Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
115553. 9291fd2809 (válaszként erre: 115550. - Akinomuj)
2023. márc. 17. 12:38

Kint van az Óbudai Árpád listája is.

Itt nálunk 2 család 4 izguló szülőjéből 3 múlatja az időt, kávézik, fórumozik (egy tart hazafelé)- és nem vagyunk elnyomók ezért sem, a kölykök mit sem tudnak erről az ideiglenes listás stresszről :D


Akinek az Árpád a szíve vágya: 2 gyerek után felszabadul ebben a suliban is:

- 1 létszámon belüli dobogós specmat hely

- 2 létszámon belüli TT-s hely

- 1 létszámon belüli angol hely


A (kis)fiú Fazekas specmatot választ, de végig standupolták ők is - velünk- az E5, Trefi, Api, VPG, Sz.Istvánt, de ők érintettek voltak a Berzsenyiben (mi nem), lepattanónak beírták a Könyvest és az Adyt is (mi nem).


Az Árpádról itt mindhárman azt gondoljuk, hogy nagyon korrektek, kedvesek voltak, a diákokkal is beszélgettünk, ők ajánlották a tagozatok közötti felvételik között a sétálóutcában a cukrászdát :)

A takarítónővel is beszélgettem és nagyon kultúrált a mosdó, a termek, tisztaság, jó illat, virágok az épületben és előtte is (a takarítónő mondta, hogy befogják a diákokat és a gyerekek is emberszámba veszik a munkáját- nálam ezért egy nagy pluszpont jár a helynek!)

Az E5 tisztasága és a portások kedvessége még ilyen kb.

Az Árpád nagyon rugalmas volt az időpontütközés feloldásában is (mi pl. 4 !!! Helyről kaptunk ugyanaznapra 11-14 közötti sávba behívót, hát sokkot kaptam elsőre és sikerült szétszedni, mindenhol korrektek voltak).


A szóbeli után hozzánk a leendő angolos és TT-s ofő is jött a folyosón gratulálni, a kis baráthoz pedig a specmatosok (egy napon voltunk, könnyebbség volt a gyerekeknek) és nem “nyalást”, hanem őszinte figyelmet és érdeklődést éreztünk ebből is.

Van az Árpádnál erősebb suli is, de összességében a “mellékes körülmények” miatt kicsit mindannyian sajnáljuk itt, hogy nem elsőnek írjuk be, mert tényleg nyugodt, kedve hangulat, szép körülmények, emberséges hozzáállás van és egy jó suli ez is.

115552. Borian (válaszként erre: 115551. - Um2107)
2023. márc. 17. 12:37
köszi, sosem hallottam még :-)
115551. um2107 (válaszként erre: 115549. - Borian)
2023. márc. 17. 12:30

laza, mint a riga lánc (a riga meg anno a legolcsóbb kismotor volt

a simson lánc az pl nem volt laza sosem :-D

115550. akinomuj (válaszként erre: 115547. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 12:22

No és mit választ a srác akkor? :-)


Küldtem egy üzenetet is privát.

115549. Borian (válaszként erre: 115532. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 12:21

off: mi az a rigalánc?

on: ne szabadkozz, én nézem a Krétát, de hát én tudvalevően elnyomó anya vagyok :-)

115548. 9291fd2809 (válaszként erre: 115546. - Um2107)
2023. márc. 17. 12:10

Igen, nyolcasból hatosba, gimiből gimibe, igen.

Ha nem gond, nem szeretném a jelenlegi intézmény nevét megosztani, ez egy nyilvános fórum és még nincs évvége.

(Érintőlegesen: lányokat - többeket, sajnos az enyémet is- érintő zaklatás, piszkálás, mobbing)

115547. 9291fd2809 (válaszként erre: 115542. - Constanzes)
2023. márc. 17. 12:05

Mások vagyunk, máshogyan gondolkodunk, de nekem ezzel nincs bajom.

Szerencsére sem kontrollmánia nincs jelen a családi életünkben, sem nem kell 3-4-5 sok gyerekre szórnom a véges időmet, türelmemet és korlátozott képességeimet, így egy kréta továbbra sem nehezít meg számomra semmit.

Azt kívánom mindenkinek, hogy ez legyen a legnagyobb dilemmája most az ideiglenes listák hajrájában :D

Én bekapcsolom a krétát, te nem- de van és ha neked mégis kellene infó, nekem meg mégsem fér bele, akkor majd oldalt cserélünk, de legalább a lehetőség adott mindkettőnk számára a választáshoz és számomra ez a lényeg.


Visszakanyarodva a felvételihez (hogy ne menjen el személyeskedésbe :) a barátnőm hívott és remélem, van itt valaki, akinek ez örömet okoz:

Hatosztályosban érdekelt az ő kisfia is, a miattuk felszabaduló helyek:

- Ady Endre Gimnázium (osztálylétszámon belüli hely)

- Könyves K Gimnázium TT osztálylétszámon belüli hely

- Berzsenyi specmat osztálylétszámom belüli hely

- Szt. István TT osztálylétszámon belüli hely

- Szt. István specmat osztálylétszámon belüli hely

- Fazekas általános tagozat huszonvalahanyadik hely

(…még nincs kint, de az óbudai Árpádban is valószínűleg a specmat és TT osztályokban is a kissrác más választása miatt lesz 1-1 előkelő hely)

115546. um2107 (válaszként erre: 115545. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 12:05

jól értem 8 osztályosból mentek át 6-osra?

nem vált be a 8-as? (nem Gödöllő véletlenül?)


hogy azért jót is írjak az Eötvösről: a sok nyílt óra után az ottani matek és magyar vitte a pálmát, az egyik legjobb volt


(a másik egy fazekasos magyar)

115545. 9291fd2809 (válaszként erre: 115542. - Constanzes)
2023. márc. 17. 11:47

Azért “kell” tudom..

(nem kell egyébként, csak automatán jön az értesítés, tudomásul veszem. Nekem így átlátható, így korrekt, az információt megkapom és mivel felnőtt, jogképes ember vagyok, eldöntöm, hogy mihez kezdek vele. Akárcsak egy céges levelezésben- tájékoztatás, ha érdekel a téma, van LEHETŐSÉGEM megnézni a TÉNYEKET (sallangoktól mentesen- egyébként se több, se kevesebb).


…ha meg a konkrét példánál maradunk: ha elmarad a tesi, akkor esetleg a gyerek bejön az irodába hozzám ebédelni :), tudok félretetetni sütit- szóval nem kell rögtön keresztre feszíteni, mert eljut hozzám egy infó az iskolából.

(…és nem járok szülőikre, nem pörgök az SZMK-s anyukákkal a celofánon meg az osztálypénzen- nos nekem pl az a 2 óra lenne egy több évre elegendő push üzenet és felesleges, időrabló, magamutogató cunami :D de kinek mi).

Az iskolától annyit várok el, hogy a LEHETŐSÉGE legyen meg a korrekt tájékozódásnak, első körben automatán, a legkevesebb leterheléssel a tanárok felé- erre számomra a kréta fényévekkel alkalmasabb, mint egy ofős körlevél vagy a túlmotivált szülők által pörgetett FB és messenger csoportok.

Megnézem, ha kérdésem lenne megbeszélném a gyerekkel és a tanárral- de nem szokott lenni, mert objektív és korrekt.

Nekem másra nincs szükségem és nincs is rá időm.

115544. atlas_cukor (válaszként erre: 115543. - Constanzes)
2023. márc. 17. 11:42
De lehet, hog ez abból adódik, hogy ezek már nagyobb gyerekek és egy hatodikos gyerek szülőjeként még nem így van az ember, főleg, amikor egy ilyen féléven van éppen túl, ahol élet-halál volt minden becsúszott rossz jegy, nagyon kellett figyelni. Innen nehéz elképzelni, hogy mennyire más is tud ez lenni egy nagygimnazistáva.
115543. constanzes (válaszként erre: 115541. - Atlas_cukor)
2023. márc. 17. 11:38
Igen, eszembe nem jutna, hogy nekem ilyeneket kéne tudni egy gimiben, engem már az is "zavart", amikor a 12.-es lányom szülőijén 20 perc arról szólt, hogy milyen hosszú legyen a lányok szoknyája a ballagáson. 18+ évesekről van szó.
115542. constanzes (válaszként erre: 115539. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 11:35

De neked miért kell tudni, hogy elmarad a tesi?


Én is képben vagyok a gyerek iskolai dolgaival, mert elmondják a gyerekek. :) Ha segítség kell, akkor segítséget kérnek, de nem kontrollálom minden iskolai dolgukat, mert az egy gimiben már az ő dolguk. Az is, hogy hány tz van egy nap, meg hány százalékosak a jegyek. :)


Nem fekete-fehérségről van szó, hanem a saját életedet nehezíted meg ezzel, szerintem.

115541. atlas_cukor (válaszként erre: 115539. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 11:35
Persze, hogy nincsen ezzel smemi baj, hogy te így vagy ezzel és képben vagy a dolgozatokkal kapcsolatban, de onnan indultunk, hjogy szerinted fura volt, hogy az E5-ös szülők nem voltak ennyire képben. Én meg azt írom, hogy szerintem az is tök oké és természetes lehet, ha valaki ezzel nincsen képben és ez nem feltételül hanyagság vagy nemtörődömség.
115540. Zizoka01 (válaszként erre: 115514. - Klina)
2023. márc. 17. 11:33
Ugyanez a véleményem. Nem láblógatós a Trefort, legalábbis nálunk sem volt az, 7.-ben sem. Vagyis a gyerek próbálkozott a láblógatással, meg is lett az eredménye. 9.-re már rájött, hogy jóval több kell. Viszont az igaz, hogy a terhelés fokozatosan nő, nem úgy, mint 8. után, egyből a mély vízbe. A tt. tárgyakat elég keményen nyomják itt is (biosz-kémia ofővel nem csoda) gondolom, főleg azért, hogy aki faktot akar belőle, legyen alapja a lecsökkentett óraszámok mellett is. És az is igaz, hogy kezdetben jobb indulatúan osztályoznak, vannak javítási lehetősegek is, bármi, amit a diák akar.
115539. 9291fd2809 (válaszként erre: 115537. - Constanzes)
2023. márc. 17. 11:31

Szerintem félreértesz.

Nálunk is tökéletese tiszteletben van tartva egymás magánélete, eredményei. Ha látom előbb a gyerek jegyét (depláne reptéren vagy kiküldetésben) biztosan nem hívogatom és nem “lövöm le a poént”, hogy ha bezzeg 4-t vagy 5-t kaptál.

A push-t tudom ki-bekapcsolni (nyilván koncentrál munka közben nem örömködök az órai munka 5-n).


…az, hogy tudom, mit tanulnak épp- engem érdekel, na nem azért, hogy radarozzak, hanem mert pl most a felvételinél is nálunk eltérő tanrend volt és töriből az Újvilág felfedezése elő sem került, épp belekarcoltak Mátyásba, török hódoltság sehol…


Mások vagyunk, de hidd el, nem rosszabbak nálatok, nekem nem teher látni a jegyeket, képben lenni a gyerekem iskolai (és egyéb) dolgaival sem, nem sérti senki jóérzését (a gyerek is tudja hogy van zöld kréta).

Nincs miért megvédenem magunkat úgy családilag, hogy itt se terror van, ha épp eljut hozzám, hogy ma elmarad a tesi. Nem is értem, miért automatikusan fekete-fehér lehet csak ez is…

115538. atlas_cukor (válaszként erre: 115534. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 11:27
Persze, így használom a Krétát én is (igazolások feltöltése IKSZ-es nyilvántartás ellenőrzése), de az érdemi kommunikációnk sem ott zajlik (szerencsére) a sulival, és a gyerekekkel sem ott kommunikálnak a tanárok.
115537. constanzes (válaszként erre: 115534. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 11:24

Engem ez pont idegesítene. Én ezért nem töltöttem le a Kretát a telefonomra, rohadtul idegesítő volt, hogy mondjuk előbb tudom a gyerek jegyét, mint, hogy kiosztották volna nekik a dogát. Bele is őrültem volna, ha a gyerekkoromban létezett volna már Kréta, pedig szerintem négyes jegyem sem nagyon volt. :)

Én nem akarok tudni minden iskolai bejegyzést, ez van. Legyen már a gyereknek is valami magánélete.


A három nagyobb gyerekem teljesen önállóan kezeli az iskolai ügyeit, én ezt vártam , ennek örülök, éppen elég volt mindig az aktuális kisebbekkel foglalkozni. Miért is kéne nekem tudni mi az aktuális doga témája? Az a gyerek dolga és feladata már gimiben főleg.

115536. atlas_cukor (válaszként erre: 115533. - Constanzes)
2023. márc. 17. 11:23

Szintén, pont ugyanígy, fogalmam sincsen, hogy mi van a Krétában, mert lényegében minden rendben van és így nem érdekel, hogy pl. mi hány%-on van súlyozva, meg hogy hány jegye van és mikor írnak dolgozatot. Egy gimnazista ezt már maga intézi (jó esetben), ha meg baj lenne, akkor arról tudnék azért. És ebben benne van az a bizalom az iskola iránt, hogy nem kell ellenőriznem, mert értelmesen vannak a dolgozatok és ha baj lenne, akkor szólnának.


Ez lehet, hogy 6. osztályban még nincsen meg (pláne, hogy akinek tovább akar tanulni hatos gimiben a gyereke, az árgus szemmel figyel, nehogy becsússzon valami rossz jegy és pontot veszítsen a gyerek), de nagyobb gyereknél szerintem természetes.


Nekem sincsen fogalmam sem arról (nagygimnazista gyerek), hogy melyik tárgyból szokott lenni felelés vagy hogy mikor jelentik be a dolgozatokat, mennyi dolgozat van, egyáltalán hány jegye van, stb.

115535. 9291fd2809
2023. márc. 17. 11:19
Az újpesti Könyves Kálmán Gimnázium is kint van, két dobogós hely felszabadult a 6-os osztályokban. :)
115534. 9291fd2809 (válaszként erre: 115533. - Constanzes)
2023. márc. 17. 11:14

…köszi szépen, elfogadom, ha túltolunk valamit, de ez most egy ilyen időszak és minden infó hasznos.

Mi nyolcosztályosban vagyunk, a kréta tökéletesen működik és működött a covid alatt is, jelenleg is a tanárok jórésze feltölt órai munkát, szakkört, énekkari infókat, a sztrájkkal kapcsolatos körlevelek, tájékoztatók stb., helyettesítés, jegyek és a dolgozat témája, %-a is az esetek döntő többségében látható, korrekt, rendelkezésre áll.

Ugyanígy a késés, felszereléshiány is azonnal befut…

Igazolások stb. Is teljesen ezen át megy, nincs papírokkal kellemetlenkedés meg tanárhajkurászás a szünetben :)

A kezemben lévő eszközön egy push üzenet minden iskolai bejegyzés, ezért nem is értem, hogy miért ne tudna róla szülő (már ha az adott intézményben működik, használják, a szülői jogosultság a szülő gépén telepítve van…)

Ez nem kontroll részemről, véletlenül sem, de hála az égnek igazolást betolni csak én tudok és ez maradjon is így :D- ha meg már küldöm, arcba vág a sok jegy, üzenet, csak megnézem, ha egyébként a gyerekkel is beszélek (néha előbb be van írva a jegy, mint a tanár kiosztaná a dolgozatot a nap folyamán… nálunk a gyereket nem izgatja annyira a kék - diák- kréta)

115533. constanzes (válaszként erre: 115532. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 11:04
Tudom off, de gimnazista gyerekeimnek én sem nézegetem a Kretáját, a nagynak egyszer sem láttam, ott mondjuk benne volt az is, hogy sokára lett működőképes, nem ment, aztán másik iskola lettek, és új Kréta az sem ment stb. A második gyerekemnek talán egyszer néztem bele 2 év alatt. És nekem sincsen fogalmam ezekről, hogy hány tz, meg röpi lehet, meg mik a súlyozások. :))) Elég, ha a gyerek tudja.
115532. 9291fd2809 (válaszként erre: 115521. - Csimpy)
2023. márc. 17. 10:49

…engem is ez (is) gondolkodtatott el az E5-tel kapcsolatban.

Mi oda jártunk felvételi előkészítőre, Szeredás tanár úr tényleg legendás, az egész nagyon korrekt és színvonalas volt (máshol írt magyar fogalmazásra a gyerek 9/10-t kapott és valóban nagyon sokat fejlődött a stilisztikában, szövegkohézióban).


A nyílt naptól a gyerek nem volt annyira elájulva, mint pl a Trefortostól (de nem is ítélte rossznak)- azt fogalmazta meg: a diákok szervezték, felügyelték, vezényelték le főleg, a tanárok csak “biodíszletnek” voltak.


…és ez összecseng azzal, ami bennem a szülőin megfogalmazódott- kérlek, egészítsetek ki, cáfoljatok meg, ha másképp van a valóságban, pár óra nyilván nem elég mindenre!- sok “szakkör” diákok által önszerveződő tk tanulóközösség vagy alkotó/művészeti jellegű közeg. Ez egy drámánál még csak-csak elmegy, na de 13 éveseknél matekszakkörnél meg vitakultúránál?!

Direkt rákérdeztem az igazgatói tájékoztató után a ránk szabadított szülőknél (többnél), hogy tényleg a diákok szervezik, nincs tanár? A válasz az volt, hogy a többségében nincs vagy max felügyelő szinten. Tényleg nem kötözködésből, de egy mateknál vagy más TT-s tárgynál ezt cseppet meredeknek érzem, a pedagógus nem véletlenül egy hivatás…

Engem roppantul lelombozott az E5-ben (és ezt egyébként a gyerek szóbeli utáni feldobott hangulata tudta csak némileg ellensúlyozni):

- az igazgató stílusa (sz..rozás, h..ylézés lépten nyomon, rigalánc stílusú, nagyon modoros lazaság) nekem a “too much” kategória volt- kérdés, hogy ez most az aktuális helyzet miatti valamiféle válaszreakció-e… de azért egy ilyen szituációban egy alapvető tisztelet nem ártana (akkor lestünk ott a tömegben többen megnyúlt arccal, amikor elhangzott a “maguk is h..lyék voltak ennyi idősen” felkiáltás… értem én, hogy vicces, meg laza, de nem bratyizunk együtt, na… majd 2-3-4-8 év múlva van ennek talán-esetleg- létjogosultsága


- a suli (és az igazgató) jövője nyilván engem is aggaszt (a tájékoztatón is nekem egy hajszállal több aktuálpolitikai rigaláncoskodás jött át, mint ami nekem komfortos, de ez nem von le semmit a hely értékéből természetesen- tudom, hogy milyen nehéz helyzetben vannak. DE: kérdés, hogy a suli jó pozíciója mennyire a tantestület közös “alkotása” (ennek látszik ellentmondani a felmondáshullám, igen) és mennyire a 40-50+-os “csajozós-lazás-de öregedős” figurát hozó igazgató “személyes hozadéka” (bocs a sarkos fogalmazásért, csak hogy érthető legyen)… a suli bőven túl mutat “Moss bratyó”-n :D kérdés, hogy egy központi retorzió hogyan hat majd a működésére és az igazgatónak igenis ragyogó (személyes) kapcsolatai vannak…


Furcsa tudom, de családilag nem tudtuk megmondani a sok program, nyílt nap, hónapokig tartó felkészítő tanfolyam, felvételi stb. Után, hogy mitől ők a legjobbak (valamitől mégis…) mi a különlegességük?

Az igazgatói tájékoztató utáni odajáró gyerekek szüleitől lehetett volna még kérdezni, de egyik-másik a no comment kategória volt… (ilyenekkel, hogy nem szokta nézni a krétát, meg nem tudja, hogy hány dolgozat, röpi, tz lehet egy nap, van-e jegysúlyozás 100-200-300 %, mint sok helyen- órai munka, röpi, felelés témazáró súlyozásához)

Ez az iskola mégis hagyományosan fantasztikus, csak valahogy nekünk nem sikerült megfejteni vagy elkapni a flow-t… pedig ősszel ez volt az álom, de most nagyon nem tudjuk.

115531. um2107 (válaszként erre: 115527. - Atlas_cukor)
2023. márc. 17. 10:49
értem, igazából nem is neked ment a válasz hanem az ismerősödnek :-)
115530. Lorenza (válaszként erre: 115504. - Mogger)
2023. márc. 17. 10:47
A nagyobb fiam a hatosztályos Berzsenyi spec.mat.-ra jár, most nyolcadikos és imádja. A tanárok általában jók, persze itt is akad 1-2, akivel nehezebb szót érteni. Tanulni kell, de hát hol nem? :) Javításra mindig kapnak lehetőséget, ha kérnek. Matekból senki sem kapott az osztályból 3-asnál rosszabbat évvégén, abból is csak 1-2 gyerek volt, a nagy átlag 4-5 között mozog.
115529. csitkenye (válaszként erre: 115526. - Um2107)
2023. márc. 17. 10:36
azért a kellemes légkör nekünk megvolt a Radnótiban is azon az egy szem ismerkedős esten, a fiam kifaggatta a diákönkormányzat elnökét, tényleg egészen beleélte magát, hogy oda fog járni...
115528. 9291fd2809 (válaszként erre: 115525. - 9291fd2809)
2023. márc. 17. 10:34

…ha valakinek ez az álomsuli: tőlünk felszabadul itt is egy osztálylétszámon belüli hely.

(Ez volt az első iskola, ahol megkérdezték, hová megy még szóbelizni a gyerek és mi a sorrendje… de ők kedvesek voltak, a diákok is segítőkészek- szóval nem volt olyan nagyképű, kísérleti nyulas, neutrális hozzáállás mindenhez, mint a Radnótiban :)

115527. atlas_cukor (válaszként erre: 115526. - Um2107)
2023. márc. 17. 10:33
Nyilván a Radnóti is tudna, ha akarna. Éppen azt próbáltam írni, hogy szerintem nem akar.
115526. um2107 (válaszként erre: 115524. - Atlas_cukor)
2023. márc. 17. 10:31
az e5vös trefort apáczainak, fazekasnak is lenne mire fenn hordania, de ott mégis tudnak a felvételiken/iskolabejárásokon kellemes légkört teremteni
115525. 9291fd2809
2023. márc. 17. 10:30
Kint van a Veres Pálné listája is
115524. atlas_cukor (válaszként erre: 115520. - Nyúlanya)
2023. márc. 17. 10:23

Hát szerintem a Radnóti egy kifelé nagyon keveset mutató hely, abban a tudatban talán, hogy van így is elég ember, akihez elért a híre, épp elég azokból válogatni.


Arra koncentrálnak, hogy aki már ott van, annak nagyon jó legyen ott, erre megy az energia, de meggyőzni senkit nem akarnak kifelé, hogy jöjjön oda.


Egy ismerősöm ezt úgy fogalmazta, hogy fenn hordják az orrukat, de van is mire.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook