Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
115251. hdolli (válaszként erre: 115250. - VeTspKa)
2023. márc. 13. 09:24
Nincs. Amennyiben tavaly 9-es, vagy nagyobb volt a gyerkőc, akkor már nem tudjátok beadni. Ha 8 volt, akkor igen, mert a tavalyi évet érinti.
115250. VeTspKa
2023. márc. 13. 09:10

Nem felvételis kérdés, de segítsetek légyszi: biztos én vagyok béna, de nem találok "jó tanuló-jó sportoló" kiírást gimnáziumi tanulók részére 2023-ra, csak általános suli felső tagozatosoknak és felsőoktatásban tanulóknak.

Vagy gimiseknek nincs is? :-O

Előre is köszönöm szépen,

VeTspKa

115249. derkobals
2023. márc. 13. 09:09

Szent Istvános tájékoztató a héten, pénteken, 17 órától:


[link]

115248. derkobals (válaszként erre: 115247. - Borian)
2023. márc. 11. 13:06
Nem tudom, mekkora az átjárás a FB-os csoportok (három is van), de érdemes bekukkantani, főleg a Fazék specmat pontozás miatt.
115247. Borian (válaszként erre: 115239. - Kisbéka09)
2023. márc. 11. 11:45

A többiekkel ellentétben mi a tárgyi szóbeliknél nem igazán tapasztaltunk szubjektivitást, ha tudta, akkor jó pontot kapott, ha nem, akkor nem. Minden ilyen megmérettetésnél reálisnak éreztük a kapott pontokat, függetlenül a sikertől, pedig elég nagy volt a merítés. A lányom négy helyen felvételizett TT tagozatra (biosz-kémia-fizika), egy helyre németből, a polihisztor fiam matek, magyar, töri és biosz-kémia vonalon "turnézott".

A mesélj magadról, mit csinálsz a szabadidődben, milyen házat szeretnél, ha felnőtt leszel típusú felvételik esetében (a lányomnak viszonylag sok ilyenje volt a sporttagozatok plusz a Sztehlo miatt), na, ott viszont teljesen kiszámíthatatlan volt a pont, függetlenül attól, hogy kedvesek voltak vele, vagy sem, okosnak érezte magát vagy sem.


A Fezék specmat talán azért tűnhet szubjektívnak, mert nekünk, földi halandóknak érzékelhetetlen képességeket is tesztelhetnek az ottani tanárok. Már többször leírtam szerényen, hogy én qva jó matekos vagyok a földi halandók között, de nem matekzseni, ezért én ott biztosan elvéreztem volna a felvételin.

115246. derkobals (válaszként erre: 115245. - Derkobals)
2023. márc. 11. 11:42
A 45 percet tantárgyanként értem, ahol két tantárgy is szerepelt.
115245. derkobals (válaszként erre: 115244. - Akinomuj)
2023. márc. 11. 11:41
Sokat láttunk idén, hatodikas és nyolcadikas topulikat. Egyetértek, akik szántak a gyerekekre időt, legalább 45 percet, azok szórnak is, kellő tapasztalat és felkészültéség alapján. Jártunk specmatokon is, emelt angolokon, társtudon,angol nyeken. Három iskola volt,ahol kiemelt figyelmet láttunk a TANÁROK részéről, időrendi sorrendben Szent István specmat,tt, emelt matek, Fazekas társtud, és Radnóti.
115244. akinomuj
2023. márc. 11. 11:25

Szerintem érdemes különbséget tenni egy 3-5 perces és egy 30-50 perces szóbeli közt. Amelyik iskola ezt nagyon komolyan veszi - mondjuk mert tudja, hogy milyen terhelésnek lesz kitéve a gyerek, és van egy sok éves tapasztalata arról, hogy kik szokták megugrani a lécet -, az általában nem ok nélkül szór a szóbeli pontszámmal.

Persze ettől még nagy csalódás.


Nekem pontozták nagyon le és sorolták a végére gyerekemet, és úgy voltam vele, akkor szerintük nem való oda.Szerencsére neki sem tetszett (de eleve nem is akart váltani akkor).


A szóbelin a suli és a gyerek is válogat, rangsorol.


Illyés: igen, van az írásbelik alapján fölvett 30 gyerek, meg a 6-8 igazgatói keretes. Az ugyanúgy nevezhető mutyinak, ha rosszindulatú akarok lenni.

De nem akarok. :-)

115243. constanzes (válaszként erre: 115242. - Halika)
2023. márc. 11. 10:50

Jó, hogy valaki végre leírta ezt is.

A mi városunkban a top-top-top gimikben nincsen szóbeli, így ezt legalább el lehet kerülni. Az első gyerekkel amúgy már megéltem ezt, hogy az utolsó helyre beírt gimiben csak szóbeli elbeszélgetés volt, és tök kevés pontot kapott, nem mintha számított volna, mert kb. nulla pontos szóbelivel is bekerült volna oda, de ő egy nagyon jó beszélőkéjű, nagyon olvasott, nagyon művelt kislány volt, és mégis. Ez teljesen ellenőrizhetetlen, és borzalmasan szubjektív.

A mostani aktuálisan felvételizőm így már csak két szóbelit csinált végig, mindegyik nyelvi spec.-es suliban volt, ott ok, hogy valamennyire ellenőrizzék tud-e az adott nyelven annyira a gyerek, hogy boldoguljon.

115242. Halika (válaszként erre: 115241. - Mamabogár)
2023. márc. 11. 10:42
A szóbeli sajnos a szubjektív dolgok mellett a korrupció és a mutyi melegágya. A budaörsi Illyés igazgatója mondta nekem hogy pont ezek miatt náluk nincs szóbeli, csak írásbeli pontok alapján döntenek. Egyszerűen még mutyi nélkül sem lehet azt kiküszöbölni, hogy valamelyik vizsgáztatónak - akár nem is tudatosan - mondjuk a szőke kékszemű kislányok szimpatikusabbak mint hadaró pattanásos fiú, és az utóbbit lepontozza. Ezzel nem lehet mit kezdeni.
115241. mamabogár (válaszként erre: 115240. - Eth)
2023. márc. 11. 10:02

Az én gyerekemet lepontozták a szóbelim, ettől függetlenül közèpen van az ideiglenes rangsorban és nagyon oda szeretne menni.

Én viszont nem szeretném ha oda menne mert meggyőződésem, hogy nem volt szimpi az ofőnek.

Az is kiderült számunkra egy előző felvételiző hallgatása során, hogy a rátermettség és a jó selfmarketing kell a bejutáshoz és sokat nyom a pontozásnál.

115240. eth (válaszként erre: 115239. - Kisbéka09)
2023. márc. 11. 09:31
A szóbeli pontozása a Fazekastól függetlenül nagyon szubjektív, és eléggé lehet egy hasraütés-jellege egy 10-20 perces megélés alapján. A legtöbb iskolában azért van valamilyen szempontrendszer, de ezt is emberek alkalmazzák, és sokszor a konkrét tudásnál fontosabb az, hogy elsőre mennyire szimpatikus az adott gyerek, vagy egyszerűen hogy mennyit aludt előtte a tanár.
115239. Kisbéka09 (válaszként erre: 115238. - Halika)
2023. márc. 11. 09:23
Nem is kerdőjeleztem meg, hogy ki tudják-e számolni, csak furcsa hogy az egyik osztályban majdnem max pontot kapott a szóbelin, míg a másik osztályban a felét sem. Nem az első helyen lèvő így tényleg csak a logika érdekel ami mögötte lehet… túl nagynak érzem a különbséget ennyi és nem több…
115238. Halika (válaszként erre: 115237. - Kisbéka09)
2023. márc. 11. 09:13
A specmaton az elmult evekben az ideiglenes lista kb 39-ik helye volt az utolso aki még bekerült, az alatt nem lenne sok esély. (Ha valahol akkor a Fazekasban csak ki tudják számolni :) ). Egyebkent a specmat nagyon jol hangzik de tapasztalatbol mondva nem jon be mindenkinek. Az osztaly egy reszenek tudása szinte “felfoghatatlanul” nagy, a masik része meg - akik egyébként máshol top matekosok lennének - szürke kisegérnek érzi magát mellettük, ami nagyon frusztráló sokaknak.
115237. Kisbéka09 (válaszként erre: 115234. - Derkobals)
2023. márc. 11. 08:27

Köszi!

Nem nagyon tudom megérteni, hogy 52-nél húzott egy határt a specmaton a többi elutasítva… mit csinál ha többen mást választanak. Másik pedig, hogy lehet hogy a gyerek az egyiken majdnem max pontot szóbelizett és létszámon belül van, míg a másikon kevesebbet kapott, mint a fele. Mindkettőnél minden feladatot jól oldott meg. Köze lehet ahhoz, hogy annyira nem kocka versenyeredményei meg nem tanulmányi területen vannak, mondjuk abból jó sok! Nem felháborodás miatt kérdezem csak érdekelne hátha valaki tudja hogyan pontoznak. A szóbeli után inkább a simát sorolta volna előre, úgyhogy tényleg csak az elv érdekelne.

115236. Rozi6
2023. márc. 11. 08:14
Az Újbudai József Attila is kitette az ideiglenes listát.
115235. Lorenza (válaszként erre: 115233. - Eth)
2023. márc. 10. 23:46
Nagyon köszi, jó ezt olvasni! Már csak az kell, hogy a bekerülést a suli is megtámogassa egy szép magas szóbeli pontszámmal :-)
115234. derkobals
2023. márc. 10. 21:40
A Fazekas kirakta az ideiglenest minden tagozatra.
115233. eth (válaszként erre: 115232. - Lorenza)
2023. márc. 10. 20:57

Szerintem hihetsz a sok jó véleménynek, a Radnóti egy jó iskola. :) Az erősségét elsősorban a gyerekanyag adja, nagyon sok kiváló képességű, tanulni akaró diák jár ide.

A NYEK-es évről nincs közvetlen tapaszalatom, a lányom a nyolc évfolyamoson van. Azt hallottam, hogy vannak szülők, akik kicsit "túl lazának" érzik. A nyelvtanulás tekintetében azt tudom, hogy a diákok nagy többsége angolból C1 szinten, vagy azon túl van érettségikor. A nyolcadikos lányom mostanában hagyta el az én jó középfokú nyelvtudásomat.

Az önálló jegyzetelést még nyolcadikban sem nagyon várnak el (egy tantárgya van, ahol már időnként igen, de ez tanárfüggő), általában a táblára felírt vagy kivetített dolgokat kell leírni a füzetbe.

A tanárok általában kiválóak vagy "elég jók", de azért itt is akad egy-egy, akivel nem sikerült megtalálni a közös hangot. (Itt még nincs tanárhiány, de az sincs már, mint 15 éve, hogy minden felszabaduló helyre volt tíz jelölt.) Vannak csoportmunkák, kooperatív technikák, elég sok órai vagy otthoni kutatás, de azért bőven vannak klasszikus frontális órák is. Tankönyvet a legtöbb tanár használ, de pl. a nyelvtantanár annyira pocséknak tartja a kötelező állami tankönyveket, hogy inkább saját anyagokból tanít.

A tesit, rajzot, ének annyira veszik komolyan, amennyire lehet, nincs ingyen az ötös, de azért nem kell megszakadni érte. Az évfolyamátlag ezekből a tantárgyakból 4,9 körül van... Mondjuk, általában a többi tantárgyból is 4,5 körül van.

Elég nagy és színes közösségi élet van, folyamatosan sokféle programmal, de ezek persze nem kötelezőek. Az egyik legjobb része még ennek a sulinak a rengeteg fantasztikus nyári tábor (30-35 darab volt a Covid előtt). A Covid egy kicsit alányesett ennek is, de lassan helyreáll a rend, szóval ha valaki szereti ezt, akkor nem sokat látják nyáron a szülei. :)

Azt gondolom, hogy természetesen nem tökéletes a Radnóti sem, de nagy eséllyel szeretni fogja, aki bekerül.

115232. Lorenza
2023. márc. 10. 18:13
Sziasztok! Sok jó véleményt olvastam már itt a fórumon a Radnótiról. A fiam volt ott kedden felvételizni a 6 osztályok NYEK-es osztályba és teljesen beleszeretett ebbe a suliba. Tudna egy-két radnótis szülő egy kis jellemzést írni a suliról, a tanárokról, a suliban milyen módszerekkel tanítanak, mennyire nagy a szigorúság? Pl. saját jegyzeteket kérnek vissza a tanárok vagy szigorúan könyvből megy az oktatás? A tesi, rajz, stb tantárgyakat mennyire veszik komolyan? A nyelvi év alatt mennyire tanulnak meg a gyerekek angolul? Előre is nagyon köszönöm!
115231. Halika
2023. márc. 10. 16:03
Atlas_cukor köszi!
115230. atlas_cukor (válaszként erre: 115229. - Halika)
2023. márc. 10. 15:57
Radnóti: Ennél sokkal jobban differenciálnak. A 40 feletti pont már jónak számít és simán van 20 körüli is vagy még kevesebb is. Mivel a gyerekek egy 10-15 pontos sávon belül vannak kábé az írásbeli és a hozott pont után (de a nagy többség 10 ponton belül van, pláne, amikor magas a behívási pont) ezért lényegében a szóbeli dönt.
115229. Halika
2023. márc. 10. 15:47
Sziasztok! Lehet hülye kérdés, de valaki tudja, hogy Radnóti 8 osztályosba szóbeli felvételi pontok nagyjából milyen sávban szoktak lenni? Arra gondolok, hogy ugye max 50 pont, akkor a nagyon jó lehet 45-50, az átlagos 35-40, vagy ennél jobban differenciálnak?
115228. cine (válaszként erre: 115222. - Krixkrax7)
2023. márc. 10. 08:55

Egyre több helyen van bent diák is a tanárok mellett. Azt én sem tudom, hogy számít-e a véleményük, de az én gyerekemnek megnyugtató volt a jelenétük is.

Sőt tavaly a Telekiben a bevezető beszélgetésben inkább a diákok vettek részt.

115227. hdolli (válaszként erre: 115226. - Levia)
2023. márc. 9. 16:16
Hamarosan kiderült ki hallja meg a kérést. Ez is egy visszajelzés...
115226. levia (válaszként erre: 115224. - Hdolli)
2023. márc. 9. 13:36

Kapott tavaly minden, az ország összes! renitens iskolája levelet. Tavaly óta annyi a változás, hogy kértünk az OH-tól is állásfoglalást. A válaszukat mindenki láthatja OH gyikben vastagon szedve.

[link]

115225. mamabogár (válaszként erre: 115223. - Kavicsgym)
2023. márc. 9. 13:00
E5 hívott, hogy ok?
115224. hdolli (válaszként erre: 115217. - Levia)
2023. márc. 9. 12:56
Hááát nem tudom pl. egy Szent István miképp reagálna egy levélkére, amiben kérjük tegyék ki a teljes listát. Szerintem ez az átláthatatlanság teljesen szándékos részükről. A mai napig pl. nem tudom anno felvették volna-e a nagyobb gyerekemet, ha nem veszik fel az első helyen megjelölt suliba...
115223. Kavicsgym (válaszként erre: 115217. - Levia)
2023. márc. 9. 12:45

Rendben, jelezni fogjuk a sulik felé!


Elkapom majd a gyereket, és összeírjuk a tapasztalatokat (ma pl. E5 volt, kész, az előbb hívtak :-) ), csak már 2 hete tart ez az egész, még szombaton is van 1, arra is kell készülni (színes), pótolni közben a sulit, persze közben 3 témazáró, edzés, meló, .....


De vettem a kérést korábban is, és össze fogjuk írni a navigátorra :-)

115222. krixkrax7
2023. márc. 9. 07:48

Nekünk ma van az utsó szóbeli...végre :-) (Arany)


Tegnap a Szinyeiben járt a fiam (spanyol tagozat). Ahhoz képest, hogy már totál elege volt (plusz budai gyerekként a pesti sulikhoz nincs nagyon kapcsolódása, nincsenek ismerősök, szóval a listára a Szinyeit én tettem fel), úgy jött ki, hogy azt mondta, tegyük ezt a sulit a második helyre. Ami nagyon pozitívan hatott rá, hogy szimpatikusak voltak a diákok, a vizsga előtt egy külön teremben beszélgettek velük, amíg várakoztak, plusz az is szimpi volt a fiamnak, hogy a felvételin is benn volt két diák (engem az érdekelne, vajon beszámít-e a véleményük az eredménybe). A vizsga légköre is tetszett neki meg az iskolaépület is. Közlekedés totál rendben. Azért a sorrendet még higgadtan átgondolva döntjük el :-)


Hétfőn az Árpád és a Tamási volt soron. Árpád nyílt napról sajnos lemaradt, így most járt ott először. Küldte sorjában az üzeneteket várakozás közben, hogy milyen jól néz ki ez a suli, sok a növény, meg mindenféle érdekes plakát/tabló van kihelyezve. A felvételi is pozitív hangulatú volt, úgy érezte, nagyon érdekli a tanárokat, hogy kicsoda ő, sokat kellett magról beszélnie. Itt max pontra van szüksége, hogy egyáltalán esélye legyen...ő úgy érezte, jól sikerült, meglátjuk.


Tamásiba ismerősként ment, a felvételi bizottság egyik tagjánál pont volt nyílt órán is (emlékezett is rá a tanár, mondjuk a tesó miatt nem nehéz), a magyar felvételit nem érezte tökéletesnek, az angol jól ment.

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook