babitsban jelenleg 2 ilyen tanara van). Lehet hogy majd valtunk. Szerintem a nagyokat jobban zavarja ez fajta poroszos hozzaallas. Az en lanyom meg jelenleg nagyon szereti,es oda van a kozossegert, meg nehany tanarert. Ez szerintem most eleg, aztan lehet valtunk.
94088. virgilius (válaszként erre: 94087. - Madas)
2021. okt. 31. 12:26
Mi is erre jutottunk már pár napja, csak ily módon nem egészre jön ki az osztályok száma, hanem 4 és félre, úgy rémlik. Az meg csak nem lehet. Ezért a kérdés, hogy egy fél osztálynyi tagozatot felejtettek le a tájékoztatóból, vagy az egyik tagozatot fél osztálynak írták, miközben esetleg egész lesz? Korábban volt ott egy humán félosztály az angol-matek félosztály párjaként, most meg utóbbi kerek ezres kódot kapott.
94087. madas (válaszként erre: 94086. - Borian)
2021. okt. 31. 12:16

Ebben a fázisban nem is kell még megadni a fölvenni kívánt létszámot (illetve a fönntartó már meghatározott létszámra adott engedélyt, de ez nem szerepel a kifir rendszerében).

Innentől én is csak spekulálok: az 1000, 2000, 3000, 5000 utalhat teljes osztályra, a 4100-4200, 6100-6200 két-két fél osztályra. De ez hangsúlyozottan csak a saját spekulcióm.

94086. Borian (válaszként erre: 94072. - Madas)
2021. okt. 31. 11:53
köszi, megnéztem, ebből kiderül, hogy nincs humán, de hogy hány tanulót vesznek fel, azaz az angol-matek egy osztály vagy fél osztály, az nem derül ki
94085. levia (válaszként erre: 94084. - Eleonóra123)
2021. okt. 31. 11:47
Inkább csak olyanok teszik ezt, akik max. kívülről látták az épületet.
94084. eleonóra123 (válaszként erre: 94083. - Levia)
2021. okt. 31. 11:43

Igen. Már nem oda jár, abból 3 év elég volt.

Érdekes hogy az E5-ben nem merültek fel ilyen problémák. Pedig leistállózzák. 1 l-lel.

94083. levia (válaszként erre: 94082. - Eleonóra123)
2021. okt. 31. 11:36

Ez ugye szintén kisgimi volt? Nyolcosztályos?

Már 3 versenyistállót összeszedtetek...

94082. eleonóra123 (válaszként erre: 94075. - Moil)
2021. okt. 31. 11:30

Ezt a plusz mínusz rendszert a fiam exgimijében is csinálták. Nem értette meg a tanár hogy miért teljesen kontraproduktív. Ha félév elején becsúszott egy mínusz akkor az a gyerek beszüntette az órai aktivitást mert ha arra kapott 4 pluszt akkor a végeredménnyel garantáltan lerontotta a félévi vagy év végi jegyét. Az meg mindennél fontosabb volt abban a suliban. Versenyezni ott is erősen ajánlott volt és a kompetencia eredményekből is presztízskérdést csináltak. Pl. ha nem lett elvárt szintű akkor leírták. Fiam így kapta a "rossz matekos" minősítést, ki is rakták az addigi matekversenyes csapatából. Mert nekik erős csapat kell.

Nem volt épp topgimi de nagyon akarták. Eszerint versenyistállónak nevezhető.

94081. levia (válaszként erre: 94079. - Akinomuj)
2021. okt. 31. 11:25
Nov. 16. utan nyitják a felületet.
94080. madas (válaszként erre: 94073. - Eleonóra123)
2021. okt. 31. 11:13
Részemről akár lehet is… Mindenesetre az új nat szerint így hívják a (korábbi, megszűnt) informatika tantárgy utódát.
94079. akinomuj
2021. okt. 31. 11:11
Jut eszembe: a tanulói jelentkezési adatlapot én egyelőre nem találtam az oktatas.hu-n. De ha meglesz - vagy ha más megtalálja -, érdemes lenne belinkelni. Sajnos a felvizsga oldala is téli/nyári álmát alussza még, nincs frissítve. :-(
94078. akinomuj (válaszként erre: 94077. - Levia)
2021. okt. 31. 11:09
Így van, ezt tapasztaltam én is a Fazekasban. A gyerekek belső motivációjára és önállóságára építenek - néha talán túlságosan is. :-D De inkább a középsuliban hibázzanak a sarjak e téren, mint később.
94077. levia (válaszként erre: 94075. - Moil)
2021. okt. 31. 10:42
Ezt a versenykényszeres hozzáállást nagyon szomorú volt olvasni is. Gyerekem volt iskoláját hajlamosak a külsősök "versenyistállónak" (brrr..) nevezni, de ettől fenyévekre van. Konkrétan annyira nem kötelező a versenyzés, hogy sok versenyt nem is hirdetnek, jó néhányról a gyerekek utólag értesülnek a társaktól.
94076. akinomuj (válaszként erre: 94075. - Moil)
2021. okt. 31. 10:39

Nagyon érdekes ezt olvasni.


Nekem két specmatekosom volt/van a Fazekasban.

Egyiknek ajánlották az Abacust, másiknak egyáltalán nem-

A KÖMAL ajánlott volt, nem kötelező, nincs retorzió, ha nem csinálod.

Évi egy matekversenyen várták el a részvételt, de aki nem volt hajlandó menni, nem érte retorzió.

Sőt. Tavaly a fiam az évi egy elvárt matekversenyről is majdnem lemaradt, mert elkallódott valahol a jelentkezése, amit pedig átadott a tanárnak. Itt a fórumon írtam, hogy 20 perccel a kezdés előtt telefonált nekem, hogy nincs rajta a listán...

Minden más matekversenyre nekik kell intézni a jelentkezést, kideríteni., hol kell befizetni stb. Nekem néha kifejezetten szervezetlennek tűnik az egész.

A tanárok: van néhány, igen, aki sok leóxikális anygaot kér el, messze túl a rendes tananyagon. Azt vagy megtanulja a csemete, vagy nem - akkor legfeljebb nem kap jó jegyet. Na bummm.

Pluszmínusz rendszert eddig nem tapasztaltam, főleg nem ilyent, amit leírsz.


És ez az, amit a közvélemény 'A' versenyistállónak tart...

94075. moil (válaszként erre: 94037. - AgiABC)
2021. okt. 31. 10:18

Csak pár példa:


Nagyobb gyerek spec. matekos. Kötelező szinte minden matematikaversenyen részt venni. Az Abacust kötelező megrendelni, a pontversenyekben részt venni. A KÖMAL-lal hasonló a helyzet, csak az már van online. Nagyon sok tanár lexikális tudást kér számon. Sok a frontális órát tartó tanár, kevés az új, kooperatív módszerrel dolgozó. Az online-ban kiadták pl. matekból az egyetemi tananyagot (volt, hogy a tanár kézzel írt tétel-bizonyítását kellet otthon kibogarásznunk) majd számon kérték.

A kisebbel a Veresben hasonlókat tapasztalunk, bár ott nem minden verseny kötelező, csak erősen ajánlott. Főleg a matek versenyek. Az osztály nagy része (szerintem szülői nyomásra is) indul ezeken a versenyeken, nem jó érzés a gyereknek kilógni a sorból.Egyelőre ezek jutottak az eszembe.

Vagy az értékelés: a pluszok s mínuszok kioltják egymást. Négy pluszra és egy mínuszra egy hármas kerül be a naplóba, mert összegyűlt az öt plusz-mínusz. Néha a gyerekek nem kérik a pluszt, mert akkor lassabban vagy soha nem gyűlik össze pl. öt mínusz, azaz egy elégtelen. És még így is nagyon jó helyen vannak ezek az iskolák a rangsorban, mert nagyon jó képességű gyerekek járnak oda, kiváló szülői háttérrel, de elgondolkodtató a hozzáadott érték.

És nem azért, mert savanyú a szőlő. Mindkét gyerekem jó tanuló, a kisebb kitűnő, a nagyobb 11-es, 4,9 az átlaga.

A

94074. levia (válaszként erre: 94070. - Borian)
2021. okt. 31. 09:39
Akár szándéktalan/véletlen adatrögzítesi hiba is történhetett, amit az iskola külső visszajelzés hiányában eddig nem észlelt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook