Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


109304. virgilius (válaszként erre: 109301. - Chelsey)
2022. máj. 2. 12:26

:) "szolfézs-zeneelméletről" volt szó, én eredetileg arra válaszoltam.

Chelsey, Te folyton kekeckedsz velem ;) Vagy én írok pontatlanul, nem tudom. Vagy mindkettő. :P

De igen, az éneklés is gond online, ha nem egyedül énekelnek. Főleg több szólamban gond. De főleg tényleg az lehet a baj, ha a tanárok nem szeretik így csinálni.


A nyelvórák egyéniben működhetnek online, a csoportos nálunk a suliban nem ment. De igazából egyik se nagyon ment. Szívás volt az elmúlt két év az egyetemen is meg a sulikban is.

109303. Chelsey (válaszként erre: 109302. - Borian)
2022. máj. 2. 12:21
Apple Pencil. Tudom, nincs mindenkinek. De azzal pl. az ilyesmi is könnyedén áthidalható. Valószínűleg van ennél olcsóbb megoldás is, de most hirtelen ez jutott az eszembe. Az egyik ismerősöm ballagási ajándéka. "Mert enélkül tanulni sem lehet már." - idézte őt az anyukája.
109302. Borian (válaszként erre: 109295. - Trapiti)
2022. máj. 2. 12:16

A nyelvről azt gondoltam, jó lehet on-line.

A matek, attól függ... ha vki jó belőle és jó a matektanár (a fiaméké pl. informatika tanár is, ezért frankón tudta használni a matekos jeleket on-line, gyökvonás, hatványok, görög betűk, minden....), akkor jól működhet, de amikor én korrepetálom őket, nagyon szeretek táblát használni, méghozzá úgy, hogy ők írjanak, én közben látom a gondolatmenetet, hol rontják el, időben közbe tudok szólni, helyre tudom rakni a dolgokat...

109301. Chelsey (válaszként erre: 109300. - Virgilius)
2022. máj. 2. 12:15

Az összhangtanról sejtettem, hogy nehezebb valamivel összehozni online, de nem is azt mondtam, hanem a szolfézst. "Normális" felszereléssel az éneklés nem lehet gond.


Szerintem ez inkább személyiség kérdése, hogy mennyire szereti vagy sem valaki az online nyelvórát, mert önmagában attól még nem rosszabb/kevesebb, hogy nem jelenléti. Az más kérdés, ha olyan tartja, akit eleve zavar, hogy online kell órát tartania. Az más okozhat minőségi különbséget.

109300. virgilius (válaszként erre: 109298. - Chelsey)
2022. máj. 2. 11:51

Hát szükségmegoldásként működhet, de nem olyan hatékony. Ismétlem, szerintem. Gyerekeim se szerették az online nyelvórákat, töredék volt a hatékonysága.

De mi az online pszichoterápiát se szeretjük, és van, aki meg igen.

Nem, az összhangzattan egyáltalán nem csak elmélet, hallani kell a hármas stb hangzatokat, felismerni meg megalkotni meg stb. Szolfézson is kell énekelni. Lehet, hogy sokkal jobb technikai feltételek mellett ez tökéletesen megoldható, és persze megoldották így is, de nagyon örültek, mikor visszamehettek személyesbe.

109299. goreni (válaszként erre: 109033. - Mcsv)
2022. máj. 2. 11:49
Köszönöm a válaszod Mcsv! Egyre több szülőtől hallom, hogy a Leövey tényleg egy jó suli, kár hogy szinte sehol nincs több infó... Sőt! sokan, nem is ismerik ezt az iskolát. Örülök, hogy Ti is ilyen pozitív véleménnyel vagytok az iskoláról!! nyelv szempontjából nálunk a német lesz haladó szintről és az angol (legalábbis én így értelmeztem) a kezdő szintről. Második nyelvet - elvileg úgy tudom - a nyek-es németnél nem lehet/kell választani. A német nagyon jól megy a fiamnak, remélem, majd az angollal is így leszünk. :)
109298. Chelsey (válaszként erre: 109297. - Virgilius)
2022. máj. 2. 11:39

A matek és a nyelv is szuper jól működik online (az angol legalábbis).

A szolfézst még nem próbáltam :D De az tiszta elmélet, nem? Akkor mi lenne benne, ami nem megy online könnyen?

109297. virgilius (válaszként erre: 109295. - Trapiti)
2022. máj. 2. 11:21
Hm. Szolfézst meg összhangot konzis gyerekem szt pont nem lehet jól tanulni online... Na meg maga a hangszeróra, meg főleg a zenekar, már végképp nem működik úgy... Matekot azt nem tudom, azt el tudom képzelni, hogy működhet. Nyelvet a magam részéről szintén nem szeretnék online tanítani, se tanulni.
109296. Chelsey (válaszként erre: 109294. - Nadjamami)
2022. máj. 2. 11:15

Na, gondoltam, hogy valami ilyesmi miatt "nem is olyan jó" a Móricz :D

De nem baj, addig még sok idő van. Az kifejezetten jól jöhet a dédinek is, ha egy kis nyüzsgést visz az életébe :)

Ha úgy látja, hogy neki fontos, hogy válogasson a gimik között és ezért hajlandó készülni picit minden héten, akkor szerintem ennyi plusz óra meg simán belefér a tanulás mellé, hiszen a röplabda mozgás, a sakk meg szintén inkább egy nagyon jó hobby.

109295. trapiti (válaszként erre: 109285. - Nadjamami)
2022. máj. 2. 11:13
Ilyen targyaknal mint a matek vagy a nyelvek tok jo az online oktatas. Nem felveteli elokeszito ugyan, de az en 14 evesem evek ota online tanul japanul es online van neki a szolfezs-zeneelmelet is. Tuti hogy a matek is jo igy. Valojaban a mai vilagban talan csak a zene, kepzomuveszetek, sport oktatasa nem megy online, a tobbi mind megoldhato. PLane hogy akik tobb eve igy tanitanak altalaban eleg jol kialakitjak maguknak hogy hogyan tud ez jol mukodni.
109294. nadjamami (válaszként erre: 109288. - Chelsey)
2022. máj. 2. 11:09

Úgy lesz hetediktől, hogy aikidora már nem fog járni, egyszerűen nem szereti, így az heti 2 óra ami felszabadul és helyette lenne az előkészítő, de csak matekból.

Online heti 1x vagy 2x vagy az Árpádban, ha indul előkészítő.

Röplabdázik és sakkozik még, de azokat nagyon szereti.

Ha az Árpádba jár előkészítőre, akkor heti 1x a dédinél alszik, aki 10 percre lakik az Árpád gimitől.

Azt mondta, hogy nyolcadikba ő akar a gimikből válogatni és igenis az Árpádot és a Majort is megakarja próbálni.

A Móricz nem is olyan jó. Főleg azért, mert az egyik legjobb barátnője az Árpádba megy szeptembertől.

109293. Chelsey (válaszként erre: 109292. - Puma76)
2022. máj. 2. 10:46
Szerintem ő nem csodálkozik el azon, hogy a fénylő izé előtt nevetgélsz :)
109292. puma76 (válaszként erre: 109291. - Chelsey)
2022. máj. 2. 10:41

:D


(Milyen jó, hogy csak a macskám látta, hogy hangosan felnevettem 😉)

109291. Chelsey (válaszként erre: 109290. - Puma76)
2022. máj. 2. 10:33

Belenéztem a magyarba, de minek?! Toppon vagyok. Olvasom az egyik feladatot, ahogy gyorsan görgetek legefelé:


"4. Nevezzen meg két időzítési sajátosságot az izgága köcsög megjelenítése, megszólaltatása során!"


Hm, milyen lazán fogalmaznak.


Majd látom valami kis állatkák vannak az egyik alatt ez áll: "izgága hörcsög".

Ja, hogy ehhez kapcsolódott az előzőleg látott - félreolvasott - feladat!


Szerintem a többit máskor nézem át :D

109290. puma76 (válaszként erre: 109289. - Borian)
2022. máj. 2. 10:13

Itt vannak mintafeladatok már...tényleg izgi:


[link]

109289. Borian (válaszként erre: 109286. - Zizoka01)
2022. máj. 2. 09:28
nem lehet, a magyartanárok kaptak belőle :-(
109288. Chelsey (válaszként erre: 109285. - Nadjamami)
2022. máj. 2. 08:54

Teljesen jó lesz szerintem is az online. Picit úgyis bele kell nézned időnként, hogy mennyire dolgozik, hogy fejlődik. Ezt egyébként magántanárnál se ússza meg az ember (szerintem, max. akkor, ha teljesen fű az anyaghoz és muszáj másra hagyatkoznia).

Talán arra is érdemes figyelni, hogy ne legyen nagyon leterhelve a tanulással, értendő ez akár időben is. Gondolj arra, hogy ha már most napi 3-4 órába telik felkészülni valakinek (a házi feladatok meg a különórák miatt) és így kerül be egy jó gimibe, akkor hová fogja tovább fokozni? Mert általában a gimiben azért az átállásnál legalábbis az általános iskolaihoz képest egy kicsit több időt kell szánni a tanulásra az új tanárok, a megváltozott tananyagszerkezet, esetleg a magasabb elvárások miatt.

Nem azt mondom, hogy nem kell felkészítő, mert sajnos a kompetencia feladatsor és a suliban megszokott feladatsorok valahogy nem nagyon találkoznak, meg az időbeosztást is meg kell tanulni stb. Ugyanakkor érdemes figyelni arra, hogy összességében mennyi ideje megy el a gyereknek a délutánjaiból a sulis dolgokra és marad-e még "tartalék", ha bekerül a gimibe.

109287. Flame02 (válaszként erre: 109282. - Aquarius76)
2022. máj. 2. 08:54
Igen, nagyon szereti! :o)
109286. Zizoka01 (válaszként erre: 109279. - Borian)
2022. máj. 2. 08:36
Hol lehet ezt a próbafeladatsort elérni?
109285. nadjamami
2022. máj. 2. 08:08

Kicsit eltűntem, de éppen parkettáztunk meg csomó dogára készültünk. :D


A csillókba kerülő előkészítőt lemondtam, khmmm 64 000 Ft/ hó és kab 1.5 évig, na jó ezt nem tudom kibírja, illetve a hölgy sem volt túl megnyerő, sőt a gyerek szerint ijesztő volt, mint egy kiképző őrmester. A próba 1.5 óráért is elkértek 7000 ft-ot. Na mindegy továbbléptem ezen.

Írtam az Árpád Giminek most, hogy lesz-e előkészítő és csatlakozhat-e hetedikes, illetve a Minerva suliból az ajánlott Dorottya matek tanárral már elkezdtünk levelezni.

Online tartana heti 2x matekozást, kb 4 hetedieksnek egyszerre és azon mennek végig, hogy az alapok biztosak legyenek nyolcadikra.Ez így szerintem tök jó lesz, lévén hogy hetedikben bejön egy csomó új reál tárgy, még több órája lesz és nagyon sok idő lenen eljárkálni előkészítőre.

Ezért már most beszivárgunk az árpádos előkészítőre, az se baj, ha csak nyolcadiktól mehet, de akkor tutira azt szeretném, öt osztálytársa is járt oda és nagyon dicsérték.

109284. Aquarius76 (válaszként erre: 109264. - Virgilius)
2022. máj. 2. 07:25
Köszönjük szépen itt is!🙂
109283. Aquarius76 (válaszként erre: 109273. - Akinomuj)
2022. máj. 2. 07:24
Köszönjük!🙂
109282. Aquarius76 (válaszként erre: 109270. - Flame02)
2022. máj. 2. 07:23

Én is meglepődtem, hogy idén így van.

Pedig jó iskola, bízom benne, hogy lányodnak is!

109281. Aquarius76 (válaszként erre: 109267. - 9719cd9c47)
2022. máj. 2. 07:21
Köszönjük szépen!🙂
109280. Aquarius76 (válaszként erre: 109265. - Puma76)
2022. máj. 2. 07:21
Köszönjük! 🙂
109279. Borian (válaszként erre: 109277. - TnéLina)
2022. máj. 2. 06:54

pont erről szól, a fiamék már belekukkantottak tavaly november-decemberben a próbafeladatsorba, nem voltak boldogok:


[link]

109278. levia (válaszként erre: 109277. - TnéLina)
2022. máj. 1. 14:23
Mindenkinek az. Ezen még korai törni a fejet.
109277. TnéLina
2022. máj. 1. 14:13

Sziasztok


Nálunk nemrég szóba jött, hogy 2024-től változik az érettségi, kicsit utánaolvasgattam, de nem hangzik valami biztatóan. Ha jól számolom a mostani 10.-esek már az új érettségit írják.

A tanárok erre mennyire vannak felkészülve? A tankönyvek mennyire változnak? Akinek már középiskolás a gyerkőce (9.-10.-es), mennyire jött szóba az új érettségi?

Tudom, hogy még messze van az a 4 év, de gyorsan elszalad és kb.fogalmunk sincs az egészről. Vagy ez mindenkinek "zsákbamacska"?

109276. puma76 (válaszként erre: 109275. - Akinomuj)
2022. máj. 1. 13:36

Én nem prognosztizálom a gyerekem versenyekhez való viszonyát, ha akar, megy, ha nem, engem nem érdekel. Ami engem érdekel, hogy ha pl versenyezni akar, az alapokat ne nekem kelljen tanítani. Felvételire is már szerencsés voltam, az írásbelihez semmilyen témakört nem kellett külön tanítaanom. Oké, a kiadott szóbeli soroknál voltak anyagrészek, amit nekem kellett tanítani, számok felírása 10 hatványaival pl (na jó, ehhez előbb átszaladtunk a négyzetreemelésen és a hatványozáson úgy általában is :) ) De a szóbeli, hogy hova kerül beadásra a papír, már saját választás volt.


Az, hogy nem egy gép, oké, viszont arra a teljesen hétköznapi életben is háklis vagyok, ha valaki a józan paraszti eszét veszíti el :) De persze semmi jelentősége, neki is csak megjegyeztem, hogy ezt és ezt ovisként még tudta volna, de azt is hozzátettem, hogy azért az utolsó feladatokat, amiket pedig nem, szépen megoldotta.


Azt fontosnak tartom, hogy tanuljon és tudjon akármennyit is az ember, az egyszerű logikus gondolkodás maradjon meg.

109275. akinomuj (válaszként erre: 109274. - Puma76)
2022. máj. 1. 12:35

Értem én, hogy te is utólag láttad.


Igen, igazad van, ha kötelező a verseny, készítsék föl a gyereket (bár szerintem nem lenne szabad kötelezni senkit). Ezt írtam is, maximálisan egyetértünk.


Teljesen természetes, hogy a gyerek nem teljesít egyenletesen, hiszen nem gép! (enyém a döntőt szúrta el - na bumm, annak is örülünk, hogy bejutott, szerintem először és utoljára)

Tökéletesen elégedett leszek, ha tartani tudja a tempót a derékhaddal, épp elég nehéz lesz az is. Szorongós alkat, nem akarom még én is nyomasztani.


Ami a felkészülést illeti: nem mindegy, mennyi pluszmunkával jár. Egy erős iskola kevesebb pótolnivalót ad, a kevésbé erős többet. A hatos felvételi meg egyébként is a gyerek és a szülő külön biznisze. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook