Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
116384. Bobo1
jan. 28. 13:14
Sziasztok, megvan valakinek esetleg a 2023 es 2022 ILLYES 4+1 NYEKre jelentkezok eredmenyei, illetve az ideiglenes felveteli jegyzekek, vagy a pontos ponthatarok? A sulinavigatorban nem vagyok 100% biztos, hogy jo adatokat mutat, ha megis, akkor az jo hir lenne...
116383. Bobo1 (válaszként erre: 116339. - Kcsk)
jan. 28. 13:11
Szia, ez szerinted tutira ugyanaz? ket eve neztem utoljara az elozo verzio (mi volt annak a webcime, el meg?), eleg pontos adatok voltak akkor benne, de mar emlekeim szerint csak 2019-ig visszamenoleg volt friss... (gondolom aki uzemeltette korabban, mar elengedte...) A sulinavigatort en is neztem, de attol tartok, hogy peldaul az ILLYES-nel nem jok a ponthatarok, 2022-ben ment oda a masik gyerekem angolra (4+1) es en 90 koruli ponthatarra emlekszem, a sulinavigator meg 85-ot ir... ket evvel ezelotti emlekeim is 90 koruliek a korabbi evek vonatkozasaban... (+100 hozott) szerinted jok az ILLYES adatai? koszi
116382. bmacs (válaszként erre: 116380. - Zitoka)
jan. 27. 19:35
Árendás elmondta, hogy miért az Apit javasolja inkább?
116381. zitoka (válaszként erre: 116379. - Olgi3)
jan. 27. 16:41
Bevallom, nem tudom. A nagyobbik fiam humánra járt, de mivel a magyart és a törit alapból emelt szinten tanulták, ugyebár, és az osztályukban nem merült fel senkiben igény arra, hogy a termtud. tárgyakat fakton tanulják, így semmi tapasztalatom nincs ebben. Azt tudom, hogy angol faktra mehettek volna, csak 10. évvégére mindenkinek megvolt belőle a C1, aztán meg az előrehozott érettségi, így arra sem volt szükségük. Elég volt a normál angoloktatás. A kisebbik meg 6 osztályosba járt, nem tagozatra.
116380. zitoka (válaszként erre: 116377. - Bmacs)
jan. 27. 16:31
Én felhívtam anno Árendást, azt mondta, szerinte is az Apit válasszuk. Hittem neki, jól tettük. Az Apis tagozatokon a tagozat profiljában magasabb szintű oktatást kap, mint ugyanazon tárgyakból az Illyésben. Az Apiban tagozatos tárgyakból nem kell faktra járni a sikeres emelt érettségihez.
116379. Olgi3 (válaszként erre: 116376. - Zitoka)
jan. 27. 11:49
Apáczaiban mennyire merev a tagozat? Ha matek-fizika tagozatra megy de közben rajön, hogy a kémia vagy a történelem érdekli, akkor a faktvalasztas mennyire rugalmas?
116378. Enid (válaszként erre: 116374. - Bmacs)
jan. 27. 10:20
Szerintem a top gimik legnagyobb előnye, hogy tanítanak is, nem csak számonkérnek. Híresen gyerekközpontú suli az Eötvös, de nagyon jókat hallani pl. a Trefortról is. Érdemes megnézni az iskolák honlapján az órahálót, hogy hol mennyi órájuk van a gyerekeknek hetente, abból lehet valamennyire következtetni a terhelés mértékére.
116377. bmacs (válaszként erre: 116376. - Zitoka)
jan. 27. 10:12
Köszi, nekem is az Apáczit javasolja az ismerősöm, de matek-fizika vagy biosz-kémia felvételit kellene megugrania (nem humán). A budaörsi Illyésbe szeretne nagyon menni, de ott nincs szóbeli. Én még nem tettem le a voksomat semmi mellett.
116376. zitoka (válaszként erre: 116374. - Bmacs)
jan. 27. 09:34
Ja, a lényeg lemaradt. Az Apáczaiba jártak a fiaim, a kisebbik tavaly végzett. 😊
116375. zitoka (válaszként erre: 116374. - Bmacs)
jan. 27. 09:33

Szia! Bár csak 1 olyan gimiben voltunk érdekeltek, mint amilyenektől kicsit félted a gyermeked, de a két fiam példája azt igazolja, hogy ezekben a gimikben nem kell megszakadni a tanulásban ahhoz, hogy jó eredménnyel menjen végig a sulin, és jó érettségivel lépjen ki onnan.

Az egyik gyerekem 6 osztályosban, matekfakttal, a másik 4 osztályos humán tagozaton végzett, és amikor túl voltak az érettségin, akkor mindkettőjükből kibukott az a mondat (3 év eltéréssel), hogy nem gondolták, hogy ilyen kevés otthoni tanulással fogják tudni abszolválni ezt a teljesítményt (kitűnő érettségi, csontnélküli felvétel [külföldi] egyetemre). Egyikőjük sem zseni, csupán jófejü gyerek, de az órákon jórészt megkapták azt, ami ehhez kellett; hogy ne kelljen stresszelni és megszakadni. Én biztatlak, hogy vágjatok bele. Ezeknél a gimiknél van szóbeli. Azokon a gyerek kap olyan benyomásokat, amelyek aztán segítenek nektek dönteni abban, hogy fogja-e szeretni a sulit. Nálunk így volt az első gyereknél. Nem oda készült, de a szóbeli után nem volt kérdés, hogy azt a sulit akarja. Aztán az első éve után nem volt kérdés, hogy az öccse is azt célozza meg.

Adjatok esélyt ezeknek a suliknak. 😊

116374. bmacs
jan. 27. 07:03

Sziasztok! Van egy gyerkőcöm, aki nagyon jó képességű, de gyakran bestresszel, figyelmetlen, és dolgozatoknál, számonkéréseknél tudása, és képességei alatt tud teljesíteni. Az általános nagyon leterhelte, minden nap 7 órájuk volt, első félévben nagyjából 80 jegye született (77-nél hagytam abba a számolást). Valószínűleg erős osztályba is jár (8. osztályos felvételinél több osztálytársa 80 feletti, sőt, akár 90+ felvételit írt). Elég sokszor segítek neki a tanulásban, nem írom meg helyette a leckéket, de kikérdezem, segítek neki abban, hogy mi az a tudásszint, aminél már jó dogát tud írni (persze ez se mindig jön be). Az első félévet a jó jegyek, és a felvételi miatt becsületesen végig tanulta, nagyon sokat fejlődött a tudása, figyelme is, azt gondolom, hogy érett. Úgy gondoltuk, hogy nem szeretnénk erős gimibe adni, ahol folyton csak tanulni kell, mert ezt egyrészt kipukkanna, másrészt kicsit lassú, illetve szeret a sulin kívül sportolni, művészeti iskolába járni, vagyis széles az érdeklődési köre.


A felvételinél se tudtuk, hogy mit fog hozni. Erre most tényleg hozta a formáját, jó felvételit írt, a félévi bizije is nagyon jó lett. Bár a felvételit többlet idővel írta, mégis olyan jól sikerült, hogy olyan gimik is szóba jöhetnek, amiről nem is álmodtunk. A kérdés az, hogy vajon jó ötlet-e. Nem akarok megszédülni a mostani teljesítménytől, és utána pedig szívni a gyerekkel együtt évekig. Szeretném, ha a gimit önállóan, motiváltan tudná csinálni (persze bármikor szívesen kikérdezem) nem akarom ostorral hajtani a tanulás felé. Vagyis olyan sulit szeretnék, ami jó. Egy ismerősöm azt mondta tegnap, hogy sokszor a top gimikben (pl. Apáczai) nem hajtják annyira szét magukat a gyerekek, mint a középerős gimikben. Igaz ez?


Szóba jöhető gimiket keresek, amik gyerekközpontúak, szerethetők, és nem terhelik túl a családi életünket, budai agglomerációból (Győr irány) elérhetők.

116373. Olgi3 (válaszként erre: 116372. - Olgi3)
jan. 23. 17:46
8. osztályosok
116372. Olgi3 (válaszként erre: 116371. - Cine)
jan. 23. 17:45
A magyarnál tegnap este módosult a javítási útmutató, a közmondásoknál. Ezt a korrekciót az első pontszámok még nem tartalmazzák, szóval a magyar átlag is emelkedhet még 1 vagy 2 ponttal.
116371. cine (válaszként erre: 116370. - Borian)
jan. 23. 08:54

A 8-dikosoknál és a 6-dikosoknál a magyar 3-5 ponttal kevesebb, mint tavaly. A kijövő gyerekek azt mondták, hogy más volt, mit amire számítottak, amit gyakoroltak. A matek eredménye úgy látom, hogy nagyon hasonló a tavalyi pontokhoz.


(A 4-diekesből még csak egy iskola eredménye látszik, de ott a magyar -6, a matek +10 pont. Ebből még szerintem nem érdemes következtetést levonni.)

116370. Borian (válaszként erre: 116369. - Papája)
jan. 23. 07:24

A matekot megnéztem, nekem nem tűnt nehéznek (de lehet azért, mert most már foglalkozási ártalomból érettségiket gyakorlunk), de többen mondták, hogy nehéz.

Érdekes módon viszont a magyar pontok estek jobban vissza a korábbi átlagokhoz képest, ezért lehet, hogy a magyar csak könnyűnek tűnt, de volt benne néhány akna.

116369. papája (válaszként erre: 116368. - Borian)
jan. 20. 13:43

Tapasztalat ?

Unokámnak a magyar jól ment, a matek kevésbé. Épp fordítva vártuk.

116368. Borian
jan. 20. 08:17
Ha még járnak erre közép felvételiző szülők: nagy drukk mára mindenkinek!
116367. reges10
jan. 17. 20:27
Köszönöm a válaszokat, Borian, Minimus!
116366. Minimus (válaszként erre: 116363. - Reges10)
jan. 17. 17:57
2016-ban 95.4 ezer elsős kezdett, 2014-ben még 98.6 e, akkor voltak nagyon sokan. Viszont közben egyre nőtt a Bp+aggló, biztosan van, ahol nő a gyerekszám.
116365. Borian (válaszként erre: 116364. - Borian)
jan. 17. 06:37
Bocs, nem 2011, illetve a jelenkor... 2023 pl. csak 86 ezer.... de ők még soká mennek középiskolába. :-)
116364. Borian (válaszként erre: 116363. - Reges10)
jan. 17. 06:35
Persze. A születési dátumuk a válság utáni évek. 2010 az abszolút mélypont eddig.
116363. reges10
jan. 16. 23:59
Sziasztok. Lehetséges, hogy idén kevesebb 8-adikos gyerek van, mint az előző években?
116362. *kisdarázs* (válaszként erre: 116355. - TTT)
jan. 11. 09:44

[link]


Ezen belül is ajánlom a Klein 5 éves USA ösztöndíját, amit anno a lányomnak sikerült elnyernie:


[link] programs/klein-family-scholarship/

116361. Lorenza (válaszként erre: 116357. - Macsart)
dec. 18. 22:11
Szia! 2 éve mi is 8 osztályos gimnáziumból felvételiztünk 6 osztályosba,a Latin örökségünk tantárgyat mindenhol elfogadták a történelem helyett, igaz az egyik iskolánál nagyon utána kellett járni, hogy jóvá írják a pontjait, de ez igazából csak adminisztrációs nehézség volt.
116360. Hattori (válaszként erre: 116359. - Reseda)
dec. 9. 15:49
dec 21 Nyílt nap a BGE-Külkeren
116359. Reseda (válaszként erre: 116357. - Macsart)
nov. 29. 12:08
Nincs konkrét tapasztalatom a témában, ugyanakkor futottam már bele olyan hatosztályos gimibe, ahol külön kiemelték, hogy csak általánosból lehet jelentkezni. Érdemes telefonálni, eddig bármilyen kérdésem volt, mindenhol segítőkészek voltak.
116358. Pangea76 (válaszként erre: 116357. - Macsart)
nov. 21. 21:52

Amit kinéztél sulit azokat hívd fel! Aztán írj be minden jegyet, nyolcadikban úgy szokták az ofők.

Jelentkezni pedig simán lehet hatosztályosba, sok példa van rá! Jól gondoljátok át, nehogy 2 év múlva újra váltani kelljen. Csak biztos, jobb helyre menjetek!

116357. Macsart
nov. 21. 19:48
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy 8 osztályos gimnáziumból át lehet -e felvételizni 6 osztályosba? Ha igen, mi a helyzet akkor, ha a 6 osztályosban csak 7. osztálytól tanítanak történelmet, a hozott pontoknál lehet ezt valamivel helyettesíteni pl. Latin örökségünk nevű tantárggyal? Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, vagy kérdezzem az iskolákat.Két hatosztályos felvételi tájékoztatóját átnézve azokban erre nem találtam választ. Nagyon köszönöm előre is!
116356. sanyinak (válaszként erre: 116355. - TTT)
nov. 14. 22:17
116355. TTT
nov. 7. 11:27

Sziasztok!


Tudnátok abban segíteni, hogy külföldi továbbtanulás (érettségi után) kapcsán van e valamilyen kereső felület, oldal, ahol országokra szűrve lehetne tájékozódni? 1-2 éve mintha valaki megosztott volna egy linket. Köszi, ha tudtok segíteni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook