Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség - anyajegyek fórum

Terhesség - anyajegyek (beszélgetős fórum)


16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Béka0508)
2011. jan. 20. 22:02
Nekem is terhességkor lett egy jó pár, de nem anyajegy, hanem szemölcs. A bőrgyógyász meg tudja mondani, hogy melyik anyajegy és melyik szemölcs. A szemölcsökkel leginkább akkor van gond, ha olyan helyen van, ahol irritáló hatásnak van kitéve. Pl. melltartó pántja, nadrág dereka, stb.
15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Bb2ac1c42d)
2011. jan. 20. 21:50
Az szemölcs lehet. Nekem a nyakamon volt körben. Egyszer beleakadtam a törülközővel, és elkezdett vérezni, de úgy, hogy nem láttam, honnan vérzik. Fel kellett keltenem a gyereket, hogy keresse meg, hová kell a sebtapaszt tapasztani. Másnap leszedettem körben mindet.
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Bb2ac1c42d)
2011. jan. 20. 21:48
Azokat nekem ollóval levágták, v. leégették v. lefagyasztották. Annyira nem fájt, hogy nem is éreztem belőle semmit! Mondjuk a lefagyasztásnál nekem sokáig megmaradt a pötty, ahová ráfújt.
13. bb2ac1c42d (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2011. jan. 20. 20:32
hát úgy néz ki,de most hogy mondod,lehet hogy tényleg szemölcs,de nagyon apró...tűhegynyi,és sok egymás mellett!
12. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Bb2ac1c42d)
2011. jan. 20. 18:10
Biztos hogy anyajegyek? Nekem terhesség alatt szemölcsök jöttek ki rajtam, és sajnos egyre több lett.
11. bb2ac1c42d (válaszként erre: 5. - Kotheo)
2011. jan. 13. 12:59
egyszer sem napoztam,szoliba soha nem jártam a klausztrofóbiám miatt...fényérzékeny vagyok,ez miatt nem mehettem évek óta napra(krémek,sapka kíséretében),akkor mi miatt....?
10. Fáradt* (válaszként erre: 2. - C8d93a7aea)
2011. jan. 12. 16:54

Leszedik őket,hidd el!Sőt elküldik szövettanra.

Nem számít még az sem hány hónapos terhes vagy!

9. Bri* (válaszként erre: 5. - Kotheo)
2011. jan. 12. 16:50
Ezt cáfolnám! Nekem is sok pici jött ki a terhesség alatt és meg is maradt. Olyan helyeket is, ahol Nap sosem érte.
8. R75
2011. jan. 12. 09:08
Nekem is a mellem körül jött ki... érdekes, hogy másnak is, + piros picik is vannak.. hmmm... legalábbn nem vagyok egyedi eset:-)
7. kitta73 (válaszként erre: 5. - Kotheo)
2011. jan. 12. 09:03

sziasztok!

Nekem is lettem anyajegyeim,pedig én nem szolizok és már évek óta nem is napoztam!

6. 859d58d4d8 (válaszként erre: 4. - Bb2ac1c42d)
2011. jan. 12. 09:00
Nekem is ahogy Neked, a terhesség alatt és a melleim körül alakultak ki, de Nekem piros is van, meg ami kidomborodó! Nem igazán napoztam, és szoliba se jártam, hogy attól lenne, de a lényeg ott vannak! Nekem néha viszketnek is, nézetem is őket, de semmi gond velük!
5. kotheo (válaszként erre: 3. - Miccer)
2011. jan. 12. 08:44
Az anyajegyek nem a terhességtől jelennek meg,inkább a sok napozás és a szolárium bosszulja meg magát....Meg kell nézetni bőrgyógyásszal és amit lehet, azt mielőbb el kell távolítani. Persze a napozást és a szolit el kell felejteni! A pár perces műtét nem fáj és nagyon gyors a sebgyógyulás.
2011. jan. 12. 08:43
sziasztok.nekem is terhesség alatt jöttek elő,mert előtte alig volt...picikék,mint a gombostű hegye,és a melleim körül,ill.alatta jöttek ki,nem fekete,inkább világosbarna anyajegyek.kicsit érdes a tapintásuk.
3. miccer (válaszként erre: 1. - Béka0508)
2011. jan. 12. 08:36
Nekem konkrétan kettő anyajegyem nőtt, de azok kidudorodnak, elég csúnyák, és bizony köze volt a terhességeimhez! Nem tudom az orvosi magyarázatát, de tény, hogy az első terhességemnél jelentek meg és a másodiknál is nőttek.
2011. jan. 12. 08:04
Szia!Nekem is van pár nagyon fekete anyajegyem.Mondjuk azt nem vettem észre,hogy szülés után jöttek volna és most is terhes vagyok.Szerintem kérdezt meg a dokit mit mond.Ugyan nem tudom hány éves vagy,de azt mondjuk biztosan tudom,hogy 27-28 éves korig megjelenő anyajegyekkel nem kell foglalkozni,mert ennyi idős korig még megjelenhetnek az emberen.Nekem is van 1-2 anyajegyem ami nagyon izgat de én nem nagyon bírom rászedni magam,hogy elmennjek dokihoz.Most meg mivel terhes vagyok,gondolom le sem szedné őket.
2011. jan. 12. 07:58

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni azoktól, akiknek szintén volt/van hasonló problémájuk.

Másfél éve szültem, szülés előtt kb.10 anyajegyem volt, aztán szülés után sorra jelentek meg rajtam a pöttyök, és ez a folyamat még a mai nap is is tart (kb.80-100 db van). Ami megrémít, hogy a régiek közül több és az újak közül is sok egészen sötét, fekete illetve folyamatosan azzá válik. Van ami egész picike,mint egy gombostűfej. Rendszeresen járok bőrgyógyászatra, eddig kb.10 db-ot leszedettem,egyikkel sem volt gond,csak aggódtam a fekete szín miatt.

Tervezzük a 2.babát és attól félek ezek a pöttyök beindulnak,szaporodnak,nőnek,esetleg rosszindulatúvá válhatnak. Mással is történt hasonló,várható a 2.terhességnél is ugyanez?

Előre is köszönöm,ha megosztjátok tapasztalataitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook