Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
115642. annikar (válaszként erre: 115611. - Laska)
2023. márc. 18. 16:23
Egy 90%-os pont persze, hogy jónak :)
115641. Kavicsgym (válaszként erre: 115620. - Csimpy)
2023. márc. 18. 16:08

Most magammal beszélgetek :-) Már értemm, azt hittem, egy másik posztomra írtad, "pillanatfelvétel"-esre, de már leesett, hogy a covidosra :-)

Ott sem tudták így vagy úgy bontani a sok papír alapú információt...

115640. Kavicsgym (válaszként erre: 115620. - Csimpy)
2023. márc. 18. 16:03
Szia, melyik része és miért?
115639. Pangea76 (válaszként erre: 115636. - Akinomuj)
2023. márc. 18. 14:20

A fakt 5-6 ora osszesen ertendo, 11-tol aki pl tori faktos nem az osztallyal jar hanem kulon van 6 torije. De ez majdnem minden targybol igy van…1-2 nem de nem tudom mik.

A tanarok kozotti “versenges”

arra mondtak h kb ilyen eredmenyeka varhatoak itt es a tanarok a faktot mar nagyon komolyan veszik.. Gondolom nem mindegy h milyen eredmenyt er el egy csapat.. A tanarok igen buszkek a gyerekek sikereire.. Ahogy minden iskolaban nyilvan, nem ujdonsag..

115638. virgilius (válaszként erre: 115630. - Gal-bor)
2023. márc. 18. 14:07
És a Deákról nem írsz? Lányodnak milyen megélni, hogy neki "csak" az jutott? Főleg az E5höz képest, ahová a tesója jár...
115637. Gal-bor (válaszként erre: 115635. - Pangea76)
2023. márc. 18. 14:04
Igen, így igaz, egy nagy közösség, ahová jó tartozni. A gyerekem legalábbis így érzi. Tényleg szereti gyakorlatilag minden tanárát, még egyszer sem mondta, hogy ez vagy az mennyire igazságtalan volt vele. És azt is hozzátenném, hogy nem osztályelső, sohasem volt kitűnő tanuló (még általánosban sem), a közösségi programok is inkább az elmúlt évben mozgatták meg. De nagyon-nagyon szereti az osztályát, szereti és tiszteli a tanárait és nagyon szeret iskolába járni. Én pedig ezért nagyon hálás és boldog vagyok. A faktválasztás tényleg az egyik legfontosabb dolog, itt pedig mindenféle van és magas színvonalon. A fiamnak töri az egyik faktja, és a tanár azt mondta nekik, hogy a nyári szünetig el fognak jutni odáig, hogy az őszi kisérettségire maximálisan fel lesznek készülve.
115636. akinomuj (válaszként erre: 115635. - Pangea76)
2023. márc. 18. 14:04

Nagyon érdekes ez a tanári versengés.

Ilyenről én sosem hallottam a par excellence versenyistállónak tartott Fazékban. :-O

A heti 5-6 óra fakt is meglep. Tudtommal vannak szabott keretek. A többi önkéntes tanári munka?

115635. Pangea76 (válaszként erre: 115630. - Gal-bor)
2023. márc. 18. 13:45

De jól összefoglaltad! Emlékszem is Rátok, de azt nem gondoltam, hogy eltelt már ennyi idő..

Amit én is hozzátennék, pl 10-ben a faktválasztás. Máshol kb az van, hogy itt vannak a faktok válassz, nekünk ez mindegy.. Lattam erre példát. Na itt nem.. Kérdőivek vannak, az igazgató a szülőknek szülőit tart erről, aztán az ofő is. Ha a gyerekek konkret tanart is szeretnenek(nyilvan nem mindegy ki lesz a biosz v kemia fakt tanar..) ott komoly lobbi is folyhat. Es bizony szamit a gyerek velemenye! A fakt mar nagyon komolyan mukodik, heti 5 v 6 oraban. Ott mar arrol folyik a verseny h melyik matek csoportbol hany 95% feletti eredmeny lesz( tanarok versenyeznek nem a gyerekek😀 ). Ezt a szuloknek meseltek.. Ha vki vmibol picit lemarad a tanar szol neki es ott maradnak pl 7.oran es siman megtanitja neki a tanar. Nem a gyerek keri a tanar ajanlja fel!

Igen, a kommunikacio igen kivallo itt. Szuloi kozosseg meg osztalyfuggo de van jopar szuloi rendezveny is ahol talalkozhatnak(evente tobb szinhaz, lesz bal, Eotvos napi rendezvenyek egy resze is latogathato)

A gyerekek maximalisan felnottkent vannak kezelve, ez is kicsit maskent mukodik mint amit eddig lattam-hallottam mashol.

115634. atlas_cukor (válaszként erre: 115631. - Derkobals)
2023. márc. 18. 13:33
Istvános engem is érdekelne, köszi!
115633. mogger (válaszként erre: 115631. - Derkobals)
2023. márc. 18. 13:27
Engem is érdekel - mindkettő. Köszi :)
115632. akinomuj (válaszként erre: 115631. - Derkobals)
2023. márc. 18. 13:26
Engem igen - csak kíváncsiságból. :-)
115631. derkobals
2023. márc. 18. 13:20
Sziasztok! Tegnap volt Szent Istvános tájékoztatón és Fazekas meghívós tájékoztatón is, ha valakit érdekel, pm-ben szívesen válaszolok.
115630. Gal-bor
2023. márc. 18. 12:22

Sziasztok! Régen aktív résztvevője voltam a fórumnak, a gyerekeim jövőre már végeznek. Annak idején nagyon sokat segített ez a fórum, gondoltam idelátogatok néha, hátha tudok nektek valamilyen tapasztalattal segíteni. Láttam szóba került, hogy mi lehet az Eötvös gimi titka, ha van egyáltalán? Nekem ikreim vannak, a fiam Eötvösös, a lányom a Deák Gimibe jár, ez egy közepesen erős suli a wekerlén. Ugyanakkor kezdtek, ugyanolyan típusú osztályban, kiterjedt kapcsolati hálóval rendelkeznek, nagy társasági életet élnek, sok barát jár hozzánk különféle suliból.

Szülőként amit az elmúlt 3,5 évben tapasztaltam, illetve a barátok és szülőtársak véleményéből leszűrtem:

- Az Eötvösben az iskolán belüli kommunikáció extrán szuper,az igazgató nem egy elszigetelt, elefántcsonttoronyban élő, megközelíthetetlen valaki. A fiam azt mondta, vitás esetben nyugodtan lehet hozzá menni, a diákok véleményét mindig figyelembe veszi és fontosnak tartja.

A pandémia alatt maximálisan meggyőzött, hogy jól választottunk iskolát. Ebben a bizonytalan, kérdésekkel teli időszakban hetente többször kaptunk tájékoztatást, érezni lehetett, hogy a nap 24 órájában azon dolgoznak, hogy a helyzetből maximálisan kihozzanak mindent. Gyorsan reagáltak, hamar helyreállt a rend, órák gyakorlatilag nem maradtak el. Viharos gyorsasággal az alapítvány és a szülők segítségével megteremtettek egy informatikai hátteret ahhoz, hogy akár az iskolából is tudjanak a tanárok órát tartani a gyerekeknek. Szülőként ez nagyon megnyugtató volt. Azért ez nem mindenhol volt így kezelve sajnos.

- Felnőttként kezelik a diákokat, legalábbis igyekeznek a tanárok ránevelni őket, hogy önállóan hozzanak meg döntéseket és ezeknek következményük is lesz. Ez persze a szülők között konfliktust szülhet, a mi osztályunkban nem mindenkinek tetszett ez a hozzáállás, de ez van.

- A pályaválasztással kapcsolatban hatalmas segítséget kapnak. Számtalan program közül tudnak választani az iskola által szervezett pályaorientációs napokon és egyéb rendezvényeken is. Ez egy bizonytalan gyerkőcnek nagy segítség lehet. + Van 1 órás személyes beszélgetés az ofővel, de ez lehet, hogy csak az ő osztályukban van így.

- Azt nézik, hogy miben jó a gyerek, merre akar tovább tanulni és abból hogy lehetne maximálisat kihozni.

- Viszonylag kevés osztályzatot kapnak - a tanárok mintha nem szeretnének osztályozni, inkább az a lényeg, hogy mindenki megértse az anyagot. Az egyik legkeményebb matektanárnál a fiam a gyenge négyesére ötöst kapott, mert a tanár így ítélte meg a tudását.

- A számomra legszimpatikusabb viszont tavaly év végén derült ki: a gyerekek nem tudják, hogy a többiek milyen osztályzatot kapnak a dolgozataikra. A fiam a matek tanár utolsó órán elejtett mondatából tudta meg, hogy majdnem megbukott matekból az egyik osztálytársa. A tanár azt mondta, hogy jövőre ez a tudás sajnos kevés lesz. Az osztály teljesen megdöbbent, mert egyáltalán nem sejtették, hogy ez az osztálytársuk ilyen rosszul állt matekból. Nem lett megalázva, pellengérre állítva, az eredménye csak rá tartozik, senki másra. Azért ez nem minden suliban működik így.

Szóval mindenhol van jó és rossz pedagógus, ez elkerülhetetlen. A top iskolákban kivétel nélkül adott a motivált, okos gyerekanyag. Van egy oktatási rendszer, ami szintén adott és jelenleg úgy néz ki, hogy marad is. Ez a suli viszont véleményem szerint ebből a helyzetből igyekszik kihozni a maximálisat.

115629. Ilott (válaszként erre: 115620. - Csimpy)
2023. márc. 18. 12:07
Nézd, ahogy a Navigatorok gyakorlatát megismertem, ezt a dokumentumot fogják - mint nyilvánosan elérhető, az iskola által publikált adatforrás - feltölteni a dokumumentumtárukba, így fennmarad az utókor számára ez az átlagostól "kissé" nehezítettebb érhetőségi szintű jegyzék.
115628. puma76 (válaszként erre: 115623. - Rituska09)
2023. márc. 18. 11:44
Szia, én abszolút nem vagyok profi ebben, nem írtam méltányosságit, sőt, alapból az a típus vagyok, aki soha nem is írna. Viszont ismerek párakat, akik megtetették, alapos indokkal, és be is jött nekik. Mind teljesen különböző iskola, különböző gyerekek, kúlönböző élethelyzetek és ebből adódóan különböző indoklások. Megkérdezhetem, hogy nálatok mi a konkrét helyzet?
115627. akinomuj (válaszként erre: 115612. - Levia)
2023. márc. 18. 11:17

Ugye?

Én is írtam itt nemrég, hogy 40 felett már jó, de volt, aki úgy gondolta, az E5 nagyon magas pontokat szokott adni a szóbelin.

Pedig hát nem, épp ez a szóbeli lényege.

115626. kolibri 3 (válaszként erre: 115588. - Tanarillaa)
2023. márc. 18. 11:14
A világon sokkal több helyen beszélik a spanyolt. Az USA-ban a 2. beszélt nyelv.
115625. Pangea76 (válaszként erre: 115624. - Hdolli)
2023. márc. 18. 11:10

Akkor nem kell feladni!! Csak izgulni.. Ha pedig picivel marad le irjatok az igazgatonak, jó indok a teso! Nekem ez sima ügynek tűnik❤️ A sorszam szerintem mindig egy picit magasabb, mert egyre tobb sulit ir be mindenki😀 Regebben hatosnal nem ez volt, most latom hogy lassan ugyanugy 6-8 suliba is beadja aki valtani akar.. De szerintem ez azert nem baj, mert a szobeli hangulata még rengeteget számít! Inkább a suliknak az adminisztrácio lehet kellemetlenül sok. Ha vki pl

a Szent Laszlo listat nezte es ott ki is irtak, hogy hanyszoros a túljelentkezés.. Dícséret annak, aki ezt hiba nélkül kezeli… Remélem az írt meg hozott pontokat át lehet emelni vmi felületről és max a szóbeliket pötyögik hozzá.. Az a rossz h ott is simán lehet hibázni ami soha ki se derül:((

Nálunk az írásbelin pl a pontszámok felvitelében volt hiba, 2 ponttal elszámolták és úgy kaptuk meg a papírt. Persze javították, vki rosszul gépelhette be..

115624. hdolli (válaszként erre: 115621. - Pangea76)
2023. márc. 18. 10:59
Köszi az infot. Vpg-be szeretnenk, teso oda jar. Tavalyi bejutasi sorszamon vagyunk, nem tudom merre mozdul 6osztalyos eseten. Iden minden olyan maskeppen alakul.
115623. Rituska09
2023. márc. 18. 10:58
Van itt olyan Anyuka akinek a gyermeke méltányossági kérelem útján jutott be a vágyott suliba? Elmesélné hogy pontosan hogyan csinálta, mikor írta, mit írt stb? Nagyon köszi!
115622. Pangea76 (válaszként erre: 115611. - Laska)
2023. márc. 18. 10:26
Szerintem is jó! Azert az 90%-os teljesítmény.. Tehát csak jó lehet😀 Amúgy tényleg érdekes lenne egy olyan sorrendet latni hogy ki hol allt a felvételi listan es most hogyan teljesit egy adott suliban:) En a sajat gyerekeimre azt gondolom h kb ott vannak ahol a sorrend szerint is voltak😀 Persze az erdekes lenne, hogy a tobbieket latnank, hogy milyen pontokkal jutottak be..Tuti lennenek meglepetesek:)
115621. Pangea76 (válaszként erre: 115610. - Hdolli)
2023. márc. 18. 10:22

A Könyves Újpest egyik legnépszerűbb sulija. A listából is látszik, hogy rengetegen beírják, legalábbis nyolcadikban. A mi osztályunkból kb mindenki:) De aki oda jár szeretik! Szerintem jó szinvonalú, kell tanulni, sok jó tanár is van(nyilván nem mind:) Több ismerős gyerek jár oda. Azt tudom, hogy programok is vannak rendszeresen, faktok is. Egy évfolyamon ugye 4 osztály van, abból azért már tudnak jó csoportokat csinálni:)

Inkább középerős azért, tehát nem mindenki kitünő. Mint mindenhol itt is fontos h éppen kik tanítanak, ki az ofő. De ez kb lutri mint az adott közösség is:)

Mi lenne az álomsuli? Azert még várjál, ne engedd el! Csak kettőt írtatok be?

Szerintem egy Könyvessel nem lehet azért rosszul járni!

115620. Csimpy (válaszként erre: 115616. - Kavicsgym)
2023. márc. 18. 10:11
Ez egy nagyon jó hasonlat. Szerintem bicskanyitogató.
115619. Aquarius76 (válaszként erre: 115588. - Tanarillaa)
2023. márc. 18. 09:59

Szia !


A László olaszt, de csak azért, mert oda jár a nagyobbik gyerekem. :) (A kisebbik matekos a Lászlóban.)

Azt mondják, hogy a spanyollal jobban/könnyebben lehet érvényesülni, ez biztos így is van, bár tudok olyanról, hogy valaki a Lászlóból lett olasz szinkrontolmács, meg olyanról is aki az ott megszerzett tudásával az olasz-angol kombóval érvényesült.

A Károlyiban ha jól tudom félévente van "nagy" vizsga, amiről hallottam olyat, hogy volt olyan gyerek akinek gondot okozott, de nyilván nem ez az általános. Ha van itt károlyis szülő és rosszul írtam, cáfoljon meg !

A Lászlóban csak év végén van "nagy" vizsga, de persze év közben is sok számonkérés van. Ha valaki mondjuk angol középfokú tudással érkezik oda, akkor csinálhat olyat is, hogy magnúton még folytatja (tudom, ez plusz pénz és idő) és az olasz mellett nem azt választja második nyelvnek, hanem a spanyolt (vagy franciát, németet, oroszt). Gyerekeméknél van aki így csinálja.

A kötelező érettségi tárgyakat színvonalasan oktatják, aki mondjuk mérnöki pályára készül, az szerintem fakttal fel tud készülni pl. emelt matekra is. Gyerekemnél vannak akik ezt tervezik. Nekik majd jövőre kezdődik a fakt, most kellett választani. Ha bio-kémből faktolna emelt érettségi reményében, az azért nehezebb dió, de szereintem az kb. mindenhol így van, hacsak nem tt tagozatra jár valaki valamelyik gimibe.

Ha esetleg van még kérdésed a gimiről vagy az olasz tagozatról írj, szívesen válaszolok ha tudok !

115618. Kavicsgym (válaszként erre: 115611. - Laska)
2023. márc. 18. 09:31

Érdekes, hogy ha az ember gyerkét "hátrasorolja" egy suli, mennyire el tud bizonytalanodni (mi is hasonlóan, máshol). Tegnap a SZIG latolgatón mondta az ig.h., hogy a 150. és 200. gyerek is okos, ez az egész (szóbeli) egy pillanatfelvétel.


A sorrendek később megváltoznak, hátulról előre és fordítva. Meg szokták nézni később (pl. érettségikor, illetve most egy osztályt 1 év elteltével), és megdöbbentő, ki hol áll a felvételi rangsorban, és hol van most, x idő elteltével...


Ha Ti úgy érzitek, ezt az álomsuli, én is ezt írnám előre.

115617. Kisbéka09 (válaszként erre: 115611. - Laska)
2023. márc. 18. 09:26
45 szuper! Anno a gyerekemnek is meglett kicsit kevesebbel és nagyon a helyén van az ofö szerint is. A gyerkőc mit akar? Nálunk napi 10x10 pénzfeldobás volt Apátvös-Ötapát sorrenddel míg az utolsó pillanatban benyögte az Eötvöst és azóta is imádja!
115616. Kavicsgym (válaszként erre: 115607. - Levia)
2023. márc. 18. 09:09
Pont, mint egy covid statisztika anno :-)
115615. Ilott (válaszként erre: 115614. - Krixkrax7)
2023. márc. 18. 08:51
Nem.
115614. krixkrax7
2023. márc. 18. 08:40

Felvételi jegyzék:

Az rendben levő, ha azonos sorszámmal több gyerek is szerepel? Tehát 1,2,2,4,4,4,7..stb formátumban. (A felvételi tájékoztatóban szerepel, hogy pontegyenlőség esetén ki élvez előnyt, de a rangsorban egyelőre szimplán oktatási azonosító sorrend alapján vannak az azonos pontszámúak feltüntetve)

115613. bba (válaszként erre: 115611. - Laska)
2023. márc. 18. 08:40
Semmi veszítenivalótok nincs, mindig mindenki azt tanácsolja, a vágyakat kell tükröznie a sorrendnek.😊
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook