Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valaki sav mérés vizsgálaton? fórum

Volt már valaki sav mérés vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


16. garamond (válaszként erre: 15. - B2076ec79b)
2011. jan. 12. 14:51
köszi a segítséget
2011. jan. 12. 14:09
Nagyon fiatal vagy még az életen át tartó bogyókhoz...
14. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - Garamond)
2011. jan. 12. 14:09

Sajnálom :(

Szerintem ha a 24 órás pH mérés egy lehetőség a gyógyszer elhagyására, akkor ne habozz :)

13. garamond (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2011. jan. 12. 11:06

Természetesen voltam gyomortükrözésen még az elején, fekélyes volt már a nyelőcsövem a sok savtól. Azóta sok mindent nem eszem, vagy nagyon figyelek rá.

Van amiről nem tudok lemondani pl. paradicsom, mindent imádok amiben van, hát ilyenkor lehet, hogy gond lesz este. Sajna ez van. Kérdeztem, hogy életem végéig kell-e szedni a gyógyit, de nem kaptam egyértelmű választ. Akkor jött szóba ez a vizsgálat. Tényleg jó lenne tudni, mert nagyon úgy tűnik, hogy gyógyi nélkül nem tudok meglenni. Vannak időszakok, amikor hónapokig jól vagyok, aztán jön egy este és elszabadul a pokol.

12. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - Garamond)
2011. jan. 12. 10:51

Szerintem csináltasd meg a vizsgálatot, aztán kiderül. Nem teszel jót magadnak ennyi gyógyszerrel az tuti. Nem lehet valamivel kiváltani? Bár gondolom az étkezésed már rég "felborult" (úgy értem én is újra tanultam főzni, mit lehet és mit nem)

Egyébként vizsgáltak már vagy csak rámondták, hogy reflux és szedd a gyogyót?

11. garamond (válaszként erre: 10. - B2076ec79b)
2011. jan. 12. 10:21

Refluxra Parietet, nem tom ismered-e. Állítólag ez a legjobb. Most 2x szedem egy hétig, ha a panaszaim nem javulnak, akkor kell ez a vizsgálat. Azóta amióta emelt adagot szedek, minden nap fáj este.

Én már nem tom mit gondoljak, tele van a hócipőm!

2011. jan. 12. 09:31
Ja és amúgy mire szedsz gyógyszert?
9. b2076ec79b (válaszként erre: 8. - Garamond)
2011. jan. 12. 09:30
Nem olyan vészes :) remélem neked is így fogják csinálni :) Gondolj arra, hogy az én lánykám még csak 5 éves volt és kibírta :DDDD
2011. jan. 12. 09:27
Hát én sajnos már évek óta gyógyszer szedek, de az mellett is vannak még panaszaim, így az merült fel legutóbb, hogy ezt a vizsgálatot el kellene végezni. Nézelődtem a neten, de sehol nem találtam róla leírást, érdekelt, hogy mégis milyen módon történik, mert sztem nem fogom megúszni. köszi
7. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Garamond)
2011. jan. 12. 09:24

Akkor ott kell maradnod :( Gondolom nem utazol ennyit. Igazából mi is olyan 40 km-re voltunk :) De a gyerek miatt utazgattunk volna, ha tudunk..

Kiderült, hogy refluxos, folyamatosan az egekbe volt a sava, mindegy mit csinált. Viszont utána elvittem egy gasztros dokihoz, aki meg azt mondta, hogy kizárt a reflux, Ph mérés ide vagy oda. Úgyhogy igazából fogalmam sincs. Írtak fel neki gyógyszert, de valami brutál erős felnőtteknek gyomorfekélyre valót, így azt nem adtam be neki.... Azóta eltelt közel 3 év, tulajdonképpen jól van, úgyhogy egyelőre nem bolygatom ezt a dolgot :)

6. garamond (válaszként erre: 5. - B2076ec79b)
2011. jan. 12. 09:16

szegényke, sajnálom...

Nekem kb.100 km-re kellene utaznom, ezért a vizsgálatért, ha szükséges lesz, mert itt nem tudják megcsinálni. Kiderült valami nálatok?

5. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - Garamond)
2011. jan. 12. 09:07

Bent maradtunk, de csak azért, mert mire megtaláltuk a dokit, addigra a párom hazament. Doki meg akkor mondta: Ja, ezek szerint bent maradnak??? Hát mondom ő mondta hogy ott kell... Na mindegy egyszóval haza jöhettünk volna és másnap reggel meg vissza. Picit fájt neki, de csak azért mert nem nagyon tudta lenyelni a csövet (amikor dugták befelé, közben folyamatosan nyelni kellett), picit megsérült a nyelőcsöve, de nem volt vészes. Azt a 2X 15 mp-et meg kibírta :)

Maga a kütyü nem fájdalmas, nem is érezte hogy benne van a cső :)

4. garamond (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2011. jan. 12. 09:03
Ez akkor nem ambuláns vizsgálat volt? Be kellett feküdni? És fájdalmas volt szegénynek?
3. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - Garamond)
2011. jan. 12. 08:52
A lányommal voltam. Az orrán keresztül a nyelőcsőbe vezettek egy vékony csövet és az egész egy kis kütyü volt. Ki-be kellett kapcsolni, ha eszik, fekszik, ül, alszik, iszik..stb. 24 óra letelte után kihúzták a csövet, kiértékelték az adatokat és megbeszéltük a továbbiakat.
2011. jan. 12. 07:37
Sziasztok! Semmit nem találok erről a vizsgálatról, annyit hallottam róla, hogy 24 órás.
2011. jan. 12. 07:35
Volt már valaki sav mérés vizsgálaton?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook