Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az epilálás, gyantázás képes gyengíteni a szőrszálakat, ha sok évnyi borotválás után térünk át rá? fórum

Az epilálás, gyantázás képes gyengíteni a szőrszálakat, ha sok évnyi borotválás után térünk át rá? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 12. 16:45

Sziasztok!

Én epilálok, nekem ez vált be.Nem nagy macera, és nekem nem is fáj(a hónaljamat is).A félig kinőtt szálakat is lehet már epilálni, így nem kell megvárni, hogy teljesen kinőljön.Összehasonlítási alapom nem nagy, egyszer volt a hónaljam gyantázva, az nagyon fájt, így többet eszembe se jutott, borotválni néha a lábszáram, de csak ha nagyon muszály, mert a borosta se az igazi.

Van aki nem bírja az epilálást, de egy próbát szerintem megér.

8. Anthico (válaszként erre: 7. - Vkatka)
2011. jan. 12. 09:28

Igen, ezt csináltam párszor, de az utolsó 2 hétben már azt sem engedtem, h Párom a lábamhoz érjen.

Tudom, h úgy tartósabb, éreztem, viszont az odáig vezető út már kevésbé tetszik. Nyáron pl nadrágot kéne húznom az utsó két hétre :S

7. vkatka (válaszként erre: 5. - Anthico)
2011. jan. 12. 09:24

Növeszd ki teljesen, és akkor nagyrészt ugyanabban a fázisban kapod el a szálakat, így tartósabb lesz.

Magadnak gyantázod?

6. Anthico (válaszként erre: 4. - Vikucka)
2011. jan. 12. 09:20
Én is ezt várom fél éve :D
5. Anthico (válaszként erre: 3. - Vkatka)
2011. jan. 12. 09:19
Írtam, h cukorgyantázom. Meleggyanta kizárva, mert nem bírta a bőröm (lila folt, 2 hétig volt piros pöttyes és benőve nőttek vissza). Tehát fél éve gyantázom, de szemmel látható különbséget nem vettem észre. Max annyit, h totál eltérő ritmusban nőnek, ami természetes, és így ha 2 hetente gyantázok, nem lesz utána semennyire sima a lábam (a már kinőni készülő szálak miatt), ha meg kivárom az 1 hónapot, kész katasztrófa, ahogy kinéz addigra a lábam :D
2011. jan. 12. 09:18
Én is most akarok áttérni a gyantára... főleg a hónaljrészen, mert nagyon megerősödött... Most a növesztés stádiumában van. Tuti hogy el fog gyengülni.
2011. jan. 12. 09:16

A meleggyanta a legjobb rá. Én a hónaljamat borotváltam sok évig, olyan volt mint egy süni...

Két éve gyantázom, és már alig nő, és sokkal gyengébbek is a szálak.

Érdemes áttérni a gyantára.

2011. jan. 12. 09:13

Én 9 évig borotváltam a lábszáramat és fél éve cukorgyantázom, utóbbi 1 hónapban már inkább epilálom. Viszont továbbra is nagyon erősen nő (vastagon). A combomat sose szőrtelenítettem, így ahhoz tudom hasonlítani és sajnos ég és föld.

Van esély arra, h a lábszáramon levő szőrszálak is valaha olyanok lesznek, mint amilyenek a legelején voltak?

2011. jan. 12. 09:12
Az epilálás, gyantázás képes gyengíteni a szőrszálakat, ha sok évnyi borotválás után térünk át rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook