Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te átlépsz-e az állami nyp-be?? fórum

Te átlépsz-e az állami nyp-be?? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
143. Warnika
2011. jan. 27. 13:26

sziasztok,

megosztom gyorsan veletek, hogy mégis amellett döntöttem, hogy maradok. Az érvek: több milliót nem akarok veszni hagyni, elég magas a fizum. Félek az államinál egyrészt a nyugdíjas bummtól, azaz 40 év múlva annyira sok nyugdíjas lesz, hogy a nyugdíjak zuhanni fognak, míg félek attól is, hogy a nyugdíjat az utolsó 10 ledolgozott év bére alapján számítják, tehát amennyiben ott valamiért megszívom akkor hiába a mostani erős fizu.


Az állami nyugdíjjárulékot pedig fizetem a nagyimért, a szüleimért, az anyósomékért. De mellette lesz megtakarításom is.


Ugyanakkor szerintem elképzelhető, hogy


A: az AB érvényteleníti az új törvény szolgálati időre vonatkozó paragrafusát, azaz nekünk is számolódni fog a munkában töltött idő

B: a jövőben mivel a nyugdíjasok száma sokszorozódni fog a következő kormányok valamelyike visszaállítja a normál szolgálati időt, mert ezzel szavazókat nyerhet.


Az utolsó érvem: nem tudok ekkora összeget félretenni más módon (havi 9%)


Szóval: maradok :)

142. Bojsza
2011. jan. 27. 08:17
Én úgy érzem,hogy nincs más választásom átlépek. Kitaláltam egy számomra "megnyugtató" magyarázatot arra, hogy miért is lépek vissza: apum és anyum már nyugdíjas, az ő jövőbeni nyugdíjuk lenne veszélyben, ha nem lépnék vissza. Így nem annyira keserű a számban a visszalépés íze....
2011. jan. 26. 17:14
Most úgy néz ki, hogy érdemes átlépni annak, akinek nincs magas fizetése, és a MNYP ba eddig befizetett pénze nem haladja meg a 3M Ftot. Akik eddig MNYPban voltak, az ő pénzük, amennyiben nem éri el ezt az összeget, természetesen automatikusan átírásra kerül az állami pénztárba. Aki nem a közeljövőbe megy nyugdíjba, annak érdemes átmennie szerintem.
140. döncike33 (válaszként erre: 131. - 6c4fb2f974)
2011. jan. 25. 14:15
Nincs ellenemre nekem sem hogy csökkentették a működési költséget:)
139. döncike33 (válaszként erre: 138. - D5cc21be8a)
2011. jan. 25. 14:14

"Én optimistán nézek előre, a dolgozók mindig dolgozni fognak, így adóznak is."


Ez lenne a normális, de sajnos ez ma sincs így, és - úgy tűnik - ezután sem lesz divat Mo-on az adófizetés. Ezért sem tarthatóak hosszútávon a mai állami nyugdíjak reálértéke.

2011. jan. 23. 09:44
Én optimistán nézek előre,a dolgozók mindig dolgozni fognak,így adóznak is.Bár az etnikum növekedése kicsit aggaszt,de nekik is be kell állni a sorba,ha normális életet szeretnének élni.Igaz a véleményünk eltér,jó volt valakivel eszmét cserélni. Köszönöm!
2011. jan. 22. 22:22
Persze ha 55 év lenne a korhatár, mint nagyanyámnál volt, aki immár lassan 25 éve éli a nyugodt öregkort, isten éltesse, (nem mellékesen tisztességes nyugdíjjal) vagy mondjuk 60, akkor én is élnék még 20 évet
136. zsanci79 (válaszként erre: 135. - D5cc21be8a)
2011. jan. 22. 22:18

Én nem azt mondtam hogy nem érem meg a nyugdíjaskort, nem így gondolkodom.

De hogy 35 év múlva, mire én nyugdíjba vonulnék, addigra már egyértelműen legalább 70 év lesz a korhatár, ehhez nem kell jövőbe látónak lenni, hanem ez pusztán a demográfia és a felosztó kiróvó rendszer kapcsolata, amibe most éppen visszakényszerítenek.

90 éves kort viszont már erősen kétlem, hogy megérném, sőt én 90 évesen már nem szeretnék élni. Ezért írtam amit írtam

135. d5cc21be8a (válaszként erre: 133. - Zsanci79)
2011. jan. 22. 21:18
Te valami jövőbelátó vagy? Én igen is 20 évig szeretnék élni még a nyugellátásomból.De azért azt hozzátenném hogy az emberek zöme nem így gondolkodik mint te.Lehet hogy nekik van igazuk?Gondolkoztál már ezen a verzión?
2011. jan. 21. 19:42
igen, úgy érzem nincs más választásom
133. zsanci79 (válaszként erre: 132. - D5cc21be8a)
2011. jan. 21. 18:27
Kétlem, hogy az állami se lesz több, és kétlem hogy 20 évig élnénk még nyugdíj után. Mert már nem 55, de nem is 65 év lesz a korhatár, hanem minimum 70. Vége a hosszú nyugdíjas éveknek, bezony ám!
132. d5cc21be8a (válaszként erre: 98. - Döncike33)
2011. jan. 21. 17:14
Az egész válságot a bankok és a biztosítok indították el, ők is hazudnak mint azok a bizonyos Gy.F. banda.Számolgattam és ha nyugálományú leszek ha maradok a m.ny.p-nál lessz egy kerek öszegem,nem nagy de kerek.Ha élek még 20 évet,leosztva honapokra az összeg 20833ft!Ez szép kilátás.
131. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 130. - Döncike33)
2011. jan. 19. 21:51
a 0,9 bőven elég.0,1-ért beteszi ETF-be,jól diverzifikál, és 15-20 év alatt jelentős extra hozamot tud(na) produkálni.ha meg a tag nyugdíjba megy, 0,1-ért eladja. még mindig marad 0,7%fizetni az alkalmazottakat.(jó, lehet, h nem tudna fenntartani az Andrássy úton irodaházat, de nem is azért fizetjük:))ez a 4,5 mocskos nagy lehúzás...én azért maradok a magánban:)
130. döncike33 (válaszként erre: 129. - Hte23)
2011. jan. 19. 18:47

"Persze elveszti, csak éppen arról nem beszélnek, hogy mekkora összegnek a 75 %-át?"


Pontosan. Így érthető, csak én nem tudtam ezt normálisan megfogalmazni.

Írod, hogy arra nincs garancia, hogy bebukják -e, vagy felélik a költségeikre.

A működési költségek mindig a tagdíj befizetésből vonódnak le, azt most jelentősen csökkentették (4,5%-ról, ha jól tudom 0,9%-ra). Ha egy pénztár nem tudja fedezni a működési költségeit, az egyéni számlákhoz akkor sem nyúlhat, végelszámolást kell kérnie és a pénztártagok eldönthetik, hogy átmennek másik pénztárhoz, vagy inkább visszamennek az állami rendszerbe. Ezért sem igaz az, hogy jan. 31 után nincs többé "visszaút". Nyilván az államnak sem az a hosszútávú érdeke, hogy végleg lezárja az állami rendszerbe átjutást.

129. hte23
2011. jan. 19. 17:06

Persze elveszti, csak éppen arról nem beszélnek, hogy mekkora összegnek a 75 %-át?


A magánnyugdijak legalább megtőzsdézik a pénzt ( igaz nem garantált a válságok és kormányváltások miatt a haszon )( igaz arra sincs garancia, hogy bebukják -e vagy felélik a költségeikre - ez attól is függ hányan maradnak mny. tagok ) Az államkassza meg nem tud vele semmit csinálni, mert abból fizet ami befolyik. Sőt nem is elég. És ha zárt rendszerré teszi, amit terveznek, akkor nem is lesz pótlásra lehetőség, tehát csökkenni fog a kifizetés.

128. 8625c5bd9b (válaszként erre: 127. - Döncike33)
2011. jan. 19. 16:26

Na hát ezt mondom én is, de a médiában azt nyomatják, hogy "elveszti nyugdíja 75%-át"


Ez aztán a néphülyéíés, az max azokra igaz akik 8 éven belül mehetnek nyugdíjba...

127. döncike33 (válaszként erre: 126. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 19. 16:04

Ez egy arány. Mivel az összes - mind a munkáltató, mind a munkavállaló által fizetett - nyugdíjjárulék (24%+9,5%)elosztása az állami és a magán rendszer között 25%-75% arányban történt, így a kifizetés is - elvileg - követné ezt az arányt. Azért nem követi és a későbbiekben ez hatványozottan igaz, mert az állami felosztó/kirovó rendszer alapjai hiányozni fognak. Egyre több lesz a nyugdíjas és egyre kevesebb a befizető, és a nyugdíjkasszát zárt rendszerré teszik, azaz nem lehet majd innen-onnan pótolgatni. Ha belegondolsz, nem mindegy, hogy ugyanakkora tortára 5-en vannak, vagy 10-en. Óhatatlanul csökkeni fog az állami nyugdíj, ha nem is most, de a közeljövőben. Vannak kalkulátorok, amik már ezzel (azaz a csökkenő helyettesítési rátával) számolnak. Itt találsz példákat, és még ígérnek is, hogy több élethelyzetben lévő ember példáin át bemutatják a rendszert:

[link]

126. 8625c5bd9b (válaszként erre: 124. - Döncike33)
2011. jan. 19. 08:02

Ez a 75%-os dolog szerintem csak fikció...az csak a befizetéseink aránya.


Annyira idegesít, hogy ezen lovagolnak. A kalkulátorok sem ezt tükrözik a fiataloknak, akik közel vannak a nyugdíjhoz azokra lehet, hogy igaz ez, de akinek még van 35 éve......az mindenképp jobban jár a magánnal...a kalkulátorok szerint is.

Akkor meg mit lovagolnak ezen a 75%-on mondja már meg valaki?

125. döncike33 (válaszként erre: 117. - Tfazek)
2011. jan. 18. 22:26
Miért gondolod, hogy az államival jobban jársz? Van rá bármiféle biztosíték? A jövő nyugdíjai (20-30-40 év) csak és kizárólag atól függnek, mennyi lesz akkor épp a járulék befizetés. Nem tudod, hogy mennyi lesz a nyugdíjkorhatár, hogy milyen feltételek alapjá kapsz majd nyugdíjat, azt hogyan fogják kiszámolni. Semmit nem tudsz erről, akkor miért mondod, hogy az jobb lesz?
124. döncike33 (válaszként erre: 122. - Szimba)
2011. jan. 18. 22:20

Nem, valóban nem "kényszer" jogi értelemben véve, nem is állította senki sem. Mivel maga a törvény szentesít egy rendkívül alkotmányellenes, diszkriminatív helyzetet, így törvényes, amit csinálnak, de alkotmányellenes, és ez valójában mégis kényszer. Azzal, hogy egy olyan helyzet elé állítanak a döntés során: hogy vagy maradsz és elveszted - a további befizetéseid ellenére - a nyugdíjad 75%-át, vagy átlépsz; szerinted ez nem nyomásgyakorlás, nem kényszerhelyzet arra nézve, hogy melyik lehetőséget válaszd?! Ha ezt valaki nem látja, nem érzékeli, az vagy nagyon buta, vagy nem akarja látni.

Ja, és én is jogász vagyok.

123. 8625c5bd9b (válaszként erre: 122. - Szimba)
2011. jan. 18. 16:14

Én erre írtam, hogy hülyeséget írt:


"Ha van egy milkád rajta, vedd k, fektesd be"


Mert ugye ez nem így megy...ilyet csak az ír aki aztán azt se tudja mi az a MNYP.


Vesztenivalója meg nincs aki kitölti, max a postaköltség vagy az ügyvédi díj ki mint jár el.

122. szimba (válaszként erre: 114. - Tfazek)
2011. jan. 18. 16:10
Nem írtál hülyeséget. Jogászt kérdeztem meg, ez a helyzet a jogi "kényszer" fogalommal köszönőviszonyban sem áll.
121. 8625c5bd9b (válaszként erre: 120. - Zsanci79)
2011. jan. 18. 16:03

Itt a lényeg, nincs mit veszíteni vele, ha valaki bizonytalan.


Én mondjuk átlépek, nem vacakolok, de a szüleimmel kitöltetem, mert nekik már csak pár év van nyugdíjig.

120. zsanci79 (válaszként erre: 119. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 18. 15:54

Azt a pénzt az államtól már nem kapjuk vissza. Pláne kormányváltás után. Ugyanis ezt a pénzt mind elköltik addigra folyó kiadásokra. Miből adnák vissza?

Írok egy ilyen nyilatkozatot, mert nem vesztek vele semmit, de sok reményt nem fűzök hozzá, max ha az AB pozitív döntése rövid időn belül megszületik, mikor még nem csoportosították át a pénzeket, de erre sok esélyt nem látok sajnos.

119. 8625c5bd9b (válaszként erre: 117. - Tfazek)
2011. jan. 18. 14:06
A nyilatkozat a figyelemfelhívás mellett azért is fontos, hogy a törvény hatályon kívül helyezése vagy megsemmisítése esetére már rendelkezésre álljon a tag akaratnyilvánítása - mondják a pénztárak. Bár egyelőre túl sok minden nem lehet a nyilatkozattal kezdeni, akkor jöhet jól, ha nemzetközi eljárásra kerül sor, vagy ha egy esetleges kormányváltás után a magánnyugdíjpénztárak visszaállításáról döntenek.
118. tfazek (válaszként erre: 116. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 18. 13:49
Bocs ha hülyeséget írtam, ne foglalkozz vele. Csak az én kicsi agyam ezt nem igazán veszi be.. Ez van.
117. tfazek
2011. jan. 18. 13:47

Megnéztem, és én nem akarok beleokoskodni, mert én mit sem értek ehhez.... De józan emberként úgy gondolom, hogy ilyen nyilatkozatokat minden héten lehetne tenni, ha valakinek nem tetszik egy új törvény néhány paragrafusa. Ez nem kívánságműsor, a törvény az törvény, akkor is ha nem jársz vele jól. Egyértelmű hogy az ember azért lép át az államiba mert jobban jár (nyilván akinél nem így van, úgyse megy). ezért változatlanul nem értem, hol itt a kényszerítő erő. Az hogy szarul járunk az benne van a pakliba, mint minden keresetet, járulékot nyugdíjat stb érintő rendelkezéskor.

Nekem inkább a mnyp-k kétségbeesett próbálkozásának fest, merthát ugye kihúzták a seggük alól a széket. De gyakorlati hasznát akkor sem látom, ez csak kekeckedés

116. 8625c5bd9b (válaszként erre: 114. - Tfazek)
2011. jan. 18. 13:42
Istenem kímélj meg. Félelmetes hülyeségeket írtál csak most dolgoztam fel :-)
115. 8625c5bd9b (válaszként erre: 114. - Tfazek)
2011. jan. 18. 13:40

Hogy érthetőbb legyen itt a nyilatkozat:


[link]

114. tfazek
2011. jan. 18. 13:34
És ki kényszerít rá hogy válts? Hiszen nem kötelező átlépni. Ja, hogy nem tetszenek a feltételek....Az más tészta. De akkor se kényszerít a kutya se , szóval mi értelme van? Mellesleg ha a törvényt hatályon kívül helyezik egyáltalán bármikor is, akkor nyilván meg lesz a feltétele a visszalépésnek is, szóval ez sok hűhó semmiért. Ha van egy milkád rajta, vedd k, fektesd be és kész (ja és örüljél neki, mert nekem csak minuszt hozott a drága magánynyp ténykedése)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook