Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
115284. bfm53 (válaszként erre: 115278. - Akinomuj)
2023. márc. 14. 11:53

Köszönöm szépen válaszod:-).


A környék milyen, biztonságos?

Mi annyira nem ismerjük, először akkor jártunk ott, mikor felvételizni ment a gyerkőc.

Mindig kísérni sem tudjuk, de nem is szeretné szerintem :-D.


XIII kerből járnánk oda, így az oda járás elég körülményes lenne, villamos, metro, villamos, séta.

115283. bfm53 (válaszként erre: 115277. - Miislegyenanicknevem)
2023. márc. 14. 11:43

köszi.:-). Nektek szimpatikus volt egyébként?


Nekem elég távolságtartónak tünt.

115282. levia
2023. márc. 14. 10:09

Aki nincsen benne a FB csoportokban, egy emlékeztető:


FELVÉTELI JEGYZÉK (ideiglenes lista) formai követelményei


- az intézmény honlapján kell publikálni nyíltan és teljes egészében,

- tanulmányi területenként (szakonként) külön lista kell,

- tilos kizárólag az egyéni lekérdező felület használata,

- oktatási azonosító vagy jelige azonosítja a gyerekeket, nem név. Mindenkinek lehetősége volt jeligét megadni, aki nem élt vele, azt az oktatási azonosító azonosítja. Erre - személyes adatok védelme - hivatkozva nem tagadható meg a középiskolák részéről egyoldalúan a jogalkotó által elvárt transzparencia, követelmény a nyílt lista formátum.

- az összpontszám kötelező elem (ha átlag alapján vesznek fel, akkor az átlag! Az a számszerűsíthető eredmény, ami alapján kialakult a rangsor.),

- rangsorszám, minden jelentkezőnek egyedi száma kell legyen, nem tartomány, - minden egyes jelentkezőnek rajta kell lennie, a legutolsóként rangsorolt, legalacsonyabb összpontszámúnak is.

A határidő 2023.03.17.

Várjátok el a szabályszerű, transzparens publikálást! hónapokig készültetek a középfokú beiskolázásra, de enélkül nem biztosítható visszaellenőrizhető módon, hogy az elért összpontszámával jellemzett teljesítménynek megfelelő rangsorhelyen szerepel a gyereketek!

Hivatkozási forrás: [link]

115281. akinomuj (válaszként erre: 115280. - Um2107)
2023. márc. 14. 10:08

Jó, hát azért hetedikben még csak kezdenek, 2 és fél hónapnál járnak a hetedikesek, mikor nyílt nap van.

Az első hónapok a közös szintre hozás - mint mondják, a jó alapozás életbevágó.

115280. um2107 (válaszként erre: 115276. - Bfm53)
2023. márc. 14. 10:04
voltam 7.-es matek nyílt órán (nem spec) egyáltalán nem volt túl erős (sőt), szóval ettől nem kell tartani
115279. akinomuj (válaszként erre: 115270. - Mamabogár)
2023. márc. 14. 09:53
Ha a Fazekas D osztályról beszélsz, akkor ott 2019 óta 70 körüli az utolsó. Ha másikról, az más. Nézd meg a sulinavigátor oldalán a pontszámolónál (az OH adatbázisából származó, publikus infók, ott is rákereshetsz, ha abban jobban bízol: [link]
115278. akinomuj (válaszként erre: 115276. - Bfm53)
2023. márc. 14. 09:51

Fazekas D:

Erős a matek, de messze nem specmat szint. Más termtud is erős, erre számítani kell (kémia, föci, fizika,a biosz).

Ebben a tanévben egy bentalvós volt az évfolyamnak. Gólyatábor csak 8. utáni nyáron, mikor a gimis létszámra töltik föl az osztályt. A többi program erősen ofőfüggő. Hosszabb kirándulások (akár ottalvós) jellemzően érettségi szünetben vagy júniusban vannak. Sajnos a kijelölt ofővel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de azt tudom, hogy a jelenlegi általánosukból nem kevesen felvételiztek oda. Vélhetőleg nekik van valami belsős infójuk. A pedagógusok többsége kifejezetten segítőkész a tapasztalatom szerint.

A D osztálynak lehet, hogy nincs osztályszintjű faktja, mert nem specializált osztály (az A-nak, B-nek és C-nek vannak órarendbe építve, elsősorban az eleve emelt szinten tanított tárgyak: magyar/töri, fizika/biosz/kémia, illetve matek/fizika).

Az évfolyamszintű faktok jellemzően órák után vannak (mondjuk 7. órától kezdődően).

115277. miislegyenanicknevem (válaszként erre: 115275. - Bfm53)
2023. márc. 14. 09:29
Nem tudok semmit a nevén kívül. :-)
115276. bfm53 (válaszként erre: 115264. - Akinomuj)
2023. márc. 14. 09:24

Szia.

Köszönöm szépen, hogy írtál.:-)

Minket az általános 6 osztályos érdekelne, oda jelentkeztünk.

Az merült fel bennünk, tudva azt, hogy a Fazekas nagyon reálos, a 6 osztályos általánosban a matek mennyire erős a spec matekhez képest?

Nem véletlenül nem jelentkeztünk matekra, nem rossz belőle a gyerek, csak nem ez a fő érdeklődési köre.


Külsős programok milyen gyakran vannak, több napos ottalvós is van közöttük?


A fakultációk rendre órák után vannak?


A leendő osztályfőnökről tudsz infókat (férfi, angolt oktat)? Mennyire gyerekbarát, problémák megoldásában segítőkész?

115275. bfm53 (válaszként erre: 115261. - Miislegyenanicknevem)
2023. márc. 14. 09:09

Szia.

Nekünk úgy tűnt, hogy a magyar vizsgáztató tanár volt szigorúbb. Kicsit mogorva volt.

A 6 osztályos általános osztályfőnökről tudsz valamit?

115274. mogger (válaszként erre: 115272. - Pangea76)
2023. márc. 14. 08:53
Ez melyik suli Pangea76?
115273. miislegyenanicknevem (válaszként erre: 115272. - Pangea76)
2023. márc. 14. 08:14
Szerintem nem ugyanarról a tagozatról beszéltek.
115272. Pangea76 (válaszként erre: 115270. - Mamabogár)
2023. márc. 14. 07:08
Szerintem azzal simán meglehet!!! Mi pár éve voltunk ugyanott, talán 50. volt a gyerek. Akkor kezdtük ezt az egész felvételis dolgot, nem voltam képben. Nálunk az a 2.tagozat volt, az első egy matek szak. A Fazekastol hamarabb jott a level h nem vettek fel. Vagy lista inkabb. Itt kerdeztem, hogy van e vki, aki hatrébbról bekerült. Irtak többen is:) Ekkor esett le, hogy bent van az első helyen. Ami kb eselytelen volt, mert ott kb 65-ik volt es előző evben szerintem 55.se jutott be. Tehat arra nem is gondoltunk hogy összejöhet. 2 év múlva a kisebb ugyanarra a matek tagozatra 70.hely körülről bejutott.. Szóval ez nagyon változó.. Ha könnyű a felvételi sor sokan beírnak több sulit(szerintem)
115271. mamabogár (válaszként erre: 115269. - Kcsk)
2023. márc. 14. 00:50
Köszi az infókat!!
115270. mamabogár (válaszként erre: 115268. - Akinomuj)
2023. márc. 14. 00:44
50-60 közt van, tavaly 48. Volt az utolsó.
115269. kcsk (válaszként erre: 115267. - Mamabogár)
2023. márc. 13. 20:22
Kedves Mamabogár, még annyit tennék hozzá, hogy az első 21 gyerek szóbeli mentes, tehát automatikus max 100 pontot kapott. Utána van 50 gyerek 340 és 368 pont között, tehát 1 pont különbség se jut átlagosan egy gyerekre. Tizedesnyi, nüansznyi különbségek vannak - nyilván az egyértelmű rangsorolás miatt szoktak ilyet adni. De természetesen rátok van bízva a döntés, érzésetek szerint.
115268. akinomuj (válaszként erre: 115267. - Mamabogár)
2023. márc. 13. 18:32

Ha az első hetvenben vagytok és szeretné is a gyereked, van esélye bejutni (ha jól értelmezem ezt a "középen van"-t). Miből gondolod, hogy nem tetszett az ofőnek? Ő is ezt gondolja?

Persze ha más tetszik jobban, akkor azt kell első helyre tenni. De ha hagyjátok elől, akkor ne temessétek.

115267. mamabogár (válaszként erre: 115258. - Um2107)
2023. márc. 13. 17:03

Igen Fazekas volt, de ezzel nekünk nincs problémánk, mára már sikerült helyretenni a szituációt!

Próbáltam értelmezni, hogy hol mehettünk el a pontokkal.

Sok gondolkodás és utánaolvasás után arra jöttem rá, hogy jogos volt bármire is bármennyit kapott, az Ő tudása ott ennyi és nem több. És pont.

Úgyhogy megemésztettük, nem álmodunk erről tovább, újratervezés megtörtént.

115266. akinomuj (válaszként erre: 115259. - Um2107)
2023. márc. 13. 15:32

A felső szegmensben nem volt nagy különség azért, és a felvételiztetők sem ugyanazok.

Ez 2%-os különbség a tavalyihoz képest.

Majd kiderült októberben, hányadik lesz idén az utolsó befutó.

115265. akinomuj (válaszként erre: 115258. - Um2107)
2023. márc. 13. 15:24
Szerintem Mamabogár nem biztos, hogy a Fazekasról írt - nekem úgy tűnik, a Radnótiról. Rá kellene kérdezni.
115264. akinomuj (válaszként erre: 115254. - Bfm53)
2023. márc. 13. 15:22

Nekem 3 gyerekem jár(t) oda.

Ők választották, nagyon szeretik, de nyilván nem való mindenkinek. Ha viszont tetszett a csemetének, érdemes odamenni.


A tanárok többsége kifejezetten nagy tudású ÉS jó pedagógus is. Nincs folyamatos számonkérés, a versenyeken való indulást inkább ajándék ötössel jutalmazzák, nyomásgyakorlás nincs, és nem is kérik számon.


Mikor éppen több tárgyból van TZ (betartják a szabályokat, sőt lehet egyeztetni is a tanárokkal a számonkérések időzítéséről), akkor igen, megterhelő, de jó munkaszervezéssel jut idő alvásra, sportra és zenére is.


Önállóságot vár el az iskola, sok a közös munka. Partnernek tekintik a gyereket és a szülőt. Órán érdemes figyelni, de az kevés a jeleshez (amennyiben az a cél).

Nincs fetisizálva a kitűnő, sőt el is mondják, hogy meg kell szokni, hogy a sok nagyon okos gyerek közt nem biztos, hogy ő lesz a legjobb. És a négyes jó jegy. Ettől függetlenül, akinek fontos, tud kitűnő lenni, akár több dicsérettel. (Enyéimnek nem az). A többség pár év után elkezd súlyozni, és ami igazán érdekli, abba többet tesz, a többibe kevesebbet.

Egyáltalán nem tapasztaltunk eddig beskatulyázást - egyik évben hármas, másikban jeles is lehetett a gyerek ugyanannál a tanárnál, ugyanabból a tárgyból. Ez nem befolyásolja a többi tárgy jegyét és a tanárok gyerekkel való kapcsolatát sem (elfogadják, ha valakit nem érdekel mondjuk a francia, de ne is számítson belőle jó jegyre).


Angol: az általános osztályban az első 2 év heti 5 angol, szerintem remek lehetőség. Enyéimnek a specen heti 3-3,5 volt. A nagy angol nyelvterületen tanult tovább, pedig hetedikben a kezdő csoportban volt és nem vett nyelvi különórákat.


Nagyon sokféle tanórák utáni program van, rengeteg szakkör, diákok által szervezett dolog is (érdemes a suliújság oldalát is megnézni).


A Fazekasban a tudás érték, és sokat tanítanak: jó képességű, motivált gyereknek megugorható.

Olyanoknak való, akiknek vagy van egy komoly érdeklődésük, vagy általában is nyitottak és hajlandók tanulni (jó esetben örömmel teszik), és élvezik a hasonszőrű gyerekek társaságát.

115263. hdolli
2023. márc. 13. 15:00
Szerintem is az történik, hogy az írásbeli nem szórt eléggé. Sok olyan gyerkőc is meg tudta írni az írásbeli részt viszonylag jóra, nem tudtak a tehetségek kimagaslani. Ezért most a szóbelin muszáj szűrni a suliknak, hogy ne kerüljön be olyan, aki esetleg nem bírná. Azért nagyobb gyereknél látom, hogy 9-től a szorgalom már nem elég. Nagyon le lehet maradni. Szóval szerintem szigorúbb szóbeli pontozás áll a háttérben.
115262. krixkrax7 (válaszként erre: 115247. - Borian)
2023. márc. 13. 14:55

Nekem is hasonló volt a tapasztalatom a két évvel korábbi felvételin.


Az introvertált, aspergeres gyerek (új környezet, mint extra nehezítő tényező) pontjai igazodtak a beszámolóihoz. Ahol jónak érezte a teljesítményét, ott 90% körüli pontot kapott átlagban - ez 5 db iskola volt, többnyire angolul ment felvételi. Ahol leblokkolt az első feladatnál, és ez kihatott a további teljesítményére, ott 60%-ot ért el. (egy kivétel volt, egy egyházi iskola, ahol a beszélgetés után szimplán lepontozták, biztos nem volt(unk) szimpik - 50%)


Mindenesetre kifejezetten jól jött, hogy nem az egy alkalmas írásbeli dominált.


Idén persze nem tudom még, hogyan alakultak a szóbeli pontok, remélem, visszatükrözik a gyerek benyomásait.

115261. miislegyenanicknevem (válaszként erre: 115259. - Um2107)
2023. márc. 13. 14:54
Talán szigorúbbak voltak a szóbelin, jobban szórtak a pontokkal.
115260. krixkrax7
2023. márc. 13. 14:48
Fazekashoz nem tudok hozzászólni, de én találtam olyan gimit, ahol szinte minden szakon csökkent a behívási ponthatár (Leövey). Szóval nem tudom, igaz-e az, hogy minden feljebb ment...
115259. um2107
2023. márc. 13. 14:00

a fazekas listát tudná valaki értelmezni?


mindenhonnan azt hallani hogy idén magasabbak lesznek a pontszámok (ez a szóbeli beehívásnál is látszott, 241 vs 250)


fazekas általánosba tavaly 340 volt a felvételi határ és a 78. gyereket még felvették


idén a 78. 333 pontot ért el


tudom ez sok mindenen múlik, de nagy számok törvénye...

szóval itt mintha szembe menne az egyik trend a másikkal

115258. um2107 (válaszként erre: 115241. - Mamabogár)
2023. márc. 13. 13:56

nálunk is a fazék szóbeli volt a legrosszabb élmény

nem ismert fel egy verset, mondta hogy ő még ezt soha nem látta: vállvonogatás (az említett mű lehet hogy az alapműveltség és a tanterv része, náluk kimaradt, a fazék felvételi listáján sincs cím szerint megemlítve, csak hogy "népballadák")


ő is középkategóriás lett, nála ez csak a 4. helyezett suli..


"Az is kiderült számunkra egy előző felvételiző hallgatása során"


ez mit jelent? a gyerek hallgatta ott bent amíg felkészült, vagy az illető amikor kijött mesélte milyen volt és abból derült ki a selfmarketing-szint?

115257. Borian (válaszként erre: 115256. - Belvarosi)
2023. márc. 13. 13:19

A munkahelyemmel szomszédos épület. Nagyon puccosan felújították. Sokat énekelnek. Van sok néptánc.

Ennyit látok-hallok odaátról. :-)

115256. belvarosi
2023. márc. 13. 12:28
Sziasztok! A Lónyay 8 osztályos gimiről tudna valaki személyes tapasztalatot írni? Előre is köszönöm!
115255. VeTspKa (válaszként erre: 115253. - Hdolli)
2023. márc. 13. 11:51
Valószínűleg az általános suliknál is mást jelent egy gyengébb iskola és mást egy "versenyistálló" kitűnő tanulójának lenni de igen, egy jó gimiben azért ez még nagyobb teljesítmény szerintem is, és most igen, hazabeszélek, és szomorú vagyok, hogy az én gyerekem így kimarad ebből az elismerésből. :-(
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook