Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
115973. Borian (válaszként erre: 115971. - Virgilius)
2023. márc. 22. 16:30
Én találtam végül, csak sajnálatomra kevés angol nyek-kel kombinált van (olyan főleg, ahol kezdő angollal is fogadnak).
115972. khi72 (válaszként erre: 115970. - Borian)
2023. márc. 22. 16:16

Ez volt közel hozzá, esetleg másik suli volt a cél, de csak ide vették fel.

Amúgy az én fiaim is reál beállítottságúak, igyekeztek hamar letenni a C1-et és érettségit angolból. Jó azért nem 9.-ben😀 És nem másik nyelv miatt, egyszerűen más érdekelte őket.

115971. virgilius (válaszként erre: 115970. - Borian)
2023. márc. 22. 16:14
Azért nincs olyan rengeteg, főleg nem abban a régióban. :)
115970. Borian (válaszként erre: 115968. - Um2107)
2023. márc. 22. 16:06

Értem, de akkor miért egy angol nyek-es TT tagozatra jelentkezett?

Rengeteg kiváló TT tagozat van Bp-en angol nyek nélkül is.

115969. um2107 (válaszként erre: 115966. - Levia)
2023. márc. 22. 16:04

valószínű erről lehet szó, köszi


ezt amúgy egy kolleganőm is csinálta és most utólag azt mondta butusság volt (nem a korai nyelvvizsga, a leadás)

115968. um2107 (válaszként erre: 115965. - Borian)
2023. márc. 22. 16:03

talán mert 2tanos ált iskolából ment?

és ha "leadja" az egyiket, tanulhat harmadikat (mondjuk az már szeirntem is túlzás.. dehát nem vagyunk egyformák)

115967. hdolli (válaszként erre: 115966. - Levia)
2023. márc. 22. 15:20
Ilyen tekintetben a VPGné is hasonló álláspontot vall. Nem "támogatják" a korai nyelvvizsgát. Ezt azzal indokolják, hogy ne tegye félre adott nyelvet, mert elfelejti mire fontos lesz.
115966. levia (válaszként erre: 115963. - Um2107)
2023. márc. 22. 15:08

A konkrét esetet nem ismerve...

(B2) nyelvvizsga sulitól függetlenül tehető, ha a diák elmúlt 13 éves.

Amit megakadályozhat az iskola, az a korai osztályzóvizsga a hátralevő tanév nyelvi anyagából, ami az előrehozott nyelvi érettségi előfeltétele. A 60%-ot elérő emelt érettségi komplex középfoknak felel meg.

115965. Borian (válaszként erre: 115963. - Um2107)
2023. márc. 22. 15:03

Szerintem lehet, hogy ezt úgy kell érteni, nem tanácsolták.


Vagy másról volt szó... Azt tudom, hogy nálunk a haladóbb angol csoportban az angol tanárnál kiverte a biztosítékot, hogy már az első órákon azt kérdezték többen, hogy lehet-e olyat, hogy osztályozó vizsgát esznek, előrehozott érettségit és "leadják" az angolt. Ez az első, szepzemberi szülőin jött elő. Backi, ott én is pilláztam egy nagyot, mert akkor minek jött egy angol nyek-es TT tagozatra, ahol az első 4 évben magas óraszámban tanulnak angolul, mert ez az iskola pedagógiai programjának része? Bztosan vannak más, jó oktatást nyújtó iskolák, ahol nem kell sok időt az angolra elvesztegetni.

115964. bfm53 (válaszként erre: 115947. - Slambucbambusz)
2023. márc. 22. 15:02

Örülök, h pozitív tapasztalatid van a suliról.

Biztos szuper iskola.


Ne értsetek félre, csak engem is szülőt megijjesztett ez a sok negatív vélemény, így nem mertem választani.

115963. um2107 (válaszként erre: 115959. - Bfm53)
2023. márc. 22. 14:54

továbbra sem értem hogy tud az iskola ebbe beleszólni

Elmegyek a nyelvvizsga központba, befizetem amit be kell és kész


azt hittem van valami amiről nem tudok ami 2 éve mikor fiam 8.-ban nyelvvizsgázott azóta megváltozott, de ezekszerint nincs :-)

115962. bfm53 (válaszként erre: 115950. - Denali)
2023. márc. 22. 14:52

Sosem álltam hozzá negatívan, nem véletlen, h 11.helyen van.Sőt szerettem volna gyerekemnek, ezért is érdeklődtem felőle.

Ne értsetek félre, én is csak próbáltam tapasztalatokat gyűjteni.

Olyan mondta a nyelvoktatást, akinek 2gyereke is oda járt.

Tavaly volt állitólag úgy a felvételi, h választani lehetett, ezt egy akkor felvételiző említette.


Persze sok mindent mondanak az emberek...Csak sok volt nekem is egyszerre..


Így utólag bánom, hogy nem néztük meeg.

Elhiszem, h jól érzitek magatokat!

115961. AgiABC (válaszként erre: 115958. - Borian)
2023. márc. 22. 14:50

A gyerekemnek szerencséje volt a szóbelin abból a szempontból, hogy mindkét ofő bent volt (Radnóti 8osztályosban két fél osztályra való gyereket válogatott össze a 2 ofő és a többi felvételiztető tanár), és az egyik ofő kifejezetten szimpatikusnak találta a sok állatos fotót a színes oldalas bemutatkozásán, míg a másik eléggé fanyalgott, hogy hú, leguán a karjában. Így az osztály leosztásánál világos, hogy az az ofő választotta be az osztályába, aki természet- és állatkedvelő, és azóta is nagyon jól megértik egymást:-)

De később senki sem fog emlékezni rá és számon tartani, hogy ki hány ponttal jutott be.

115960. Kisbéka09 (válaszként erre: 115941. - Nyúlanya)
2023. márc. 22. 14:45
Nektek nem is kell gondolkodni a második helyen :) meg van az első helye:)
115959. bfm53 (válaszként erre: 115945. - Um2107)
2023. márc. 22. 14:43

Valószínű ellene voltak, hogy ne menjen, ő már eleve úgy ment oda 7oszt-ba,h nagyon jól ment neki a nyelv.

Állitólag egyik csoportnak jó a nyelvoktatás, másiknak kevésbé.

Gondolom tanár függő.

Biztosan jó egyébként a suli szerintem is.

Én is információkat próbáltam begyűjteni és sajnos elvették a kedvem többen is.

115958. Borian (válaszként erre: 115956. - AgiABC)
2023. márc. 22. 14:35
Szerintem sincs jelentősége. Még ha adott pillanatban vmi alapján a felvételuztető tanár unszimpinek is találta valamiért, pár hónap múlva, szeptemberben már nem fog rá emlékezni. A fiam ofője sem emlékezett rá pl., hogy a fiam nála felvételizett, pedig max pontot kapott a gyerek és össz-vissz 60 gyerek felvételizett, több bizottság előtt.
115957. Borian (válaszként erre: 115949. - Csitkenye)
2023. márc. 22. 14:31
Miért, mit jelent a nickneved és milyen vidékre utal? (Én még soha nem hallottam, bocs.)
115956. AgiABC (válaszként erre: 115952. - Kavicsgym)
2023. márc. 22. 14:25
Ez nézőpont kérdése (ezt már fb-on is írtam:-), nálunk a baráti körben az a gyerek is a Radnóti eredményét várta a legjobban (ő is 6+1-be ment), aki oda az utolsó helyek egyikéről került be, holott több más suliban már biztos helye volt, köztük a Trefortban is. Azóta is szuperül érzi magát. Semmi különbség nem lesz azok között, akik az első helyekről vagy az utolsókról kerültek be. Sem az osztályfőnökök, sem a tanárok nem fogják kevésbé kedvelni emiatt:-)) Viszont ha a gyereknek így utólag mégsem volt olyan jó élmény akármi miatt, akkor nincs mese, soroljátok hátrébb. Ti is választotok, nem csak a suli:-)
115955. Meske9 (válaszként erre: 115942. - Bfm53)
2023. márc. 22. 14:20
Hú, ezek a másodkézből kapott információk alapján történő lehúzása az iskolának nemcsak az iskolával, de az itt jelenlévő istvános szülőkkel szemben is tiszteletlenség. Itt többen is vagyunk, akinek oda jár a gyereke, és mi a saját, illetve a gyermekeink tapasztalatait írtuk le. Akinek tetszik ez az iskola, és kellően érdeklődik a reál tantárgyak iránt, az nyugodtan választhatja. Garantáltan egyetemre is fog tudni menni, még négyesek mellett is (amúgy 100%-os a bejutási arány az Istvánban) és legkésőbb 10. osztályig nyelvvizsgázni is fog, külön engedély nélkül. :-) Aki meg nem ezt szeretné, az nyugodtan választhat mást. Szerencsére az iskola is válogathat, és aki oda való, az meg is fogja ott állni a helyét.
115954. akinomuj (válaszként erre: 115952. - Kavicsgym)
2023. márc. 22. 14:10

Egyetértek. Úgy tűnik, a suli nem igazán akarja a gyereket. Ha a gyerek ennek ellenére nagyon szívesen menne oda, ám legyen esélye. Ne mondhassa, hogy a szülő nem engedte és ott bezzeg.

(szülőként az E5-öt választanám ebben a helyzetben)


Nincs olyan suli, ahonnan ne menne el gyerek, mert nem tetszett neki. Tudok váltásról ismerősi szinten innen: Radnóti, E5, Fazék, Toldy, Major, Api. És biztos van máshonnan is.

115953. AgiABC (válaszként erre: 115897. - Eth)
2023. márc. 22. 14:10
Én is azt gondolom, hogy ha meg akarnak találni egy sulit, akkor meg is fogják, nem hiszem, hogy akadály lenne, hogy ki a fenntartója. Max. 5 perccel több gondolkodást vesz igénybe, hogy hogyan, esetleg eggyel több kanyar, de ennél nem hiszem, hogy bonyolultabb lenne bármelyik sulinak utánanyúlni, ha ezt szeretnék. Az ELTE sulik is épp elég aktívak és elég sokat ugrálnak ezen a fronton, úgyhogy ilyen szempontból itt sem életbiztosítás a jövőre nézve.
115952. Kavicsgym (válaszként erre: 115943. - Csut79)
2023. márc. 22. 14:00

Nekem továbbra is az a kérdés a Randótival kapcsolatban, hogy ha a gyereket kvázi "lepontozták" a felvételin, kb. annyira, hogy csak a jó írásbeli hozta fel határeset-bejutó helyre (nagyon határeset), akkor érdemes-e ezt erőltetni? >> Beírni 1. helyre.

/minden máshol reális - nem maxos - de jó pontokat kapott, ahol rövidebben, ahol hosszabban felvételiztették.../


A behívottak 65-70%-a kerülhet be, és szerintem ő kb. 80. hely környékén kaphatott szóbelin. Vagyis, a szóbelin őt nem bejutó helyre tették. Ez kevésbé bizonytalanítana el lényegében bármely más suliban, ahol bővebb a létszám, eltérő bizottságok vannak, nagyon szűkek a ponthatárok, stb., és nem ennyire az lengi körül a felvételit, hogy itt pontosan tudják, milyen karaktert keresenek, amit 4 tanár figyel meg és ütköztet.

Azt nem hinném, hogy nézik az írásbeli pontjukat a szóbeli pontozáskor, szóval nem feltétlenül látszott, hogy ez a pont még felhozható egy talán bejutó helyre.


Ezután én konkrétan félnék ... remélem érthető

115951. AgiABC (válaszként erre: 115949. - Csitkenye)
2023. márc. 22. 13:52

Bár nem nekem címezted a választ, de látod, van, akinek a SZIG (és annak felvételije) nem szimpatikus, sőt, van, akinek még az E5 sem annyira, pedig ez ritkaság:-)

Ha nem tetszett, lepontozták a gyereket vagy bármi más miatt nincs jó érzésetek bármelyik sulival kapcsolatban, egyszerűen soroljátok hátrébb, ti is választotok. Legyen az Radnóti, SZIG, E5 vagy bármi más. Ha van lehetőségetek válogatni, miért is ne tennétek meg?

Én egyébként az ország másik végében nőttem fel, és biztos vagyok benne, hogy ez az én Pesten felnőtt gyerekeimet semmiben nem befolyásolja:-DD

115950. Denali (válaszként erre: 115942. - Bfm53)
2023. márc. 22. 13:31

Ne haragudj, de nem tudom elhinni. Ha esetleg egy gyerek/család véleménye lenne, akkor talán, de hogy 6 családé, azt kizártnak tartom. Vagy savanyú a szőlő, és nem vették fel a gyerekét ezeknek a családoknak, vagy nincs valós tapasztalatuk, lejáratószagú az egész. Illetve lehet kevered másik sulival, mert pl felvételinél nem lehet választani tantárgyat, hanem mindenkinek matek-magyar van. Te meg azt írtad, hogy "nem is abból a tárgyból felvételiztették, amit választott"... SZIG=Szent István Gimnázium

Nem ismétlem meg az előttem szólókat, én is csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a SZIG-ről és a gyerekekhez való hozzáálláshoz, támogatásukról. De ha eleve negatívan álltok hozzá, akkor valóban nem a Ti sulitok, és biztos máshol fogja jól érezni magát a gyermeked.

115949. csitkenye (válaszként erre: 115892. - Eth)
2023. márc. 22. 13:23

Hú, ne haragudjatok, nem tudom hogy jutottunk ide, már bánom, hogy kiöntöttem a lelkem. Természetesen nem vártam nagy megfejtést, remélem az is világos, hogy nem az iskola kiválasztási módszereivel, hanem a saját helyzetfelismerő képességemmel kapcsolatban voltak kételyeim.



Nagyon köszönöm az együttérzést és biztatást, már lenyugodtam és belátom, hogy nem tévedtem, megvolt a lehetőség, de azt a kört nem lehet megspórolni, hogy a gyereket és az iskolát összeeresszük, pont erre van a szóbeli és nem borítékolható az eredmény.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a nicknevemből (nem csipetke!) valóban következtetni lehet arra, hogy melyik vidékről származom. Szeretném hinni, hogy a Budán felnőtt gyerekeimet ez semmiben nem befolyásolja.

115948. Kavicsgym (válaszként erre: 115919. - User15)
2023. márc. 22. 13:21

Ha Berzsenyiben nem pontozták le, az jó jel, várják oda a gyereket.

Nem tudjuk, pontosan mit keresnek a sulik (karkaterben), és bőven van annyi szabad pontjuk, amivel befolyásolni tudják az eredményeket.


Inkább akkor nehéz dönteni, ha szerettétek volna a sulit, és még akár csíphető is, de elbizonytalanított titeket a lepontozás.

115947. Slambucbambusz (válaszként erre: 115942. - Bfm53)
2023. márc. 22. 12:58

Egyik fiam specmatekos SZIG-ben. Én nem tartom vaskalaposnak, sem poroszosnak (a gyerekem sem). Nem ismertem a tanárokat, sosem jelezte a gyerekem, hogy akár jó akár rossz jegyet szimpátia alapján kapott volna.

Mondjuk azt elvárják, hogy a gyerek köszönjön a tanárnak a folyosón, és ha jól tudom hármas magatartással nem is vesznek fel, ha ettől vaskalapos, akkor ok. És igen, arra is figyelnek, hogy ne legyen közbekiabálás órán, ezt el is mondták pl. matekon is, hogy mindenkinek joga van gondolkodni a feladaton. De tényleg mindenkinek más jön be.

A tanárok többsége szuper, számonkérés korrekt, jellemzően mindenhol van javítási lehetőség. Jó a közösség, a programok.

A gyerekbaráton mit értesz?

115946. assue (válaszként erre: 115942. - Bfm53)
2023. márc. 22. 12:17

Egyik gyerekem a SZIG-be jár, specmatra.

Nagyon szereti, mi is elégedettek vagyunk. Szerintem egyáltalán nem vaskalapos. Jók a tanárok, korrekt az osztályozás, pedig nem ismertünk egy tanárt sem. A gyerekem egy tanárjára sem tud rosszat mondani, nyilván van akit jobban kedvel, van akit kevésbé, de nem utál senkit. A közeg támogató,igyekeznek kihozni belőlük a legtöbbet. A versenyek nem kötelezőek, bár bíztatják őket, hogy menjenek, de nincs probléma ha nem megy valaki vagy nem ér el eredményt. Nyelvoktatás: nálunk 9-ik évvégére angolból a többségnek középfokú nyelvvizsga megvolt, most készülnek a felsőfokra. Nem volt olyan, hogy nem engedték volna őket, még sugallat szintjén sem. Nincs minden leadva: igen, van olyan tanár, aki elvárja, hogy ne csak az órai jegyzetből készüljenek, hanem olvassák el a könyvet, de ez szerintem normális.

A közös programokat alig várja a gyerek - korábban másik suliban ez nem volt jellemző - a nyári táborért verseny megy itt is, hogy bejussanak.

Tanulni kell, de az én gyerekem nem szakad bele jut idő sportra, haverokra, bármire is.

Összegezve mi nagyon örülünk hogy ide jár, maximálisan elégedettek vagyunk a sulival.

115945. um2107 (válaszként erre: 115942. - Bfm53)
2023. márc. 22. 12:16
mi az hogy nem engedték el nyelvvizsgázni? kell az iskola engedélye a nyelvvizsgához?
115944. AgiABC (válaszként erre: 115941. - Nyúlanya)
2023. márc. 22. 11:50

1. Igen, jó az oktatás. Top sulihoz méltó.

2. Vannak versenyek, aki akar, megy, aki nem, nem. Aki nem akar, azt nem nyúzzák ezzel, úgyis mindig van, aki szívesen megy. Az én lányom nem nagyon volt egy versenyre járó típus, alaptermészetre sem egy versengő alkat, de itt szívesen megy a versenyekre.

3. Tanulnivaló van bőven, de ez szerintem bármelyik top vagy jó gimire jellemző, program is van bőven, attól függ, mibe mennyi energiát szeretne beletenni. Nálunk a tanulás simán belefér, csak néha kicsit sok programot, szakkört próbál a gyermek beleszuszakolni a napjaiba, mert annyi minden van, de minden nem fér bele:-) De őt minden érdekli, semmiről nem akar lemaradni:-) Viszont ez opcionális.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook