Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
115911. eth (válaszként erre: 115909. - Ilott)
2023. márc. 21. 16:06
És ez a tömeges félreszámolás (?) lehet, hogy sohasem derül ki, ha nincs nyilvános lista. Úgyhogy köszönjük mindenkinek, aki ezért erőfeszítéseket tesz.
115910. gligeti
2023. márc. 21. 16:03

Csak hogy ne legyen a vád, hogy egy iskola van kipécézve, hanem az, aki nem akarja követni a jogszabályt. A Karinthy is beadta végül a derekát, gondolom csak átbeszélték jogászokkal és belátták, hogy nem lehet másképp értelmezni, de hát, szánalmas a maradék titkolózási próbálkozás. Mondjuk úgy tűnik, amúgy legalább tényleg oktatási azonosítók és jeligék vannak benne, ahogy kell, és nem mondjuk maligánok (most tekintsünk el attól, hogy nem tudom, az elutasítottak is benne vannak-e, ahogy kell, mert az is követelmény, amit nem szoktak teljesíteni, sokan csak a szóbelin értékelteket írják, ill. még nem látszik, a pontszámazonosságot hogy kezelték, amit a jegyzéken már sorba kell tenni, és van még pár dolog, ami nem szokott sikerülni), szóval nem akar másnak látszani, mint ami, csak nem akar látszani egyáltalán :-) De ez csak ilyen mellékmegjegyzés, hiszen azt nem írja elő a jogszabály, hogy legyen jól olvasható, csak hogy legyen közzétéve, és hát ha valahogy elolvasható, akkor az teljesült.


[link]


(visszatérve: egyébként személy szerint nem tartanám ördögtől valónak, hogy nem az okt. azonosító/jeligével, hanem annak valami egyértelműen bekódolt (és arra jogosultak számára visszakereshető, és így ellenőrizhető) változatával is jogszerű legyen közzétenni, hiszen a transzparencia lényegi része úgy is megvalósul, látszanak a pontszámok, a rangsorok, stb. de most nem ez a jogszabály, ennek az a módja, hogy a jogalkotónak jelezheti az ember az aggályát és tehet javaslatokat, nem pedig az, hogy nem tartja be, másrészt és főleg akkor az egyértelműen ne legyen az ott okt. azonosítónal látszó (és annak ellenőrzőalgoritmusának is megfelelő) számsor, hogy, legyek ma óvatosabb, ne is merülhessen fel, hogy direkt akar(t) félrevezető lenni)

115909. Ilott
2023. márc. 21. 15:49
Aki nem követi a fb csopikat, érdemes ránézni újra a pontokra, helyezédekre, mert van suli (most épp a Kosztolányinál derült ez ki), ahol eléggé elcsúsztak. Azokét (is) nézzétek meg, ahol péntek óta kerültek ki az ideiglenes listák. Sok ilyet láttam.
115908. Ilott (válaszként erre: 115904. - Cuni58)
2023. márc. 21. 15:32
Sajnos nem tudjuk.
115907. Enid (válaszként erre: 115905. - Kavicsgym)
2023. márc. 21. 15:29
Ez az egész iszonyú szomorú. A gyerekek beletesznek mindent a felvételibe, brutális nyomás alatt vannak hónapokig, aztán meg olyan szempontokat kell mérlegelni a végső választásnál, hogy melyik fenntartóhoz tartozik egy adott iskola, vajon kicsinálják-e a sulit stb.
115906. Kavicsgym (válaszként erre: 115858. - Csitkenye)
2023. márc. 21. 14:15

Mi 90+ írásbelivel sokat beírtunk. Az oka személyes: volt már 2 olyan felvételink, ahol a gyerekünk egy nagyon enyhe figyelemzavar miatt a magyart elrontotta, a matekot ezután odatette (28/44, 32/47). Előtte sok felkészülés. Ekkor még 55 volt az országos átlag, nem 66.

Ezután én már kellő félsszel álltam a felvételihez, és csak a 80 körül tartottam reálisnak. Nem hittem, hogy valaha is Radnóti vagy E5 közelébe kerülünk. Amikr így lett, akkor kezdtünk kapkodni, hogy több sulit is még meg tudjunk nézni. Ez az oka nálunk.

115905. Kavicsgym (válaszként erre: 115894. - Bfm53)
2023. márc. 21. 14:08

De mi is hezitálunk emiatt az E5-el kapcsolatban.

Plusz, hogy 1 bő év múlva engednek-e belsős igazgatót?


Ma már a klikes fentartókat is megnéztem, a Berzsenyi és a SZig azonoshoz tartozik, onnan még - tudtommal - nem rúgtak ki senkit.

115904. cuni58
2023. márc. 21. 14:05
Sziasztok valaki nem tudja,hogy Borsod Varmenyeben mikor utalják a Gyodot.Koszonom
115903. Csut79 (válaszként erre: 115902. - Bfm53)
2023. márc. 21. 12:41
Mert nem a tankerület a munkáltatójuk.
115902. bfm53 (válaszként erre: 115901. - Csut79)
2023. márc. 21. 12:34
Miért gondolod, hogy nehezebb kirúgni őket?
115901. Csut79 (válaszként erre: 115900. - Olgi3)
2023. márc. 21. 12:27
Nyilván hat rájuk majdnem minden, amiért most küzdenek a tanárok, csak kirugdosni nehezebb őket. Nem véletlenül állnak minden nap a sztrájk mellé olyan nagy arányban pl a Radnóti tanárai.
115900. Olgi3 (válaszként erre: 115898. - Wombat7)
2023. márc. 21. 12:25

...ez a mai cikk egy trefortos tanárról szól:


[link]


"Sikeres szakember, népszerű tanár volt, aki rengeteget dolgozott a természettudományos pedagógushiány felszámolásáért. Szakmány Csaba, a Trefort vezetőtanára, akit a kémiaoktatás fejlesztéséért és tehetséggondozó tevékenységéért a Richter a Magyar Kémiaoktatásért Díjjal tüntetett ki, és akit tavaly májusban mi is megszólaltattunk podcastunkban, év végén felmondott. Nem feladta, nem kiégett, nem vált közömbössé mindaz iránt, amiért addig küzdött. Egyszerűen nem tudta eltartani többé a családját. A kémia–fizika szakos tanárt arról kérdeztük, milyen érzés volt feladni a hivatását, hogyan árazta be magát a munkaerőpiacon, miért mérhetetlen a tanári teljesítmény és hogyan lehetne megfordítani az oktatás szakadék felé száguldó mozdonyát. Nagyinterjú."

115899. bfm53 (válaszként erre: 115897. - Eth)
2023. márc. 21. 12:24
Nekem olyan, mintha az E5-t szemelték volna ki (lásd rendőrségi ügy).
115898. Wombat7 (válaszként erre: 115897. - Eth)
2023. márc. 21. 12:18
Trefort, Apáczai, Radnóti fenntartója az ELTE, a tankerületnek nincs ráhatása a tanárokra. Valószínűleg ezért is jelentkeztek idén a szokottnál is többen pl a Trefortba
115897. eth (válaszként erre: 115895. - Csimpy)
2023. márc. 21. 12:08
Ha az E5 megy a levesbe, akkor aligha fog megállni a dominó, és kb. az összes belvárosi iskola felejtős...
115896. Kisbéka09 (válaszként erre: 115894. - Bfm53)
2023. márc. 21. 12:06
Ez mondjuk minden iskolára igaz, úgyhogy de para…
115895. Csimpy (válaszként erre: 115894. - Bfm53)
2023. márc. 21. 11:21
De igen, nagyon hezitálunk emiatt :(
115894. bfm53
2023. márc. 21. 10:19

sziasztok!


Aki E5-be szeretné vinni gyermekét nem fél attól hogy a tankerület megbolygatja az iskolát (pl tanár elbocsájtás)?

115893. Borian (válaszként erre: 115892. - Eth)
2023. márc. 21. 09:39

Szerintem a nem egyházi iskolákban ki sem derül, ki milyen felekezetű, hiszen semmilyen hivatalos dokumentumban (szig, lakcímkártya, diákig) sinvs feltüntetve (hálisten...). Az egyháziakban is akkor derül ki, ha kérdezik, illetve a keresztlevélből, papi ajánlásból.


Akkor honnan lehetne tudni? Ránézésből? uh, ez már nagyon durva...

115892. eth (válaszként erre: 115888. - Emese_L)
2023. márc. 21. 09:02

A "szívecskét", köszönöm, nem kérem.


Ha valaki sugall egy (még csak nem is félreérthető, hanem egyértelmű) aljas baromságot, akkor annak kellene szégyellnie magát, aki kimondja, hogy aljas és baromság.


Akkor már elmondom: ma már nincs semmilyen zsidó jellege a Radnótinak (illetve de, van, a gyönyörű, de nagyon rossz állapotú épületnek).

Félreértés ne essék: egész biztosan van számos zsidó származású család és tanár az iskolában (mint ahogy máshol is), de ez sehol sem jelenik meg a mindennapi élet során.


A statisztika szerint kb. 100 ezer zsidó származású ember él Magyarországon, a nagyon nagy részük Budapesten (és a maradék kis résznek egy jelentős része Budapest vonzáskörzetében - a vidéki zsidóság a második világháborúval gyakorlatilag megszűnt létezni).

Ez azt jelenti, hogy a fővárosban átlag minden kb. 20 gyerekből 1 bizony zsidó származású.

Hagyományosan a zsidó családok gyerekei magas színvonalú oktatásban részesülnek. A mögött, hogy az "elit" gimnáziumokban felül lehetnek reprezentálva, nem kell semmilyen sötét összeesküvést keresni: kb. ugyanaz az oka, mint annak, hogy ebben a fórumban is messze felülreprezentáltak a Eötvösbe, a Fazekasba, a Radnótiba, a Berzsenyibe stb. felvételiző gyerekek. De nincs arról szó, hogy tömegesen lennének bármelyik gimnáziumban.

(A Radnótiban a távol-keleti származású gyerekek viszonylag nagy száma feltűnő, de amögött is hasonló okok állnak.)


Sajnos, eléggé biztos vagyok benne, hogy (mint mindenhová), a Radnótiba is kerülnek be "kapcsolatok" útján. De ennek semmi köze a zsidó származáshoz.


Egyébként a Radnótiba "kapcsolat útján" bekerülésnek ez az útja egyszerű és "legalisabb", hiszen az általános iskolai részbe felvételi nélkül lehet bekerülni, és pl. az ELTE-s dolgozók gyerekei nagy eséllyel bekerülnek.

115891. Csut79 (válaszként erre: 115890. - Borian)
2023. márc. 21. 08:55
Ja, ja, két hete ázsiai nap volt, degeszre ették magukat a gyerekek. :))
115890. Borian (válaszként erre: 115888. - Emese_L)
2023. márc. 21. 08:48

Nos, akkor végképp nem értjük. csak tősgyökere pestiek mehetnek oda, Ez honnan derül ki, és honnan tudod, hogy Csipetke nem pesti?

Egyébként ez már abban is sántít, hogy annyi vietnámi gyerek jár a Radnótiba, hogy megünneplik a Holdújévet. ondolom, ők sem echte pesti származásúak.

Ha poitikai nézetre célozgatsz, háát, tanár legyen a talpán, aki 10-12 éves gyereket látva ezt meg tudja állapítani. Az E5 pedig uez a liga, tehát tanácstalan vagyok, mire célozgatsz...

115889. derkobals (válaszként erre: 115885. - Kisbéka09)
2023. márc. 21. 08:38
Idén, mások is leírták már, feltehetően sokan írtak be több iskolát. Komoly ok lehet a kimenekítés az általános iskolából, a félelem a ponthatárok nagy emelkedésétől. Már meg is jelent a bilog az engyik fb-os postban az ilyen "felvételi turisták"-ról, legalább legyen kit utálni a matekfeladatsort összeállítók mellett. Szerintem ez nagyon egyénfüggő is, a hatodikas fiamnál a specmatok mellett (Szent István mellett) azért kellett beírni az Apáczait, mert a barátai közül jelentkezett valaki, és megtetszett neki az is, hogy személyre szabott értékeslést kapott mindenki. Így lett ez a C terv, míg a Radnóti, amire kíváncsi volt lett a B. Mondom ezt úgy, hogy eléggé körbejártam ezt a spemat témát és az opciók közül (Fazekasbe nem akart menni semmiképp), csak az István és a Berzsenyi lett ajánlva. Mindegyik felvételi fontos tapasztalat volt, 12 évesen már bele szeretne szólni, hogy a következő hat évét hol tölti. Folyamatosan változott, hogy az Istvánon kívül más egyáltalán el tudna képzelni, attól függően, hogy a korstárs mintázatban melyik gimi éppen hol állt. A nyolcadikas lányomnál a felvételi előtt, teljesen más ligában keresgéltünk, és szorítottunk, hogy vhova egyáltalán bekerüljön (tt tárgyakból és nyelvtanból sok négyes). Végül volt a Fazékban (is) nyílt napon, észbekapott és 90 pontot írt, így egészen más helyzetbe kerültünk, újratervezés, a Fazék társtud lett az álomsuli. Ott volt még az Apáczai humán, arra kevés volt az idő, azt elengedtük. Két közgazdász szülő a matekot sem engedte volna el, de ő oda vmiért nem nagyon akart menni, de beírtuk. Kivételesen jó angolból, így jött a képbe a Madách, és a Berzsenyi, ha azokból nem akkor még ott volt biztosításnak a Szent László angol és matek angol. Volt még Teleki is, (humán, matek, angol) de ezeket elengedtük, mert ütköztek a többiekkel. Itt mind bejutó helyen van, de ha nincs meg az álomsul a Fazék, akkor még mindig egymást győzködnénk, is izgulnánk. Egyszóval bonyolult helyzet, sok-sok összetevővel.
115888. Emese_L (válaszként erre: 115853. - Eth)
2023. márc. 21. 08:35

Kedves Eth!


A hozzászólásom Csitkenyének szólt, őt próbáltam megnyugtatni, mert együttérzek vele.


Mondhatnám, hogy honi soit qui mal y pense, de inkább egy szívecskét küldök Neked szeretettel.

Ebben a témában részemről a beszélgetés lezárva.

115887. khi72 (válaszként erre: 115864. - Kolibri 3)
2023. márc. 21. 08:28

Érdemes hallgatni a gyerekre😀 neki kell oda járnia.

Anno a fiam is a Berzsot választotta az E5-tel szemben 8.-ban. Nem bánta meg, szerette, így mi is.

115886. Enid (válaszként erre: 115884. - Kisbéka09)
2023. márc. 21. 06:40
Kisbéka, ti csak a németre jelentkeztetek vagy az angolra is?
115885. Kisbéka09 (válaszként erre: 115858. - Csitkenye)
2023. márc. 21. 06:37

Mert biztosra akarnak menni.

Sokan beírják a top5-öt, majd a 10-ből, 20-ból, 40-ből, és nem jegyzettből. Oka? Hm… menekítés az általánosból, mindenképp el akar menni, választási lehetőséget akar. Mi történik ha mondjuk kettőt írsz be és az egyikbe nem veszik fel a másikat meg utálta! Marad ott ahonnan menekülne. Ezt meg sokan elkerülnék, ha már most jó helye lehet, minek várna 2 évet, amikor már kamaszodik, lehet leenged kicsit és mégkevésbé tudja mit akar.

115884. Kisbéka09 (válaszként erre: 115834. - Csitkenye)
2023. márc. 21. 06:25
Ezzel a helyezéssel bent kell lennie és ha német, akkor osztálytársak lesznek a srácok!
115883. csitkenye (válaszként erre: 115880. - Kcsk)
2023. márc. 20. 23:59
Ó ne már, pedig olyan jól kitaláltam, lett volna min izgulnom két évig :)
115882. kcsk (válaszként erre: 115881. - Csut79)
2023. márc. 20. 23:44
A csoportosítást aszerint próbáltam megfogalmazni, hogy rálátásom szerint az iskola mit tud nyújtani (i.e. nem simulékony természetet értettem alatta).
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook